Сумнівайтеся

Сумніви у достовірності сказаного чиновником, політиком, бізнесменом, представником "провладного" НУО тощо можуть теж стати приводом для проведення розслідування. Офіційні особи часто думають одне, роблять інше, а говорять третє. Беріть під сумнів їхні заяви.

Приклад. Заступник міністра екології Степан Лизун під час запису телепрограми "Ваш вихід" привселюдно заявив, що Україна звернулася до секретаріату Базельської конвенції з приводу повернення ввезених в Україну токсичних відходів до Угорщини. Насправді, як виявилося, до секретаріату ніхто офіційно не звертався. Добре мати контакти з міжнародними організаціями для перевірки такої інформації. А от пошук відповіді на запитання, чому саме Мінприроди не звертається до Базельської конвенції, щоб реімпортувати відходи в Угорщину, може стати хорошим розслідуванням.

Приклад. Журналістка взяла під сумнів заяви представників Миколаївського (у Львівській області) цементного заводу про те, що шини й пластмаси, використані в якості альтернативного палива, не виділяють при згоранні токсичних викидів. Вона провела міні-розслідування, і у "Дзеркалі тижня" з'явився матеріал (див. у додатку "Токсичний сир в діоксиновій мишоловці") про діоксинову загрозу: якщо зараз не привернути увагу до цього вкрай небезпечного забруднення повітря, то незабаром усі цементні заводи практикуватимуть використання такого палива, загрожуючи здоров'ю людей.