рефераты конспекты курсовые дипломные лекции шпоры

Реферат Курсовая Конспект

Мистецтво – це сфера духовно-практичної діяльності людей, спрямована на художньо-образне відображення світу

Мистецтво – це сфера духовно-практичної діяльності людей, спрямована на художньо-образне відображення світу - раздел Искусство, Задачі, зміст і структура дисципліни. Поняття мистецтва, його видів Мистецтво (Художня Творчість) – Одна З Форм Суспільної С...

Мистецтво (художня творчість) – одна з форм суспільної свідомості, що відображає дійсність в художніх образах; істотний елемент культури, творчої діяльності людства.

Маючи величезні пізнавальні і суспільно-виховні можливості, мистецтво активно діє на думки, почуття і волю людей. Воно грає надзвичайно важливу роль у житті суспільства.

Мистецтво розвивається разом із суспільством майже на всьому шляху його історії і є одним із видів ідеологічної надбудови; воно відображує розвиток морального життя суспільства, само бере участь у соціальному житті як сила, що мобілізує і формує суспільну свідомість.

Мистецтво виступає в живій, яскраво індивідуальній, конкретній формі, яка є доступною чуттєвому сприйняттю.

Мистецтво узагальнює, воно може передавати в поодинокому випадку сутність ідеї, і робити це наочно, конкретно і почуттєво. В цьому є одна з найбільш суттєвих основ творчого процесу, яка вимагає особливого, специфічного дару, художньої фантазії, емоційного уявлення, вміння вдихнути повнокровне життя у створюваний образ.

Суттєвою специфічною особливістю мистецтва є також і те, що пізнання і типізація явищ та закономірності дійсності в ньому неподільно пов’язані з емоціональним сприйняттям, з переживанням та естетичною оцінкою об’єкту пізнання, з вираженням ставлення до життєвих явищ. У художній творчості людина виявляє свою суспільну природу, свій світогляд, свої індивідуальні якості, здібності й навички у творчому засвоєнні світу. Той, хто сприймає мистецтво, переживає його як свій власний світ, співвідносячи образи мистецтва з своїм душевним світом і життєвим досвідом. Ця особливість мистецтва багато в чому визначає й його значення для формування суспільних якостей особистості.

Робота над створенням мистецького твору вимагає виявлення образу в матеріалі, що сприймається на чуттєвому рівні, що є специфічним для кожного виду мистецтва, -- слові, музичному звуку, рухах людського тіла, живописних, скульптурних, графічних та інших матеріалах. Прийоми обробки цих матеріалів базуються на об’єктивних закономірностях, притаманних кожному виду, на величезному накопиченому людському досвіді і в той же час носять творчий характер, безкінечно варіюються у залежності від характеру образа і творчих принципів автора.

Кожен вид мистецтва має свої закони технічної майстерності й оволодіння ними слугує передумовою для вирішення ідейно-художніх завдань. Відображення дійсності у мистецтві носить, таким чином, складний синтетичний характер, і носієм цього синтезу є художній образ.

Види мистецтва відрізняються один він одного як за художньою формою, так і, в певній мірі, за своїм змістом, об’єктами художнього пізнання, за своєю суспільною та естетичною функцією, за можливостями відображення життя і впливу на нього.

– Конец работы –

Эта тема принадлежит разделу:

Задачі, зміст і структура дисципліни. Поняття мистецтва, його видів

План.. задачі зміст і структура дисципліни.. поняття мистецтва його видів класифікація видів мистецтва за головними ознаками..

Если Вам нужно дополнительный материал на эту тему, или Вы не нашли то, что искали, рекомендуем воспользоваться поиском по нашей базе работ: Мистецтво – це сфера духовно-практичної діяльності людей, спрямована на художньо-образне відображення світу

Что будем делать с полученным материалом:

Если этот материал оказался полезным ля Вас, Вы можете сохранить его на свою страничку в социальных сетях:

Все темы данного раздела:

Класифікація видів мистецтва залежно від використання в них знакового матеріалу
Види мистецтва Знаковий матеріал Візуальні (від visualis – зоровий -- видимий) Художня організація сприйняття візу

Хотите получать на электронную почту самые свежие новости?
Education Insider Sample
Подпишитесь на Нашу рассылку
Наша политика приватности обеспечивает 100% безопасность и анонимность Ваших E-Mail
Реклама
Соответствующий теме материал
  • Похожее
  • Популярное
  • Облако тегов
  • Здесь
  • Временно
  • Пусто
Теги