рефераты конспекты курсовые дипломные лекции шпоры

Реферат Курсовая Конспект

Акорди (укр.)

Акорди (укр.) - раздел Искусство, 3. Акорди Акорд Це Співзвуччя З 3-Х Або Більше ...

3. Акорди Акорд Це співзвуччя з 3-х або більше звуків, розта¬шо¬ва¬них по терціях; або співзвуччя, утворені з нього. Тризвук (основний акорд) Акорд, який складається з 3-х звуків, розташованих по терціях, а між крайніми звуками – квінта. Це основний акорд. Мажорний тризвук Тризвук, який складається з: В3 + М3 = Ч5 між крайніми звуками.Мажорний тризвук є тонічним у мажорній гамі. Коли мажорний тризвук будується від звуку, він позначається як «великий»: В53.¬ Мінорний тризвук Тризвук, який складається з: М3 + В3 = Ч5 між крайніми звуками.

Мінорний тризвук є тонічним у мінорній гамі. Коли мінорний тризвук будується від звуку, він позначається як «малий»: М53. Назва звуків тризвуку Нижній звук тризвуку називається основним тоном або примою; середній звук – терцовим тоном; верхній звук квінтовим тоном.Обернення тризвуку Оберненням тризвуку називається перенесення нижного звука на октаву угору (можно верхнього на октаву униз) Два інші звука залишаються на місці. Кожен тризвук має два обернення: 1) Секстакорд; 2) Квартсекстакорд.

Основний тон акорду завжди знаходиться на вер¬хів¬ці кварти.Секстакорд (І обернення тризвуку) Щоб утворити секстакорд, треба нижний звук три¬звуку перенести на октаву угору, а інші два залиши¬ти на місці. Секстакорд завжди будується від терцового тона тризвуку (ІІІ ступеня); складається 3 + 4 = 6 між край¬німи звуками; коли будується в тональності, то позначається Т6, S6, Д6, ІІ6, ІІІ6, VІ6, VІІ6. Основний тон знаходиться угорі акорду, на верхівці кварти. Мажорний секстакорд (І обернення В53) Складається з М3 + Ч4 = М6 між крайніми звуками.

Якщо секстакорд будується від звуку, то він позначається як «великий»: В6. Мінорний секстакорд (І обернення М53) Складається з В3 + Ч4 = В6 між крайніми звуками.Якщо секстакорд будується від звуку, то він позначається як «малий»: М6. Квартсекстакорд (ІІ обернення тризвуку) Щоб утворити квартсекстакорд, треба нижній звук секстакорду перенести на октаву угору, а інші два звуки залишити на місці. Квартсексакорд завжди будується від квінтового тону тризвуку (V ступеня) складається з 3 + 4 = 6 між крайніми звуками, коли будується в тональності то позначається Т64, S64, Д64, ІІ64, ІІІ64, VІ64, VІІ64. Основний тон знаходиться у середині акорду, на верхівці кварти. Мажорний квартсекстакорд (ІІ обернення тризвуку В53) Складається з Ч4 +В3 = В6 між крайніми звуками.

Якщо будується від звуку, то позначається як «великий»: В64. Мінорний квартсекстакорд (ІІ обернення М53 ) Складається з Ч4 + М3 = М6 між крайніми звуками.

Якщо будується від звуку, то він позначається як «малий»: М64. Разгорнутий тризвук Тризвук з подвоєним у октаву основним тоном. Схеми будови три¬звуку та його обернень (за інтер¬валь¬ним складом) Тризвук 53 3 + 3 = 5. Секстакорд 6 3 + 4 = 6. Квартсекстакорд 64 4 + 3 = 6. Види тризвуків Вид тризвуку залежить від його будови. Існує чотири види тризвуку: мажорний, мінорний, зменьшений, збільшений Зменьшений тризвук наVІІ ст (у ма¬жорі та гармо¬ніч¬ному мінорі) Зменьшеним називається тризвук, який складається з 2х малих терций (м3), а між крайніми звуками зменьшена квінта (м3 + м3 = зм5) Він будується на VІІ ступені мажору і гармонічного мі¬нору, розв`язується у неповний тонічний три¬звук (відсутній квінтовий тон) з подвоєним основ¬ним тоном.

Позначається по виду зм53, якщо в тональности – VІІ53. Септакорд (основний акорд) Акорд, який складається з 4х звуків, розташованих по терціях, а між крайніми звуками септіма. Це основний 4х – звучний акорд.

Види сепакордів Вид септакорду залежить: 1) від розміру септіми між крайнніми звуками; 2) від виду тризвука у основі (унизу) септакорду. Наприклад: «великий мажорний» сепакорд означає, що в цьому септакорді В7 між крайніми звуками, та мажорний тризвук унизу.Найбільш вживані септакорди: великий мажорний, малий мінорний, малий мажорний (Д7), малий зменьшений (м VІІ7)та інші. Домінантовий септакорд (Д7) Домінантовим називається септакорд, який бу¬дує¬ться на V ступені мажору та гар¬мо¬ніч¬но¬го мі¬нору; складається з В3 + М3 + М3 = =М7 між край¬ні¬ми звуками.

По виду - це ма¬лий мажорний септ¬акорд (М7 між край¬німи зву¬ками, та В53 у основі), роз¬в`я¬зується у не¬пов¬ний тонічний тризвук (від¬сут¬ній квін¬то¬вий тон) з потроєним основним то¬ном. Позна¬чається Д7. Д7 – основний 4х звучний акорд Головні тризвуки, їх обернення та розв`язання V – T64 T53 III – T6 I – T53 I – S64 T53 (I) S53 VI – S6 T64 (V) IV – S53 T6 (III) II – Д64 Т6 (ІІІ) Д53 VII – Д6 Т53 (І) V – Д53 Т64 (V) І класичний (кадансовий) зворот 1. Т53 S64 Д6 Т53 І І VІІ І [Т53 S64 Д6 VІІ53 Т] І І VІІ VІІ І 2. Т53 S64 Д65 Т53 (з подв.1) І І VІІ І 3. Т53 S64 VІІ7 Т53 (з подв. 3) І І VІІ І 4. Т53 S64 VІІ7 Д65 Т53 (з подв. 1) ІІ класичний (кадансовий) зворот 1. Т6 S53 Д64 Т6 ІІІ ІV ІІ ІІІ 2. Т6 S53 Д43 Т53 (розгорн) ІІІ ІV ІІ І 3. Т6 S53 Д2 Т6 (з подв. 1) ІІІ ІV IV IIІ 4. Т6 II7 Д43 Т53 (розгорн.) ІІІ ІІ ІІ І 5. Т53 ІІІ53 Т6 один з варіантів ІІ кл. звор ІІІ класичний (кадансовий) зворот 1. Т64 S6 Д53 Т64. V VІ V V 2. Т64 S6 Д7 Т. V VI V І 3. Т53 VI53 T64 (S6) Д7 Т. І І VІІ І 4. Т64 S6 Д7 VI53 [Т64 Д7 T]. Гармонія В музиці – наука про акорди та їх поєднання.

Визначення виразності («сучасна гармонія»). Обернення сентакорду Кожен септакорд має три обернення. І – починається від терцового тона сентакорда. Назва – квінтсентакорд.

Секунда – угорі акорду. ІІ – почінається від квінтового тона септакорда.

Назва – терцквартакорд. Секунда знаходиться у середині акорду. ІІІ - почінається від септімового тона сентакорда. Назва – секундакорд. Секунда знаходиться унизу акорду.Основний тон у оберненнях завжди знаходиться на верхівці секунди. Домінантовий квінтсекстакорд Д65 (І обернення Д7) Будується на VІІ ступені мажору та гармонічного мінору, складається з м3 + м3 + в2, розв`язується у тонічний тризвук з подвоєним основним тоном; позначається Д65. Домінантовий терцквартакорд Д65 (ІІ обернення Д7) Будується на ІІ ступені мажору та гармонічного мінору, складається з м3 + в2 + в3, розв`язується у розгорнутий тонічний тризвук; позначається Д43. Домінантовий секундакорд Д2 (ІІІ обернення Д7) Будується на ІV ступені мажору та гармонічного мі¬¬нору, складається з в2+в3+м3, розв`язується у т¬нічний секстакорд (на ІІІ ступені); позначається Д2. Схема септакорду та його обернень Д7 (V) = 3 + 3 + 3 T (I) з подв. 1 Д65 (VІІ) = 3 + 3 + 2 T53(I) з подв. 1 Д43 (ІІ) = 3 + 2 + 3 T53(I) розгорн Д2 (ІV) = 2 + 3 + 3 T6(ІІI) з подв. 1 Таблиця розв`язання тризвуків у ладі Т53 (І53) на І ст. ІІ53 Т (неповн) ІІІ ст. ІІІ53 Т6 ІІІ ст. S53 (ІV53) T6 IIІ ст. Д53 (V53) T64 V ст. VI53 T64 V ст. VІІ53 Т (неповн) І ст. Альтеровані тризвуки у гармонічному мажорі Т53 В гармонічному мажорі альтеруються усі тризвуки, до яких входить VІ понижений ступінь. Це тризвуки ІІ, ІV та VІ ступенів. Все вони відносяться до функції S. Тризвуки Вид у dur нат Вид у dur VIb Пряме розв`яз. Непряме розв`язув. VІ53 М53 Зб53 Т64 (V) Д7 – Т ІV53 (S53) В53 М53 Т6 (ІІІ) Д2 – Т6 ІІ53 М53 Зм53 Т(ІІІ)неповн Д43 – Т53 Як будувати послідовності акордів 1) Виписуємо позначення акордів. 2) Під кожним позначенням підписуєм сту¬пі¬нь, на якому будується позначений акорд. 3) На нотному стані виписуєм нижній звук (бас) кожного з акордів. 4) До басу дописуєм всі інші звуки в кожному акорді. Увідні септакорди Увідним називається септакорд, побудований на VII ступені ладу. В залежності від ладу існують 2 види увідних септакордів: малий та зменьшений.

Увідні септакорди відносятся до функції домінанти.

Малий увідний септ¬акорд Будується на VІІ ступені тільки натурального ма¬жо¬ру. Складається з м3+м3+в3=м7 між край¬ні¬ми зву¬¬ками, тобто за видом–це малий змень¬ше¬ний септ¬¬акорд (м7 та зм53) Розв`язується у Т53 (то¬ніч¬ний тризвук) з подвоєним терцовим тоном (для униꬬнення паралельних квінт при розв`язанні). Поз¬начається МVІІ7. Може переходити у Д65 (не¬пря¬¬ме розвя`зання) з подальшим його розв`язан¬ням. МVІІ7 відноситься до функції домінанти.

Пряме розв`язання Розвя`зання акорду у тонику.

Непряме розв`язання Перехід акорду у найближчий акорд домі¬нан¬ти з подальшим його розвя`занням у тоніку. Зменьшений тризвук (на ІІ ст) у міно¬рі та гармонічному мажорі Зменьшений тризвук будується не тільки на VІІ сту¬пені мажору та гармонічного мінору, а й на ІІ сту¬пені мінору та гармонічного ма¬жо¬ру. Він роз¬в`язується у неповний тонічний три¬звук (відсутній ос¬новний тон) з подвоєним тер¬цовим тоном.

Поз¬на¬чається зм53 (а в то¬нальності може позначатися відповідно ІІ53). Основні акорди Основними називаються акорди, в яких звуки розташовані по терціях: тризвуки, сепакорди та інші. Трьохзвучні акорди Тризвук (основний акорд) та його обернення: секстакорд та квартасекстакорд.

Чотирьохзвучні акорди Септакорд та його обернення: квінтсекстакорд, терцквартакорд, секундакорд.

Зменьшений увідний септакорд Будується на VІІ ступені гармонічних мажору та мі¬¬нору. Складається з трьох малих терції м3¬+м3¬+ +м3¬=зм7 між крайніми звуками, тобто за видом-це дві¬чі зменьшений септакорд (зм7 та зм53). Розв`я¬зує¬ться у тонічний тризвук з под¬воє¬ним терцовим то¬ном (для униꬬнення паралельних квінт при роз¬в`язанні) Поз¬начається змVІІ7. Може пе¬ре¬ходити у Д65 з подальшим його розв`зван¬ням. Відноситься до функції домінанти.

– Конец работы –

Используемые теги: Акорди, Укр0.052

Если Вам нужно дополнительный материал на эту тему, или Вы не нашли то, что искали, рекомендуем воспользоваться поиском по нашей базе работ: Акорди (укр.)

Что будем делать с полученным материалом:

Если этот материал оказался полезным для Вас, Вы можете сохранить его на свою страничку в социальных сетях:

Еще рефераты, курсовые, дипломные работы на эту тему:

Развитие теоретического знания (Укр.)
У вступ розглядаються основн поняття про науков знання та його рвн, спввдношення мж ними перехд вд нижчих рвнв до вищих.Перший пункт роботи мстить… Розглянуто, який стан забезпечення розвитку теоретичного знання у конкретних… Принагдно слд вдзначити, що мислення людини знаходиться у постйному рус вд незнання, тобто вдсутност переврено нформац…

Истина и обман (Укр.)
Теорія пізнання гносеологія -це розділ філософії , що вивчає природу пізнання, закономірності пізнавальної діяльності людини, її пізнавальні… Для сучасної матеріалістичної філософії процес пізнання носить… Пізнання є процесом ідеального освоєння реального світу. Реалізуючись у ході відображення його свідомістю,…

Развитие природознания (Укр.)
Ознаками науки виступають побудова математичнихмоделей об кт в, емп ричн результати досл дного р вня. До ц епохив дно-сяться виникнення Корол… Отже, наука не могла виникнути на пустомум ст . Н мецький ф лософ К. Ясперс… Грецька наука була умогляднимдосл дженням, мало зв язаним з практичними задачами.Цього Древня Грец я непотребувала, бо…

Разделение людей и наций (Укр.)
Товариство складалося всього з десяткаактивних член в та к лькох десятк в сп вчуваючих.До групи входили молод представники укра нсько нтел генц на… Товариство було не лише малочисельним,а й обмеженим у сво й д яльност .… Серед пропонованих у ньому конкретнихзаход в були скасування кр пацтва, л кв дац я юридичних в дм нностей м жстанами,…

Научная картина мира (Укр.)
Разом з тим, наукою називають сам результат ц дяльност систему бльш чи менш достоврних знань про дану область дйсност в вигляд сукупност кльксних… Справа в тому, що навть спроможнсть т чи ншо теор передбачати нов явища а це… Але все ж описане ядро знань, хоча випробову з плином часу певн змни, склада базис науки.

Святая история Ясперса (Укр.)
Пдсумову твр роздл , що розкрива питання цлей призначення стор, значення та властивостей. Частина перша Свтова сторя Тут Ясперс виклада сво погляди… Тим не менш, його можна структуризувати, видлити в ньому певн етапи, а також… З ншого боку, в стор людства видляються два дихання. Перше розпочинаться з появою Homo Sapiens трива до завершення…

Социум как система (Укр.)
До цих умов належать а певна територя б поповнення суспльства головним чином за рахунок дтонародження в розвинута культура г полтична незалежнсть… Флософя визнача три основн групи факторв, як обумовлюють розвиток людського… Суспльство соцум можна визначити як сукупнсть всх форм способв взамод обднання людей.

Гроши (Укр.)
Згдно рационалстичнй концепц, поява грошей спричинена особливими обставинами суспильного розвитку. Оскльки вдносини товаровиробникв виступали як… На певному етап людство розум, що з загально маси продуктв прац видляються… Третй етап розвитку форми вартост характеризуться появою товару-еквваленту. Форма вартост -…

Акты государственного управления (Укр.)
Це безпосередньо стосуться й середовища державного управлння, в якому практично втлються днсть дяльност структур апарату управлння.Державне… Встановлення та застосування норм права у процес державного управлння… Однак слд мати на уваз, що формою дяльност не сам акт, а його видання. Встановлюючи норму чи застосовуючи , орган…

Социология Гоббса (Укр.)
В свой робот я буду намагатись бльш глибоко викласти вчення Т.Гоббса про суспльство та державу, яке на мою думку займа провдне мсце у всй доктрин.… Буржуазн деологи 17-18 ст. в свой боротьб з феодалзмом ставили перед собою… Необхдно шукати ц абсолютн вчн початки в самй природ. Загальний вирослий нтерес до природи втлився в особистий нтерес…

0.031
Хотите получать на электронную почту самые свежие новости?
Education Insider Sample
Подпишитесь на Нашу рассылку
Наша политика приватности обеспечивает 100% безопасность и анонимность Ваших E-Mail
Реклама
Соответствующий теме материал
  • Похожее
  • По категориям
  • По работам
  • Развитие философии (Укр.) У цьому звязку важливим ставати питання про те, що ж явля собою флософя як феномен духовного життя суспльства.Якщо флософя формою суспльного… Специфчним обктом флософського осмислення дйсност вдношення людина-свт.… Таким чином, можна сказати, що предметом флософ обкт - вдношення людина-свт аналзований з погляду природи сутност…
  • Научные теории (Укр.) По цй причин я не буду розглядати поняття, судження, умовиводи. Для системи наукових знань характерно використання бльш великих блокв, якими -… До хнього числа вдноситься проблема, дея, принцип, закон, припущення т. д. З… Однак область проблем область вже завершеного знання настльки тсно взамоповязан, що механчно вдмежувати х одне вд одно…
  • Культура (Укр.) Людин може бути дла нема до цього, що то культура, при цьому вона може всм серцем бути вдданою свой культур. Коли ми мамо дло з флософським… Однак проблема локальних культур, а не проблема локально культури, не… Поняття культура вдноситься до фундаментальних в сучасному суспльств. Важко назвати нше слово, яке мало б таке…
  • Грузія (укр) Абхазський народ у прагненн до незалежност послужив причиноюц в йни. Абхазськ сепаратисти пост йно проводять терористичн акц натеритор кра ни. Сл д…
  • Амазонка (укр) Одного разу флотиля збилася з дороги втратила землю з поля зору. Невдовз стався дивовижний випадок океан, по якому пливли каравели, був повен прсно… Цей живий товар вони збиралися вигдно продати псля повернення. Так було… Приголомшен моряки довго не могли прийти до тями. Тльки-но вода спала, уцлл каравели здналися поквапились пти з…