рефераты конспекты курсовые дипломные лекции шпоры

Реферат Курсовая Конспект

Копьютерная графика (Укр.)

Копьютерная графика (Укр.) - раздел Лингвистика, Компютерна Графіка Вступ Компютерна Графіка Зявилась Достатньо Давно- Вже У ...

Компютерна графіка Вступ Компютерна графіка зявилась достатньо давно- вже у 1960-х роках існували повноцінні програми роботи з графікою. Сьогодні прийнято користуватися термінами компютерна графіка і компютерна анімація . Поняття компютерна графіка обєднує всі види робот зі статичними зображеннями, компютерна анімація має справи з зображеннями, які динамічно змінюються.Справжнього широкого раозвитку компютерна графіка зазнала з появою персональних компютерів Macintosh МАС фірми Apple, які спеціально визначалися для потреб поліграфії. Саме для платформи МАС почали зявлятися перші спеціалізовані операційні системи та графічні редактори.

Але сталося так, що справжніми массовими компютерами стали компютери класу IBM PC РС . Тоді більшість звичайних сьогодні для багатьох оболонок та редакторів почали відтворюватися на базі графічного досвіду МАС, але перекладені для компютерів РС. Так зявилася славнозвісна операційна система Windows, а також дуже велика кількість звичних для користувачів компютерів РС пакетів, різнопланових програм та редакторів наприклад QuickTime, Page Maker, майже всі продукти корпорації Adobe та багато інших . У теперішній час, завдяки грандіозному розвитку компютерної техніки, деякі сторони нашого життя неможливо уявити собі без застосування компютерних технологій, у тому числі без компютерної графіки. Це, насамперед усі види поліграфічних процесів майже вся рекламна індустрія телебачення моделювання нових видів одягу проектно-конструкторські розробки й т. д. На базі засобів компютерної графіки та інших прогрессивних технологій в останній час зявилися зовсім нові, не схожі ні на що раніш відоме, напрямки виробництва, профессії, навіть середовища та взаємостосунки.

Звичними зараз звучать для більшості з нас поняття віртуальна реальність , зона інтернет , телеконференція , аудіо та відео у реальному часі та інші. Все це є невідємною частиною так званої компютерної революції , яку всі ми зараз відчуваємо на собі. Наслідками всесторонньго вторгнення компютерізації у майже всі сфери діяльності людини є й поява нових типів мистецтва.

До таких можна віднести компютерну музику та анімацію. Остання зявилася саме завдяки розвитку одного з видів компютерної графіки, а саме- тривимірної 3D графіки та анімації. Цей тип графіки, а точніше, клас редакторів 3D набув за останні 1-2 роки достатньо широкого розповсюдження не тільки у колах спеціалістів, які користуються спеціалізованими дуже міцними графічними станціями, а й у колах користувачів середнього класу, у т. ч. й користувачів домашніх компютерів. Цьому, перш за все, сприяє розвиток спрямованних на працю з 3D графікой не тільки програмних продуктів, а й поява апаратних засобів, також спрямованних на підтримку та прискорення різноманітних 3D процесів. До цих засобів слід віднести такі, як 3D акселератори, які входять до складу майже всіх сучасних відеоадаптерів процесори з підтримкою ММХ команд спеціалізовані процесори типу RISC, Silicon Graphics процесори з підтримкою нової технології 3D NOW та ін. Своєрідним синтезом майже усіх типів компютерної графіки став й такий тип графіки, як Web-дизайн , який прийшов до нас разом із втіленням у повсягденне життя все більшої й більшої спільноти інтернету.

Тут присутні й елементи, які досі використовувались лише при верстці друкованних видань, і фрагменти анімації та відео, й моменти моделювання різних обєктів. Далі буде більш детально розглянуто різні типи компютерної графіки, їх характерні риси й можливості, а також розписані особливості та призначення деяких з величезної кількості сучасних графічних редакторів, які є найбільш популярними серед спеціалистів у галузях, повязаних з компютерною графікою. 2. Огляд графічних редакторів 1. Класифікація видів компютерної графіки По своїй структурі зображення можуть бути растровими та векторними мал.1 . Наприклад, сканер під час сканування розбиває зображення на безліч дрібних елементів пікселей і формує з них растрову картинку.

Колір кожного пікселя записується у память компютера за допомогою певної кількості бітів. Біт- мінімальна одиниця памяті компютера, яка може зберігати значення або 0, або 1. Піксель це найменший елемент, растрового зображення.

Якщо картинка має розмір 800х600, то ці числа відображають кількість пікселей по горизонталі 800 і по вертикалі 600 . Чим більше кількість пікселей у зображенні, тим краще його вигляд на екрані і при друці. Число кольорів, в які можна пофарбувати окремий пиксель, визначається як два у степені N, де N- кількість бітів, які зберігають кольорову інформацію про піксель.

У контрастній чорно-білій картинці кожний піксель кодується однім бітом. Восьмибітне зображення дозволяє мати 256 кольорів, а 24 біта забезпечують присутність у зображенні більш 16 мільйонів кольорів, що дає можливість працювати з зображеннями професійної якості. Але цей засіб подання зображення не підходить для тих випадків, коли виникає необхідність у масштабуванні зображення у великих межах.

Цього браку позбавлені векторні зображення, у яких розмір будь-якого елемента може бути змінений аж до нескінченності . Але таку картинку неможливо отримати шляхом сканування, оскільки кожний її елемент будується з допомогою математичних описів обєктів так званих примітивів , в якості яких можуть виступати лінії, дуги, кола і тому подібне. Також для кожного примітива існує ряд параметрів, які визначають колір, товщину лінії і тому подібне. Векторна графіка створюється за допомогою спеціальних програмних засобів типу CorelDRAW, Adobe Illustrator.

Також такий формат зображення використовується в усіх програмах САПР Системи Автоматичного Проектування P-CAD, Auto-CAD і тому подібне . Фактично векторне зображення існує у вигляді набору математичних формул, які описують елементи зображення. І, нарешті, векторна графіка не залежить від продуктивності апаратних засобів, яка дозволяє легко змінювати розміри статичних зображень наприклад, збільшити розмір дверної ручки до розміру дома без втрати загальної кількості елементів зображення, ясності і чіткості їхніх меж при виведенні на екран монітору або при друці. По свому професійному призначенню компютерну графіку та анімацію можна розділити на такі групи компютерна графіка для поліграфії двовимірний компютерний живопис презентаційна графіка двовимірна анімація, яка використовується для створення динамічних зображень і спецєфектів у кіно двовимірне і тривимірне моделювання, застосоване для дізайнерських та інженерних розробок тривимірна анімація, яка використовується для створення рекламних і музичних клипів і кінофільмів обробка відеозображень, необхідна для накладення анімаційних спецефектів для відеозапису наукова візуалізація. 2.1.1. Компьютерна графіка для поліграфії Компютерна графіка для поліграфії дозволяє підготавлювати різноманітну графічну інформацію для виходу у друк засобами поліграфії. Це стосується векторної і растрової графіки, всіляких таблиць і діаграм, а також текстової інформації тобто усього того, що може бути перенесене на папір, плівку і подібні носії. Цей тип графіки є, мабудь, однім з найбільш поширених видів як у різноманітності задач, які вирішуються, і засобів їхнього втілення, так і у величезній кількості направлених на виконання поліграфічних задач, і програмних, і апаратних, і всіляких прикладних засобів. Сюди відносяться ті программи, за допомогою яких можна підготовити видання для друку у поіграфії. У перелік цих програм входять настільні видавницькі системи, редактори для створення векторної і растрової графіки, текстові і табличні редактори, пакети роботи зі шрифтами і тому подібне. Якщо розглядати частину апаратних засобів особливо у вартістьному відношенні , що випускається компютерною промисловістью для потреб поліграфії та супутних процесів, то у загальному обцязі вони складуть найбільшу частку. 2.1.2. Двовимірний компютерний живопис Двовимірний компютерний живопис подає собою своєрідний синтез традиційного живопису і засобів компютерної обробки зображень.

Програмні і апаратні засоби цього типу передусім направлені на компютерне втілення всіх особливостей роботи з пензликом, різноманітних видів фарб, грунтовок та інших традиційних художніх інструментів і матеріалів. Фахівці, що працюють у цій області зазвичаем названі компютерні митці , користуються спеціальними маніпуляторами, які дозволяють максимально імітувати роботу пензликом і крейдою і називаються Mous-Pen у дослівному перекладі- миша-перо . Такий маніпулятор звичайно має форму ручки олівця і відсліжуе не тільки переміщення руки на двовимірній площині, але і інтенсивність натиску, а інколи, і швидкість переміщення.

При використанні спеціальних редакторів з підтримкою таких маніпуляторів, митець одержує можливість творити звичайними для нього прийомами та рухами, що замітно зглажує відзнаки між звичайним і компютерним живописом. 2.1.3. Презентаційна графіка Презентаційна графіка призначена для створення різноманітних варіантів представницьких, шоу й рекламних обєктів. Сюди можна віднести й подання різноманітних продуктів, й оформлення різноманітних програм, наприклад заставки та оболонки до різноманітних мультімедіа продуктів, оболонок компакт-дисків, інтерфейс-програм , WEB-дизайн, і багато іншого.

Найбільш яскравий і характерний приклад такої графіки- це заставки практично всіх компютерних ігор. Також достатньо поширений тип презентаційної графіки- оформлення багатьох Web-сторінок, де використовуються різноманітні відео й аудіоефекти. 2.1.4. Двовимірна анімація, яка використовується для створення динамічних зображень і спецефектів у кіно Сама назва цього типу графіки говорить саме за себе. Це те, що вже стало досить звичним навіть для тих, хто майже не має справ ані з компютерами, ані з графікою. Без цього виду графіки не можливо уявити жодного дня ефіру практично жодної телевізійної програми, жодна студія мультиплікації сьогодні не може обійтися без компютерної анімації, і цей перелік можна було б досить довго продовжувати.

Двовимірна і тривимірна анімація, яка створюється як традиційними без використання обчислювальних засобів , так і компютерними засобами, заснована на одному і тому же принципі якщо ряд статичних зображень показати в достатньо швидкому темпі, то людське око звяже їх разом і прийме за безперервний рух. Для того, щоб декілька зображень обєкту були сприйняті оком як плавний рух цього обєкту, може вистачити швидкості 8 компютерних екранів за секунду.

У відзнаку від традиційної целулоідної анімації, де кожний кадр малюється вручну, у компютерній 2D- й 3D-анімации частину рутиної роботи бере на себе компютер. Можна, наприклад, задати рух по траекторії програма створить відповідні проміжні кадри або плавно змінити палитру на протязі декількох кадрів наприклад, поступово затемнити зображення або прибрати частину кольорів . Не зважаючи на те, що поява в останній час 3D-аниімації помітно посунула двовимірну анімацію, двовимірна анімація все ще існує і продовжує розвиватися. 2.1.5. Двовимірне та тривимірне моделювання, яке використовується для дизайнерських та іженерних розробок На скільки б не був багатий вибір інструментів програм растрової компютерної графіки та анімації, більшу частину роботи по побудові зображення треба робити вручну, у тому числі промальовувати проміжні кадри в анімації. У звязку з цим растрові пакети можна віднести до засобів компютерного живопису.

А справжнє обємне тривимірне зображення легше створити за допомогою векторної графіки її технологія дозволяє давати компютеру вказівки команди , керуючись якими він будує зображення за допомогою запрограмованих алгоритмів. Цей засіб більше схожий на креслення, при цьому частіше тривимірне. За допомогою векторної графіки обєкти будуються з так званих примитивів - ліній, кіл, кривих, кубів, сфер і тому подібних. Примитив не потрібно малювати- вибравши піктограмму з зображенням або назвою, наприклад сфери, ви просто задаєте її параметри координати центру, радіус, кількість граней на поверхні і тому подібне , а компютер вже креслить її сам. Складні обєкти будуються з примитивів, на основі багатокутників полігонів або кривих сплайнів , при цьому сплайнові моделі мають більш гладку форму, ніж полігональні. Після цього вибираються матеріали текстури та запускається процес візуалізації Rendering . Двовимірне і тривимірне моделювання застосовується для дізайнерських та інженерних розробок.

Крім того, двох- і тривимірне моделювання доповнює тривимірну анімацію, поліграфічні і презентаційнні пакети. 2.1.6. Тривимірна анімація, яка використовується для створення рекламних, музичних клипів і кінофільмів Тривимірна анімація за технологією нагадує кукольну ви створюєте каркаси обєктів, накладаєте на них матеріали, компонуєте все це в єдину сцену, встановлюєте освітлення і камеру, а після цього задаєте кількість кадрів у фільмі і рух предметів. Подивитися що відбувається можна за допомогою камери, яка теж може рухатися. Рух обєктів у тривимірному просторі задається по траєкторіям, ключовим кадрам і з допомогою формул, які звязують рух частин складних конструкцій. Підібравши потрібний рух, освітлення і матеріали, ви запускаєте процес визуалізації. На протязі деякого часу компютер прораховує всі необхідні кадри і видає вам готовий фільм. На відзнаку від двовимірної анімації, де багато чього може бути намальоване від руки, у тривимірній анімації обєкти занадто гладкі, їхня форма занадто правильна та рухаються вони по занадто геометричним траєкторіям. Щоправда, ці проблеми мажна перебороти.

У анімаційних пакетах покращуються засоби візуалізації, оновлюються інструменти для створення спецефектів та збільшуються бібліотеки матеріалів. Для створення нерівних обєктів, наприклад волос або диму, використовується технологія формування обєкту з безлічі частинок.

Вводиться інверсна кінематика та інші техніки оживлення, виникають нові засоби суміщення відеозапису й анімаційних ефектів, що дозволяє зробити сцени і рухи більш реалістичними.

Крім того, технологія відкритих систем дозволяє працювати відразу з декількома пакетами.

Можна створити модель в одному пакеті, розмалювати її в іншому, оживити у третьому, доповнити відеозаписом у четвертому. І, нарешті, функції багатьох професійних пакетів можна сьогодні поширити зо допомогою додаткових фільтрів, написаних спеціально для базового пакету. 2.1.7. Обробка відеозображень, необхідна для накладення анімаційних спецефектів для відеозапису, наукова візуалізація Програми обробки цифрових відеоизображень та створення багатоверствових композицій з використанням двовимірної та тривимірної графіки дозволяють замінити комбіновані зйомки, обробляти відснятий матеріал засобами компютерної графіки, суміщати відснятий матеріал з компютерною анімацією а виводити результати на кіно- та відеоплівку. Пакети для наукової візуалізації можуть бути призначені для вирішення різноманітних задач- від рішення проблем муніціпального планування до візуалізації сонячних вибухів. 2.2. Класифікація графічних редакторів В залежності від типу графіки, з якою необхідно працювати, програмні засоби, які дозволяють у кінцевому підрахунку створювати ті або інші види компютерної графіки, також можна поділити на відповідні види. Серед величезного різноманіття таких програмних засобів існують як спеціалізовані, призначені для створення якого-небуть конкретного типу графіки, так і багатофункціональні, які дозволять створювати декілька різноманітних типів компютерної графіки, або зєднувати різні графічні обєкти разом.

Крім того, графічні пакети розрізняються по платформі, для якої вони створені. Наприклад, більшість поліграфічних пакетів в першу чергу розробляються під платформу МАС, яка спеціально призначена для цієї мети професійні потужні 3D редактори і програми моделювання частіше передвизначені для роботи під Windows NT спеціалізовані пакети для обробки професійного відео розраховані на роботу як правило тільки зі спеціальним обладнанням типу студій АВМ аудіо-відео монтажу , і цей перелік можна довго продовжувати.

Слід відзначити, що незважючи на таку традиційну спеціалізацію, в останній час отримали розвиток так звані крос-платформенні системи.

Суть їх перебуває в тому, що обєкти в основному виді файлів можна переносити з однієї платформи на іншу. Особливо корисним це є для справ з поліграфією. З розвитком компютерів МАС і РС різниця між ними зведені майже до нуля. Розглянемо основні види графічних пакетів і редакторів РС платформи, як найбільш поширених і загальновідомих редактори для створення й ретушування растрової графіки векторні графічні редактори пакети верстання настільні видавницькі системи пакети 2D-анімації програми для створення Web-сторінок 3D редактори пакети інженерного моделювання і проектування інші программи для роботи з графікою 1 спеціальні 3D-додатки 2 програми для створення обємних шрифтів 3 системи для монтажа і роботи з відео 4 програми для наукової візуалізації. 2.2.1. Редактори для створення й ретушування растрової графіки Почати огляд означеного типу редакторів, мабудь, слід з PaintBrush додаток1 , який входить у стандартну поставку Windows.

Багато хто починав знайомитися з азами компютерної графіки саме з цієї програми, яка є дуже простою і доступна в освоєнні без особливих навиків. Цей редактор дозволяє створювати найпростіші геометричні фігури, креслиіти лінії різноманітної ширини, набирати текст.

При цьому всі створені обєкти можна редагувати міняти розміри, повертати, копіювати з одного місця і вставляти в інше, міняти колір. Робота у цьому редакторі дає непогану підготовку для освоєння більш складних професійних пакетів. Безсумнівним лідером серед таких пакетів звісно є Adobe Photoshop плакат1, мал.2 , визнаний як професіоналами, так і аматорами.

Остання5-та версія цього колосса корпорації Adobe Systems надає дизайнерам та іншім фахівцям у галузі компютерної графіки фантастичні можливості. Спостерігаючи, як з моменту свого народження пакет Adobe Photoshop сьогодні зріс у потужний редактор зображень, можна вразитись з того, що при цьому розробникам вдається зберігати простоту і легкість освоєння програми.

У той час, як освоїти інші пікселедробителі від версії до версії стає все важче, навіть випадковий користувач може без практики запустити пакет Photoshop і виконати у ньому прості операції. Крім того, розробники у кожній новій версії програми вдало втілюють довгий список побажань користувачів. Список оновлень у Photoshop5 відкриває нова палітра History Історія . Ця функція настільки зручна, що на неї обовязково слід звернути увагу.

У палітрі відображається список усіх виконаних операцій над зображенням максимальну кількість можна задавати , а щиглик по будь-якій з них вертає зображення у той стан, у якому воно знаходилося відразу після виконання даної операції. У ході роботи можна зберігати під будь-якими іменами миттєві знімки snapshot документа, що полегшує порівняння попередніх і поточних версій. Однак слід памятати, що знімки зберігаються тільки тимчасово, і при закритті зображення вони будуть втрачені, якщо тільки їх не зберегти постійно як нові файли.

Крім того, треба мати на увазі, що великі зображення з довгою історією швидко заповнюють все виділене на тимчасових дисках місце. Палитра History змінить засоби роботи з зображеннями, надаючи значно більшу, ніж будь-коли, свободу для експериментування.

Особливо слід відзначити цілком нові можливості при роботі з текстом.

Тепер під час введення тексту у вікно діалога Type Текст зображення оновлюється негайно, при цьому текст відображається за вибраним кольором, обрисом та кеглем.

Текст можна редагувати навіть після його масштабування, обертання або наклону.

Окрім цього можна, не закриваючи вікно діалога, змінити розташування тексту в зображенні. Раніше Photoshop дозволяв редагувани текст тільки глобально.

У версії5 редагування допускається вже на рівні символів всередині текстового блоку можна змінити такі атрибути, як зміщення відносно базової лінії і кегль шрифта. Розробники Adobe додали також новий інструмент для набору тексту по вертикалі. Дуже цікавим є нове доповнення Layer Effects Ефекти верстви . Замість виконання безлічі складних операцій з каналами для створення тіней, для вигравірування тексту, сяйва, а також видавлювання всередину і назовні, за допомогою Layer Effects отримати такі ефекти можна усього за декілька секунд. Застосування Layer Effects до існуючого рівня змінює все зображення на цьому рівні. При цьому чинність Layer Effects на цьому не закінчується, бо будь-які нові зображення, поміщені на той самий рівень, одержують аналогічний ефект.

Завдяки реалізації цієї потужної функції, новий Photoshop позбавляє користувачів від необхідності набуття багатьох додаткових модулів, які намагаються створювати подібні ефекти, які орієнтуються на операції з каналами макрокоманд. При дизайні Web-сторінок, функція Layer Effects заощаджує багато годин робочого часу. Наприклад, можна дуже швидко створити серію кнопок з ідентичною висотою та кутом наклона тіні, кожна з яких буде містити видавлений текст, який редагується. У новій версії було приділено багато уваги роботі з кольором.

Власна панель Gamma Control Настройка гами пакету Photoshop для калібровки монітору була забезпечена підтримкою профілів KodakICC, яка є більш стандартизованим рішенням.

При перших відкриттях зображень, створених у попередніх версіях Photoshop, зявляється вікно діалога з пропозицією про конвертування кольорів. Віддавши перевагу Web-дізайну більш традиційному використанню Photoshop для одержання друкарських зображень, компанія Adobe зробила новий кольоровий простір стандартне RGB standard RGB, sRGB профілем за замовчанням.

По задуму розробників це дозволить зробити кольори зображень однаковими на системах з різноманітними моніторами.

У версії5 зявилася підтримка змішаних кольорів, що полегшує іміграцію у технологічний процес додаткових друкарських форм подібних формам для лакування або металевих фарб . Якщо ви працюєте з 48-бітними RGB або 64-бітними зображеннями CMYK, то тепер можна використовувати декілька більше, ніж раніше, інструментів і команд Photoshop, але більшість можливостей програми у цих режимах по-давньому залишаться недосяжними.

Нова версія пропонує ще декілька корисних інструментів, здатних підвищити продуктивність праці. Інструменти Magnetic Реп Магнітне перо і Magnetic Lasso Магнітне лассо при перетаскуванні по зображенню знаходять контрасні області, приклеюються до логічних країв і прискорюють процес вибору обєктів. Новий інструмент Measure Лінійка окрім інших можливостей полегшує редагування перекручених результатів сканування.

А команда Align Вирівняти дозволяє вирівняти звязані рівні, спрощуючи, наприклад, центрування заголовку у фотографії без допомоги направляючих.

Ще вдосконалилася палітра Actions Дії , і тепер припускає роботу з контурами, областями вибору і командами Calculate Обчислити . Трансформації можна застосовувати до меж вибраних областей і контурів, а не тільки до їхнього вмісту. Відокремленною особливістю5-ої версії, доповнений майже до досконалості відновленній цього року до версії5.02 та5.05, є те, що при інсталляції цей продукт додає у панель управління Windows програму Adobe Gamma, яка дозволяє більш-менш корректно відображати кольори не тільки у самому редакторі, але і в усіх інших додатках.

Всі ці можливості- відмінно реалізовані і не ускладнюють оригінальний простий та зручний користувачевий інтерфейс пакету Adobe Photoshop.

Серед пакетів, призначених для створення статичного компютерного двовимірного живопису у середовищі Windows, професійний інтерес подає програма редагування растрового живопису Painter додаток2 фірми Fractal Design.

Painter володіє достатньо широким спектром засобів малювання і роботи з кольором.

Зокрема він моделює різноманітні пензлики олівець, ручка, вугілля, аерограф та інші , дозволяє имітуватти малюнки акваріллю та маслом, а також добитися ефекту натурального середовища. 2.2.2. Векторні графічні редактори.

Почати огляд цієї групи програм слід, мабуть, з CorelDraw, як одного з найбільш визнаних і популярних пакетів для створення векторної графіки плакат2 . CorelDraw8 плакат1, мал.4 - це потужний і універсальний пакет, що, як завжди, містить повний набір різноманітних програм й додатків. PhotoPaint8, СоrelDream3D8, 1000 шрифтів Type1 і TrueType, 40000 готових ілюстрації, 1000 фотографії з високим дозволом і безлічь інших корисних речей.

Вже майже десять років компанія Corel успішно представляе пакет CorelDraw для домашнього використання, що адресувалось також напівпрофесійним дизайнерам та іншим фахіфцям, що працюваль в основному у Windows.

Але суспільство професійних дизайнерів досить довго практично ігнорувало цю потужну й постійно оновлювану програму.

Тепер розробники з Оттави звернули свої погляди саме на професіоналів, більшість з яких по-давньому зберігають вірність платформі Macintosh.До тепершнього часу компанія Corel підтримувала дві різні версії Draw для Macintosh і для РС. CorelDraw6 подає собою першу крос-платформенну версію продукту хоча до останнього місяця версія для Macintosh відставала від версії для Windows приблизно на 6 місяців . Щоб підвищити цінність набуття, компанія Corel включила у комплект першу версію для Macintosh пакету Corel Photo-Paint, вдалого суперника Adobe Photoshop, що вже давно поставляється у складі Draw для Windows.

Серйозність намірів Corel у відношенні професійних користувачів підтверджує як оформлена з гарним смаком нова упаковка пакету, так і начертане на ньому нове гасло Вибір професіоналів . У склад пакету включене також 100-сторінкове керівництво Commercial Printing Guide Керівництво по комерційому друку . У той час як Adobe Illustrator7.0 перша працююча версія для РС за останні роки розчарував відсутністю у ньому нових можливостей, Macromedia FreeHand8 і Draw8 намагаються запропонувати дизайнерам найбільш зручні інструменти.

Розробники обох програм добре знайомі з найсильнішими сторонами продуктів конкурентів, тому недивно, що найбільш популярні функції зявилися у чергових версіях обох пакетів. На практиці і FreeHand8, і Draw8 дозволяють імітувати користувачевий один одного.У доповнення до можливості повної настройки робочого стола, у Draw8 є і попередньо задані набори параметрів, які дозволяють вибрати знайоме робітниче середовище, схоже на Illustrator або FreeHand- таким чином Corel прагне полегшити талан професіоналів, які часто змінюють робочий інструмент.

У новій реалізації FreeHand були зімітовані Corel-овскі лінзи прозорості, вільне обертання, наклон та обертання обєктів засобом drag-and-drop , а також гумові контури та інструменти модифікації форми обєктів, з іншого боку, новий інструмент Freе Transform Вільне перетворення CorelDraw8 давно знайомий користувачам FreeHand, у той час, як обєктоподібні направляючі- які можна групувати, наклонять та обертати- не здаються новинками фанатам пакету Illustrator.

А цікаві інструменти Interactive Distortion інтерактивне викривлення , Push-and-Pull Тягни-штовхай , Zipper застежка-блискавка і Twister скручуватель мають аналоги як в пакеті FreeHand, так і в Illustrator.Також, Corel повинна подякувати компанії Хаrа, розробнику пакету Corel Xara, який став першоджерелом інструментів Interactive Fill Інтерактивна заливка та Interactive Transparency Інтерактивна прозорість , а також панелі властивостей.

Ну, а довгоочікувана функція блокування обєктів, яка зявилася у Draw8, давно знайома досвідченим користувачам багатьох інших програм.Різноманіття відтворюючих інструментів у Draw може стати достатньою причиною для того, щоб любителі FreeHand і особливо Illustrator звернули увагу на нову версію. У програмі зявилось також безліч невеликих, але приємних вдосконалень, яких не знайти у жодному з конкуруючих додатків- це палітра з 48 пастельних відтінків будь-якого з вибраних у палітрі кольорів, інструмент створення градієнтів Interactive Transparency і можливість створення сторінок Web у стилі WYSIWYG. Наявність розширеної колекції потужних інструментів створення і редагування растрових зображень у Draw8, посиленої підтримкою додаткових модулів Photoshop, практично знищуюь необхідність виходу з програми при виконанні будь-якого художнього проекту.

Якщо потрібно здійснити попіксельне редагування, то пакет PhotoPaint може бути запущений однім клацанням миші. Програми Draw і PhotoPaint були ретельно допрацьовані, з тим щоб досягнути максимально близької відповідності користувачевого інтерфейсу.

Можливо, найбільш вагомим аргументом, який повинен змусити користувачів FreeHand і Illustrator краще придивитася до Draw8, стане спроможність програми інтерактивно застосовувати ефекти до обєктів на екрані у режимі реального часу, що позбавляє від утомливих переміщень у стилі вперед-назад між палітрами і діалоговими вікнами.

У версії Draw7 компанія Corel додала интерактивність у функцію Blend Перехід , що дозволило прискорити створення переходів. У тій же реалізації програми інтерактивними стали і різноманітні функції Fountain Fill Градієнтні заливки , що робить можливим безпосередню заливку контурів засобом drag-and-drop Для історії, функція размальовування взірцями кольорів засобом drag-and-drop вперше була реалізована у пакеті FreeHand. У цьому році стали інтерактивними і інші інструменти, ефекти тривимірної экструзїї та видавлювання діють миттєво. Контурами, по яким змінюється форма обєкту envelope , тепер можна маніпулювати безпосередньо.

Новий інструмент Interactive Drop Shadow Інтерактивна тінь створює мякі, прозорі тіні. Інтерактивні інструменти Push-and-Pull, Zipper і Twister пакету Draw відрізняються від подібних їм тим, що дозволяють безпосередно редагувати ефекти, подібно ефектам і інструментам пакету FreeHand, більшість ефектів у Draw є динамічними, тому їх можна редагувати і вертатися до них після використання інших інструментів до тих пір, доки результати не будуть поділені або конвертіровані у криву контури . Традиційно однім із слабких місць пакету CorelDraw була відсутність підтримки функцій, необхідних для сервісних бюро. Це визначалося декількома факторами, зокрема тим, що більшість сервісних бюро були оснащені платформою Macintosh зараз багато з них переходять на Windows NT . Але, хоча у Corel не закривали очей на проблеми з сумісністю з PostScript у попередніх версіях Draw PostScript не підтримував унікальні ефекти прозорості Draw , більшість ускладнень, звязані з нестатком кваліфікації самих користувачів Draw, які звичайно не мають такого досвіду додрукової підготовки, яким володіють користувачі Illustrator і FreeHand. Майстер Prepare for Service Bureau Wizard Підготовка для сервісного бюро у версії Draw8 виконує функції, багато у чьому схожі з командою Collect for Output Зібрати для виходу пакету QuarkXPress потрібні як новачкам, так і досвідченим фахівцям. Він збере всі необхідні для друку або інших вихідних операцій елементи, вважаючи необхідні шрифти і створюючи файли у відповідних форматах, придатних для відправлення у сервисне бюро. Щоб гарантувати правильну підготовку і збереження робіт у потрібному для висновку форматі, компанія Corel зібрала величезну базу даних, яка містить різноманітні відомості про сервісні бюро. Додаткову інформацію про сервісні бюро можна отримати з вузла Web компанії Corel. Все це, звісно, не замінить безцінного особистого досвіду, але дозволить користувачам-початківцям уникнути найбільш очевидних помилок.

Покращена у Draw8 команда Import Імпорт дозволяє за один раз виконувати завантаження декількох файлів. Фільтри читання й запису для Illustrator були перероблені і тепер включають підтримку файлів Illustrator7.0, тому більшість спеціальних заливок і прозоростей , створених у документах Draw, тепер можуть без втрат експортуватися і відкриватися у пакеті Illustrator7.0. Можливості обробки тексту і створення документів версії Draw8 нічим не гірші за аналогічні, які надаються конкурентами, хоча розробники Corel не провели модернізацію погано реалізованої у попередніх версіях підтримки формату Portable Document Format компанії Adobe. Майстер Publish to Internet Wizard Публікація в Internet у Draw був уявлений можливостями створення сторінок Web у стилі WYSIWYG, підтримкою Cascading Style Sheets каскадованих таблиць списків і LAYER компанії Netscape Для реалізації цих функцій у програмі FreeHand8 необхідним є додатковий пакет Design in Motion . Під час написання цього огляду корпорація Corel вже анонсувала9-ту версію пакету, і вже вийшла бета-версія. Головні відзнаки від попередньої версії у CorelDRAW9 такі 1. підвищена оптимізація для WEB-дізайна, зявилася підтримка перекрістних гіперпосилань для створення складних PDF-документів та WEB-сторінок 2. добавлені деякі нові інструменти, такі, як Connector обєднувач - малювання зєднуючих ліній у вигляді ломаних із коліном90 , Interactive Contour- інтерактивний контур 3. усі випадаючі палітри преобразовані у докінгові такі, що стикуються , де зявилася також можливість зачиняти відчинену вкладку по аналогії з інтерфейсом багатьох продуктів корпорації Adobe Systems . Нова версія PhоtoPаint також має деякі нові можливості a покращений EPS експорт b підтримка QuickTime3 c імпорт зображень безпосередньо з майже 120-ти моделей цифрових камер.

Adobe Illustrator додаток15 є професійним побратимом Draw. Забезпечуючи максимальну сумісність з Draw8, у цьому пакеті, починаючи з7-ї версії, реалізовані всі основні функції роботи з векторними обєктами.

Багатотисячна армія прихільників CorelDRAW, яка використовує цей пакет, в основному, для внутрішнього застосування маєтся на увазі вивід на принтер, а не поліграфія , була цілком задоволена тим, що мала досі. Таку популярність CorelDRAW можна пояснити слідуючим.

По-перше, відсутністю більш-менш східних по більшості можливостей пакетів-конкурентів для редагування векторної графіки. Попередня й досить стара версія Illustrator4.1 була настільки примітивна, що навіть градієнтні заливки можна було збудувати лише за допомогою операції Blend що й довго, й незручно . По-друге, більшість користувачів CorelDRAW, як правило, за фахом більш програмисти, аніж художники, й тому їх дуже задовольняли чисельні бібліотеки готових зображень, які у достатній кількості поставляються з цим пакетом.

З появою Illustrator7.0 у пакета Corel зявився не тільки конкурент у сенсі редагування та створення векторних обєктів, але й пакет, який набагато випереджає останній при підготовці матеріалів для поліграфії, так як формат Illustrator підтримується усіма апаратними засобами, які використовуються у цій галузі фотонаборні автомати, PostScript принтери й т.д Разом з появою Adobe Illustrator7.0 стало набагато легше передавати зображення з РС на Macintosh, тому що Illustrator7.0 підтримує формат .eps , який задовольняє обидві платформи.

Тим, хто займається підготовкою зображень для поліграфії, знайомі труднощі з перевіркою EPS-файлів. Це особливо потрібно для використання деяких елементів оформлення зображень та текстів, які тяжко повторити не у рідному редакторі, в якому вони були створені наприклад, у QuarkXpress , так як в усіх пакетах верстки замість самого EPS-зображення на екрані можна побачити лише його приблизний вигляд Preview . У Illustrator7.0 можна не тільки побачити само зображення, але й редагувати його. Для скептиків, які знайомі з Illustrator4.1 і переконують себе, що CorelDRAW задовольнив їхні потреби раз і назвжди, треба відзначити, що версія Illustrator4.1 також сильно відрізняється від7.0, як простенький PaintBrush від усім відомого Photoshop.

З розвитком електронного документообігу багато пакетів стали включати до себе функції по створенню і редагуванню документів в електронному варіанті. Illustrator7.0 також повністю підтримує Acrobat Portable Document Formal PDF-формат для побудови електронних документів. Ви можете відкривати та редагувати PDF-файли, зберігати зображення у PDF-форматі, побудованому на мові PostScript Level2. PDF-формат може подавати графіку і у векторному, і у растровому вигляді. PDF-документи схожі на документи у EPS-форматі, але, крім цього, вони можуть також містити дані по пошуку та навігації, наприклад, гіпертекстові посилання й електронні таблиці вмісту. Оскільки Illustrator здатний відкривати PDF-файли, можна використовувати векторні обєкти або растрові зображення з будь-якого PDF-файла у новому зображенні. Можна також, використовуючи Illustrator, створювати власні PDF-сторінки. Для редагування однієї з сторінок PDF-файлу необхідно після відкриття файлу вибрати потрібну, відредагувати її, потім зберегти увесь файл. Змінена сторінка автоматично відновиться у PDF-файлі. Почавши знайомство з пакетом, ви не відчуєте себе у чужому середовищі, оскільки багато елементів інтерфейсу знайомі з інших пакетів сімейства Adobe- Photoshop та PageMaker. Крім того, Illustrator7.0 підтримує механізм drag-and-drop як всередині пакету наприклад, пересуванням можна не тільки міняти колір обєкту, але і вийняти образець з палітри Patterns, відредагувати його і вставити назад , так і у відношенні інших пакетів, які підтримують формат Illustrator.

Якщо ви багато працюєте у графічних пакетах, то добре знаєте, як важливо, щоб виконання різноманітних операцій здійснювалося Shortcutами і не відривало погляду від екрану. Виходячи із досвіту спеціалістів, можна сказати, що найзручніші для роботи всліпу клавіші у лівому нижньому куту і нижньому ряді клавiатури.

З цієї точки зору, в Illustrator7.0 дуже зручно виробляти навігацію і масштабування вікна файлу що припадає робити досить часто за допомогою клавіш Ctrl, Alt, Spacebar, не міняючи інструменту і не відривіючи погляду від зображення. Також для створення кривої будь-якої складності інструментом Реn і її редагування практично достатньо клавіші Alt і нажатої клавіші миші ці дії настільки прості, що навіть не передбачений dialog-box для відповідних операцій . При роботі з великою кількістю накладених один на інший обєктів потрібно діяти дуже акуратно, щоб не зачепити зайвого. У таких випадках треба все, що у даний момент не потрібне, вибрати і замкнути Lock , але звичайно це вимагає вже декількох рухів миші. В Illustrator7.0 це робиться дуже елегантно- не відпускаючи потрібного обєкту, shotcutом замикаються всі обєкти, окрім обєкту, що ви тримаєте . Більш того, якщо ви редагуєте обєкт у режимі Artwork й у даний час вас цікавить зовнішній вигляд тільки цього обєкту, режим Preview Selection покаже у кольорі лише необхідне, залишивши інше у проволочному вигляді що вже само по собі зручно, тим більш, коли ваша відеокарта залишає бажати кращого . Навіть для самих витончених митців дещо теж приготовано.

Повному сприйняттю й оцінці зображення, яке створюється, заважає все зайве, навіть тонкі лінії, які обмежують вибрані обєкти Edges , які можна сховати командою Hide Edges. Ну, а якщо ви маєте сумніви, чи покращить загальний вид зображення елемент, який звився, то за допомогою команди Hide Selection і зворотної можна оцінити результат роботи, не зсуваючи у сторону обєкт, якому ви шукали місце. Вигода- це визначення слід віднести і до інструментів, які малюють, особливо інструментів створення багатокутників, зірок та спіралей, при роботі з ними не вимагається попереднього введення параметрів, і шляхом одного натиску кнопки миші можна створити, повернути, збільшити або зменшити кількість граней, звороту і розмістити у потрібному місці досить складну фігуру. Таким чином, для створення необхідного обєкту не потрібно зсувати вікно файлу на вільне місце зображення, завдяки чьому ви економите час і не стомлюються очі від нескінченних пересувань і перевиводів екрану.

Що стосується інструментів трансформування, то, на перший погляд, розподіл всіх його функцій Move, Rotate, Scale, Reflect, Shear між різними закладинами палітри інструментів може показатися незручним.

Але це виправдане не тільки тим, що на кожну з них посажений додатковий інструмент.

Якщо вказати на нього курсором миші, при цьому один раз натиснувши на її клавішу, можна змінювати або обєкти цілком або образи їх залівки безпосередно.

Подвійний натиск на клавішу миші викликає вікно діалога, яке дозволяє виробляти не тільки точні перетворення, але показує результат майбутнього перетворення і робить можливим виробити його з копією обєкту, не змінюючи вихідного.

Якщо грубо уявити собі роботу митця по створенню векторного зображення, то вона зводиться власно до малювання фігур і ліній, їх пофарбуванню , кажучи компютерною мовою призначення векторним обєктам заливки Fill і обводки Stroke . Якщо можливості модифікації виду заливки колір, градієнт, образець ніяк не обмежують ступінь свободи митця, то рамки видозмінення обводки достатньо жорсткі- змінюються тільки її ширина і колір. Illustrator7.0 має визначну команду Outline Path зовнішній контур , вона дозволяє обводку, після того, як знайдена її ширина, перетворити у Compound Path складний контур , на якому можна відвести душу, задаючи йому яку завгодно заливку.

Дуже часто широку обводку того ж кольору, що й заливка застосовують для модифікації наповненості, жирности складних фігур, частіш за все літер. Знову ж, якщо творчий задум припускав не просто колір, а й градієнт або зразок всьому обєкту зі зміненою жирністю, Outline Path перетворить фігуру з обводкою у замкнутий шлях, межі якого включають до себе широку обводку вихідного обєкту. Спорідненій функціям Outline Path є команда Offset Path навколішній контур , який дозволяє зужувати або розсувати межі обєкту на задану ширину, що особливо тяжко робити вручну на обєктах зі складною формою і великою кількістю вузлових крапок . Часто зустрічається операція розташування тексту на шляху Fit text to path у багатьох векторних редакторах не має аналогу у додатку до простих графічних обєктів не тексту . Цю недоробку завжди можна було обійти, використовуючи графічні символи в деяких шрифтах.

Однак це, звичайно, не зовсім зручно.

Реалізувати подібну творчу задачу в Illustrator7.0 дозволяє команда Path Pattern у меню Filter Stylize, яка розташовує по вибраному шляху будь-який зразок з палітри Pattern Swatches, при цьому доповнити палітру легко будь-яким векторним обєктом. Однак слід уникати занадто різких скривлень вихідного шляху, бо у них одержуються обриви зразку посаженний на шлях текст теж погано себе веде у подібних місцях . Також можна відзначити інструмент Illustrator7.0- пензлик Paintbrush . Його відзнака від олівця Pencil перебуває у тому, що у результаті малювання їм одержується не відкритий, що характеризується тільки обводкою, а закритий шлях, що имітує мазок пензлика і може мати заливку.

Опції настройки інструменту дозволяють відтворювати каліграфічне письмо і, за наявностью планшету, натиском різного ступеню сили варіювати ширину мазків у межах, які задаються. Створені за допомогою цього інструменту навіть найпростіші зображення вигідно відрізняються від малюнків з однаковою товщиною ліній, що завжди так видає векторну графіку. Використовуючи інструмент Type, можна створювати горизонтальні або вертикальні тексти, і, що більш важливо тексти, яки обтекають фігури правильної і неправильної форми, а також виложені всередині або вздовж шляхів. Ще однією особливістю Illustrator при роботі з текстами є те, що він не розділяє їх на Artistic Text і Paragraph Text, як це робить CorelDRAW, і тексти різноманітного обсягу однаково описуються параметрами, а також однаково успішно конвертуються у графічний обєкт. Ви можете встановлювати звязок між текстовими блоками, створеними інструментами Type або Areatype, після чого текст перетікає з одного блоку у наступні. Таким чином, текст може заповнити декілька різноманітних обєктів наприклад, колонок або неправільних фігур . Текст перетікає з одного обєкту у другій згідно їх стекового порядку.

Він заповнює найперший по часу створення обєкт і продовжується у наступних.

При роботі зі звязаними текстовими блоками можлива модифікація послідовності перетекання тексту шляхом модифікації їх стекового порядку, яку можна виконувати як до звязування текстових блоків, так і після. Якщо при заповненні текстового блоку зясовується, що весь текст не містится у ньому, є можливість створити його копію для лишку тексту.

Розірвання звязку між блоками або вилучення одного з них не вертає текст у вихідний обєкт. Для цього необхідно вирізати текст і вклеїти назад.

З одного боку, це зручно, бо після розірвання є можливість працювати з кожним блоком незалежно і бути впевненим, що кількість тексту у блоці тепер незмінна, а з іншого боку, легко втратити частину тексту або його послідовність. Будь-яким з інструментів трансформування можна видозмінювати текстові блоки або ж тексти, насажені на шлях, незалежно від того, звязані вони з іншими блоками або ні. Щоб змінити тільки форму блоку або шляху а не самого тексту , для його вибору треба використати інструмент group-seleclion.

Якщо базова лінія не зявилася, значить, всі наступні операції будуть відбуватися тільки з самою фігурою блоком або шляхом , а безпосередньо текст не вибраний.

У подальшому операції трансформування вибраної фігури здійснюються відповідними інструментами.

Використовуючи Rows Columns dialog box, можна розділяти текстові блоки на ряди і колонки, а також визначати порядок перебігу у них тексту зліва направо або навпаки як для горизонтальних, так і для вертикальних текстів . Модифікація значень ширини і висоти колонок дозволяє точно підігнати по розміру текст, щоб не залишалося висячих рядків і занадто багато вільного місця. Але у таких випадках вихідний текстовий блок повинен бути заповнений на дві треті. На мій погляд, весь стиль роботи з текстами в Illustrator7.0 більше нагадує пакет верстання, ніж графічний. Всі параметри тексту можна задавати або змінювати прямо на екрані курсором миші, не вводячи значень з клавiатури, змінюючи їх за допомогою скролінгів, крок яких достатньо малий для точної настройки параметру, або використовуючи набори готових значень.

Всі dialog-box автоматично відображають кожний крок модифікації параметрів без додаткового натиску клавіші Enter. Illustrator7.0, подібно багатьом графічним пакетам останніх редакцій, зробив крок на шляху до уніфікації обробки графіки, включивши до себе функції обробки як рідних векторних зображень, так і растрових, Він може не тільки імпортувати растрові файли і виробляти конвертацію їх кольорової моделі, але й застосовувати до них Adobe Photoshop-сумісні фільтри.

При цьому растрове зображення може перебувати в Illustrator-файлі у двох станах.

Якщо при імпорті встановити звязок з ним, відзначивши опцію Link, то у файлі зберігається не саме зображення, а лише його адреса на диску, не збільшуючи при цьому розмір файлу, що особливо важливо, коли растрових фрагментів достатньо багато.

Але при збереженні файлу є можливість підтвердити або відмовитися від звязку з зображенням, включивши його у даний файл. Те ж саме відбувається, якщо навіть зі звязком растрове зображення, що імпортувалося, обробити однім з фільтрів. З прийомів обробки в Illustrator7.0 можна назвати маски, які дозволяють викадровувати потрібні фрагменти, зокрема, ховати частку зображення. І навіть, коли растровий фрагмент знаходиться вже під маскою , межу викадрованого фрагменту можна активізувати і редагувати, закриваючи або відкриваючи необхідні ділянки.

Ще одна корисна функція Illustrator7.0- вбудований растерізатор.

Він дозволяє знов створене векторне зображення конвертувати у растрове у будь-якому дозволі і у будь-який кольоровій моделі, паралельно створюючи, при бажанні, і маску, яка заснована на вихідному векторному обєкті. Майже рівно через рік після випуску Illiustrator7.0 корпорація Adobe випустила вже8-му версію цього пакету, у якій дуже оперативно усунуті дрібні недоробки попередньої версії. Це, перш за все, можливість тільки одним інструментом стрілка не тільки виділяти обєкти, але й міняти їх розміри, як це робиться у CorelDraw. По-друге це, можливість необмеженої, як було раніше, підтримки фільтрів Photoshop наприклад, Illiustrator7.0 не підтримував функцію Gausing Blur, яка, як і багато інших, вже входить до стандартної поставки8-ї версії . Також дуже приємне враження створює те, що при створенні Illiustrator8.0 корпорація Adobe нарешті відійшла від однієї з ненайкращих своїх традицій - ця версія працює значно швидше, ніж попередня, що у інших продуктах Adobe Systems виходить навпаки.

Якихось особливих відзнак між7-ю та8-ю версіями в оформленні та переліці можливостей майже не помітно добавлена цікава багатофункціональна грдієнтна заливка, що дозволяє імітувати 4D-поверхню з дуже цікавими візуальними ефектами, також значно розширений вибір фільтрів, які входять до стандартної поставки.

Але є одна дуже значна особливість Illiustrator8.0- підтримка Post Script3-го рівня. Тепер слід чекати, доки інші продукти, які працюють з Post Script, також почнуть підтримувати цю прогресивну технологію від Adobe Systems.

Для створення компютерного двовимірного живопису можна використати пакет FreeHand додаток4 фірми Macromedia, який є частиною комплекту FreeHand Graphics Studio2.0. Останні версії програми FreeHand володіють багатими засобами редагування зображень і тексту, містить бібліотеку спецефектів і набір інструментів для роботи з кольором, у тому числі засоби багатокольорової градієнтної заливки.

Небагато програмних продуктів можуть похвастатися власним фан-клубом.

Але CorelXara додаток3 , програма для створення векторних зображень на PC, стала культовою відразу же після виходу першої версії у 1994 році. Згідно затвердженню поклонників, Хаrа може претендувати на звання кращого графічного додатку, про яке ви нічого не чули, особливо якщо йдеться про створення web-графіки. Ця програма, розроблена англійською компанією Хаrа, полюбилася професіоналам, що працюють з графікою на PC, за молнієносну швидкість, сглажування antialiasing зображення в режимі реального часу і простоту використання.

Незабаром після виходу першої версії програма була ліцензована компанією Corel. Нові можливості Хага2.0 включають попередній перегляд в вікні web-браузера з діаграмою, яка показує швидкість завантаження зображення для різних швидкостей підключення по модему , покращені інструменти для створення анімації і підтримку сумісних з Adobe Photoshop фільтрів. 2.2.3. Пакети верстання настільні видавницькі системи Програми та різноманітні додатки, що використовуються у поліграфії, до недавнього часу вважалися одними з найбільш складних у освоюванні та використанні. Це було повязане з тим, що цими програмними продуктами користувалися лише вузькі кола професіоналів, що мали можливість працювати в основному у поліграфічних фірмах на МАС, що й були створені як раз для цих потреб.

Тому й більшість пакетів верстання були зорієнтовані на платформу МАС. Саме ті професіонали старої загартовки зробили своєрідний вибір та розподіл пакетів для верстання за призначенням.

Безумовним лідером з усіх розповсюджених не тільки серед професіоналів, а й серед початковців та аматорів програм для верстання газет, книг та брошур є PageMaker. Якщо ж потрібно підготувати до високоякісного друку публікацію, насичену повнокольоровими ілюстраціями, оригінальними заголовками та іншими графічними матеріалами, нприклад, журнал або якісну рекламну продукцію, краще буде обрати QuarkXPress. Для стоворення ж складних структурованих видань з багаторівневими посиланнями та різними додатками для зручної навігації митці віддають перевагу в залежності від платформи або пакету Corel Ventura, або Frame Maker. Розглянемо ці окрем Corel Ventura программи більш детально.

PageMaker плакат1, мал.1 . Цей дуже популярний серед митців різної спрямованності пакет був розроблений фірмою Aldus досить давно.

Оригінальні, прості у користуванні та багатофункціональні можливості цього продукту стали довподоби такоиу монстру у галузі створення програмних продуктів для графіки, як корпорація Adobe Systems. І от майже водночас з виходом на ринок Windows 95 прихильники PageMaker після звичної заставки Aldus під час інсталяції 6-ї версії побачили логотип Adobe. Шоста версія PageMaker, як перший крок у освоєнні цього продукту корпорацією Adobe, відрізнялася від попередньої в основному лише зовнішнім виглядом стиль під Windows 95 , переписаними декількома модулями з 16-бітної на 32-бітну базу та значно розширеним набором фільтрів, що дозволили імпортувати файли більшої кількості форматів. Загальне ж построєння та розміщення усіх меню, майже всі гарячі клавіши залишилися бе суттєвих змін. Мабуть, це відіграло головну роль у тому явищі, що велика кількість користувачів PageMaker, не зважаючи на те, що вже більш ніж полтора роки існує нова, повнофункціональна й зі значно розширенними можливостямі версія 6.5 , віддають перевагу 6-й версії, як більш зручній хто починав з більш ранніх версій , а тому й легкій у використанні. Але, звісно, слід відзначити, що для професіонального використання версії 6.5 6.52 настільки зручніші за 6-ту, як підняття по сходах зручніше за підйом по мотузці. Що ж нового зявилося у повністю адобовській версії PageMaker 6.5 ? Це, перш за все, традиційний інтерфейс та зручні гарячі клавіши , що майже усі розташовакі у лівій нижній частині калавіатури та майже цілком повторюють східні команди з інших продуктів цієї ж корпорації Photoshop, Illustrator, Acrobat та ін Це виявляється особливо зручним, коли митець виконує не тільки підготовку готових матеріалів до друку, але й сам займається їх підготовкою, наприклад, готує різні векторні обєкти за допомогою Adobe Illustrator та фотографії й різноманітні растрові зображення, використовуючи Adobe Photoshop.

Можна навіть зробити висновок, що мабуть саме для такого сумісного використання й були втілені такі особливості однаковий інтерфейс та гарячі клавіши , що дозволяють користувачеві відчувати себе дуже впевнено незалежно від того, з яким із продуктів Adobe він працює у теперішній момент.

Далі слід звернути особливу увагу на цілком нові можливості, що зявилися у версії 6.5. Нарешті PageMaker почав дуже корректно працювати із кольором, та ще й незалежно від кольоромоделі. Це забезпечено завдяки підтримці спеціальних утиліт від фірми Kodac так званих профайлів кольору, що описують особливості кольропередачі усіх апаратних засобів та дозволяють керувати функціями кольропередачі , що, у свою чергу, забезпечують високоякісне відображення усіх кольорових матеріалів на папері або іншому матеріалі, на якому виконується друк. Додатково забезпеченню якості друку сприяє й можливість редагувати трепінг при виводі кольороподіленних плівок на PostScript пристроях.

За для справки трепінг - це взаєморозташування растру з крапок різного базового кольору.

Найчастіше у поліграфії використовується так звана CMYK модель кольоророзподілу, тобто усі кольори розкладаються на блакитну Cyan , рожево-пурпурову Magenta , жовту Yellow та чорну BlacK складаючі. Щоб після друку крапки цих кольорів склалися без погіршення кольоропередачі та муару, вони повинні бути розташовані з певним кутом растру, наприклад, чорний растр має кут наклону 45 , а жовтий - -4 . Ще дуже зручним є наявність вбудованного у PageMaker так званого парсер-модуля, що дозволяє генерувати екранний варіант імпортованих PostScript обєктів, які майже в усіх інших пакетах верстання на екрані не відображаються.

При цьому, таке зображення можна генерувати як у варіанті на 256 кольорів чорновий , так і на 16 млн. кольорів повнокольоровий , а також з різним дозвілом растру. Це видається корисним не тільки для того, щоб побачити усі скомпоновані обєкти на екрані так, як вони повинні виглядати у поліграфії, але й для можливості виконати друк PostScript обєктів не поліграфічними методами, наприклад, на струйному принтері. Крім цього, якщо Ви бажаєте побачити на екрані зверстану композицію, до складу якої надходять векторні PostScript обєкти, й щоб ці обєкти залишилися у векторному вигляді, PageMaker дає можливість зекспортувати результати Вашої праці у PDF або EPS формати, які, у свою чергу, можна потім розгледіти за допомогою відповідно Acrobat Reader аьо Adobe Illustrator.

Не менш важливою та зручною є можливість працювати з рівнями, що біль всього виправдовує себе при компоновці складних композицій, де доводиться накладати багато обєктів один на другий, а потім ще й редагувати їх. Крім того, у версії 6.5 реалізований універсальний метод праці з імпортованими обєктами - є можливість розміщувати їх як свободні зображення або у кадрі фреймі , при цьому із кадру зображення можна перевести у свобдне, на яке ще й можна накласти маску прозорості будь-якої форми.

Якщо Ви імпортуєте, наприклад, растрове зображення у форматі TIF, у якому є записаній шлях для викадровування прозорих зон, PageMaker автоматично накладе на це зображення необхідну маску.

Значно поширені можливості праці з імпортованими зображеннями.

Це, насамперед, підтримка стандартних фільтрів Photoshop, що дозволяє користуватися ними стосовно розміщених у файлі PageMaker зображень.

Також при підготовці чорно-білих матеріалів є можливість редагувати на імпортованих растрових зображеннях яркість та контрастність, щоб найкращим образом вони увійшли до задуманної композиції. Якщо ж сюди добавити величезні можливості стосовно взаєморозміщення та навігації обєктів функції групування, закріплення, різноманітного вирівнювання та розташування з заданими інтервалами , то стає зрозуміло, чому цей дуже вдалий продукт від Adobe Systems настільки широко розповсюджений, а в останній час навіть став витісняти в колах приверженців QuarkXPress цю програму, що досі вважалася неперевершеноя саме завдяки коректній праці з повнокольоровими зображеннями.

Тепер декілька коментарів стосовно праці PageMaker з текстом.

Ще з часів перших версій виробництва Aldus можливості праці з текстом були достатньо досконалими та зручними, можливо, це у першу чергу й спокусило корпорацію Adobe купити цей продукт.

Тому, цілком ймовірно, ці функції у версвї 6.5 порівняно з попередніми майже не змінилися та ж сама інтерактивна панель, де відображаються майже усі параметри шрифту та абзацу, такі ж можливості праці зі стилями.

Добавлена лише можливість експортувати матеріали у HTML формат, що дозволяє верстати у PageMaker нескладні веб-сторінки. Але є й велика особливість стосовно праці з текстом версії 6.5 - це можливість підтримки багаторівневих гіперпосилань, що зберігаються і при експорті у HTML, і у PDF. QuarkXPres додаток6 . Цей відомий, але на жаль в основному лише в колах професіоналів, прдукт корпорації Fiesto зовні достатньо схожий на PageMaker. Це пояснюється, ймовірно, тим, що обидва цих продукти створювались заради вирішення цілком однакових задач.

Остання, що знаходиться у користуванні, версія 4.04 QuarkXPress хоча й має значні відзнаки від попередніх версій 3.3 , але не стільки значні, як це прослідковується у порівнянні, наприклад, PageMaker версій 6 та 6.5. Проте розглянемо і загальні можливості QuarkXPress, й ті, що зявилися в останній 4-й версії. При цьому зручніше буде побудувати цей облік у порівнянні з ідентичними функціями у PageMaker. Перш за все слід відзначити, що верстання усіх як імпортованих зображень, так і набраних безпосередньо у QuarkXPress текстових блоків елементів композиції виконується лише у кадрах, тобто послідовність операцій при верстанні декілька відрізняється від таких самих, що виконуються у PageMaker. Але QuarkXPress при редагуванні текстових блоків має деякі переваги 1 є можливість при редагуванні тексту водночас переміщувати сам блок та змінювати його розміри без зміни інструменту лише натиснувши Ctrl , що дозволяє не відривани погляду від блоку, з яким виконується редагування 2 для кожного стилю QuarkXPress дозволяє записати окрему комбінацію гарячих клавіш , що також є дуже зручним, особливо при верстанні журналів та рекламних публікацій, де потрібно використовувати достатньо велику кількість текстових стилів 3 можливо також створювати контурне та з тінню написання звичайних шрифтів, що, як правило, виконують лише векторні графічні редактори 4 текстові як й графічні блоки можливо створювати цілком свободної форми, та ще й з можливістю редагування по вузлах та радіусах скруглень 5 можна розбивати текстовий блок на колонки, що в декилькох випадках зручніше, аніж верстання окремих блоків з перетікаючим текстом, як це відбувається у PageMaker. Щодо праці з графікою, у цьому напрямку QuarkXPress має як недоліки, так й переваги.

Мабуть головний з недоліків - те, що цей пакет настільки спрямований на професіональну поліграфію, що дозволяє виводити матеріали у дійсному вигляді лише на PostScript пристроях.

В усіх інших випадках у тому числі й на екрані монітору можна побачити лише чорнову версію усіх імпортованих графічних зображень, призначену лише для попередньго перегляду.

А якщо мова йде про PostScript файл без вбудованного до нього Preview, то його взагалі неможливо побачити на моніторі. До переваг зате можна віднести наступні функції 1 у діалоговому окні при імпорті графіки QuarkXPress показує вибраний файл у вигляді достатньо якісної іконки розміром приблизно 96х96 пікселів, що цілком дуже зручно 2 QuarkXPress має величезні, набагато більші, ніж у PageMaker, можливості викадровування растрових зображень, до яких відносяться і підтримка окрім шляхів у TIF файлах, також alpha-каналу, і автоматичне створення контуру прозорості по білому полю зображення, і по штучному шляху з можливістю його редагування.

Досить приємне враження створює й те, що практично усі команди меню мають гарячі клавіши , що особливо корисним визначають саме професіонали.

До певних переваг можна також віднести інтересний алгорітм праці з елементами шаблону, які можна редагувати на кожній окремій сторінці незалежно.

У заключення обзору слід відзначити ще й те, що архітектура QuarkXPress побудована з дуже цікавими можливостями розширення функцій за допомогою розширень Extencions . Дуже багато провідних фірм-розробників програмного забезпечення навіть спеціалізуються на виробництві таких розширень під QuarkXPress наприклад, фірми Extensis, Kinetix та багато інших . Але якщо підрахувати, скільки буде коштувати й без того не дешевий QuarkXPress, що й без доповнень перевищує по вартості PageMaker, а ще й з комплектом також не дуже дешевих розширень, то стає зрозумілим, чому звичайні митці у поліграфічній галузі все таки віддають перевагу Adobe PageMaker. Крім того, якщо додатково розглянути прихильності російськомовних верстальщиків, то їх QuarkXPress не влаштовує майже повністю із-за того, що на відміну від того ж PageMaker не тільки не існує русіфікованої версії цього багатофункцілнального пакету, а й досі важко навіть забезпечити елементарні автоматичні переноси у російських українських текстах. Існують лише окремі незалежні утиліти, що дозволяють зберегти російській український текст з розставленими в усіх словах мякими переносами у форматі QuarkXPress тексту .qxt . Вперше пакет FrameMaker компанії Frame Technologies зявився у вісімдесяті роки. Первісно програма готувалася для роботи на Unix-станціях для створення обємних томів, які індексувалися, наприклад технічних описів літаків або військового спорядження, а також для верстання текстів, які вимагають частого відновлення, документації до програмного забезпечення.

Сьогодні FrameMaker5.5 який, як і пакет PageMaker, став влясністью компанії Adobe по-давньому активно використовується при роботі з текстами великого обсягу.

Останні нововведення дозволяють застосовувати його при підготовці друкарських і електронних документів, насичених графікою. І хоча він простий в експлуатації? програмою для верстання подібно PageMaker FrameMaker так і не став. Але він дуже корисний тим, хто займається створенням високоструктурованих матеріалів з використанням численних снесок, індексів та діаграм.

У програмі із самого початку реалізовані засоби для роботи з довгими документами.

FrameMaker автоматично нумерує таблиці та ілюстрації, будує оголошення та вказівники, підтримує перехресні посилання та гіпертекстові звязки, а також дозволяє привязувати графіку до параграфів тексту.

До того ж пакет володіє всіма звичними засобами для роботи з графікою та типографікою. Назву FrameMaker пакет отримав зовсім не випадково.

Подібно свойому головному конкуренту серед програм для роботи з довгими документами- пакету Corel Ventura, в якості основного інструменту верстання він використовує рамки frame . У рамках розміщуються всі елементи публікації текст, графіка, таблиці і т.д. Можна поділити документ на глави, зібрати глави у книгу, і FrameMaker автоматично оновить номери сторінок та заслання, незалежно від того, яким чином ви перемістите сторінки, глави або розділи. Як і очікувалося, FrameMaker5.5 справляється не тільки з паперовими документами.

Програма поставляється з утилитами Acrobat Distiller і Reader, а також містить засоби для роботи з Internet, що дозволять експортувати файли у формати PDF та HTML, для чого достатньо вибрати відповідну опцію у діалоговому вікні Сохранить как Save As . Оскільки у на

– Конец работы –

Используемые теги: Копьютерная, графика, Укр0.065

Если Вам нужно дополнительный материал на эту тему, или Вы не нашли то, что искали, рекомендуем воспользоваться поиском по нашей базе работ: Копьютерная графика (Укр.)

Что будем делать с полученным материалом:

Если этот материал оказался полезным для Вас, Вы можете сохранить его на свою страничку в социальных сетях:

Еще рефераты, курсовые, дипломные работы на эту тему:

Копьютерная графика (Укр.)
Але сталося так, що справжніми массовими компютерами стали компютери класу IBM PC РС . Тоді більшість звичайних сьогодні для багатьох оболонок та… Звичними зараз звучать для більшості з нас поняття віртуальна реальність ,… До таких можна віднести компютерну музику та анімацію. Остання зявилася саме завдяки розвитку одного з видів…

Компьютерная графика. Достоинства компьютерной графики. ОСНОВЫ КОМПЬЮТЕРНОЙ ГРАФИКИ
Компьютерная графика это наука предметом изучения которой является создание хранение и обработка графической информации с помощью ЭВМ... Компьютерная графика в настоящее время сформировалась как наука об аппаратном... В компьютерной графике рассматриваются следующие задачи...

Деловая графика. Построение диаграмм и графиков на основе электронных таблицах Excel
Она может располагаться на том же листе, на котором находятся данные, или на любом другом листе (часто для отображения диаграммы отводят отдельный… На первом этапе работы мастера выбирают форму диаграммы. Доступные формы… После задания формы диаграммы следует щелкнуть на кнопке Далее. Выбор данных. Второй этап работы мастера служит для…

Графика и анимация
А вот компьютерная анимация - это несколько более широкое явление, сочетающее компьютерный рисунок (или моделирование) с движением. Вообще же… Кстати, слово "реанимация" - того же происхождения: "ре" "повторное",… Сам по себе инструмент не может быть ни хорош, ни плох, ни вреден, ни полезен, ни даже бесполезен. Все зависит от…

Графика на Web-страницах
Важную роль в графической передаче информации играют ассоциации – определённые образы, всплывающие в сознании пользователя в моменты, когда он видит… Цвета • RGB В настоящее время RGB является самым популярным способом задания… Этот условный способ описания цвета намного более интуитивен и близок естественному восприятию цветов человеком.…

Графика, буква, алфавит
В русском алфавите 33 буквы: А Б В Г Д Е Ё Ж З И Й К Л М Н О П Р С Т У Ф Х Ц Ч Ш Щ Ъ Ы Ь Э Ю Я 10 букв передают гласные звуки (А, Е, Ё, И, О, У, Ы,… Мягкость согласных на письме обозначается двумя способами: 1. с помощью буквы…

Двумерная графика системы Maple
Синтаксис команды: plot (f, h, v, опции); Здесь f – функция, график которой необходимо отобразить, h – диапазон изменения независимой переменной по… Если диапазон не задан (т.е второй параметр представляет собой просто имя… При отсутствии явного задания опций принимаются их значения по умолчанию. С помощью опций определяют вид отображаемого…

Разработка графика движения электровоза 2ТЭ10В
Кроме того, железнодорожный транспорт осуществляет перевозки грузов иностранной клиентуры по территории России, эксплуатируя транспортные услуги. Оценивая роль железнодорожного транспорта во внешнеэкономических связях в… Все это делает наиболее приемлемым использование железных дорог в качестве транспортного обеспечения мировой системы…

Компьютерная графика вчера и сегодня
Как же получаются все эти «картинки» на экране ЭВМ? Вы уже хорошо знаете, что любую работу компьютер выполняет по определённым программам, которые… Иначе говоря, человек вручную производил графическую обработку результатов… Дисплей – это устройство вывода информации, хранящейся в памяти ЭВМ. Значит, и «картинки» на экране – это отражение…

Графика и ее виды
Для этого у искусства есть особое, только ему присущее средство - художественный образ. С помощью художественных образов искусство передает идеи в… В данной работе я постараюсь как можно точнее отразить особенности создания… Но эти три вида изобразительных искусств имеют кроме общих черт огромное количество различий.

0.032
Хотите получать на электронную почту самые свежие новости?
Education Insider Sample
Подпишитесь на Нашу рассылку
Наша политика приватности обеспечивает 100% безопасность и анонимность Ваших E-Mail
Реклама
Соответствующий теме материал
  • Похожее
  • По категориям
  • По работам
  • Специфика средств создания художественного образа в искусстве графики Для этого у искусства есть особое, только ему присущее средство - художественный образ. С помощью художественных образов искусство передает идеи в… В данной работе я постараюсь как можно точнее отразить особенности создания… Но эти три вида изобразительных искусств имеют кроме общих черт огромное количество различий.
  • Трехмерная графика Общее описание Трёхмерная графика (3D, 3 Dimensions, русск. 3 измерения) — раздел компьютерной графики, охватывающий алгоритмы и программное… При этом модель может как соответствовать объектам из реального мира… Пример научного моделирования. Схема химических процессов и процессов переноса в атмосфере.Виды моделирования В силу…
  • Компьютерная графика Иллюстрации, выполненные средствами растровой графики, редко создают вручную с помощью компьютерных программ. Чаще для этой цели используют… В Интернете применяют растровые иллюстрации в тех случаях, когда надо передать… Оформительские работы, основанные на применении шрифтов и простейших геометрических элементов, решаются средствами…
  • Основные элементы сетевых графиков Работа - это производительный процесс, требующий затрат времени, трудовых и материальных технических ресурсов и приводящих к достижению цели,… Над и под стрелкой можно проводить характеристики работ. Понятие работы… Обозначается сплошной линией с указанием содержания ожидания и его продолжительности. Фиктивная работа или зависимость…
  • КЛАССИЧЕСКИЙ АНАЛИЗ ГРАФИКОВ На сайте allrefs.net читайте: "КЛАССИЧЕСКИЙ АНАЛИЗ ГРАФИКОВ"