рефераты конспекты курсовые дипломные лекции шпоры

Реферат Курсовая Конспект

Рембрандт (Укр.)

Рембрандт (Укр.) - раздел Лингвистика, Рембрандт Харменс Ван Рейн 1606-1669 Якене Великим Значення Творчост ...

Рембрандт Харменс ван Рейн 1606-1669 Якене великим значення творчост Халса в стор голландського живопису, алейого славу в очах потомства затьмарю нший голландський митець Рембрандт Харменс ван Рейн. Його твори, живописн граф чн , р зноман тн по сюжетах глибин характеристик, складають однуз вершин вропейського св товогомистецтва, одну з найб льш високих досягнень в розвиткуреал зму.НародивсяРембрандт в Лейдене в с м м рошникаХарменса ван Рейна. Дуже рановиявилася у хлопчика схильн сть доживопису.

Недовго провчившись вЛейденськом ун верситет , молодий Рембрандт ц лком в ддався мистецтву. Три рокипробув в н в майстерн живописця Сваненбюрха, а пот м дек лька м сяц в у амстердамського художника П тера Ластмана. Але б льше, н ж у них, вчився Рембрандт усамого життя в н допитливо вдивлявся в навколишн й св т, спостер гав зам м кою жестами людей, вивчав ефекти осв тлення.В н писав жанров рел г йн сцени, портрети сво х близьких портрети багатих замовник в,численн автопортрети власне обличчя здавалося художнику зручним об ктом дляспостереження експеримент в . Рембрандтпрацював масляними фарбами, ол вцем, пером пензлем,а також досконало волод в техн кою офорта див. ст. Граф ка .У1632 р. Рембрандт пере хав в Амстердам швидко завоював там популярн сть. Число замовник в безперервно росло.

Под бно ншим голландським художникам,Рембрандт ум в живо написати людську особу,в дтворити м як складки тканин холодний блиск металу.Але вже в цей пер одв н багато в чому перевершу по глибин р зноман тност задум в сво хпобратим в по кист .Утрадиц йний для голландського мистецтва жанр групового портрета Рембрандт сво юкартиною Урок анатом л каря Тюлпа 1632, Музей Мчу- рицхейс, Гаага вносить нов риси дине почуття уваги нтересу об дну слухач в л каря Тюлпа. Зосереджен йогословами, вони пор внюють роз тненийтруп з малюнками в анатом чному апасе.Картина сприйма ться не як ретельно продуманий по композиц портрет, а якпереконливий сво ю безпосередн стю житт вий еп зод.Ця ж риса властива Автопортрету з Саск ю ю бл.1635, Картинна галерея, Дрезден , в як й Рембрандт зобразив себе з сво ю молодою дружиною за столом.П д ймаючи келих, в н як би зверта ться до тих, хто дивиться на картину, пропону розд лити з ним йогобезм рну рад сть щастя.

В н робить глядача мимов льнимучасником виникаючо сцени.

Потоки св тла, що грають на обличчях дорогих тканинах одягу, н жн переливизолотистих червонуватих тон впосилюють святковий настр й картини.Задач ,як ставить перед собою Рембрандт, не схож на спрямування б льшост ншихголландських художник в. В н всечаст ше вража сучасник в см лив стю новизною сво х задум в. Прагнучи довсе б льшо б льшо натхненност образ в,Рембрандт жертву зовн шн ми подробицями декоративними ефектами, нехтуючичасом вимогами замовник в. Показова в цьому в дношенн стор я з картиною, щоотримала п зн ше назву Н чний дозор Рота кап тана Франса Банн нга Кока лейтенанта В ллема ван Рейтенберга , 1642, Рейксмюсеум,Амстердам . Ця велика картина повиннабула являти собою груповий портрет член в стр лецько г льд . Однак Рембрандт,в дмовившись в д прийнятого в той час р вного розташуванняф гур статичного зображення вс хучасник в, задумав сцену, повнурушення.

В н зупинився на момент , коли як би по сигналу тривоги посп шно безладно виходять на площу стр лки, на ходу поправляючи зброю. Попереду групи урочисто виступають кап тан Банн нг Кок йогопом чник.Нер внесв тло осява групу, посилюючи враження рухливогонатовпу.

Не ст льки портретн характеристики окремих персонаж в прагне передатитут художник, ск льки хоче створитивраження схвильованост , раптовост под . Цього не зрозум ли замовники, незадоволен тим, що одн обличчя видно добре,а нш майже прихован в д глядача.

Замовники вважали,що якщо вони сплатили художнику р вн суми, то повинн бути зображен ним з р вною увагою.Починаючи з ц картининерозум ння амстердамськими бюргерамитворчих спрямувань Рембрандта буде посилюватисявсе б льше б льше.Всер дше будуть звертатися до нього з великими оф ц йнимизамовленнями.

Але конфл кт з пануючим середовищемне зменшить творчо енерг майстра аж до останнього року свого життя в нбуде створювати чудов по сил емоц йноговпливу правдивост реал стичн твори. У р кстворення картини Н чний дозор художникпережив велике особисте горе померла його коханадружина Саськия. В н залишився один зоднор чним сином Т тусом.Рембрандтбагато писав його в р зному в ц , в дм чаючиз великою теплотою зростаючу вдумлив сть допитлив сть хлопчика.У40-х роках в картинах Рембрандта переважають золотисто-коричнев тони, дивно багат по сво х в дт нками.Трактування сюжет в характеристики людей стають глибшим задушевн ше. Укартин Рембрандта Святе с мейство 1645 , що збер га ться в Ерм таже, в образах геро в вангельсько легенди Мар ,немовляти Христа осифа вт лен сам звичайн прекрасн в сво й щирост чистот людськ почуття н жн сть дбайлив стьматер , в дчуття домашнього спокою те, що увс часи зрозум ло дорого людям.

Обстановка к мнати гранично проста, це житлоб дного тесл , який тут же зайнятий сво м ремеслом. Не т льки впод бних картинах, але в сво х численних малюнках Рембрандт завжди звеличезною симпат ю зображав людей знароду, завжди сп вчував старост самотност .Величезнем сце в творчост художника займа портрет.

Рембрандт залишив нам чудову галерею облич чолов чих ж ночих, молодих старих, але майже завждисерйозних зосереджених.На в дм ну в д Франса Халса, як би вмить ф ксуючого всво х портретах певний вираз обличчя людини, Рембрандт у вигляд зображеного узагальню сво спостереження роздуми над його переживаннями над життям.

Це свого роду портрет-б ограф я.Такий, наприклад, Портрет старенька 1654, ГМИИ м. Пушк на, Москва . Св тло вид ля вкартин обличчя старо ж нки, скорботний погляд прикову увагу глядачабезвих дн стю горя, глибиною думки, примушу задуматисянад значенням снування. Рембрандтпоказу доброту людян сть н чим не знаменито людини.Краса душевна перетворю втомлене, зморшкувате обличчя робить йогопривабливим.Вершинав розвитку голландського групового портрета картина Стар йшини суконного цеху,або так зван синдики Рембрандта 1662, Рейксмюсеум, Амстердам . Стар йшиницеху сукнар в зображен в момент обговорення якихосьважливих питань. Як р зн х обличчя,хоч вс вони охоплен якоюсь одн юдумкою, одним спрямуванням! Цевраження виника передус м тому, що вс , кого зобразив художник, дивляться в одномунапрям . Вони дивляться на тих, хто якби знаходиться перед картиною до кого звернен слова синдика, вм щеного вцентр групи.

Таким чином, глядач, що розгляда цю композиц ю, ста свого роду учасником того, що в дбува ться адже на нього звернути увагу д ючих ос б. Причому вс вони по-р зному дивляться,слухають виступаючого, по-р зномувиражають сво почуття жестами м м кою. Весь прост р картини наповненийсв тлом пов трям. дина коричнювато-червона гамма,то затухаюча, то що спалаху м сцями тонкими в дт нками кольору, об дну вс частинипризначення одним нерозривним ц лим.Доостанн х найб льш довершених картин художниканалежить велике полотно, що збер га ться в Ерм таже, Повернення блудного сина бл. 1668 1669 . вангельська притча про юнака,який п шов з батьк вського будинку, розтратив св й достаток жалюг дним, приниженим повернувсядо батька, вироста у Рембрандта увелику загальнолюдську тему. Не можна без хвилювання дивитися на обличчянап всл пого батька, його тремтяч стареч руки ф гуру сина, що виража глибоке щире розкаяння.

Благородна дея любов до принижено страждаючо людини розкрита тут в разючих по житт в й переконливост образах.

Особист знегоди не зломилимайстра, а додали особливу силу майстерн сть його п зн м творам.

Кр мживопису протягом всьому сво творчост Рембрандт прид ляв велику увагу офорту . в ц й област коло темйого було також надзвичайнор зноман тне. Виконан ним в техн ц офорта портрети пейзаж , побутов рел г йн сцени завжди в др знялисясм лив стю новизною художн хприйом в. Художник домага ться в них чудового багатствасв тлот н , винятково виразност лакон зму л н й. У невеликих по розм рахофортах Рембрандт створив складн , глибоко реал стичн образи.

Багат голландськ бюргери основн замовники Рембрандта не зрозум ли не оц нили ген альногохудожника. Траг чно самотн м, взлиднях помер Рембрандт в 1669 р. Художника поховалина кладовищ для б дняк в на громадськ кошти. Але справедлив сть перемогла Рембрандта шануютьнащадки, м гордиться не т льки його батьк вщина, але все людство.

– Конец работы –

Используемые теги: Рембрандт, Укр0.035

Если Вам нужно дополнительный материал на эту тему, или Вы не нашли то, что искали, рекомендуем воспользоваться поиском по нашей базе работ: Рембрандт (Укр.)

Что будем делать с полученным материалом:

Если этот материал оказался полезным для Вас, Вы можете сохранить его на свою страничку в социальных сетях:

Еще рефераты, курсовые, дипломные работы на эту тему:

Социум как система (Укр.)
До цих умов належать а певна територя б поповнення суспльства головним чином за рахунок дтонародження в розвинута культура г полтична незалежнсть… Флософя визнача три основн групи факторв, як обумовлюють розвиток людського… Суспльство соцум можна визначити як сукупнсть всх форм способв взамод обднання людей.

Развитие философии (Укр.)
У цьому звязку важливим ставати питання про те, що ж явля собою флософя як феномен духовного життя суспльства.Якщо флософя формою суспльного… Специфчним обктом флософського осмислення дйсност вдношення людина-свт.… Таким чином, можна сказати, що предметом флософ обкт - вдношення людина-свт аналзований з погляду природи сутност…

Святая история Ясперса (Укр.)
Пдсумову твр роздл , що розкрива питання цлей призначення стор, значення та властивостей. Частина перша Свтова сторя Тут Ясперс виклада сво погляди… Тим не менш, його можна структуризувати, видлити в ньому певн етапи, а також… З ншого боку, в стор людства видляються два дихання. Перше розпочинаться з появою Homo Sapiens трива до завершення…

Истина и обман (Укр.)
Теорія пізнання гносеологія -це розділ філософії , що вивчає природу пізнання, закономірності пізнавальної діяльності людини, її пізнавальні… Для сучасної матеріалістичної філософії процес пізнання носить… Пізнання є процесом ідеального освоєння реального світу. Реалізуючись у ході відображення його свідомістю,…

Развитие теоретического знания (Укр.)
У вступ розглядаються основн поняття про науков знання та його рвн, спввдношення мж ними перехд вд нижчих рвнв до вищих.Перший пункт роботи мстить… Розглянуто, який стан забезпечення розвитку теоретичного знання у конкретних… Принагдно слд вдзначити, що мислення людини знаходиться у постйному рус вд незнання, тобто вдсутност переврено нформац…

Социология Гоббса (Укр.)
В свой робот я буду намагатись бльш глибоко викласти вчення Т.Гоббса про суспльство та державу, яке на мою думку займа провдне мсце у всй доктрин.… Буржуазн деологи 17-18 ст. в свой боротьб з феодалзмом ставили перед собою… Необхдно шукати ц абсолютн вчн початки в самй природ. Загальний вирослий нтерес до природи втлився в особистий нтерес…

Акты государственного управления (Укр.)
Це безпосередньо стосуться й середовища державного управлння, в якому практично втлються днсть дяльност структур апарату управлння.Державне… Встановлення та застосування норм права у процес державного управлння… Однак слд мати на уваз, що формою дяльност не сам акт, а його видання. Встановлюючи норму чи застосовуючи , орган…

Вiдеопамять (укр)
Старший байт з непарним зм щенням м ститьатрибут знаку, що визнача його кольоров . B800h 0 1 158 159 4000 байтов 3840 3841 3998 3999 Ця в деопам ять… У байт -атрибуту 4 значащих поля 7-й б т мерехт ння blink 6,5,4- б ти кол р… В ус х нших випадках, рег стр пал три може бутизаповненим будь-якою з 64 можливих комб нац й б т в, пов язаних з…

Цифрові ЭОМ (укр)
БМУ забеспечу прийняття виконувано команди з ОЗП, преобразування кода команди для подальшого обчислювання, виробка адреси мкрокоманди для памят… Пд час виконування мвкрокоманд БМУ програму мкропроцесорний комплект на… Якщо у час виконання програми надходить переривання вд зовншнього пристрою, БПП форму запит на переривання та адресу…

Географічне положення, територія і межи Криму (Укр.)
Берегова лня тут значно порзана багато дуже мальовничих великих малих пвостровв островв та заток типу лиманв.На заход пвдн пвострв омиваться водами… З пвдня Керченський пвострв омиваться водами Чорного моря, на сход Керченська… В тектончному вдношенн вона охоплю герцинськ структури Скфсько плити Тарханкутське Смферопольсько-впаторйське пдняття,…

0.031
Хотите получать на электронную почту самые свежие новости?
Education Insider Sample
Подпишитесь на Нашу рассылку
Наша политика приватности обеспечивает 100% безопасность и анонимность Ваших E-Mail
Реклама
Соответствующий теме материал
  • Похожее
  • По категориям
  • По работам
  • Visual C++. Бази даних (Укр.) Середовище Visual C пропону велик можливост для програмування Windows-застосувань.Найхарактерншою його компонентою бблотека основних класв Microsoft… До складу Visual C входить Microsoft Developer Studio Integrated Development… Майстри Wizards, так як AppWizard це нструменти генерац структур застосувань.За допомогою таких майстрв можна…
  • Гроши (Укр.) Згдно рационалстичнй концепц, поява грошей спричинена особливими обставинами суспильного розвитку. Оскльки вдносини товаровиробникв виступали як… На певному етап людство розум, що з загально маси продуктв прац видляються… Третй етап розвитку форми вартост характеризуться появою товару-еквваленту. Форма вартост -…
  • Развитие природознания (Укр.) Ознаками науки виступають побудова математичнихмоделей об кт в, емп ричн результати досл дного р вня. До ц епохив дно-сяться виникнення Корол… Отже, наука не могла виникнути на пустомум ст . Н мецький ф лософ К. Ясперс… Грецька наука була умогляднимдосл дженням, мало зв язаним з практичними задачами.Цього Древня Грец я непотребувала, бо…
  • Разделение людей и наций (Укр.) Товариство складалося всього з десяткаактивних член в та к лькох десятк в сп вчуваючих.До групи входили молод представники укра нсько нтел генц на… Товариство було не лише малочисельним,а й обмеженим у сво й д яльност .… Серед пропонованих у ньому конкретнихзаход в були скасування кр пацтва, л кв дац я юридичних в дм нностей м жстанами,…
  • Інтрузивний магматизм (укр) Тла, утворен на глибин таким чином, наз. нтрузивами, оскльки вони вторгаються нтрудують в нш породи.На поверхню нтруз виступають псля довготривало… Така зона змнених магматичних порд в кравй частин нтрузиву наз. зоною… Становлення нтрузй може вдбуватися на порвняно малих глибинах або у вигляд дуже глибоко залягаючих плутончних мас…