рефераты конспекты курсовые дипломные лекции шпоры

Реферат Курсовая Конспект

Умови виконання роботи

Умови виконання роботи - раздел Компьютеры, Командний рядок. Робота з файлами. Командний рядок. Робота з пакетними (bat, batch) файлами. Командний рядок. Робота з командами SET, IF GOTO. Windows XP. Створення файлу відповідей 3.1. Студент Повинен Знати Теоретичну Частину, Необхідну Для Роботи. ...

3.1. Студент повинен знати теоретичну частину, необхідну для роботи.

3.2. Студент повинен бути ознайомлений з технікою безпеки при роботі на комп'ютері.

3.3. Необхідне програмне й матеріально-технічне забезпечення:

· робоче місце із установленою операційною системою Windows XP.

4. Стислі теоретичні відомості

Для виконання цієї лабораторної роботи на ПК повинні бути встановлені програми архівації WinRar, WinZip.

Програма архівації WINRAR.Це 32-розрядна версія архіватора RAR для Windows і служить для створення архівів і керування ними.

RAR для Windows поставляється в двох варіантах:

· версія з графічним інтерфейсом користувача (GUI) –WINRAR.exe;

· консольна версія - Rar.exe, що запускається з командного рядка і працює в текстовому режимі.

Деякі відмітні особливості WINRAR:

· повна підтримка архівів RAR і ZIP 2.0;

· використання оригінального високоефективного алгоритму стиснення даних;

· наявність графічної оболонки з підтримкою технології перетягування (drag & drop);

· можливість використання інтерфейсу командного рядка;

· робота з архівами інших форматів (7Z, ACE, ARJ, BZ2, CAB, GZ, ISO, JAR, LZH, TAR, UUE, Z);

· підтримка безперервної (solid) архівації, при якій, як правило, досягається помітно вищий ступінь стиснення (на 10 - 50% і вище), чим дають звичайні методи, особливо якщо упаковується значна кількість невеликих файлів однотипного змісту;

· підтримка багатотомних (розділених на декілька частин) архівів;

· створення звичайних і багатотомних архівів, що саморозпаковуються (SFX), за допомогою різних модулів SFX;

· можливість відновлення фізично пошкоджених архівів;

· можливість створення і використання спеціальних томів для відновлення, що дозволяють відтворювати браковані або пошкоджені томи багатотомних архівів;

· підтримка кодування Юнікод в іменах файлів;

· наявність інших додаткових функцій, наприклад, шифрування даних і імен файлів в архіві, додавання архівних коментарів, ведення протоколу помилок і ін.

Меню WINRAR містить наступні пункти: "Файл", "Команди", "Операції", "Вибране", "Параметри" і "Довідка".

Ще один елемент інтерфейсу – панель інструментів. Вона знаходиться нижче за меню і вище за список файлів. Кнопки на панелі інструментів повторюють пункти з меню "Команди". Під час перегляду вмісту архіву деякі кнопки можуть бути відключені, якщо їх функції непридатні до архіву.

Нижче за панель інструментів розташовано файлове вікно. У ньому відображається вміст поточного каталогу або, якщо в WINRAR відкритий архів, вміст архіву. Ці режими називаються режимом керування файлами і режимом керування архівами. Для кожного файлу виводиться наступна інформація: ім'я, розмір, тип і дата зміни. Для файлів в архіві показуються ще два параметри – значення CRC32 і упакований розмір. CRC32 – це особлива контрольна сума, що обчислюється на підставі даних файлу, з її допомогою можна відразу визначити, чи однакові упаковані в архіві файли, не вдаючись до їх розпаковування. Файли з однаковим вмістом завжди мають однакові CRC32. Всі параметри представлені у вигляді стовпчиків.

Якщо файл, що знаходиться в архіві, зашифрований, то після його імені стоятиме зірочка ( * ). Якщо файл продовжується в наступному томі, то після його імені стоятимуть символи "-->". Якщо файл продовжується з попереднього тому, то після імені стоятимуть символи "<--". А якщо файл продовжується з попереднього і переходить на наступний том, то після його імені стоятимуть символи "<->".

Перед обробкою файлів їх необхідно виділити. Крім стандартних способів виділення Windows в WINRAR для тієї ж мети служать декілька додаткових клавіш: <Пропуск>, <Insert>, а також < + > і < - > на цифровій клавіатурі.

Наступні комбінації клавіш можна використовувати для навігації за списком файлів. Щоб перейти в батьківську директорію, натисніть клавіші <Backspace>, <Ctrl+PgUp> або двічі клацніть мишею на директорії ".." у списку файлів. Якщо ви зробите це в кореневій теці архіву, то цим закриєте архів і перейдете в ту директорію на диску, де він знаходиться. Для переходу в іншу теку можна натиснути <Enter>, <Ctrl+PgDn> або двічі клацнути лівою кнопкою миші на цій теці. Та ж дія на файлі архіву приведе до відкриття архіву. Для переходу в кореневу директорію служить комбінація клавіш <Ctrl+>.

Програма архівації WinZip.Це програма, яка обробляє стислі файли.

WinZip полегшує користувачам Windows роботу з архівами. WinZip має стандартний інтуїтивний інтерфейс перегляду, запуску, розпаковування, додавання і видалення файлів з архіву, крім того, у нього є інтерфейс Wizard, який ще більше спрощує роботу з Zip-файлами.

Можливості WinZip.

· Непомітна інтеграція з Windows: у WinZip включена інтеграція з Моїм комп'ютером (My Computer) і Провідником (Windows Explorer). Можна перетягувати файли і з Провідника, архівувати і розпаковувати, не виходячи з нього.

· Підтримка Internet: WinZip підтримує поширені в Internet формати стиснення: TAR, gzip, UUencode, XXencode, BinHex і MIME. ARJ, LZH і ARC-файли обробляються за допомогою зовнішніх програм. WinZip дозволяє читати практично всі файли, які зустрічаються в Internet.

· Автоматичне встановлення програмного забезпечення, яке поширюється у вигляді Zip-файлів. Якщо Zip-файл містить програму установки ("setup" або "install"), то функція Install з WinZip розпакує архів, запустить установку і видалить тимчасові файли.

· WinZip Wizard (майстер WinZip): Ця додаткова можливість спрощує процес архівації і розархівування програм, поширюваних у вигляді Zip-файлів, укладаючи його в звичний інтерфейс майстра.

· Favorite Zip Folders (основна Zip-директорія): WinZip дає можливість організовувати Zip-файли в єдиний зручний список, відсортований по даті, що дозволяє швидше знаходити архіви, незалежно від того, звідки ви їх отримали і де зберігаєте. На відміну від стандартного діалогового вікна Open Archive, вікно Favorite Zip Folders розглядає вміст багатьох тек так, як ніби вони єдині. Функція Search знайде Zip-архіви, що все загубилися на вінчестері.

· Створення файлів, що саморозпаковуються: WinZip Self-Extractor Personal Edition тепер входить до складу WinZip.

· Підтримка антивірусних програм: WinZip можна набудувати для роботи з більшістю антивірусних програм.

· WinZip дуже простий! Щоб відкрити архів, просто двічі клацніть по його назві в Моєму комп'ютері або Провіднику, перетягніть архів на WinZip або скористайтеся стандартним діалоговим вікном Open. У основному вікні WinZip міститься список з назвами, розмірами і часом створення всіх файлів відкритого архіву. Його можна прокрутити вниз і вгору і відсортувати по будь-якому полю. Панель інструментів, що налагоджується, дозволяє швидко виконувати основні дії. Завжди доступна контекстно-залежна довідка.

5. Хід виконання роботи. Програма архівації WinRar


Запустити на виконання програму архівації WinRar. Виберіть файл або теку, який/у необхідно стиснути (створити архів). Здійснити операцію архівації можна декількома способами: за допомогою Головної панелі інструментів, за допомогою Панелі інструментів, натисненням правої кнопки мишки, використовуючи "гарячі" клавіші. Оболонка програми архівації включає як навігацію архівів, так і функції Провідника, а також володіє функцією сканування архіву на наявність вірусів за допомогою однієї зі встановлених на комп'ютері антивірусних програм (рис. 12.1).

 

Рис. 12.1. Загальний вигляд програми архівації WinRar

1) Створити архівний файл, використовуючи програму архівації WinRar.


Задайте ім'я архіву і виберіть швидкісний метод стиснення. Створіть архів (рис. 12.2).

Рис. 12.2. Створення архівного файлу

2) Повторіть процедуру 1, вибравши той же початковий файл і максимальний метод стиснення. Порівняйте розміри архівних файлів, що вийшли, і зробіть висновки.

3) Повторіть процедуру 1, створивши SFX-архів і порівнявши результати, отримані в п.2.

4) Повторіть процедуру 1, 2, 3 вибравши як початковий файл в першому випадку файл з розширенням *.txt або *.doc, а в другому випадку, наприклад файл з розширенням *.jpg, *.avi. Порівняйте ступінь стиснення, зробіть висновки.

5) Вибрати файли для створення архіву з розширенням *.pdf, *.tif, *.exe. Створити архів, пп. 1, 2, 3.

6) Вибрати декілька файлів для створення архіву. Створити архів. Увійти до архівного файлу і проглянути його вміст за допомогою команди Перегляд, потім видалити один з вибраних файлів з архіву.

7) Створити архів, що складається з декількох томів. Для цього в опціях Розділити на томи розміром задати розмір тому. Створити безперервний архів тих же файлів. Порівняти розміри і зробити висновки.

8) Створити архів, здійснити тестування файлів в архіві. За наявності пошкоджених файлів спробувати відновити архів.

9) Відкрити створений архів, витягнути файли з архіву у вказану директорію.

10) Занести отримані дані в порівняльну таблицю.

Програма архівації WinZip.

1) Створіть архів. Щоб створити архів: виберіть файли в Провіднику, клацніть правою кнопкою і виберіть в контекстному меню Add to Zip. Створіть архівний файл, за допомогою архіватора WinZip (рис. 12.3).

2) Створіть архів файлу, що саморозпаковуються, порівняйте з архівом з п.1.

3) Створіть архів файлів пп. 4, 5 (Створити архівні файли, використовуючи програму архівації WinRar).

4) Порівняйте отримані результати за допомогою зведеною таблиці.

 

Рис. 12.3. Загальний вигляд програми архівації WinZip

Контрольні питання

1. Призначення архівації.

2. Завдяки чому відбувається зменшення розміру архівного файлу?

3. Можлива чи ні ситуація зі збільшенням розміру архівного файлу після виконання архівації?

4. Як створити багатотомні архіви використовуючи WinZip?

5. Чому файли з розширенням jpg не піддаються стисненню?

6. Які переваги і недоліки різних методів архівації при використанні програм архівації WinRAR та WinZip?

7. Що це таке "безперервні" ("solid") архіви і як їх використовувати?

8. Які порівняльні особливості програм архівації WinRAR та WinZip?

 

 

Список рекомендованої літератури

1. Шеховцов В.А. Операційні системи. – К.: Видавнича група BHV, 2005. – 576 c.: іл.

2. Гордеев А.В. Операционные системы: Учебник для вузов. 2-е издание. – СпБ.: Питер, 2005. – 416 с.: ил.

3. Столлингс В. Операционные системы, 4-е издание. М.: Вильямз, 2002. – 848 с.

4. Таненбаум Э. Современные операционные системы, 2-е изд. СПб: Питер, 2004. - 1024 с.

5. Шоу А. Логическое проектирование операционных систем. – М.: Мир, 1981. – 360 с.

Навчально-методичне видання

Зибін Сергій Вікторович

 

Операційні системи

 

 

Методичні вказівки та завдання

до виконання лабораторних робіт з дисципліни "Операційні системи"

– Конец работы –

Эта тема принадлежит разделу:

Командний рядок. Робота з файлами. Командний рядок. Робота з пакетними (bat, batch) файлами. Командний рядок. Робота з командами SET, IF GOTO. Windows XP. Створення файлу відповідей

Лабораторна робота Командний рядок Робота з файлами Лабораторна робота Командний рядок Робота з пакетними... ЗАГАЛЬНІ МЕТОДИЧНІ ВКАЗІВКИ...

Если Вам нужно дополнительный материал на эту тему, или Вы не нашли то, что искали, рекомендуем воспользоваться поиском по нашей базе работ: Умови виконання роботи

Что будем делать с полученным материалом:

Если этот материал оказался полезным ля Вас, Вы можете сохранить его на свою страничку в социальных сетях:

Все темы данного раздела:

Умови виконання роботи
3.1. Студент повинен знати команди файлової системи; повинен знати теоретичну частину, необхідну для роботи. 3.2. Студент повинен бути ознайомлений з технікою безпеки при роботі на комп'ют

Порядок виконання роботи
5.1. На диску D (або іншому робочому диску) створюємо теку з іменем ud_PIB за допомогою команди MD, де PIB – це перші літери прізвища, імені, по-батькові студента. Потім переходимо до створеної тек

Робота з файлами
Для створення файлів використовуємо команду echo. Команда реалізується як: echo Текст в файл > імя файлу.розширення де Текст в файл – текст, який буде розміщено в

Команда FOR
Виконати наступні дії за допомогою команди for. D:ud_ PIB> FOR %c IN (*.cpp *.pas) DO copy %c D:ud_ PIBud_PIB_3ud_PIB_32*.* D:ud_ PIB>copy f7.cpp D:ud_ PIBud_PIB_3ud_

Умови виконання роботи
3.4. Студент повинен знати команди файлової системи; повинен знати теоретичну частину, необхідну для роботи. 3.5. Студент повинен бути ознайомлений з технікою безпеки при роботі на комп'ют

Порядок виконання роботи
Створюємо bat-файл з іменем Lab2_1.bat і Lab2_2.bat за допомогою текстового редактора Notepad. Дані виконувані файли повинні виконати всі процедури та команди, які було використано в попередній лаб

Умови виконання роботи
3.1. Студент повинен знати команди файлової системи; повинен знати теоретичну частину, необхідну для роботи. 3.2. Студент повинен бути ознайомлений з технікою безпеки при роботі на комп'ют

Порядок виконання роботи
Створюємо bat-файл з ім'ям Lab3.bat. Завдання цього файлу в складанні двох операндів. Результат записується у лог-файл з ім'ям, який заданий у bat-файлі. Умова: якщо задані два операнди ці

Умови виконання роботи
3.4. Студент повинен знати теоретичну частину, необхідну для роботи. 3.5. Студент повинен бути ознайомлений з технікою безпеки при роботі на комп'ютері. 3.6. Необхідне програмне й

Порядок виконання роботи
5.1. Створення файлу відповідей. ФВ – скрипт відповідей на серію діалогових вікон GUI (графічний інтерфейс користувача) з метою встановлення (інсталяції) Windows XP. ФВ ви

Менеджер автоматичного встановлення Windows XP
  Рис. 4.9. Менеджер автоматичного встановлення Windows XP Результатом виконання лабораторної роботи повинен бути ФВ у друкованому або рукописному варіанті.

Умови виконання роботи
3.1. Студент повинен знати теоретичну частину, необхідну для роботи. 3.2. Студент повинен бути ознайомлений з технікою безпеки при роботі на комп'ютері. 3.3. Необхідне програмне й

Створення локального ОЗК
Це можливо в якості адміністратора. Послідовність дій. 1) Пуск (Start) → Панель керування (Control panel) → Облікові записи користувачів (User accounts). 2) У вікні &q

Видалення локального ОЗК
Зробіть це на прикладі користувача User2. Ця процедура виконується адміністратором. 1) На панелі керування виділіть "ОЗК" (User accounts). 2) Виділіть User2. Wi

Умови виконання роботи
3.1. Студент повинен знати теоретичну частину, необхідну для роботи. 3.2. Студент повинен бути ознайомлений з технікою безпеки при роботі на комп'ютері. 3.3. Необхідне програмне й

Умови виконання роботи
3.1. Студент повинен знати теоретичну частину, необхідну для роботи. 3.2. Студент повинен бути ознайомлений з технікою безпеки при роботі на комп'ютері. 3.3. Необхідне програмне й

Встановлення програми Microsoft Virtual PC
Послідовність дій. 1) За допомогою програми Провідник (Explorer) увійти в директорію VPC (шлях до файлів встановлення з’ясувати з викладачем). 2) Запустити файл Setup.exe.

Умови виконання роботи
3.1. Студент повинен знати теоретичну частину, необхідну для роботи. 3.2. Студент повинен бути ознайомлений з технікою безпеки при роботі на комп'ютері. 3.3. Необхідне програмне й

Встановлення додаткових компонент ВМ.
Дані компоненти розширюють можливості ВМ, збільшують продуктивність. Послідовність кроків. 1) Натисніть праву клавішу ALT, для звільнення "миші". 2) У вікні &qu

Завершення сеансу ВМ.
Для завершення роботи з ВМ необхідно за допомогою команди головного меню "Виключення" (Shut down) спочатку завершити роботу ОС. Після чого у вікні ВМ "Windows XP – MS VPC&qu

Призупинення (Pause).
Для тимчасової зупинки ВМ необхідно в його вікні "Windows XP – MS VPC" вибрати команду меню: Операція Призупинити (Action Pause) Вона рівнозначна натисканню кнопки "

Умови виконання роботи
3.1. Студент повинен знати теоретичну частину, необхідну для роботи. 3.2. Студент повинен бути ознайомлений з технікою безпеки при роботі на комп'ютері. 3.3. Необхідне програмне й

Умови виконання роботи
3.1. Студент повинен знати теоретичну частину, необхідну для роботи. 3.2. Студент повинен бути ознайомлений з технікою безпеки при роботі на комп'ютері. 3.3. Необхідне програмне й

Частина 1
спеціальності 7.091501 "Комп’ютерні системи та мережі"; 7.160102 "Захист інформації з обмеженим доступом та автоматизація її обробки"; 7.160103 "Системи з

Хотите получать на электронную почту самые свежие новости?
Education Insider Sample
Подпишитесь на Нашу рассылку
Наша политика приватности обеспечивает 100% безопасность и анонимность Ваших E-Mail
Реклама
Соответствующий теме материал
  • Похожее
  • Популярное
  • Облако тегов
  • Здесь
  • Временно
  • Пусто
Теги