За чужі помилки

Поспішне рішення попереднього керівництва КМДА сьогодні обходиться дорого. За інформацією голови правління КСТ Федора Вітта, штрафи за будівництво без проекту склали суму в 37 млн. гривень. "Але ж треба розуміти, що наші попередники (Вітт та його нова команда прийшли на підприємство три місяці тому) не мали іншого виходу: фільтрат став занадто небезпечним, а дозволів та віз на потрібних документах можна чекати роками", — говорить Вітт.

Екологічна комісія Київської облради не йме віри італійській технології, оскільки вважає її невідпрацьованою. Тому раз за разом ухвалює рішення про припинення роботи станції до наявності висновків про її безпечність. Зокрема, член цієї комісії Олександр Черніков відзначає, що відсутні дані про безпечність сухого залишку та про наявність технологій його знешкодження. Сьогодні вчені працюють над цим питанням, але на його вирішення потрібен час.

Також виявилося, що не відповідають нормам температура отриманої після очистки води (занадто гаряча — майже 70 градусів) та вміст аміаку. Боротися з цим можна — треба будувати градирню, де й вода буде охолоджуватися до дозволеної для скиду температури, й аміак буде вивітрюватися. Але це знову — додаткові кошти й час. Те, чого так бракує КСТ для виходу з кризи. У яку, як вважає Вітт, підприємство загнали навмисне.