рефераты конспекты курсовые дипломные лекции шпоры

Реферат Курсовая Конспект

Не примушуйте червоніти рожевого пелікана

Не примушуйте червоніти рожевого пелікана - раздел Журналистика и СМИ, Журналістське розслідування на екологічну тему практичний посібник "столиця" №14 (414), 5 — 11 Квітня 2002 До Колгос...

"Столиця" №14 (414),

5 — 11 квітня 2002

До колгоспу раптово приїхала комісія. Бачать: посеред головної вулиці села бреде кабан. Замість передніх ніг — дерев'яні протези. До Голови: Що? Як? Чому? Той не розгубився: "Вовки відгризли. А наші орденоносні свиноводи зуміли повернули до активного життя." Як комісія поїхала, Голова — до свинарів: "Ви шо ж гади, робите?" — "Та дуже вже холодцю захотілось, Петровичу..." Я пригадав цю байку, бо вона дуже точно передає сенс того, що Мінтранс України хоче зробити з Дунайським біосферним заповідником. Деяким транспортникам так хочеться мати можливість вже завтра плавати Дунаєм, що вони готові відрізати у заповідника чималий шмат території.

Ніж, яким збираються різати заповідник, називається "глибоководний судновий хід (простіше кажучи — канал) р. Дунай — Чорне море на українській ділянці дельти" (по гирлу Бистре). Автори та лобісти проекту вважають, що саме цим шляхом не тільки піде відродження колишньої слави українського річково-морського флоту, а й потече в країну солідний потік інвалюти, яку нам стануть платити за користування каналом іноземні судновласники. А екологісти вважають, що канал загубить і унікальну природну ділянку, і репутацію України, яка привселюдно обіцяла світовій спільноті зберегти для прийдешніхпоколінь неповторну красу дунайської дельти.

Конфлікт, то розгораючись, то затухаючи, сягнув найвищих щаблів влади. Це змусило втрутитися особисто Президента України. У його листі від 18.02.2002, адресованому Прем'єр-міністру, Міністру транспорту та Президенту Національної академії наук, значилося: "З урахуванням чинного законодавства та відповідних міжнародних зобов'язань України опрацювати проекти альтернативних варіантів вирішення цієї проблеми. Суворо дотримуватись міжнародних зобов'язань". Останню фразу Гарант Конституції дописав від руки.

Якщо ви, читачу, гадаєте, що тут-таки усі розбилися на пари і слухняною дитсадківською групою пішли назустріч консенсусу, то помиляєтесь. Замість конфлікту маємо тепер мало не війну, в яку втягуються все нові і нові люди та організації. Не виключено, що представники з тої чи іншої сторони скоро прийдуть вербувати й вас до своїх лав. За кого заступатися? І чи існує компроміс?

Спроби створити судноплавний канал у дельті ріки Дунай були початі Росією ще до Першої світової війни — на рукаві Опівнічний (Полуночный) довжиною 1 км, у той час це була найкоротша відстань. Але дунайська дельта дуже швидко показала, що ніяких втручань терпіти не збирається і живе за своїми законами. Значні наноси привели до утворення мілини, яка цей канал і закупорила. Після закінчення першої світової війни Бессарабія відійшла до Румунії, і Росія втратила вихід до Дунаю. СРСР у середині 50-х років створив експериментальний судноплавний проріз дляпроходу суден типу "ріка-море" — канал Прірва. Але почалися ті ж проблеми, що й на Опівнічному. Довелося канал чистити. Обсягднопоглиблювальних робіт у перші роки експлуатації склав 150-200 тис. куб. м на рік, до кінця 80-х років досяг 2,8 мільйонів кубічних метрів на рік, у 1987 році — 4,46 мільйони кубічних метрів на рік. Однак гроші на постійні ремонтні роботи знаходилися. Із розпадом СРСР фінансовий потік, призначений длярозчищення каналу, почав міліти, як і сам канал. Вже в 1992 році днопоглиблювальні роботи носили хаотичний характер, а з 1994 року судноплавство припинилося. В гирлі Прірви утворилися піщані мілини, глибина над якими зараз не перевищує 1,2 метрів. Таким чином, ми втратили свій власний судноплавний шлях. А монополія забезпечення судноплавства з ріки Дунай у Чорне море і назад належить, на думку Мінтрансу, Румунії (насправді Україна має свій канал — З'єднувальний, біля порту Усть-Дунайський — О.Л.). Україна ж, начебто, витрачає на проведення суден чималі гроші.

Звичайно ж, миритися з таким станом справ не годиться. Отже, "дайош вікно в Європу"! І Мінтранс, "керуючись державними інтересами", розпочинає пошук виходу в Дунай. От тільки заводить цей пошук, на превеликий жаль, в глухий кут. Законодавчий, принаймні. ДП "Дельта-Лоцман", якому Мінтранс безпосередньо доручив визначити контури майбутнього "вікна", виявилося організацію абсолютно юридично безграмотною. Запроектувавши канал із Дунаю до Чорного моря через абсолютно заповідну зону Дунайського біосферного заповідника, горе-"лоцмани" штовхають замовників проекту на порушення цілої купи законів та міжнародних угод. Що і засвідчила правова експертиза Інституту держави та права ім. Корецького. Щоб зрозуміти, в яку халепу може потрапити завдяки таким "лоцманам" наша держава, досить назвати лише дві установи, під протекцією яких знаходиться заповідник: ЮНЕСКО і Секретаріат Рамсарської конвенції.

На проектування, пошукові роботи й т.п. витрачені чималі державні кошти. І витрачені даремно, лише тому, що проектанти не врахували заповідний статус території, на якій працювали. Втім, може про цей статус вони й пам'ятали, та сподівалися залякати або підкупити охоронців природних багатств? Спрацьовувала ж подібна практика в радянські роки, коли Мінводгосп загубив поліські болота. Або коли тут же, поруч, в цій же Одеській області, знищив родючі землі навколо лиману Сасик, який так і не захотів за наказом покорителів природи ставати прісноводним озером. Як би там не було, час вже втрутитися відповідним контролюючим органам — Прокуратурі, Рахунковій палаті тощо. Тим більше, що, за даними члена Міжнародної комісії із заповідних територій Міжнародного союзу охорони природи Володимира Борейка, під незаконне будівництво в держбюджеті на 2002 рік вже якимсь дивом закладено 27,9 мільйонів гривень! Як це сталося, враховуючи, що проект не зміг пройти "чистилище" державної екологічної експертизи? Мінтранс заслуговує на урок пристойної поведінки у правовій державі, тим більше, що це не перша його спроба перебрати від Мінводгоспу СРСР звання "найбільшого ворога природи". Не так давно за участі цього відомства стався скандал щодо будівництва дороги через заповідні Дністровські плавні. А зараз Запоріжжя готується до грандіозного будівництва мостових переходів через Дніпро, які проляжуть прямісінько по Національному заповіднику "Острів Хортиця" і геологічному заказнику загальнодержавного значення "Дніпровські пороги". До того ж, для цього вже йде на повний хід реконструкція міського центру з організацією нових транспортних під'їздів до майбутніх мостів.

Наша довідка. Статус "біосферний" Дунайський заповідник отримав у 1998 р. Указом Президента України. Його площа — понад 45 тис. га, із них сьома частина — акваторія. Тваринний світ дельти налічує понад 5 тис. видів. У водах заповідника плавають понад 90 видів риб, 15 із них занесено до Червоної книги України. В очеретяних джунглях мешкають норка, горностай, річкова видра, дикий лісовий кіт. Але найбільшої слави заповідник зажив як пташиний рай. Орлани-білохвости, ковпики_косарі, великі й малі білі чаплі, лебеді, й, окраса дельти, рожеві та кучеряві пелікани з їхніми кумедними пір'яними чубчиками. Усього тут мешкає понад 250 видів птахів, в тому числі 43 — рідкісних, серед яких є занесені до Європейського червоного списку. Хто зводить тут гніздо і вигодовує пташенят, а хто просто знаходять місце для зимівлі та відпочинку, прилітаючи з Арктики, Китаю, Сибіру, Середземномор'я.

Виходить, що заповідник стоїть на заваді розвитку вітчизняного судноплавства? Зовсім ні. Існує не одна альтернатива. Зокрема, ще до того, як "Дельта-Лоцман" отримало мінтрансівське замовлення, у відомчій пресі обговорювався проект прокладення траси в обхід дельти Дунаю. Її загальна довжина — 9,1 км. Параметри забезпечують нормальне судноплавство з пропускною здатністю до 12500 суден на рік, а в перспективі — до 18000. Траса прокладається за межами заповідної зони. Вхід з боку Чорного моря передбачений у межах південно-західної частини Жебриянівскої бухти, вихід у ріку Дунай — вище Вилковського перекату на ділянці з постійними глибинами ріки, із зручними судноплавним фарватером і маневровою зоною на сполученні Килійського гирла і Соломонового рукава. Будівництво каналу на стабільній ділянці ріки в піщаних ґрунтах забезпечує довговічність споруджень, можливість підведення комунікацій, а шлюзові затвори багаторазово скорочують можливі заноси каналу й акваторії Жебриянівської бухти. Інший варіант — реконструкція З'єднувального каналу. А є й "нульовий" — може, проводити судна через румунські канали таки дешевше, ніж будувати власний?

Прихильники проведення каналу через заповідник кивають якраз у бік Румунії: вона ж має подібний канал! Так-то воно так, так от тількитрошечки не так! Румуни давно усвідомили безперспективність боротьби з дельтоутворенням. На постійне підвищення плати за проходження суден через цей канал суттєво впливає саме збільшення обсягів днопоглиблювальних робіт. Тому румуни відійшли від дунайської дельти приблизно на 100 км південніше і побудували судноплавний хід Констанца — Черновода. Саме такого типу, як пропонована обхідна траса. Зараз Констанца переробляє 70 млн. тонн вантажів у рік, тобто більше, ніж усі 18 портів України разом узяті. А у 2010 році заплановано досягти 200 млн. тонн.

Ще один аргумент Мінтрансу і Ко — дешевизна їхнього проекту. Називаються цифри 6-7 мільйонів доларів проти 60-70 у разі будівництва в обхід. Мене ця дешевизна просто лякає. Ми не настільки багаті, щоб будувати дешеві канали. А потім їх без кінця чистити від заносів, ремонтувати, доробляти, підправляти... Можна подебатувати й щодо того, наскільки варіант "Бистрий" дійсно швидкий щодо термінів виконання, обговорити інші характеристики проектів. Та чи варто? Краще прислухаємось до поради класиків і зазирнемо в корінь.

На сайті Центру логістики та інформацій уважний дослідник знайде опис інвестиційного проекту каналу через гирло "Бистре". Інформації, яка чомусь не озвучується в ході численних дебатів. Чому — зрозумієте самі, я просто процитую один розділ:

"Концерн "Євразія" — об'єднання, створене підприємствами морського транспорту і зовнішніх інвесторів, що націлили свого зусилля на створення глибоководного суднового ходу (ГСХ) Дунай — Чорне море на українській ділянці дельти ріки Дунай.

Концерн створюється для залучення інвестицій з метою створення ГСХ і наступного повернення інвестицій.

Концерн працює за договором з Адміністрацією каналу (АК). АК глибоководного суднового ходу, створена державним підприємством "Дельта-Лоцман", займається технічною експлуатацією і утриманням штучної частини ГСХ і забезпеченням безпеки судноплавства.

Обсяг інвестицій складає не менш 33,07 млн. доларів США. Концерн "Євразія" (генпідрядник) виступає з АК (замовник) у госпдоговірні (підрядні) відносини на проведення робіт із створення ГСХ (за рахунок залучення засобів концерну) на умовах відстрочки платежу під установлений відсоток.

АК забезпечує технічну експлуатацію ГСХ, стягує збори і погашує вартість робіт із створення ГСХ концерну з розрахунку 50% від канальних зборів."

Гадаю, що тепер зрозуміло, чому дехто так уперто лобіює саме цей проект. Вказані вище суми і відсотки пояснюють і "патріотизм" лобістів, і їхній антиекологізм. Якби рожеві пелікани дізналися про справжні причини, через які їх хочуть зігнати з рідних гнізд, вони напевне почервоніли б від обурення. Бо навряд чи дочекаються, щоб "лоцмани" почервоніли від сорому.

Насамкінець я хотів би звернути увагу на те, що саме заповідний статус дозволив стримати атаку на цей унікальний куточок природи.

– Конец работы –

Эта тема принадлежит разделу:

Журналістське розслідування на екологічну тему практичний посібник

Журналістське розслідування на екологічну тему практичний посібник... Це видання стало можливим завдяки підтримці американського народу що була... практичний посібник...

Если Вам нужно дополнительный материал на эту тему, или Вы не нашли то, что искали, рекомендуем воспользоваться поиском по нашей базе работ: Не примушуйте червоніти рожевого пелікана

Что будем делать с полученным материалом:

Если этот материал оказался полезным ля Вас, Вы можете сохранить его на свою страничку в социальных сетях:

Все темы данного раздела:

Втрачені можливості
Щодо теми зміни клімату в українських ЗМІ І останнє Корисні контакти та посилання Додатки (публікації в пресі) Олег Листопад Іст

Вмійте дружити
Потрібні вам події та факти можуть лежати на поверхні, а можуть бути й конфіденційними, невідомими широкій громадськості. Тому важливо налагоджувати особисті контакти з потенційними джерелами інфор

Стежте за подіями
Заслуговують на увагу як резонансні події, так і ті, інформація про які надходить до редакції самопливом — через власних кореспондентів чи інформаційні агентства. Такими подіями можуть бути велика

Читайте пресу
Добрим приводом може бути інформація, опублікована в інших ЗМІ. Наприклад, замітка про крах агентства нерухомості, про зміни в складі акціонерів великої компанії тощо. Можливість використання інфор

Шукайте документи
Іншим приводом для початку розслідування може служити інформація, що не є широко відомою, проте, легко доступна для кожного, хто нею зацікавиться. Ми рекомендуємо пильно стежити за всіма документам

Слухайте
Джерелом інформації можуть бути ваші колеги, що завжди мають масу цікавої інформації, часом не здогадуючись про її цінність. Умійте слухати співрозмовників. Не нехтуйте утками. Іноді навіть абсолют

Сумнівайтеся
Сумніви у достовірності сказаного чиновником, політиком, бізнесменом, представником "провладного" НУО тощо можуть теж стати приводом для проведення розслідування. Офіційні особи часто дум

Не пропускайте прес-конференцій та брифінгів
Приводом для розслідування може стати інформація, оприлюднена на нудній, на перший погляд, прес-конференції чи брифінгу. Практично всіучасники нашого проекту відзначають, що отримавши інформацію на

Помічайте дрібниці
Наприкінці 90-х у Львів прибули представники шведської компанії, які, начебто, хотіли допомогти місцевій владі вирішити наболілу проблему — побудувати сміттєспалювальний завод із застосуванням відо

Користуйтеся досягненнями цивілізації
Інтернет сьогодні дає величезні можливості умілому та грамотному журналісту. Треба лише чітко знати, що саме ви хочете знайти та опанувати роботу з програмами- пошуковиками. Приклад.

ОЦІНКА ПЕРСПЕКТИВНОСТІ ТЕМИ
Отже, ми з'ясували, що тем для проведення журналістського розслідування може бути нескінченна безліч. Як же вичленити з них найбільш перспективну з погляду реалізації, які фактори тут повинні відіг

Оцініть ширість та достовірність
Спробуйте знайти відповідь на питання: навіщо вам повідомляють ту чи іншу інформацію, яку мету переслідує джерело? Можливо, домагається відновлення справедливості, а може — представляє конкуруючу г

Будуйте версії, намічайте джерела
Оцінюючи якийсь факт чи подію, спробуйте зрозуміти, що за ним стоїть, і сміливо шукайте підтвердження своїм здогадам. Спробуйте уявити кістяк можливого матеріалу. Не впадайте у відчай, якщо в проце

Спрогнозуйте резонанс
Головним критерієм перспективності теми, на наш погляд, повинний бути суспільний резонанс, що вона потенційно може викликати. Чи викличе публікація інтерес суспільства до цієї теми, як воно зреагує

Розрахуйте час, порахуйте гроші
Після того, як ви оцінили рівень резонансності теми, варто задатися питанням про терміни реалізації і можливості виконання вашого задуму. Приступаючи до роботи, треба усвідомлювати, який арсенал за

Виміряйте ризик
Ще один фактор, що вимагає попередньої оцінки, — ступінь ризику. Практично будь-яке серйозне розслідування несе в собі певну частку ризику, оскільки завжди знайдуться люди, які багато б віддали, що

Сім разів перевір
Коли ви вже вибрали тему, зробіть наступний крок — ще раз перевірте достовірність інформації, на якій базується ваш вибір. Не забувайте, що найбільш достовірний, здавалось би, документ, як

Нарешті
Якщо усі вищеописані етапи успішно пройдені, можна приймати рішення про початок розслідування. Прийняти рішення — це, насамперед, визначити, якими силами ви будете вести пошук, і скільки часу на це

ОСНОВНІ ЕТАПИ РОЗСЛІДУВАННЯ
Перш за все, визначтеся з мотивацією. Зарадичого ви збираєтесь проводити розслідування: хочете грошей чи кар'єрного росту, прагнете посприяти розголосу певної інформації та інформаційному тиску на

Складання плану розслідування
Не плутайте із планом публікації! План розслідування — це, скоріше, послідовність дій, які необхідно зробити, щоб знайти потрібні свідчення й одержати відповіді на поставлені запитання. Пи

Збір і обробка первинної інформації
Цей етап складається з двох основних частин. Перша частина — збір інформації про об'єкт чи події у відкритих джерелах. Друга частина — пошук об'єктивної інформації, зафіксованої в різних базах дани

Нформаційний запит
За Законом України "Про інформацію" громадськість може отримувати інформацію а) у відповідь на інформацій ний запит та б) в результаті оприлюднення інформації державними

Одержання інформації через суд
Згідно статті 35 ЗУ "Про інформацію" кожен має право оскаржити відмову надати інформацію (або затримку її надання) в суді. Суттєвим недоліком тут є фактична відсутність санкцій щодо чинов

Нформація через ЗМІ та Інтернет
Крім можливості отримання інформації через інформаційний запит, українське законодавство зобов'язує державну владу, місцеві органи влади, підприємства, установи, організації та окремих осіб розповс

Санкції
Стаття 47 Закону України "Про інформацію" говорить, що "порушення закону... тягне за собою цивільно-правову, адміністративну або кримінальну відповідальність". Це положення може

Робота з джерелами
Треба сказати, що робота з джерелами інформації в рамках наміченого журналістського розслідування цілком залежить лише від однієї обставини: чи є у вашому розпорядженні чи в розпорядженні ваших кол

Неурядові організації як джерело інформації
Неурядові організації є важливим джерелом інформації. Спеціалізуючись на певних питаннях, вони акумулюють чимало даних, зокрема, що дуже важливо, відповіді державних органів на запити. У них також

Систематизація зібраної інформації
Корисно пам'ятати важливе правило: всю інформацію, отриману від джерел, необхідно фіксувати в комп'ютері і відправляти в архів. Навіть якщо ви не напишете статтю зараз, ви зможете скористатися отри

Систематизація зібраної інформації
Корисно пам'ятати важливе правило: всю інформацію, отриману від джерел, необхідно фіксувати в комп'ютері і відправляти в архів. Навіть якщо ви не напишете статтю зараз, ви зможете скористатися отри

Формування доказової бази. Юридична експертиза
Наступний обов'язковий крок — юридична експертиза. Як правило, професійно написане журналістське розслідування спирається навіть не на один, а на цілу низку законів та інших правових документів. Бе

Формування доказової бази. Юридична експертиза
Наступний обов'язковий крок — юридична експертиза. Як правило, професійно написане журналістське розслідування спирається навіть не на один, а на цілу низку законів та інших правових документів. Бе

ВТРАЧЕНІ МОЖЛИВОСТІ
На жаль, українські журналісти часом не помічають важливих для людства екологічних тем. Ось, скажімо, деякі з них. Щодо перетворення України в токсичне звалище Європи. Про існуван

Щодо теми зміни клімату в українських ЗМІ
У грудні 2007-го року протягом двох тижнів найповажніші ЗМІ світу пильно спостерігали за перебігом подій на конференції сторін Рамкової конвенції ООН зі зміни клімату, що відбувалася на острові Бал

Останнє
Журналістські розслідування, звичайно, штучний товар. Але його елементи, окремі етапи присутні при підготовці матеріалів інших жанрів. Не забувайте, що розслідування — складний жанр, який поєднує в

Корисні контакти та посилання
www.menr.gov.ua — Міністерство охорони навколишнього природного середовища України www.action_msi.org.ua — Проект "Сприяння активній участі громадян у протидії корупції в Україні &quo

Сторія про корупцію у Мінприроді
Наступні дві статті — частина циклу, присвяченого висвітленню проявів корупції у Мінприроди. Тодішній міністр довго не хотів помічати цих фактів, надсилаючи у відповідь на публікації типові чиновни

Гробар української заповідної справи займає одну з найвищих посад у Мінекоресурсів України
"Столиця", №5 (508), 30 січня - 5 лютого 2004 Саме так — гробар. Як біолог, еколог за освітою, як практик заповідної справи із двадцятирічним стажем, як експерт із цих п

Свиня в заповіднику
"Столиця", № 14 (517), 2-8 квітня 2004 Подейкують, що міністр охорони довкілля Сергій Поляков планує в кожному заповіднику створити потужну свиноферму. А для відгодівлі

Де поставити кому у долі спецполігону?
(матеріал вийшов під назвою "Кінець фільтратної експлуатації. Коли закриють спецполігон у Підгірцях?) Газета "Українська столиця", 16 липня 2007, №

Мертва вода
Полігон вичавлює із себе за добу 200-250 кубометрів так званого фільтрату — рідини, яка містить у собі майже усю таблицю Менделєєва. Такий само фільтрат утворюється й на усіх інших полігонах. Але я

За чужі помилки
Поспішне рішення попереднього керівництва КМДА сьогодні обходиться дорого. За інформацією голови правління КСТ Федора Вітта, штрафи за будівництво без проекту склали суму в 37 млн. гривень. "А

Тихе рейдерство?
На думку Вітта протягом останніх кількох років відбувається повзуче захоплення КСТ: "У нас п'ять членів правління. Місто представляють дві особи і троє — ВАТ "Геотрон", хоча у них ме

Коментарі
В руки брати можна, ковтати — не раджу Завідувач лабораторії гігієни ґрунту та відходів Інституту гігієни та медичної екології імені Марзєєва, доктор медичних наук Валерій Станкевич

Облік і контроль
Жорсткий контроль за кількістю та правильним захороненням твердих побутових відходів у Київській області буде запроваджено вже восени цього року. У цьому переконаний голова Постійної комісії з пита

Смертельний канал
(підготовлено для інформаційного бюлетеня ПЗУ) "Латвия готова собирать подписи для проведения референдума в поддержку строительства канала Херсон-Рига, который должен

Битва за Дунайські плавні
(З книги "За все живе і зелене"; повний текст на сайті: http://www.ecoethics.ru/b78/) Кампанія із збереження Дунайського біосферного заповідника від руйнівного б

На краю нашої землі
"Столиця", №35 (435), 30 серпня — 5 вересня 2002 Оце нещодавно побував на Курильських островах. Узяв собі квиток на поїзд до Одеси, а далі — автобусом. Та ні, нічого я н

Президент втрачає бали
Скорочено. Повністю надруковано під назвою "Екологи проти відходів у Зоні" “Столиця", №51 (606), 23-29 грудня 2005 Дві заяви Президента —

Базові станції потужніші, ніж таргани?
"Ратуша" 18 квiтня 2008 Про можливу шкоду від базових станцій мобільного зв'язку говорять чимало, однак зазвичай відразу визнають: нічого наразі не доведено. Є припущенн

Усі ми — учасники масового експерименту
У світі експлуатують близько 1,4 млн базових станцій, понад 20000 із них розміщені в Україні. У нашій державі — понад 51 млн. абонентів... при населенні 47 мільйонів (!). Тож нічого нарікати на опе

Премиксгейт
ИЗВЕСТИЯ в Украине (15, 16, 17 Декабря 2006) Нашу страну превращают в токсический клондайк Европы! В начале недели министр охраны окружающей среды Украины Василий Джарты

К истории проблемы
С 1998 года закарпатская фирма "Озон" под видом сырья закупала у венгерской компании Eltex — гиганта европейской химической промышленности, перемолотую смесь токсических отходов. По офици

Криминальная версия
По официальным данным, на территорию Украины из Венгрии было ввезено около 1486,396 тонн отходов. Минимальная стоимость утилизации одной тонны подобных веществ в Европе составляет примерно 1000 евр

Экспертная оценка
Сергей Курыкин, экс-министр окружающей среды Украины: "Насколько мне известно, до сегодняшнего дня свойства "премикса" не идентифицированы. Все еще существуют расхожд

Реимпорт — да или нет?
БЛОК: Получается, что Венгрия должна была проконтролировать и заранее предупредить Украину о том, какие вещества будут ввезены в нашу страну. Раз ответственность за опасные отходы несет владелец, к

Український сир у діоксиновій мишоловці
"Дзеркало тижня", № 15 (694) 19 — 25 квітня 2008 На Львівщині, неподалік містечка Миколаїв, уперше в Україні цементний завод перейшов на часткове спалювання так званого

Діоксинова загроза
При частковій заміні традиційних видів палива так званим альтернативним, куди входить пластик, гума й інші відходи, вчені прогнозують збільшення в димових газах вмісту токсичних речовин. З огляду н

Звідки дрівцята, чи то пак альтернативне паливо?
Зараз на цементному заводі в Миколаєві використання "альтернативних палив" передбачено на двох печах із п'яти. На одній спалюватимуть подрібнену суміш із відходів пластмаси, текстилю й па

Для довідки
Кілька років тому на цементному заводі Lafarge (Квебек, Канада) як альтернативне паливо почали спалювати автомобільні шини. Фонд правового захисту міста Сьєрра провів моніторинг даних Кана

Для довідки
До великої групи хлорованих вуглеводнів, що їх називають діоксинами, входять 75 власне діоксинів (поліхлорованих дибензодіоксинів), 135 різних фуранів (поліхлорованих дибензофуранів) і 209 поліхлор

Хотите получать на электронную почту самые свежие новости?
Education Insider Sample
Подпишитесь на Нашу рассылку
Наша политика приватности обеспечивает 100% безопасность и анонимность Ваших E-Mail
Реклама
Соответствующий теме материал
  • Похожее
  • Популярное
  • Облако тегов
  • Здесь
  • Временно
  • Пусто
Теги