Тихе рейдерство?

На думку Вітта протягом останніх кількох років відбувається повзуче захоплення КСТ: "У нас п'ять членів правління. Місто представляють дві особи і троє — ВАТ "Геотрон", хоча у них менше частка акцій — майже 47% проти наших 51-го. Саме на таких умовах вони купили акції у 2002 році". Вітт запевняє, що саме представники другого найбільшого акціонера, починаючи з 2004 року, блокували платежі за оформлення дозвільних документів для роботи Київспецтрансу: за гранично допустимі викиди та інші — усього чотири пакети документів, за кожний з який треба було заплатити по 30-50 тис грн. Відсутність цих дозволів й створювала конфліктні ситуації із СЕС, екоінспекцією тощо і врешті-решт призвело до закриття полігона та великих проблем у самого КСТ. На моє запитання для чого комусь потрібно нищити підприємство, Вітт відповів, що основним інтересом може бути земля. Лише у столиці КСТ є землекористувачем майже 20 га землі. Навіть за мінімальної вартості 2 млн./га, можна виручити кругленьку сумму. Вітт також звернув увагу на той факт, що не раз представником "Геотрону" виступав голова екологічної комісії Київської облради В'ячеслав Квят. У той же час, на думку Вітта, комісія та, з її подачі, контролюючі служби області, забагато уваги приділяють полігону.

Сам же Квят визнаючи, що належного порядку на жодному із сміттєзвалищ області порядку немає, обіцяє домогтися його наведення скрізь, у тому числі й на 5-му, який є найбільшим, і на його думку, найнебезпечнішим.

Для пересічного киянина малоцікаво, які мотиви ким рухають. Набагато більше його хвилює, чи вивезено вчасно сміття з двору й чи прийнятна для гаманця ціна за такупослугу.

Для мешканця Підгірців ж та інших селищ навколо полігону важливо жити без ризику для життя та здоров'я. Тому полігон повинен працювати, але шкода від нього має бути мінімальною..