Процедури без параметрів

Лекція 7 Процедури

· Підпрограми, їх різновиди та способи використання

· Процедури користувача

· Процедури без параметрів

· Процедури з параметрами

· Локалізація імен

· Різновиди параметрів

· Процес виклику підпрограми. Програмний стек

Підпрограми, їх різновиди та способи використання

Процедури користувача

І процедури, і функції можна поділити на класи підпрограм із параметрами та підпрограм без параметрів. Параметрами називаються змінні, за допомогою…

Процедури без параметрів

procedure <ім'я>(<оголошення параметрів>); <оголошення імен> begin

Процедури з параметрами

Синтаксис заголовка процедури з параметрами: procedure <ім'я> (<ім'я:тип>;... <var ім'я:тип>;...); Парою <ім'я:тип> позначається ідентифікатор параметра та ідентифікатор його типу. Зазначимо, що параметри одного…

Локалізація імен

Усі ідентифікатори, оголошені всередині процедури або функції, є локалізованими в ній, тобто вони є невидимими зовні підпрограми. Такі… Крім власних локальних імен всередині підпрограми видимими є й деякі… Ім'я, локалізоване у підпрограмі, може збігатися з будь-яким глобальним іменем, оскільки цим іменам зіставляються…

Різновиди параметрів

Параметри, що їх імена вказані в заголовку підпрограми, називаються фор­мальними, оскільки під час компіляції їх оголошення вони не прив'язуються до… Формальні параметри поділяються на параметри-значення, параметри-змінні,… Якщо параметр оголошено як параметр - значения, то під час виклику підпрограми обчислюється значення відповідного…

Процес виклику підпрограми. Програмний стек

Коли здійснюється виклик підпрограми, точка повернення з неї запам'ятовується і зберігається до завершення роботи цієї підпрограми. Для збереження… Сформулюємо алгоритм виклику підпрограми. 1. Для підпрограми виділяється локальна пам'ять.