ЖИТТЯ ТА ТВОРЧСЬ ВАЛЕНТИНА КАТАВА

ЖИТТЯ ТА ТВОРЧСЬ ВАЛЕНТИНА КАТАВА. Катав Валентин Петрович народився в Одес у 1897 р. Перша публкаця у дитинств врш в газет 1910 р У 1914 р. познайомився з. Бунним, це багато чого визначило у житт та творчост Катава Одесская плеяда Сатирические произведения 1920 30-х годов Сост примеч.

О. В. Филимонова. К.Днпро, 1990. С. 440 Катаву довелося воваюти на фронтах Першо свтово вйни. У 1919 р. його моблзували до Червоно Арм. А з 1922 р. письменник перебува у Москв, де працю у газет Гудок. Його фейлетони також друкуються у Правд, Труд та в нших газетах журналах. Початок 1920-х рр. час фактичного вступу Катава у велику лтературу, у перодичнй прес та видавництвах з являються його оповдання та романи. 1920-т рр. дуже плдний перод для В. Катава.

Один за одним видаються деклька збрникв його оповдань, повсть, клька романв та п с. До письменника приходить популярнсть, його твори вдмча преса. Там само. С. 440. Основний мотив творчост Катава, який повторються у рзних варацях життя прекрасне та виправдано само по соб тим, що воно життя. Найбльшого вираження цей мотив дстав у повст Батько, за власним визнанням автора найулюбленшо та пережито ним реч 1922-1925 Литературная энциклопедия В 12 т. М. Издательство Коммунистической Академии, 1931. Т. 5. С. 152 Хворий, виснажений та кволий старий батько беззавтно та вддано любить свого сина, зворушливо доглядае за ним. Коли той у бд, прода сво останн пожитки, щоб охайно приносити передачу арештованому.

Та син молодий, здоровий та егостичний, хоче втхи, коли його зрештою звльняють з в язниц, вн зовсм забува про батька. Хто ж, за Катавим, ма рацю батько чи син На думку письменника обидва.

Батько вмира самотнм та у бдност, але сина вн цлком виправдову. Литературная энциклопедия В 12 т. М. Издательство Коммунистической Академии, 1931. Т. 5. С. 152-153. Катав не залишаться осторонь тих подй, як вдбуваються навколо нього. Не обминуло його перо й таке явище, як ндустралзаця. У свому роман Час, уперед вн пише про возведення металургйного гганта. Геро його книги прокидаються ранше, нж потрбно. Вони не можуть, як говорить письменник, доврити такому, по сут, простому механзму, як годинник, таку дорогоцнну рч, як час История русской советской литературы Бахметьева Е.П Бузник В.В. и др. М. Высшая школа, 1979. С. 250 Праця для них битва, новобудвництво фронт, бетонники втупають у змну, як у бй. А з роботи повертаються у барак, як з фронту в тил. Геро роману Катава зображен у стрмкому розбгу думок та почуттв.

У книз природа, машини, будвл включен у суспльний бурхливий потоп, пдкорен розмахом небачених в стор темпв.

Особливо яскраво динамку часу пдкреслю образ стрмкого втру. Крм романв та повстей Катав також писав сатиричн фейлетони. А сатирик вн талановитий. У 1920-т рр. сатиричний напрям його творчост домнуючим. Приблизно за п ять рокв Катав створю цлу галерею образв пристосованцв вд навних Витримав, до агресивних Емильян Чорноземний. За цей час написано цлий ряд гумористичних мнатюр Козел на город, Бородате малятко та нш, але провдне мсце займають оповдання, спрямован проти обивательщини, войовничого, метушливого мщанства Наш за кордоном, гнатй Пуделякн, Два гусари.

Одесская плеяда Сатирические произведения 1920 30-х годов Сост примеч. О. В. Филимонова. К. Днпро, 1990. С. 436. Немало створено Катавим фейлетонв, як прийнято вважати злободенними, недовговчними. Та письменник зумв обрати теми актуальн нин. Такими, наприклад, зарапортован бюрократи у Тяжкй цифроман, як дуже схож на сьогодншнх любителв дуто статистики, чи очумлий вд нескнченного потоку хворих горе-лкар Вагтний чоловк.

Цлком сучасний тяжкий образ довгого ящика фейлетон Довгий ящик. Катав помер 12 квтня 1986 р. у Москв. httpwww.odessit.comcgiwin.cginamegalengl ishkataev.htm За сво довге та цкаве життя письменник встиг створити немало чудових творв. Та всеж найбльш плдними для нього були 1920-30-т рр. Саме в цей перод вн пише як велик серйозн твори так яскрав сатиричн фейлетони. Невтомна уява Катава, цого чуттвсть та новизна зробили його одним з найбльш видатних радянських авторв, чия популярнсть незгасла й донин. 5. ЖИТТЯ ТА ТВОРЧСТЬ КОСТЯНТИНА ПАУСТОВСЬКОГО Костянтин Георгйович Паустовський народився в Москв 1893 р. Навчався в Кивському, а потм у Московському унверситетах.

Працював на металургйних заводах у Юзвц тепер Донецьк, катеринослав Днпропетровськ, Таганроз, кондуктором трамваю у Москв пд час Першо свтово вйни був сантаром, матросом, репортером та редактором газет. Брав участь у громадянськй вйн Литературная энциклопедия В 12 т. М. Советская энциклопедия, 1934. Т. 8. С. 482 У радянську лтературу Паустовський перш за все увйшов як талановитий майстер лрично прози, але вн також вдомий як самобутнй публцист, критик та драматург.

Одеський перод життя Паустовського в основному пов язаний з журналстикою. В одеськй газет Сучасне слово в 1919 р. публкуться його дорожнй нарис Кив Одеса, окрем частини якого увйшли до глави Весльний подарунок повст Початок невдомого столття. Измайлов А. Ф. Наедине с Паустовским. Л. Наука, 1990. С. 15. У середин 1921 р. Паустовський приходить працювати в газету Моряк. За його словами, это была необыкновенная газета.

В ней было шестьдесят сотрудников, не получавших за свою работу ни копейки. Расплата велась черным кубанским табаком, ячневой кашей и соленой камсой. Там само. С. 16. Вперше до читачв Моряка Паустовський прийшов як поет Вы помните, у серого Камилла Ныряли чайки, словно хлопья снега, Как чешуя, вода в порту рябила, И по ночам слепительная Вега Сверкала вся, как древняя корона, Как божий знак покинутых морей Измайлов А. Ф. Наедине с Паустовским.

Л. Наука, 1990. С.15. В Одес вн став романтиком та назавжди закохався у неповторн морськ заходи сонця, плавання пд втрилом та невгамовний шум хвиль. Крм Моряка у 1920-30-х рр. Паустовський друкувався газет Маяк Батум, Гудок Закавказзя Тифлс, 30 днв Москва, Красная новь Москва та в багатьох нших. Там само. С.10. Багатолтня журналстська практика стала для починаючого письменника гарною школою життя. Вн друкував замтки, нариси та кореспонденц на рзномантн теми. Творча думка письменника постйно шукала той особливий сплав оповдання, в якому б органчно подналось романтично припдняте, але строге, виврене флософськими категорями наукове пзнання дйсност.

Висока емоцйнсть, любов до знання, романтичне сприйняття оточуючого свту допомогали Паустовському в художй форм показати сенс наукових пошукв геров свох творв. Образний та, умовно кажучи, понятйний характер його таланту дозволяв йому в захоплюючй форм розкрити перед читачем наукову теорю про причини змн пдсоння та зледенння повсть Теоря каптана Гернета, розповдати про видобуток глауберово сол Кара-Бугаз, про освоювання радянських субтропкв Колхида, про морську метеорологю, бологю, геологю Чорного моря Чорне море. Там само. С.22. Життя та творчсть Паустовського невдривно пов язан з рдною землею.

Його книги вчать любити, вдстоювати та примножувати красу батьквського краю. Баченню ц краси вн навчався у поетв, письменикв, художникв, композиторв, у майстрв та бувалих людей у всх, з ким зводило його цкаве та нелегке життя.

Паустовський помер 14 липня у Москв. httpwww.odessit.comcgiwin.cginamegalengl ishpaustovs.htm Та незважаючи на це, його творчсь продовжу жити у серцях числених читачв. У кожного з них свй Паустовський. Для одних вн майстер лрично прози. Для других мандрвник, закоханий у природу, сторю та географю рдного краю. Для третх палкий поборник краси життя. У лричнй проз, проникливй публцистиц, справедливй критиц та самобутнй драматург письменник свом талантом продовжу змцнювати в душах та свдомост людей чеснсть, милосердя, любов до природи.

А це саме т риси, яких нин так не вистача багатьом людям. Паустовський вмер, але навть псля смерт вн продовжу сво намагання зробити свт кращим. 7.