рефераты конспекты курсовые дипломные лекции шпоры

Реферат Курсовая Конспект

Історія виникнення силових видів спорту на Україні (укр)

Історія виникнення силових видів спорту на Україні (укр) - раздел Лингвистика, Стор Я Виникнення Силових Вид В Спорту На Укра Н .витоки Виникнення Сучасних...

стор я виникнення силових вид в спорту на Укра н .Витоки виникнення сучасних силових вид в спорту можна знайти у Стародавн йГрец . Уже в т часи люди в дстоювали де гармон т ла й духу, в ддаючиперевагу естетичному вихованню.Давньогрецьк сукльптори розробляли каноникраси, що будувалися на оптимальних пропорц ях людини.На меж 19-20 ст. у Рос та на Укра н значного поширення набулаважка атлетика. Одним з видатних представник в атлетики був В. Ф. Кра вський,котрий у 1885 р. в Санкт-Петербурз заснував Гурток аматор ватлетики , де спортсмени займалися силовими вправами, боксом, г мнастикою.Члени гуртка намагалися розвинути не т льки максимальну силу, а й досягти усво му розвитку обхватн розм ри м яз в давньогрецьких атлет в. Аналог чн гуртки було створено в Москв , Ки в , Риз . Ки вський л кар . Ф.Гарнич-Гарницький на фото у лютому 1895 р. заснував Ки вський атлетичнийгурток.

Ки вське атлетичне товариство виховало на той час прекраснихспортсмен в-рекордсмен в Рос та св ту, переможц в всерос йських чемп онат вта ол мп ад - К. Павленка, Ф. Гриненка, Г. Чиква дзе, С. Тонкопея, М.Урицького, П. Латушк на, В. Мерного, О. Красовського та нших. Фах вц , як розробляли методи зб льшення сили й формування гарних м яз в,уже на той час мали сво х посл довник в. В. Ф. Кра вський розробив ориг нальнусистему т лобудови й розвитку сили, О. К. Анох н- автор системигантельно г мнастики.

Олександр Засс на фото розробив методику зометричноготренування у по днанн з динам чними вправами та винайшов пружний кистьовийдинамометр.

Засс дивував глядач в сво ми силовими номерами - ловив руками90-к лограмове ядро, що вил тало з цирково пушки на вудстань 8 м, носив поарен коня, розривав пальцями ланцюги.1897 р. В дбувся перший Всерос йський чемп онат з важко атлетики,де учасники змагалися у п яти вправах з обтяженнями жим , ривку й поштовхудвома руками, поштовху й ривку одн ю рукою, а також - у в льних вправах.На меж стол ть у Рос видавалися атлетичн журнали Геркулес , Красота и сила , та нш , що пропагандували силов вправи.1912 р. Клуби гуртки важко атлетики об днувалися у Всерос йськусп лку важкоатлет в, а в 1913 р. ця сп лка вступила до М жнародно аматорсько сп лки важкоатлет в. М жнародний конгрес сп лки 1913 р. у Берл н прийняв рядважливих р шень. П д назвою важка атлетика розвивалися три видиспорту п дн мання ваги, бокс та боротьба.

Для важкоатлет в затвердили динупрограму змагань ривок й поштовх р знойменними руками, штовхання ваги, а длякоманд - перетягування каната. Атлети почали виступати у п яти ваговихкатегор ях до 60 67,5 75 82,5 понад 82,5 кг.1919 р. Створено Московську л гу, котра стала керувати розвиткомцього спорту зам сть Всерос йсько сп лки. У 1923 р. було проведено першийчемп онат СРСР, на якому призерами змагань стали укра нськ важкоатлети Я.Шепелянський, . Жуков, Д. Ехт, Л. Алекс, А. Орлеан. Перша укра нська ол мп адав дбулася в Харьков у 1922 р.Перш сть СРСР 1927 р. в дбулась вже за новими правилами буловпроваджено квал ф кац йн розряди новачки, 1 та 2 , учасник в розпод ляли на6 вагових категор й.1933 р. У важк й атлетиц з явилося м я Георг я Попова.

В н буводним з перших атлет в, який застосував велик тренувальн навантаження усво й п дготовц , обгрунтував период чн сть х зм ни у тиждневих циклах, атакож винайшов новий спос б прис ду п д штангу - розн жка . В нпершим з укра нських важкоатлет в встановив найвище св тове досягнення у ривку- 98,2 кг, а у 1937 р. йому було присво но почесне звання Заслужениймайстер спорту СРСР .1936 р. Чемп онати СРСР та Укра ни проводилися за програмоютриборства у нових вагових категор ях, наближених до м жнародних Важкоатлетична секц я в докремилась в д секц й боротьби та боксу.Чемп онат Укра ни 1936 р. проходив у Донбас м. рм но . Переможцемвперше став 20-р чний киянин Я. Куценко.

В н перемог харк в янина . Кириченка встановив перший рекорд СРСР у ривку.

У 1938 р. в н першим з важкоатлет вколишнього СРСР показав у сум триборства 400 кг у важк й категор .На Всесоюзному чемп онат 1939 р. 20-р чний киянин Г. Новак встановивчерговий рекорд СРСР у жим 118,1 кг , а через два роки на змаганнях Укра на-Рос я показав у вагов й категор 75 кг феноменальну длятого часу суму 400 кг жим-125, ривок-120, поштовх-155 кг .П сля зв льнення Укра ни в д г тлеровських окупант в 1941-1943 рр. почалосяв дновлення економ ки кра ни. У 1943 р. у Харков поновив свою д яльн стьРеспубликанськ й ком тет у справах ф зультури спорту, а також Державний нститут ф зично культури, який було переведено до Ки ва. У червн 1944 р. вКи в в дбувся черговий чемп онат кра ни, де з абсолютно кращим досягненням -407,5 кг у сум триборства перем г Я. Куценко.1946 р. Секц я важко атлетики СРСР вступа до М жнародно федерац важко атлетики IWF International Weightlifting Federation . На першийпово нний чемп онат св ту до Парижа у склад зб рно команди СРСР в дбули кияниГ. Попов, Ю. Хотимський, Я. Куценко.

Попов став бронзовим призером, а Я.Куценко виборов ср бну медаль.50-т роки Найсильн шими та найвидатн шими важкоатлетами Укра нибули Ю. Мазуренко, М. Кемель, П. К ршон, М. Меркулов, Ф. Осипа, . Рибак, М.Кормешов та нш 1952 р. Радянськ важкоатлети вперше взяли участь в грах XVОл мп ади, де завоювали 3 золот , 3 ср бн та 1 бронзову медал .1956 р. зб рна команда Укра ни з важко атлетики пос ла друге м сце у1 У середен 60-х рок в стали в домими усьому св ту укра нськиважкоатлети М. Хомченко, Е. Бровко, В. Беля в, Л. Жаботинський.

Леон дЖаботинський - дворазовий ол ип йський чемп он. на фото 1965 р. Спортивна класиф кац я зазна значних зм н - впершезаснову ться норматив майстра спорту СРСР, майстра спорту м жнародного класу,кандидата в майстри спорту та юнацьк розряди.

Першими звання майстра спортум жнародного класу отримали укра нськи важкоатлети В. Беля в та О. Кидя в. У1969 р. М жнародна федерац я важко атлетики додала до снуючих ваговихкатегор й дв нов - 52 та 110 кг, змагання стали проводитися у 9 ваговихкатегор ях.Конгрес IWF п д час проведення Ол мп ади 1972 р. п сля тривалихобговор в з фах вцями прийняв р шення про вилучення жиму з програмиважкоатлет в. Основною причиною була неможлив сть об ктивного судд вства ц вправи п д час змагань.

Середина 70-х рок в. В Укра н найб льш в домими важкоатлетами були льв в яни А. Гнат в та П. Король, донеччани Б. Павлов та Ю. Голубцов, луганчаниВ. Михайлов, О. Кидя в, О. Сеньшин, кияни С. Полторацький та В. Кузьменко,ровенчанин В. Устюжин та нш .На початку 80-х рок в про себе заявля нове покол ння важкоатлет в В. Соц з Донецька став чемп оном св ту та вропи 1981, 1982 рр. та встановивс м св тових рекорд в. В. Кравчук з Кривого Рогу виборов звання чемп ону св тута вропи в 1981 р а киянин А. Писаренко - у 1981, 1982, 1983 рр.Середина 90-х рок в. Укра на, незважаючи на економ чну кризу, зновма багато талановитих важкоатлет в В. Альошкин, Р. Севасте в, Р. Савченко, О.Блищик, В. Бажан, О. Чумак, С. Д дик, О. Левандовський, як неодноразововстановлювали св тов та вропейськ рекорди на р зних змаганнях.1992 р. Внесено зм ни щодо акцент в у св тов й важк й атлетиц . П слярозпаду СРСР утворення нових незалежних держав зб рн команди цих кра нотримали право виступати на вс х м жнародних змаганнях сво ми командами, щоодразу призвело до загострення конкуренц на св тов й важкоатлетичн й арен .Федерац я важко атлетики Укра ни була прийнята до складу IWF одн ю з перших.Ця под я в дбувалася 15 листопада 1992 р. Вже через р к зб рна команда Укра нина чемп онат св ту 1993 р. в Австрал та чемп онат вропи 1994 р. у Чех виборола перш загальнокомандн м сця.П сля р шення М жнародно федерац важко атлетики про включення до програмзмагань ж ночо важко атлетики укра нськ фах вц почали нтенсивно працюватидля розвитку.

Призерками та рекордсменками м жнародних змагань ставали Н.Скакун, Л. Григурко, В. Руденок, В. Павлиш, Л. Канунова, В. Шаймарданова та нш.

– Конец работы –

Используемые теги: Історія, виникнення, силових, видів, спорту, Україні, Укр0.106

Если Вам нужно дополнительный материал на эту тему, или Вы не нашли то, что искали, рекомендуем воспользоваться поиском по нашей базе работ: Історія виникнення силових видів спорту на Україні (укр)

Что будем делать с полученным материалом:

Если этот материал оказался полезным для Вас, Вы можете сохранить его на свою страничку в социальных сетях:

Еще рефераты, курсовые, дипломные работы на эту тему:

Інфляція в Україні, причини виникнення, наслідки, методи боротьби з нею
Бльшсть авторв стверджували, що цни не обов язково зростають, коли для забезпечення бльших обсягв виробництва використовуються додатков обсяги србла… Найбльш яскравими представниками доктрини Грош стимулюють торгвлю були так… Протилежн погляди на ц реч можна знайти у Кантльона в Нарис про природу торгвл1755, що перевернув грошовий аналз з…

ІСТОРІЯ АРХІТЕКТУРИ. ІСТОРІЯ АРХІТЕКТУРНИХ СТИЛІВ
ВП Брянківський технолого економічний технікум... Луганського національного університету імені Тараса Шевченка...

Опорний конспект лекцій з курсу Основи екології Тема 1. Предмет, історія, структура та методи екології 1. Предмет, об’єкт і завдання екології 2. Історія розвитку екології як науки
Кафедра екології харчових продуктів та виробництв... Опорний конспект лекцій... з курсу Основи екології...

Історія розвитку криміналістики в Україні
Необхідно також зазначити, що історія криміналістики, як наука виділилась з загального вчення про криміналістику порівняно недавно. Історія… Аналізуючи зокрема розвиток історії криміналістики на Україні, слід сказати,… Виникнення і розвиток криміналістики в світі і в Україні. Пізнання події злочину це складна багатопрофільна…

ІСТОРІЯ ПОЛІТИЧНОЇ І ПРАВОВОЇ ДУМКИ В УКРАЇНІ
ТЕРНОПІЛЬСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ ЕКОНОМІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ... ЮРИДИЧНИЙ ФАКУЛЬТЕТ... КАФЕДРА ТЕОРІЇ ТА ІСТОРІЇ ДЕРЖАВИ І ПРАВА...

Концепція правової держави: історія виникнення та розвитку
План... Концепція правової держави історія виникнення та... Поняття і ознаки правової держави...

Історія економіки та історія економічних вчень
О Ю Омельченко... Н М Скороход... Сторія економіки та...

Менеджмент и маркетинг в спорте. Инвестиции в спорт
В современном мире спорт стал еще и выгодной отраслью для вложения денег и получения достаточно больших капиталов. Гонорары всемирно известных… Так всем известны суммы сделок за покупку тех или иных игроков для футбольных… Мы выясним: 1. каковы основные задачи спортивного менеджмента на данный момент; 2. как можно привлечь к клубу внимание…

Виникнення писемності та історія кодування інформації
Але різні народи не одночасно досягали однакового рівня суспільного розвитку, тому писемність з’являється в різних народів в різні часи. Щоб… Так і було в Єгипті. У піктограмі кількість знаків залежала від фантазії… Кожен знак тепер точно означає певне слово.Оскільки цей вид писемності передавав не лише назви предметів, а й цілі…

Лекция 1. Вещественные числа. Ответ : это либо не рыжие хорошисты, не занимающиеся спортом, либо рыжие троечники не занимающиеся спортом
П Множества... Объединение множеств... Пересечение множеств Разность множеств...

0.03
Хотите получать на электронную почту самые свежие новости?
Education Insider Sample
Подпишитесь на Нашу рассылку
Наша политика приватности обеспечивает 100% безопасность и анонимность Ваших E-Mail
Реклама
Соответствующий теме материал
  • Похожее
  • По категориям
  • По работам