Друк документа

Щоб надрукувати поточний документ повністю в одному екземплярі, натисніть кнопку Друк на Стандартній панелі інструментів. Для того, щоб подивитися, як виглядатимуть надруковані сторінки, натисніть кнопку Попередній перегляд.

Якщо необхідно надрукувати не весь документ або декілька копій, то необхідно вибрати команду Друк в меню Файл.

 

Рис. 3.1.2.4 Вид вікна друку

 

Вкажіть частину документа, яку потрібно надрукувати, в полі Сторінки (див. рис. 3.1.2.4). При виборі значення Номера необхідно також вказати номери або діапазони сторінок, які потрібно надрукувати. При виборі значення Поточна буде роздрукована сторінка, на якій в даний момент знаходиться курсор.

Якщо потрібно надрукувати декілька копій, то в полі Число копій введіть потрібне число копій.

Якщо необхідно друкувати текст з двох сторін сторінки, то необхідно вибрати в полі Вивести на друк значення Непарні сторінки. Знову закласти ці сторінки в принтер і вибрати значення Парні сторінки.

 

2.1.2.5. Установка параметрів сторінки

Сторінка складається з робочого поля, де можна друкувати текст і полів. Поля розташовуються зліва, вгорі, внизу і справа. Щоб встановити розмір листа документа і поля необхідно зайти в пункт меню Файл і вибрати команду Параметри сторінки.

Вікно Параметри сторінки складається з декількох вкладок (див. рис. 3.1.2.5). На вкладці Поле встановлюється розміри кожного поля в сантиметрах (від краю листа до краю тексту). Змінюючи параметри сторінки відразу ж можна подивитися на Зразок. Якщо документ після роздруку брошурують, то встановите прапорець в полі Дзеркальні поля. Тоді ліве і праве поля перетворяться на внутрішнє і зовнішнє.

 

Рис. 3.1.2.5 Вікно Параметри сторінки

 

На вкладці Розмір паперу можна встановити розмір паперу із списку, його ширину і висоту.

Якщо на вкладці Джерело паперу в його полях встановлено значення «за умовчанням», то при роздруку використовуватимуться налаштування принтера.Можна скористатися командою Нумерація рядків, натиснувши на відповідну кнопку. В результаті з'являється вікно (див. рис. 3.1.2.6), в якому можна задати, з якої сторінки починати нумерацію, з яким кроком нумерувати і де починати нумерацію.

а) б)

 

в)

Рис. 3.1.2.6 Вікно Нумерація сторінок

(а - у вікні параметри сторінки, б -через меню вставка, в - Джерело паперу)

Команду Нумерація сторінок можна викликати також і в спрощеному варіанті, скориставшись командою, Номери сторінок в меню Вставка. Також на вкладці Джерело паперу можна скористатися командою Межі.(аналогічна команді Межа і заливка в меню Формат).

3.1.2.6 Додавання колонтитулів

У верхньому і нижньому полях листа часто друкують службову інформацію. Цю інформацію називають верхнім і ніжнем колонтитулом. Так, наприклад, номери сторінок розташовуються або у верхньому або в нижньому колонтитулі.

Щоб перейти в режим роботи з колонтитулом необхідно відкрити меню Вигляд і скористатися командою Колонтитули. Якщо ж в полі колонтитулу вже є яка-небудь інформація, то тоді достатньо двічі клацнути по ньому мишею. В результаті відкриється панель Колонтитули і курсор з'явиться в полі колонтитулу. Текст документа буде недоступний. Щоб перейти в режим роботи з документом, необхідно натиснути кнопку Закрити на панелі.

Рис. 3.1.2.7 Панель Колонтитули

Розглянемо деякі кнопки панелі:

¾ Верхній/ніжній колонтитул, – перехід від верхнього колонтитулу до ніжнему і на оборот.

¾ Перейти до попереднього, – перехід до колонтитулу попередньої сторінки.

¾ Перейти до наступного, – перехід до колонтитулу наступної сторінки.

¾ Номер сторінки, – вставити номер сторінки.

¾ Дата, – вставити поточну дату.

¾ Час, – вставити поточний час.

¾ Параметри сторінки, – відкрити вікно Параметри сторінки.

 

Контрольні питання:

1. Які режими сторінок ви знаєте?

2. Як перемкнутися на масштаб, який не вказаний в списку?

3. Для чого використовується попередній перегляд?

4. Як роздрукувати поточну сторінку?

5. Як задати орієнтацію листа?

6. Що таке колонтитули і для чого вони використовуються?

2.1.3. НАБІР І РЕДАГУВАННЯ ТЕКСТУ. ШРИФТ.

Установка нових шрифтів. Зміна шрифту тексту. Вставка символу. Декілька способів виділення фрагмента тексту.

Введення тексту виконується в режимі вставки і заміщення. У режимі вставки розташування курсора, що вводяться по місцю, символи автоматично зрушують текст, що знаходиться справа. У режимі заміщення розташування курсора, що вводяться по місцю, текст заміщає символи, що знаходяться праворуч від курсора.

Перемикання між режимами вставки і заміщення виконується за допомогою клавіші Insert. При первинному введенні тексту режими вставки і заміни рівносильні один одному.

Припустимо, що є набраний текст, і ви хочете різноманітити. Для цього знадобляться засоби для роботи з текстом. Одними з таких засобів є шрифт і абзац.

2.1.3.1 Налаштування шрифтів

У стандартному постачанні Windows є обмежена кількість шрифтів. А Word працює з шрифтами, встановленими в Windows. Виникає питання чи можна збільшити число шрифтів. Відповідь на це питання позитивне.

Для установки нових шрифтів необхідно виконати наступні дії:

1. Відкрити в панелі управління Windows ярлик Шрифти (Пуск Настройка).

2. Виберіть команду Встановити новий шрифт в меню Файл. В результаті відкриється вікно Додавання шрифтів.

3. Виберіть диск і теку, в якій знаходяться нові шрифти (список шрифтів - це спеціальні файли з розширенням ttf).

4. Виберіть необхідні шрифти і натисніть Ок. Відбудеться установка шрифту (Windows копіює ttf-файлы в каталог WindowsFonts і робить зміни в своїх службових файлах).

5. Після цього шрифти можна використовувати як в самому Windows, так і в інших застосуваннях.