рефераты конспекты курсовые дипломные лекции шпоры

Реферат Курсовая Конспект

Ідейно-художні особливості трагедії Есхіла “Прометей закутий”. Образ Прометея

Работа сделанна в 2005 году

Ідейно-художні особливості трагедії Есхіла “Прометей закутий”. Образ Прометея - Реферат, раздел Литература, - 2005 год - Мнстерство Освти Науки Украни Рвненський Державний Гумантарний Унверситет Ка...

Мнстерство освти науки Украни Рвненський державний гумантарний унверситет Кафедра теор лтератури та словстики дейно-художн особливост трагед Есхла Прометей закутий.Образ Прометея Реферат з стор зарубжно лтератури студентки групи М- 11 факультету ноземно флолог Тадай рини Петрвни Рвне 2005 План 1. Есхл. 1. Епоха. 2. Бографя. 1.3. Свтогляд. 2. Творчий шлях Есхла. 1. Творчсть. 2. Твори, що не збереглися. 3. Драматична майстернсть. 4. Стиль мова. 3. Прометей закутий. 1. Загальна характеристика. 3.2. сторична основа дейний змст. 3.3. Жанр. 4. Розвиток д. 5. Художнй стиль. 6. Соцально-полтична спрямовансть. 7. Характери. 4. Висновок. 5. Лтература. Бографя Есхла Есхл Бйучэлпх, Aeschylus 525 456 до н. е давньогрецький трагк, автор класично трагед, перший з трьох великих афнських трагкв V ст. до н.е. Епоха. Перший видатний давньогрецький трагк, кий здобув свтове визнання Есхл жив у Грец в першй половин V ст до н. е саме в ту епоху, яку й сам греки вся наступна культура завжди розцнювали як епоху величезного пднесення суспльного, полтичного, деологчного та художнього.

Давня Греця, яка пройшла через розклад общинно-родового ладу, створювала замсть родових авторитетв державу, а саме спершу аристократичну, а потм демократичну республку.

Перша половина V ст. до н. е. це Епоха греко-перських вйн, в яких нова Греця перемагала старий деспотичний Схд. Перемоги пд Марафоном 490 р. до н. е поблизу Саламна 480 р. до н. е. пд Платеями 479 р. до н. е. назавжди залишилися в пам ят давнх грекв як символ хнього небувалого патротичного пднесення непорушно дност всього грецького народу у боротьб за свою незалежнсть.

В атмосфер цього загального пднесення дяв Есхл, який надав давньогрецькй трагед вишуканост грандозного стилю.

Бографя. Звстки про життя Есхла вдом головним чином з життпису, що мститься у склад рукопису його трагедй XI ст. Згдно цих даних, Есхл народився в 525 до н.е. в сусдньому з Афнами мстечку Елевсин, його батьком був Евфорон, що належав до стародавньо афнсько аристократ, евпатридв. Есхл воював з персами у Марафонськй битв 490 до н. е цей факт з гордстю вдзначаться у його ептаф, де загинув його брат Кинаги, брав участь також у битв при Саламн 480 до н. е оскльки розповдь про цей бй у Персах швидше за все належить очевидцев ймоврно, при Платеях 479 до н. е За молодост Есхла, за часв упадку Псстратидв, Афни були малозначним мстом, але йому довелось стати свдком трумфу демократичного ладу, який вивв Афни на провдне мсце в грецькому свт, що сталося псля греко-перських вон. Вперше Есхл взяв участь у змаганн трагкв бл. 500 до н.е пд час першо Олмпади, разом з Хрилом й Пратином, але перший приз йому вдалося здобути тльки в 484 до н. е коли йому виповнилось сорок один рк. У 472 одержав першу нагороду за трилогю, що включала Персв, у 467 перемогла фванська тетралогя у 463 - тетралогя про Данад, у 458 - шедевр Орестея, дина грецька трилогя, що дйшла до нас. Есхл здобував перше мсце щонайменше 13 разв 15 посмертно що було можливо лише тому, що як виняток його пси були допущен до повторних постановок.

Афняни дуже високо цнували його твори. Про це можна судити вже з того, що псля його смерт в Афнах була прийнята ухвала, що всякий бажаючий поставити псу Есхла одержить хор вд влади тобто отрима дозвл зробити постановку драми на свят Донсй. Есхл клька разв 471-469 здив на Сицилю ставив там сво драми, а також склав трагедю Етнянки на честь заснування Етни тираном Гроном, тодшнм правителем Сракуз.

Переказ про те, начебто в 468 до н.е. Есхл залишив Афни, тому що його обурив успх молодшого суперника Софокла, очевидно недостоврний, бо у 467 до н.е. Есхл уже знову в Афнах на постановц сво трагед Семеро проти Фв. Псля 458 до н. е. Есхл знову похав до Сицил, де помер у м. Гел в 456 до н.е. Надгробний напис вважаться твором самого поета Тут, у земл хлбодайно Гели, впоковсь навки Житель афнський - Есхл, Евфорона син. Довговолос мдйц змогли оцнить його силу, А марафонськ гай плем я - свдки вдваги його. Як вс трагки до Софокла, вн сам виконував рол у свох драмах, але наймав також професйних акторв.

Вважаться, що саме Есхл зробив надзвичайно важливий крок у розвитку драми, вввши в дю другого актора. Есхл Свтогляд.

Есхл жив у часи, коли демократичн порядки в Афнах ще не змнили, у самому мст точилася напружена боротьба мж родовою аристократю та демократю, яка робила сво перш кроки.

Ще тривав перехдний перод, тому давн традиц родового суспльства позначилися на свдомост громадян. Не уник впливу родово деолог й Есхл. Цим поясняться складнсть свтогляду поета, якому були близьк погляди та нтереси частини родово аристократ, але яких водночас не мг бачити того нового й прогресивного, що несли з собою демократичн перетворення у держав.

Вн подляв погляди т просвчено аристократ, яка сприйняла вяння часу почала вдстоювати права людини нового пероду, заперечуючи варварство диксть архачного минулого. Ця аристократя усвдомила вже перевагу полсно системи над застарлою родовою, що вирзнялася первсними, невизначеними вдносинами мж людьми. Тому Есхл з таким патротичним пднесення заклика еллнв на захист Афнсько держави перед спльною загрозою персько навали сам пода приклад, захищаючи з зброю в руках. Вн ненавидить зраду, особливо якщо вона загрожу незалежност втчизни.

Загалом, подбна риса людини виклика в геров Есхла найгострше засудження. Поняття врност як етично категор сформувалося у свдомост поета пд впливом нових взамин у полсному суспльств. Тому так погордливо звучать слова хору океанд у Промете закутому, що нетльки проголошу свою вддансть могутньому богов, але й хоче подлити його долю Ми готов все перетерпти з ним, А до зрадникв вчились ненавист ми, з порокв усх Для нас найогиднша зрада.

Творчсть Есхла Творчсть. Есхл обднував сво трагед в трилог тетралог з додатковою сатиричною драмою, присвячен спльнй тем, наприклад дол роду Лайя. Невдомо, чи був вн першим, хто почав створювати подбн дин трилог, однак використання саме тако форми вдкривало широкий простр для думки поета стало одним з чинникв, що дозволили йому досягти досконалост. Вважаться, що Есхл був автором девяноста драм, назви 79 нам вдом з них 13 - сатиричних драми, що звичайно ставилися як доповнення до трилог.

Хоча до нас дйшло тльки 7 трагедй, хнй склад визначився в результат ретельного добору, зробленого в останн столття античност, де вони були у шкльному читанн, тому х можна вважати кращими або найбльш типовими плодами поетичного дарування Есхла. Кожну з цих трагедй варто згадати особливо. Перси Persa, дина сторична драма, що дйшла до нас з ус грецько лтератури, опису поразку персв при Саламн в 480 до н.е. Трагедя була написана через всм рокв псля цих подй, тобто в 472 до н.е. була частино трилог, що не зберегася.

Погруддя Есхла Прометей закутий Рспмзиехт Деумюфзт, Prometeus desmotes. Щодо часу постановки трагед Прометей закутий даних нема. Одн вчен вважають належно до раннього пероду творчост, нш, навпаки, до пзнього. моврно, це була частина трилог, присвячено Прометею. Трагедя Семеро проти Фв рфб ерй ИЮвбт, Hepta ep Thebas, поставлена в 467 до н.е викладом стор синв Едпа, Етеокла й Полнка. Це завершальна частина трилог, перш дв трагед були присвячен Лайю його синов Едпу. Ди. Семеро проти Фв. Трагедя Благальниц Hketdes виклада сторю пятдесяти дочок Даная, що забажали вткти з гипту, щоб не виходити замж за свох двоюрдних братв, синв гипта, знайшли притулок в Аргос. Через велику кльксть архазмв ця трагедя довгий час вважалася найраншим з збережених творв Есхла, однак папрусний фрагмент, опублкований 1952, дозволя датувати приблизно 463 до н.е. Трилогя Орестея була написана в 458 до н.е. складаться з таких частин o Агамемнон гбмемнпн, o Жертва бля гробу Хоефори, Чпзцьспй , Choeforo, o Евменди ЕхменЯдет, Eumendes.

Збереглося також понад 400 уривкв з творв, до яких вдкриття папрусв час вд часу додають нов. Разом з ншими фрагментами й античними свдченнями вони часто проливають додаткове свтло на творчсть великого афнського драматурга, якого уже древн називали батьком трагед. Есхл мав заслужене визнання як у свох сучасникв, так в нащадкв.

Пд безпосереднм впливом Есхла знаходилися Софокл Еврпд, Арстофан визнав його першсть, деяк з його трагедй послужили прототипами для творв римських поетв Ення, Акця, Сенеки.

В еллнстичну епоху його твору вже не ставилися ними займалися лише граматики й сторики лтератури. На драматургв Нового часу Есхл вплинув за допомогою трагедй Сенеки. Вдомий ще з часв Ренесансу, вн збудив особливий нтерес у XV ст. Сильний вплив Есхла спостергався в перод романтизму. Англйськ поети Байрон, Шелл, Ктс створили поширили уявлення про прометезм. Наприкнц XX ст. трагед Есхла знову вийшли на сцену ставляться до наших днв, особливо Орестея, у центр яко знаходяться вчн моральн проблеми вибр мж обовязком родинним почуттям, право на помсту можлив границ, вдповдальнсть людини за прийняте ршення.

Вплив Есхла на мистецтво був меншим, нж на поезю. Перодизаця I Благаюч Т, хто благають мф про одруження данад та синв гипту трилогя Перси на суч. сюжет 472 р. до н.е. Фактично не використовуться другий актор, далог слабкий. II Семеро проти Фв 476 р. до н.е. Про Прометея трилогя образ головного героя, який посда центральне мсце, далог набува бльшого розвитку, чткше змальован епзодичн образи.

Твори, що не збереглися Дв частини тетралог, що мстила Перси сатирична драма, зв язана сюжетно o Трагедя Финей Fneus. o Главк Понтйський Gloukos Ponteus. o Сатирична драма Прометей-вогненосець Prometeus Pyrkaeus. Прометей розкутий Prometeus lyomenos. Дв частини фвансько тетралог, з яко збереглися Семеро проти фв сатирична драма, зв язана сюжетно o Лай Laos. o Едип Odpus o Сатирична драма Сфнкс. Сатирична драма Протей Proteus, тема якого була узята з Одссе. Мрмдоняни Myrmdones, трагедя, нещодавно вдкрита завдяки знахдкам папрусв. Сатирична драма Рибалки Dktyulko.

Дв частини трилог, до яко входили Благальниц o гиптяни Agypto. o Данади Danades. Етнеянки Atna або Atnaa. Ноба. Кассандра. Етеокл. Клтемнестра. Фрнх. Драматургчна майстернсть. Есхл став справжнм творцем грецько трагед. Коли вн починав писати, трагедя являла собою переважно лричний хоровий твр, цлком ймоврно, складалася з хорових партй, що зрдка переривалися реплками, якими обмнювалися проводир хору корифей диний актор утм, по ходу драми вн мг грати клька ролей.

Есхл удосконалив драматичну технку обмежив участь, а отже, значення хору увв на сцену другого актора, що уможливило розвиток д пожвавлення далогу. Доля хору завжди залучена до трагед, результат драми певною мрою торкаться його учасникв. Таким чином, Есхл використову хор як додаткового актора, а не просто як коментатора подй. Псн хору, що переплтаються з епзодами, утворюють величне тло, вони передають безпосередн вдчуття трагчно ситуац, створюють настрй тривоги жаху часом мстять указвку на моральний закон, що прихованою пружиною д. Використовував нов виразн засоби блискуч описи битва пд Саламн, падння Тро, барвист оповдання, що становлять под, як вдбуваються або всередин палацу Агамемнон, або далеко вд мсця основно д Перси далог у форм коротких питань вдповдей. Використовував сценчн паузи Ноба, Прометей закутий, Кассандра в Агамемнон для створення вдповдного настрою.

Велику роль у трагедях Есхла грали музичн елементи, як хоров, так сольн парт. Есхл удосконалив також акторський склад урзномантив маски.

Екзотичн костюми акторв у Благальницях Персах, описи ноземних звичав свдчать про нтерес поета до варварського свту. Основною рисою драматург Есхла велич. Ц риси вдбит також у характерах геров. У збережених творах можна простежити шляхи розвитку творчост поета вд пс, позбавлених д, заповнених в основному партями хору, з одномантними характерами дючих осб Благальниц, до трагедй з виразним розвитком д й ндивдуалзованих образв геров Орестея.

Геро Есхла зазвичай монументальн вони вдчувають сильн пристраст, мужн, сила вол наполегливо веде х до мети. Стиль мова. Стиль мова Есхла узгоджен з змстом. Висока патетичнсть виплива з добору слв хнього звязку. Есхл створю неологзми, барвист метафори й описи. Проте мова простих людей, що зявляються в його трагедях повсякденна зрозумла. все ж сьогодншнього читача здиву не стльки образна мова Есхлово трагед, скльки ритмчне впорядкування.

Рзн метричн одиниц, переплтаючись навть у межах одного й того самого рядка, творять свордну ритмчну канву, що створю певн труднощ для перекладачв. Геро Есхла - не безвладн стоти, як беззастережно виконують волю божества людина в нього надлена вльним розумом, мислить д цлком самостйно. Майже перед кожним гером Есхла стоть проблема вибору лн поведнки. Моральна вдповдальнсть людини за сво вчинки - одна з основних тем трагедй драматурга.

Есхл ввв у сво трагед другого актора тим вдчинив можливсть бльш глибоко розробки трагчного конфлкту, пдсилив дючу сторону театрального уявлення. Це був дйсно переворот у театр замсть старо трагед, де парт диного актора хору заповнювали всю псу, народилася нова трагедя, у якй персонаж зштовхуються на сцен один з одним сам безпосередньо мотивували сво д. Зовншня структура трагед Есхла зберга слди близькост до дифрамба, де парт заспву перемежовувалися з партями хору. Майже вс трагед, як дйшли до нас, починаються з прологу, у якому мститься завязка д. Потм виплива парод - псня, яку викону хор. Дал йде чергування писодв далогчних частин, що виконуються акторами, нод при участ хору стасимв псень хору. Заключна частина трагед називаться ексодом ексод - це псня, яку викону хор покидаючи сцену.

У трагедях зустрчаються також гпорхема радсна псня хору, що звучить, як правило, у кульмнацйний момент, перед катастрофою, комоси спльн псн-плач геров хору, монологи геров.

Псн хору обовязково здйснювалися пд акомпанемент флейти. Крм того, вони нердко супроводжувалися танками. Трагчний танець називався емелейя. З дйшовши до нашого часу трагедй великого драматурга особливо видляються так Перси 472 р. до н.е де прославляться перемога грекв над персами в морському бо при остров Саламн 480 р. до н.е. Прометей Прикутий - можливо, сама вдома трагедя Есхла, що розповда про подвиг титана Прометея, який подарував вогонь людям за це був жорстоко покараний трилогя Орестея 458 р. до н.е вдома тим, що диний зразок трилог, який дйшов до нас цлком у якй майстернсть Есхла досягла свого розквту.

Есхл у свох трагедях показу перемогу прогресивних початкв у розвитку людства, у державному устро, у морал. Творчсть Есхла зробила помтний вплив на розвиток свтово поез драматург. Прометей закутий Прометей закутий. Найвидатншою трагедю Есхла вважають Прометея закутого, що входила до трилог про Прометея. Написана трилогя, очевидно, у 469 р. до н.е. Змст нших частин Прометей вогненосний Звльнений Прометей нам точно не вдомий, але цлком можливо, що в Промете вогненосному розповдалося про розподл Зевсом усх благ мж богами, люди ж збулися розуму свтла знань.

Лише один Прометей поставився до них з спвчуттям виршив допомогти. Вн дав людям розум мови, науки ремесла, а також викрав з Олмпу вогонь передав м для користування. За це Зевс покарав Прометея. Трагедя Прометей закутий розповда про це покарання. Дя розгортаться в далекй скфськй пустел. Зевсов слуги Влада, Сила Гефест ведуть Прометея до скел, Гефест прикову його. На вс обвинувачення Влади Прометей вдповда гордим мовчанням. Непереборний титан-бунтвник не скоряться вол Зевса. Лише коли вн залишаться один, то почина скаржитись стихям на свою самотнсть.

О, ты эфир божественный, и вы, О ветры быстрокрылые, и реки, И смех морских неисчислимых волн, Земля всематерь, круг всезрящий солнца, Вас всех в свидетели зову смотрите, Что ныне, бог, терплю я от богов До нього прилтають Океанди, а потм сам Океан, який радить Прометею змиритися з Зевсом, але той вдмовляться.

У далоз з Океан дами герой докладно розповда про сво дари людям. Что за шум раздается вблизи От несущихся птиц И эфир зазвенел, Рассекаем ударами реющих крыл. Вд Прометея вс в людей умлост з гордстю розповда вн. З являться нещасна о, перетворена Герою з ревнощв на телицю. Вона пита у титана-вщуна про свою дальшу долю. Прометей попереджа про численн страждання й труднощ, як вона повинна перебороти, але врешт до не повернеться жноча врода вона стане родоначальницею могутнього роду геров, у якому десь у тридцятому його колн, з явиться визволитель самого Прометея - Геракл.

Прометей про можливе народження сина Зевса, сильншого за батька, проте мен богин-матер не назива. Чуючи ц погрози Прометея, Зевс посила до нього Гермес з метою дзнатися про тамницю. Герой вдмовляться це зробити, з зневагою дивиться на Гермеса, який добровльно промняв свою волю на службу Зевсу Знай хорошо, что я б не променял Своих скорбей на рабское служенье. тод його спостига нове покарання. Зевс кида свою блискавицю, земля розходиться, Прометей разом з скелею пада у безодню потрапля у чорний Тартар.

Очевидно, заключною була трагедя Звльнений Прометей, у якй шлося про дальшу долю титана. 30 тис. рокв терпв вн муки в Тартар, поки Зевс знову не винс його на поверхню не прикував до пасма Кавказьких гр, посилаючи щодня орла шматувати його тло. Продовжувалося це доти, доки не з являться Геракл, який вбива стрлою орла розбива кайдани героя.

У кнц Прометей нби замирються з Зевсом вдкрива врешт тамницю його падння. Небезпечним для Зевса стане його любовний зв язок з морською богинею Фемдою, тому боги виршують одружити з земним царем Пелем. В Аттиц на честь Прометея встановлються культ. Звичайно трагедя складалася з 3-4 еписодв 3-4 стасимв. Стасими роздляються на окрем частини-строфи й антистрофи, що строго вдповдають за структурою одна ншй. При виконанн строф антистроф хор рухався по оркестр то в одну, то в ншу сторону.

Строфа вдповдна й антистрофа написан завжди в тому самому розмр, а нова строфа й антистрофа - в ншому. Таких пар у стасимв бува деклька х замика загальний епод висновок. сторична основа та дейний змст. сторичною основою для тако трагед могла служити тльки еволюця первсного суспльства, перехд вд звриного стану людини до цивлзац. Трагедя хоче переконати читача глядача насамперед у необхдност боротьби з будь-якою тираню та деспотю на захист слабих пригнчених. Ця боротьба, за Есхлом, можлива лише завдяки цивлзац, а цивлзаця можлива лише завдяки постйному прогресов.

Переваги цивлзац перелчено в Есхла дуже докладно. Це насамперед теоретичн науки арифметика, граматика, астрономя, потм технка особливо практика будвельне мистецтво, грнича справа, кораблеводння, експлуатаця тварин, медицина. Нарешт, це мантика тлумачення сновиднь та прикмет, птахо ворожння ворожння на нутрощах тварин. Есхл демонстру силу людини в широкому розумнн слова. Вн змальову образ борця, морального переможця в умовах фзичного страждання. Дух людини нчим не можна побороти, някими стражданнями.

Дух людини нчим не можна побороти, някими стражданнями погрозами, якщо вона озброна глибокою дейнстю залзною волею. Нарешт, увесь цей апофеоз боротьби за свободу прогрес людства Есхл мислив не в план абстрактно розповд, а саме як оповдь про боротьбу з верховним божеством Зевсом. Можливо, це ще не прямою антирелгйною пропагандою оскльки вона йде вд Прометея, який сам богом навть двоюрдним братом Зевса. Жанр. Прометей закутий Есхла, на вдмну вд нших його трагедй, вража стислстю незначним вмстом хорових партй.

Це означа, що трагедю не можна вдносити до того широкого грандозного ораторного жанру, яким вдзначаються майже вс Есхлов трагед. Тут нема оратор, бо хор тут зовсм не вдгра няко рол. Драматургя Прометея закутого дуже слабка тльки монологи та далоги. Залишаться диний жанр, чудово поданий у трагед це жанр декламаця. Розвиток д. Якщо пд дю розумти перехд вд одного стану до ншого, йому протилежного, в результат взамин дздатних геров, то в Промете закутому нема няко д, а отже, розвитку. Те, що вдбуваться мж сценою приковування провалення Прометея, складаться тльки з монологв та далогв, як нскльки не посувають д вперед в усякому раз не змнюють на протилежну.

Монологи та далоги Прометея закутого дуже художн, але вони зовсм не драматичн. диним рушйним мотивом можна вважати тльки майбутн визволення Прометея Гераклом, яке пророку сам Прометей. Та це тльки завбачення притому про дуже вддалене майбутн, няких натякв хоча б на найменш ознаки всього визволення в сучасност в трагед нема.

Художнй стиль

Та монументально-патетичний стиль Прометея закутого безпечний. Його сп... Справд, розповд розмови Прометея про минуле, зокрема про його благодян... Без такого роду риторично декламац образ Прометея, безперечно, втратив... Крм пророцтва про сво визволення, Прометей тут ще дуже багато говорить... Перший стасим змальову нам, як за Прометем плачуть пвнч, пвдень, захд,...

Соцально-полтична спрямовансть

Переклад Б. Олмпць не змг його зламати тортурами, дух Прометея залишаться неперебо... Гефест проти сво вол, а Гермес бездушно бездумно виконують накази Зевс... Вн перший синтезував ус елементи, пов язан заспвами, надавши м глибоко... М 1969.

– Конец работы –

Используемые теги: Ідейно-художні, Особливості, трагедії, Есхіла, Прометей, закутий, образ, Прометея0.109

Если Вам нужно дополнительный материал на эту тему, или Вы не нашли то, что искали, рекомендуем воспользоваться поиском по нашей базе работ: Ідейно-художні особливості трагедії Есхіла “Прометей закутий”. Образ Прометея

Что будем делать с полученным материалом:

Если этот материал оказался полезным для Вас, Вы можете сохранить его на свою страничку в социальных сетях:

Еще рефераты, курсовые, дипломные работы на эту тему:

Атрибутивні та функціональні особливості публічної сфери в Україні. Особливості організації та функціонування системи
Співвідношення державної та публічної служби В країнах Європейського Союзу та в Україні Саме... Місцеве самоврядування в Україні... Місце ве самоврядува ння в Україні це гарантоване державою право та реальна здатність територіальної...

…И сотворила Любовь человека по образу Своему, по образу Любви сотворила его; мужчину и женщину сотворила их.
На сайте allrefs.net читайте: …И сотворила Любовь человека по образу Своему, по образу Любви сотворила его; мужчину и женщину сотворила их....

Особливості образу ліричного героя у творчості Байрона
Робота складається із вступу, двох розділів, висновків та списку використаних джерел. У роботі містяться десять першоджерел російських дослідників… Поетом великим і знаменитим називав Байрона Т. Шевченко.Українську перекладну… Його слава в першій третині XIX ст. була незвичайна й поступалася хіба що славі Наполеона.

Русская иконопись: художественное значение, сюжеты, образ Спаса, образ Богородицы
Их испытываю практически все - и подростки, и взрослые, причем даже люди, в остальном хорошо образованные, хотя в Древней Руси ее живопись была… Христианству на Руси чуть более тысячи лет и такие же древние корни имеет… Что особенно важно и что явилось для русского церковного искусства сильным внутренним побуждением, это то, что Русь…

Образ Софьи - первый в русской литературе образ думающей и чувствующей женщины
Романы не могли не повлиять на ее представление о том, каким должен быть любимый и любящий человек.Софья очень чувствительна, и даже бедность… Чацкий недоумевает: « Какою ворожбой сумел к ней в сердце влезть?» И правда,… И вот, в утешение себе, она и придумала своего Молчалина.Несмотря на природную живость, остроумие, своенравие, в ней…

Женские образы в произведениях Л.Н.Толстого
Лев Николаевич Толстой Одним из самых ярких и талантливых писателей России по праву считается Лев Николаевич Толстой. Популярность его таланта давно… Жизнь самого Толстого была очень насыщенной на события. Великий писатель был… В Крыму его захватила масса новых впечатлений, вылившихся в цикл «Севастопольские рассказы».В 1857 году Толстой…

Жанрові особливості низового бароко
Новизна дослідження полягає у вивченні та узагальненні сучасного рівня проблеми. Метод дослідження - метод системного аналізу. Сфера застосування -… Доба, бароко, література, українська барокова література, жанрова система,… Ще й досі дуже розповсюджене розуміння барокової культури як культури католицької протиреформації. Таке розуміння…

Взаимодействие системы образов и темы природы как средство реализации подтекста тоски
Объять многое и подвести итоги многому дано было скромному сыну мелкого таганрогского лавочника. И не с орлиных высот, а снизу и изнутри. Когда… Всех нас будут называть ни Чехов, ни Тихонов, ни Короленко, ни Щеглов, ни… Но это и потому, что в ней, в этой картине, есть свое единство. Единство личности автора.Если бы следовало назвать…

Античные мотивы и образы в ирландской саге "Плавание Майль-Дуйна"
Собственно, отголоски этой культуры стали проникать в Ирландию лишь после того, как там утвердилось христианство. Каким образом происходило это… Мы можем лишь предполагать, что у него, скорее всего, была собственная школа и… Вплоть до окончательного политического подчинения англичанам (в XVI в.) в Ирландии сохранились существенные черты…

Женские образы в романе "Война и мир"
Женские характеры передают идеи Толстого о сложности человеческой натуры, об особенностях отношений между людьми, о семье, браке, материнстве,… В обоих «лагерях» есть женщины, причем женских образов столь много, что… Наташа, выросшая в теплой, любящей, открытой, искренней семейной атмосфере, впитавшая в себя беспечность, лихость,…

0.03
Хотите получать на электронную почту самые свежие новости?
Education Insider Sample
Подпишитесь на Нашу рассылку
Наша политика приватности обеспечивает 100% безопасность и анонимность Ваших E-Mail
Реклама
Соответствующий теме материал
  • Похожее
  • По категориям
  • По работам
  • "Полуночные образы" в лирике А.А. Фета (анализ стихотворения "На кресле, отвалясь, гляжу на потолок") А кто из поэтов 19 века стремился передать сиюминутное настроение, запечатлеть мгновение? (Фет). Действительно, одна из черт творчества Фета -… Некоторые из них прочитываются на уроке). Ассоциативность - также одни из… Зари осенней след в мерцанье этом есть: Над кровлей, кажется, и садом, Не в силах улететь и не решаясь сесть, Грачи…
  • Женский образ в литературе XIX века Однако, если обратить внимание на работы многих русских классиков, начиная с Пушкина и Лермонтова, невозможно не заметить их интерес к изображению… Быть может, в Болдине, поэт наблюдал обряд народной свадьбы, картина которой в… Женщины эти разные. С “Бедных людей” начинается в творчестве Достоевского тема судьбы женщины. Чаще всего…
  • Женские образы романа Л.Н. Толстого "Война и Мир" Поступки женщины приводят в замешательство и недоумение. Вникнуть в психологию женщины, понять ее- это то же самое, что разрешить одну из самых… Чернышевский, будучи революционером- демократом, выступал за равенство мужчины… Я думаю, именно поэтому образ женщины в русской литературе так поражает своей яркостью, неординарностью, силой…
  • Женские образы в романе "Война и мир" В самом ее названии – вся жизнь человеческая.А еще «Война и мир» - модель устройства мира, вселенной, поэтому и появляется в IV части романа (сон… Капли двигались, перемещались, то сливаясь, то разделяясь.Каждая стремилась… И эти страницы, как капли на поверхности глобуса, соединяясь с другими, составляют часть единого целого. Так, эпизод…
  • Лексико-стилістичні особливості творчості Еріка Еммануеля Шміта на прикладі роману "Оскар та Рожева пані" Ми маємо можливість вибирати серед романів, поезії, театральних пєс і серед багатьох інших жанрів. Один із найбільш популярних у світі сучасних… Це винятковий автор, який пише театральні пєси, романи, розповіді, ессе та… За десять останніх років Ерік Еммануель Шміт став оним із найпопулярніших франкомовних авторів і одним із найбільш…