ХАРАКТЕРИСТИКА ЕПОХИ

ХАРАКТЕРИСТИКА ЕПОХИ. х рр. ХХ ст. Лтература завжди була голосом епохи.

Не тльки проблеми, як хвилювали художникв, а й весь арсенал художнх засобв, сам творчий метод визначались часом, рвнем розвитку соцально та художньо думки суспльства. Кожна епоха ма свою систему соцальних та флософських поглядв. Художник, навть тод, коли у розумнн стор та людини випереджа епоху, не може бути вльним вд впливу сучасних йому уявлень про закони та сутнсть суспльного розвитку. це вдбиваться на характер його деалв.

Реальна дйснсть, соцально-флософськ та дейно-естетичн уявлення про людину, суспльство та завдання мистецтва завжди мають пряме вдношення до художнього методу письменника. Початок 1920-х рр. К. Паустовський назвав часом великих сподвань Есть город у моря Краеведческий сборник Одесса Маяк, 1990. С. 187 справд, ще жили у пам ят заманлив гасла революц, здавалося, що утопя може стати реальнстю. У цей час дея революцйного боргу, захисту пролетарсько справи вд посягань буржув та свтового капталу спонукала деяких радикально налаштованих нтелгентв спвпрацювати з ВЧК. В Автобограф, де Бабель розповда, як за порадою Горького вн на см рокв пшов у люди, написано серед ншого був чекстом Поварцов С. Причина смерти расстрелл Хроника последних дней Исаака Бабеля.

М. ТЕРРА, 1996. С. 6. дочка Бабеля це заперечувала httpwww.odessit.comcgiwin.cginamegalengl ishbabel.htm. Це був час, коли руйнувалося старе та необхдно було виршити, яким саме буде нове. У лтератур приблизно з 1923 р. виникають числен угрупування, як проснували до початку 1930-х рр. История русской советской литературы Бахметьева Е. П Бузник В. В. и др. М. Высшая школа, 1979. С. 102. Кожна група письменникв мала свою думку стосовно подальшого розвитку лтератури.

Мжгрупова боротьба найчастше зводилася до захисту свох та всляко ганьби чужих. З розвитком тоталтарно системи влада зрозумла, що й необхдно мати пдтримку з боку письменникв. Так виник лтературний стиль, що отримав назву соцалстичний реалзм.

Багато письменникв визжа на мсця та пише книги про чудовий хд колективзац та ндустралзац Паустовський, наприклад, написав книгу про освоння Кара-Бугазьког затоки у Касп Там само. С. 241 Особливо жорстким став контроль держави над лтературою псля появи 23 квтня 1932 р. Сплки радянських письменникв, що об днувала всх письменникв, як пдтримували радянську владу. Вичерпну картину ц епохи залишив Булгаков у свому безсмертному роман Майстер та Маргарита. Вн опису дю цензури, коли нщо не може бути надрукованим без дозволу парт. Все, що суперечило поглядам влади, не мало право на снування.

Булгаков пише про сплку письменникв, як про сотн бездарностей, що утримуються владою. найголовнше вн протиставля справжнього письменника Майстра радянзованому Бездомному, який пише на замовлення влади. Автор недарма не да Майстров власного мен, вн символзу цле поколння справжнх письменникв. Майстер не може вльно творити в умовах радянсько дйсност Булгаков переносить його в нший свт, туди, де його творчост нчого не буде заважати.

На жаль, реальним майстрам того часу так не пощастило. 3.