Методичні рекомендації Щодо застосування регістрів журнально-ордерної форми обліку Для сільськогосподарських підприємств

ЗАТВЕРДЖЕНО Наказ Міністерства аграрної політики України від “ 4 ” червня 2009 р. № 390

 


Методичні рекомендації

Щодо застосування регістрів журнально-ордерної форми обліку

Для сільськогосподарських підприємств

Загальні положення

1.1. Методичні рекомендації щодо застосування регістрів журнально-ордерної форми обліку для сільськогосподарських підприємств (далі – Методичні… - Закону України “Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в… - Плану рахунків бухгалтерського обліку активів, капіталу, зобов’язань і господарських операцій підприємств і…

Облік грошових коштів, їх еквівалентів та грошових документів сільськогосподарського підприємства

 

Облік касових операцій сільськогосподарського підприємства

  2.1.2. Для обліку касових операцій на рахунку 30 «Каса» ведеться Журнал-ордер…  

Облік операцій на рахунках в банку та вкладень

2.2.1. Для обліку наявності та руху грошових коштів, що знаходяться на рахунках в банку, які можуть бути використані для поточних операцій,…   2.2.2. Облік операцій за рахунками 31 «Рахунки в банках» та 33 «Інші кошти» ведуть в Журналі-ордері № 1 с.-г. та…

Облік кредитів банків

2.3.1. Взаємовідносини сільськогосподарських підприємств з установами банку по кредитах регулюються Законом України «Про банки і банківську…   2.3.2. Облік господарських операцій, що відображаються на рахунках 50 «Довгострокові позики» та 60 «Короткострокові…

Облік розрахунків, довгострокових та поточних зобов’язань

Облік розрахунків здійснюється у відповідності до П(С)БО 10 «Дебіторська заборгованість», П(С)БО 11 «Зобов’язання», Плану рахунків та Інструкції про… Розподіл рахунків для обліку розрахунків з дебіторами і кредиторами має дещо… До рахунків, що мають переважно кредитове сальдо відносяться рахунки: 61 «Поточна заборгованість за довгостроковими…

Облік розрахунків з підзвітними особами

3.1.1. Облік розрахунків з підзвітними особами ведуть в Журналі-ордері №3 А с.-г.. Аналітичний облік в цьому регістрі ведуть за кожною окремо…   3.1.2. При відкритті журналу-ордера з попереднього регістру записують перехідні залишки на початок місяця з…

Облік розрахунків за дебіторською заборгованістю

3.2.1. Для обліку розрахунків за дебіторською заборгованістю (крім розрахунків з покупцями та замовниками і розрахунків з підзвітними особами)… 18 «Довгострокова дебіторська заборгованість та інші необоротні активи»; 34 «Короткострокові векселі одержані»;

Облік розрахунків з постачальниками і підрядниками

3.3.1. Для обліку розрахунків, відображених на рахунку 63 «Розрахунки з постачальниками та підрядниками» призначений Журнал-ордер № 3 В с.-г. та…   3.3.2. Облік розрахунків в регістрах журнально-ордерної форми здійснюють незалежно від величини суми рахунку-фактури і…

Облік розрахунків за іншими зобов’язаннями

3.4.1.Для обліку розрахунків за зобов’язаннями (крім розрахунків з постачальниками та векселями виданими) призначено окремий бланк Журналу-ордера №… 17 «Відстрочені податкові активи»; 52 «Довгострокові зобов’язання за облігаціями»;

Облік необоротних активів і фінансових інвестицій

Облік необоротних активів

4.1.1. Аналітичний облік основних засобів здійснюють в інвентарних картках (типова форма № ОЗ-6). Інвентарні картки містять інформацію про технічні… Якщо облік основних засобів у місцях експлуатації не ведуть в інвентарних…  

Облік довгострокових біологічних активів

4.2.1. Методологічні засади формування в бухгалтерському обліку інформації про довгострокові біологічні активи, про одержані від їх біологічних… 4.2.2. Первинними документами на приймання довгострокових біологічних активів…  

Облік фінансових та капітальних інвестицій

4.3.1. Для узагальнення інформації про наявність та рух довгострокових інвестицій (вкладень) у цінні папери та статутний капітал інших підприємств…   4.3.2. Порядок обліку фінансових інвестицій і розкриття інформації про фінансові інвестиції у фінансовій звітності…

Облік запасів та витрат діяльності

Облік виробничих запасів, малоцінних і швидкозношуваних предметів, готової продукції та товарів

5.1.1. Облік наявності та руху виробничих запасів, малоцінних і швидкозношуваних предметів, готової продукції та товарів ведеться за центрами…   5.1.2. Щомісяця, в строки, передбачені графіком документообігу, матеріально-відповідальні особи складають Звіт про рух…

Облік розрахунків за виплатами працівникам та відрахувань на соціальні заходи

5.2.1. Облік оплати праці в системі рахунків – це визначення винагороди, обчисленої, як правило, у грошовому виразі, яку власник або уповноважений… 5.2.2.Розрахунки з оплати праці у сільськогосподарських підприємствах ведуться… 661 «Розрахунки за заробітною платою»;

Облік виробництва

5.3.1.Облік витрат виробництва ведеться відповідно до П(С)БО 16 «Витрати», П(С)БО 9 «Запаси» та П(С)БО 30 «Біологічні активи». При веденні…   5.3.2.Залежно від розміру підприємства та за його вибором із загальної системи рахунків обирається один із…

Облік формування витрат діяльності

  5.4.2. Кредитовий оборот за рахунком 90 «Собівартість реалізації» в порядку…  

Облік формування доходів і результатів діяльності

5.5.1. Методологічні засади формування в бухгалтерському обліку інформації про доходи підприємства та її розкриття у фінансовій звітності визначає…   5.5.2. Згідно з Планом рахунків процес реалізації сільськогосподарської продукції, товарів, робіт і послуг…

Облік власного капіталу і забезпечення зобов’язань

Власний капітал поділяється на: статутний капітал, пайовий капітал, додатковий капітал, резервний капітал, нерозподілений прибуток (непокритий… На формування активів підприємств впливає наявність джерел забезпечення…  

Облік поточних біологічних активів

  7.2.Поточні біологічні активи поділяються на наступні групи: – поточні біологічні активи рослинництва, які оцінені за справедливою вартістю (субрахунок 211);

Позабалансовий облік

8.1. Аналітичний облік в розрізі об’єктів позабалансового обліку ведеться у Відомості позабалансового обліку ф. № 9 с.-г., в якій з регістрів…    

Начальник Управління

бухгалтерського обліку,

Звітності та ревізійної роботи В.М. Гаврилюк