Коментарі

В руки брати можна, ковтати — не раджу

Завідувач лабораторії гігієни ґрунту та відходів Інституту гігієни та медичної екології імені Марзєєва, доктор медичних наук Валерій Станкевич повідомив "УС", що Інститутом за договором з КМДА ведеться дослідження сухого субстрату, води та газів, які утворюються у процесі роботи установки VOMM.

До початку пусконалагоджувальних робіт Інститут вивчив проектну документацію установки і дав позитивне висновок щодо неї. Подальші ж аналізи будуть коштувати близько 80 тис.грн.

Сам процес переробки фільтрату з точки зору гігієністів має суттєво покращити санітарну обстановку на полігоні. А щодо подальшої долі сухого залишку — чи то його захоронювати, чи то щось іще з ним робити — буде залежати від класу його токсичності.

Поки Станкевич говорить лише те, що руками сухий залишок може й можна помацати, а от ковтати — у будь-якому разі не варто.

Загалом Інститут працює на полігоні ще від початку 1990-х. Зокрема, спеціалісти цієї наукової установи виконували роботи з комплексної санітарної оцінки першої черги полігону перед введенням в експлуатацію другої черги. Це були радіологічні дослідження та санітарно-хімічні дослідження з використанням наглядових свердловин тощо.