Виміряйте ризик

Ще один фактор, що вимагає попередньої оцінки, — ступінь ризику. Практично будь-яке серйозне розслідування несе в собі певну частку ризику, оскільки завжди знайдуться люди, які багато б віддали, щоб зберегти в таємниці ту чи іншу історію. Тому, оцінюючи ступінь ризику, відразу ж прикидайте способи його нейтралізації. У якихось випадках це зробити не складно: якщо вам, припустимо, треба відвідати вирубку лісу — візьміть із собою представників екоорганізацій, прихопіть підготовленого до цього — морально і фізично — приятеля, а ще краще домовтеся з дільничним цього району. Ступінь ризику — не тільки небезпека фізичного впливу. І не тільки для вас особисто, а й для ваших близьких, друзів, колег, навіть домашніх тварин.

Якщо ви будете вести розслідування проблеми як такої, а не розслідування чиєїсь персональної діяльності, це не лише допоможе вам бути об'єктивнішими, а й зменшить ризик у роботі. Також не зосереджуйтесь лише на бізнесменах, які просувають свої антиекологічні проекти — не забувайте про чиновників, які дозволяють та узгоджують реалізацію цих проектів.

Крім того, якщо вам вдалось виявити якісь по-справжньому вагомі докази чи факти, про які ніхто поки не знає, найбезпечніше для вас буде одразу ж повідомити про них досить широке коло зацікавлених осіб:громадські організації, органи правопорядку, місцеву владу, тощо. Якщо є можливість, зробіть кілька копій з доказами виявленого вами факту та роздайте зацікавленим людям. Адже, якщо інформацію матиме десяток людей, чинити тиск на вас персонально не буде сенсу.