рефераты конспекты курсовые дипломные лекции шпоры

Реферат Курсовая Конспект

Пізнавальна функція

Пізнавальна функція - раздел Искусство, Предмет мистецтва. Стиль і художній метод. Функції мистецтва. Предмет мистецтва. Поняття стилю і художнього методу Основою Мистецтва, Як І Інших Форм Суспільного Пізнання, Є Зв’Язок: ...

Основою мистецтва, як і інших форм суспільного пізнання, є зв’язок:

 

Специфіку пізнання у мистецтві визначають суб’єктивний характер відображення, метафоричне ставлення до дійсності, активне використання емоційно-чуттєвого начала, що сприяє становленню художньої картини світу.

3) Сугестивна функція(від лат. suggestio --навіювання) пов’язана з певною гіпнотичною дією, впливом на людську психіку.

Сугестивне начало чітко простежувалося ще у доісторичному мистецтві, коли перед початком полювання наші пращури “вбивали” тварину, намальовану стародавнім митцем. Вагоме навантаження покладалося на сугестивну функцію середньовічним мистецтвом іконопису й архітектури, адже вважалося, що “собор повинен стати Біблією для неписьменної людини”.

Сугестивна функція пов’язана з позасвідомим людської психіки. У зв’язку з цим слід зазначити, що не реалістичні напрями, зокрема експресіонізм і сюрреалізм, у своєму мистецтві орієнтувалися саме на сугестивну функцію.

 

4) Виховна функція.

В мистецтві надзадачею виховної функції є формування цілісної гармонійної особистості, використання різних механізмів впливу для досягнення цієї мети.

Пізнаючи дійсність, художник через систему відповідних художніх прийомів впливає на людину, виховує її, стимулюючи процес емоційного сприйняття твору. Отже, основоположний мистецький принцип:

 

Виховна функція безпосередньо пов’язана з процесом активізації емоційно-чуттєвого начала, яке сучасна естетична наука також ототожнює з компенсаційною та комунікативною функціями.

 

– Конец работы –

Эта тема принадлежит разделу:

Предмет мистецтва. Стиль і художній метод. Функції мистецтва. Предмет мистецтва. Поняття стилю і художнього методу

План.. Предмет мистецтва Художній образ Зміст і форма..

Если Вам нужно дополнительный материал на эту тему, или Вы не нашли то, что искали, рекомендуем воспользоваться поиском по нашей базе работ: Пізнавальна функція

Что будем делать с полученным материалом:

Если этот материал оказался полезным ля Вас, Вы можете сохранить его на свою страничку в социальных сетях:

Все темы данного раздела:

Предмет мистецтва
На питання, що таке зміст мистецтва, дають іноді швидку, але не точну відповідь – життя. В об’єктивному світі далеко не все в однаковій мірі викликає увагу художника і входить в орбіту гол

Образ це інакомовна, метафорична думка, що розкриває одне явище через інше
В художньому образі один предмет розкривається через інший, зіставляються два різних самостійних явища. Структура художнього образу не завжди є очевидною, але сутність її в різних проявах єдина: об

Функція передбачення
Аналізуючи феномен мистецтва, дослідники певною мірою торкаються питання чинника часу. Час – найголовніший критерій мистецького твору, зумовлює його довголіття і місце в культурному просторі.

Хотите получать на электронную почту самые свежие новости?
Education Insider Sample
Подпишитесь на Нашу рассылку
Наша политика приватности обеспечивает 100% безопасность и анонимность Ваших E-Mail
Реклама
Соответствующий теме материал
  • Похожее
  • Популярное
  • Облако тегов
  • Здесь
  • Временно
  • Пусто
Теги