рефераты конспекты курсовые дипломные лекции шпоры

Реферат Курсовая Конспект

Наука в древней Греции

Наука в древней Греции - раздел Лингвистика, В Vi Столтт До Нашо Ери Осередком Грецько Науки Та Мистецтва Стала Оня- Груп...

В VI столтт до нашо ери осередком грецько науки та мистецтва стала оня- група островв Егейського моря, як знаходяться бля берегв Мало Аз. Там у см золотих справ майстера Мнесарха народився син. За легендою, в Дельтах, куди прихали Мнесарх з дружиною Парфенсою чи по справам, чи у весльну подорож- оракул пророчив м народження сина, який буде славитися вками свою мудрстю, справами та красою.Бог Аполлон, вустами оракла, радить м плити в Срю. Пророцво збуваться- в Сидон Парфенса народила хлопчика. тод за давньою традицю Парфенса прийма м я Пфада, на честь Аполлона Пфйського, а сина назива Пфагором, на честь пророцтва пф. У легенд нчого не сказано про рк народження Пфагора сторичн дослдження датують його появу на свт приблизно 580 роком до нашо ери. Повернувшись з подорож, щастливий батько буду церкву Аполлону та оточу молодого Пфагора пклуваннями, як могли б сприяти виповненню пророцва Аполлона.

Можливост дати сину гарну освту та виховання у Мнесарха були. Як будь-який батько, Мнесарх мряв, що син буде продовжувати його справу- ремесло золотих справ майстера.

Життя виршило накше. Майбутнй математик та флософ вже в дитинств вявив велику здатнсть до наук. У свого першого вчителя Гермодамаса Пфагор отриму знання основ музики та живопису. Для покращення пам ят Гермодамас примушував його вивчати псн з Одссе та лади. Перший вчитель навчив Пфагора любити природу та вивчати тамниц.Пройшло клька рокв, за порадою свого вчителя Пфагор виршу продовжити навчання в гипт, у жрецв.

Потрапити до гипту у той час було дуже важко, тому що крану практично закрили для грекв. За допомогою вчителя Пфагору вдаться залишити острв Самос. Але поки що до гипту далеко. Вн живе на остров Лесбос у свого родича Зола. Там вдбуваться знайомство Пфагора з флософом Ферекдом- другом Фалеса.У Ферекда Пфагор навчаться астролог, тамницям чисел, медицин та ншим обов язковим на той час наукам. Пфагор прожив на Лесбос клька рокв. Звдти шлях Пфагора лежить у Млет- до вдомого Фалеса, засновника першо в стор флософсько школи.

Пфагор уважно слуха в Млет лекц Фалеса, якому на той час було вже 80 рокв, та його учня Анаксмандра, вдомого географа й астронома. Багатьма важливими знаннями оволодв Пфагор за час свого навчання в Млетськй школ. Але Фалес теж радить йому похати до гипту, щоб продовжити навчання. Пфагор вдправлятья у дорогу. Перед гиптом вн на деякий час зупиняться у Фнк, де, за легендою, навчаться у вдомих сдонських жрецв.Поки вн живе в Фнк, його друз добилися того, щоб Полкрат- власник Самоса, не лише вибача вткача, але навть посила йому рекомендацйного листа для Амазса- фараона гипту.

В гипт завдяки допоз Амазса Пфагор знайомиться з мемфйськими жрецями. Йому вдаться потрапити в- гипетськ храми, куди чужоземцв не пускали. Щоб прилучитися до тамниць гипетських храмв, Пфагор прийма посвячення в сан жреця.Навчання Пфагора в гипт сприя тому, що вн ста одним з найбльш освчених людей свого часу. До цього пероду вдноситься подя, яка змнила все його майбутн життя.

Помер фараон Амазс, а його наступник по трону не сплатив щорчну данину Камбзу, персидському царю, що служило достатнм приводом для вйни. Перси не помилували навть священн храми. Пддалися гоннням жрец х вбивали або брнили в полон. Так потрапив у персидський полон Пфагор. Згдно старовинним легендам, у полон у Вавилон Пфагор зустрчався з персидськими магами, прилучився до схдно астролог та мстики, познайомився з вченням халдейських мудрецв.Халде познайомили Пфагора з знаннями, як збиралися схдними народами протягом багатьох вкв астрономю та астрологю, медициною та арифметикою.

Ц науки у халдев у значнй мр спиралися на уявлення про магчн та надприродн сили, вони надали певне мстичне звучання флософ та математиц Пфагора Дванадцять рокв знаходився у вавилонському полон Пфагор, доки його не звльнив персидський цар Дарй Гстасп, прочувший про вдомого грека.Пфагору вже 60, вн виршу повернутися батьквщину, щоб прилучити до набутих знань свй народ. З того часу як Пфагор залишив Грецю, там вдбулися значн змни. Кращ уми, рятуючись вд персидського га, перебралися в Пвденну талю, яку тод називали Великою Грецю, заснували там мста- колон Сракузи, Агргент, Кротон.

Тут виршу Пфагор створити власну флософську школу. Це був одночасно релгйний союз, полтичний клуб, наукове товариство. Учн ц школи зобов язувались вести так званий пфагорйськй спосб життя. Досить швидко вн здобува велику популярнсть серед населення.Ентузазм населення настльки великий, що навть двчата та жнки порушували закон, заборонявший м знаходитися на зборах.

Одна з таких порушниць, двчина на м я Теано, незабаром ста дружиною Пфагора. У той час у Кротон й нших мстах Велико Грец зроста соцальна нервнсть, посилються соцальна пригнченсь. У такй обстанов Пфагор виступа з розгорнутою промовою морального удосконалення та пзнання.Мешканц Кротона одностайно вибирають мудреця цензором моральних якостей людини, свордним духовним батьком мста. Пфагор вмло використовував знання, отриман пд час подорожей по свту. Вн подну найкраще з рзних релгй та врувань, створю свою власну систему, визначною тезою яко стало переконання в нерозривному зв язку всього стотного природи, людини, космосу у рвност людини перед обличчям вчност та природи.

Досконало володючи методами гипетських жрецв, Пфагор очищував душ свох слухачв, вигоняв вади з серця та наповнював уми свтлою правдою.В Золотих вршах Пфагор показав т моральн правила, суворе виконання якмх призводить душ помилившихся до деалу . Ось клька з них - Роби лиш то, що в майбутньому не засмутить тебе Не роби нколи того, що не знаш. Але вчись усьму, що потрбно знати, тод будеш вести спокйне життя Не зневажай здоров ям свого тла. Давай йому вчасно жу пиття, вправи в яких воно потребу Привчайся жити просто Не зачиняй очей, коли хочеш спати, не розглянувши усх свох вчинкв у минулий день. На перстн Пфагора ло викарбувано такий девз Тимчасова невдача краща тимчасово удач. З часом Пфагор закнчу промови в храмах та на вулиц, а навча вже у себе вдома.

Система освти була важкою, багаторчною.

Бажаюч прилучитися до знання повинн були пройти випробувальний термн вд трьох до п яти рокв. Весь цей час учн були зобов язан збергати мовчання лише слухати Вчителя, не задаючи жодних питань. У цей перод переврялися хня терплячсть та скромнсть. Пфагор навчав медицин, принципам полтично дяльност, астроном, математиц, музиц, етиц та багато ншому.З його школи вийшли вдом полтичн та державн дяч, сторики, математики та астрономи.

Це був не лише вчитель, але й дослдник. Дослдниками ставали його учн. Пфагор розвивав теорю музики й акустики, створив вдому пфагорйську гамму проввши основоположн експерименти по вивченню музичних тонв знайден вдношення вн виразив на мов математики.У школ Пфагора вперше був виказаний здогад щодо кульоподбност Земл. Здогадка про те що рух небесних тл пдляга певним математичним вдношенням, де гармон свту та музики сфер, в майбутньому перизвели до революц у астроном, вперше з явились саме в кол Пфагора.

Пфагорйц створили першу математичну теорю музики. У якост символа пфагорйц вибрали п ятипалу зрку, хоч сам Пфагор казав, що з усх фгур найкраще- коло, а з тл- куля. У той же час серед геометричних теорем пфагорйцв нема теореми про коло. Вони займалися в основному багатокутниками. Наприклад, вони вмли будувати багатокууник, подбний одному з двох заданих багатокутникв одночасно рвний ншому. Багато зробив вчений для геометр.Доведена Пфагором знаменита теорема носить його м я. Достатньо грунтовно дослдив Пфагор математичн вдношення, закладаючи тим самим основи теор пропорцй.

Особливу увагу вн придляв числам та х властивостям, пориваючись зрозумти значення та природу речей. Посередництвом чисел вн намагався навть зрозумти так вчн категор буття, яа справедливсть, семрть, постйнсть, чоловк, жнка та нше. Пфагорйц вважали, що вс тла складалться з найменших тастинок- одиниць буття, як в рзних сполученнях вдповдають рзним геометрчним фгурам.Число для Пфагора було матерю, у формою всього свту. З цього уявлення виходила основна теза пфагорйцв Ус реч- сутнсть числа.

Але оскльки числа показували сутнсть усьго, той пояснювати природн явища слдувало лише з хньою допомогою. Пфагор з його наслдувачами своми працями заклали основу одн дуже важливо област математики- теор чисел. Не чужою була пфагорйцям геометрична нтерпритаця чисел. Вони вважали, що точка ма два вимри, лня- два, площина- три, об м- чотири вимри.При додаванн всх плоских геометрисних фгур- точки, лн площини- пфагорйц отримували деальну шстку.

Числам нававали мстичних властивостей. Одн числа приносять добро, друг- зло, трет- успх т.д. Пфагор вважав, що душа- теж число, вона безсмертна передаться вд одн людини до ншо. Числова мстика Пфагора та його учнв нанесла велко шкоди розвитку математики. Сучасна церква призна числову мстику. Так, у Ббл число 666 числок звру, 12 несе щастя, 13- нещастя.Пфагор вважав, що число 5 символзу колр, 6-холод, 7- розум, здоров я та свтло, 8- кохання та дружбу, 9- постйнсть.

Особливо неневисними пфагорйцям були числа 13 та 17. Спробу Пфагора та його школи зв язати реальний свт з числовими вдношеннями не можна вважати невдалою, оскльки в процес вивчення природи пфагорйц поряд з фантастичними уявленнями висунули рацональн способи пзнання темниць Всесвту. Зведення астроном музики до числа дало можливсть пзншим вченим зрозумти свт ще глибше. Пройшло 20 рокв псля створення школи.Слава про не рознеслася по всому свту. Одного разу до Пфагора прийшов Клон, людина багата, але зла, бажаючи в нетверезому стан вступити до школи.

Пфагор ввмовив тод Клон розпочав боротьбу з Пфагором, скориставшись пдпалом його будинка. Пд час пожеж пфагорйц врятували життя свому вчителю цною сво, псля чого Пфагор засумував невдовз закнчив життя самогубством. У новий час, особливо завдяки великому розвитку природознавстра, астроном та математики, де Пфагора про свтову гармоню набувають нових прихильникв.Знаменит Коперник та Кеплер, вдомий художник та геометр Дюрер, генальний Леонардо да Внч, англйський астроном Едднгтон та багато нших вчених флософф продовжують знаходити в науково-флософському наслдництв Пфагора необхдну основу для встановлення закономрност нашого свту. Мабуть, найпопулярншою з усх теорем теорема Пфагора.

Причинами тако популярност постота, краса, значення. Справд, теорема Пфагора проста, але не очевидна. Це поднання двох суперечностей нада й особливо привабливост.Окрм цього, теорема Пфагора ма велике значення вона використовуться на кожному кроц, той факт, що сну близько 500 рзних доказв ц теореми доводить велику кльксть реальних реалзацй. Вдкриття теореми Пфагором оточене ореолом красивих легенд.

Прокл, коментуючи останн продовження першо книги Начал Евклда, пише Якщо послухати тих, хто повторю давн легенди, то доводиться сказати, що ця теорема походить вд Пфагора розповдають, що вн у честь цього вдкриття принс у жертву бик. Дехто розповда, що вн принс у жертву не одного бика, а цлу сотню. На цю тему нмецький поет Альберт Шалссо написав врш, який в переклад Натал Терехово звучить Во мгле веков пред нашим взором Блеснула истина.

Она, Как теорема Пифагора, До наших дней еще верна.Найдя разгадку, мудрый старец Был благодарен небесам Он сто быков велел зажарить И в жертву принести богам. С тех пор быки тревожно дышат Они, кляня дары богов, О новой истине услышав Ужасный поднимают рев. Их старца имя потрясает, Их истины лучи слепят И, новой жертвы ожидая, Быки, зажмурившись, дрожат. хоча ще Цицерон помтив, що будь-яке кровопролиття було проти закону пфагорйського ордену, легенда ця зрослася з теоремою Пфагора через бльш нж 2000 рокв продовжувала викликати гаряч вдгуки. Сьогодн теорема Пфагора виявлена у рзних часткових задачах та кресленнях в гипетському трикутнику в папрус часв фараона Аменемхета першого бля 2000р. до н. е у вавилонських клинописних табличках епохи царя Хаммурап XVIII ст. до н. е в давньондйському трактат VII-V ст. до н. е. Сульва сутра.

У найдавншому китайському трактат Чжоу-б суань цзинь час створення якого точно не вдомо, стверджуться, що в XII ст. до н. е. Китайц знали властивост гипетьського трикутника, а до VI ст. до н. е й загальний вигляд теореми.

Не дивлячись на це, м я Пфагора щльно злилося з теоремою Пфагора. Сьогодн прийнято вважати, що Пфагор першим довв теорему, яка носить його м я. На жаль, його доказ не дйшов до нашого часу.

– Конец работы –

Используемые теги: наука, древ, Греции0.062

Если Вам нужно дополнительный материал на эту тему, или Вы не нашли то, что искали, рекомендуем воспользоваться поиском по нашей базе работ: Наука в древней Греции

Что будем делать с полученным материалом:

Если этот материал оказался полезным для Вас, Вы можете сохранить его на свою страничку в социальных сетях:

Еще рефераты, курсовые, дипломные работы на эту тему:

Воспитание в Древней Греции и Древнем Риме
Только здоровые дети при рождении получали право на жизнь. Образование в Спарте было привилегией рабовладельцев.С семи лет мальчики-спартиаты,… К примеру, мальчики-спартиаты носили легкую, одинаковую зимой и летом одежду,… Граждане, занимавшие государственные посты, вели с воспитанниками беседы на политические, общественные и моральные…

ПОНЯТИЕ, ПРЕДМЕТ, МЕТОДОЛОГИЯ И ИСТОЧНИКИ НАУКИ КОНСТИТУЦИОННОГО ПРАВА. КОНСТИТУЦИОННОЕ ПРАВО КАК УЧЕБНАЯ ДИСЦИПЛИНА КП ® юридические науки ® общественные науки
ПРИМЕРЫ СОБЫТИЙ И ДЕЙСТВИЙ... Событие смерть Президента РФ новые выборы... Правомерное действие принятие законопроекта в м чтении ГД передачу его на рассмотрение СФ...

Культура древней Греции
Античная Греция, словно живой парадокс, служит как бы наглядным примером того, насколько сложно познание цивилизации, ее история показывает вместе с… Это были три пленника, юноши необыкновенной красоты, в великолепных одеждах,… Можно бы привести немало фактов подобного рода. Их не следует рассматривать как случайные пережитки предшествующего…

Культура и архитектура Древней Греции
Древний греческий театр состоял из трех основных частей орхестры, скены и театрона. Древнейшее театральное здание в Греции - театр Диониса в Афинах… С 5 века до нашей эры. В Греции существовали представления, во время которых… В южной Италии и Сицилии в 4-3вв. до н. Э. Исполнялись Флиаки - небольшие комедийные сценки, отличавшиеся от мима…

Эстетическое и художественное сознание Древней Греции
Многообразие использования понятия эстетика за пределами науки свидетельство его широкой содержательности, длительности исторического пути, в ходи… На это обратил внимание немецкий просветитель А. Баумгартен, когда в середине… Активно обнаруживалось их строение и внутренняя структура связь чувственной оболочки с символическим, духовным…

Литература Древней Греции и Рима
Литература Древней Греции и Рима План лекции Развитие лирических жанров в Греции... В начале столетия нашей эры Рим достиг наивысшего своего могущества Но часы... Античная литература заканчивается во II в н э Слово quot заканчивается quot означает не ее смерть а другую иную...

История театра древней Греции, Рима и средневековья
Дионис или Вакх считался богом творческих сил природыпоз- днее он стал богом виноделия,а потом богом поэзии и театра.Симво- лами Диониса служили… На праздниках,посвященных Дионису,распевали не только торжес- твенные,но и… Сатировская драма представлялась средним жанром.Веселый игровой характер и счастливый конец определили ее место на…

Искусство Древней Греции. Крит
В восточной части о-ва Крит раскопки производились американскими археологами, так были открыты постройки в Гурнии, Закро и Палекастро.Большой вклад… Принято выделять следующие периоды в искусстве Крита: 1. Раннеминойский период… Цивилизацию Крита принято называть как критской, так и минойской (по имени легендарного царя Крита Миноса), иногда…

ЛЕКЦИЯ 1. 3 ПОНЯТИЕ ПРАВОВОЙ ИНФОРМАТИКИ И ЕЕ ПРЕДМЕТ. Правовая информатика как наука и учебная дисциплина. О месте правовой информатики в системе наук и правоведении. 14
ВВЕДЕНИЕ... ЛЕКЦИЯ... ПОНЯТИЕ ПРАВОВОЙ ИНФОРМАТИКИ И ЕЕ ПРЕДМЕТ Правовая информатика как наука и учебная дисциплина...

Понятие информация используется в различных науках, при этом в каждой науке понятие информация связано с различными системами понятий
Слово информация происходит от латинского слова informatio что в переводе означает сведение разъяснение ознакомление... Понятие информация является базовым в курсе информатики однако невозможно... Понятие информация используется в различных науках при этом в каждой науке понятие информация связано с...

0.036
Хотите получать на электронную почту самые свежие новости?
Education Insider Sample
Подпишитесь на Нашу рассылку
Наша политика приватности обеспечивает 100% безопасность и анонимность Ваших E-Mail
Реклама
Соответствующий теме материал
  • Похожее
  • По категориям
  • По работам
  • Предмет, функции и метод истор науки История- наука о прошлом, настю чел-ва, о закономерностях обществ жизни К историч науке отн этнография археология По широте предмета изуч истории подразделяется всемирная истор континетнтов истор отд стран Сост... полеография рукопис памятники старинное письмо... дипломатика ист акты...
  • Возникновение театра в Древней Греции Во Франции в 1881 г. на орхестре древнего театра в городе Оранже была поставлена трагедия Софокла Царь Эдип со знаменитым трагическим актером Ж.… Драма родилась в Греции в VI в. до п. э когда окончательно установился… Распад родового строя привел почти во всей Элладе к созданию городов-государств полисов, которые представляли собой…
  • Достижения и парадоксы цивилизации Древней Греции Благодаря трудам многих античных мыслителей была разработана теория государства в социальной жизни, сформирован критерий подлинной ценности… В Древней Греции зародилась и философия в полном смысле этого слова. Имена… Оценивая вклад греков в науку, достаточно сказать, что почти до середины 19 века геометрию учили по Евклиду, что…
  • Культура и искусство Древней Греции I. ГРЕЧЕСКАЯ КЛАССИКАГРЕЧЕСКАЯ КУЛЬТУРА В V ВЕКЕ. ВСТУПЛЕНИЕ Как и в других областях жизни, в культуре V в. до н.э. наблюдается сочетание… Рождение нового отнюдь не означало гибели старого. Как в городах строительство новых храмов весьма редко сопровождалось разрушением старых, так и в других сферах…
  • Цивилизация Древней Греции Благодаря трудам многих античных мыслителей была разработана теория государства в социальной жизни, сформирован критерий подлинной ценности… В Древней Греции зародилась и философия в полном смысле этого слова. Имена… Ученые используют законы, впервые сформулированные древними греками. Архитекторы равняются на классические каноны…