Основні прийоми роботи в редакторі Excel

В комірках електронної таблиці збергіаються дані у вигляді чисел, тексту, формул або гіперпосилань. Ці дані розміщуються при введенні в комірку, в якій знаходиться табличний курсор.

Числа в Excel містять цифри, математичні знаки, знак %, розділювач цілої і дробової частини. Введене число представляється в одному з наступних форматів:

- текстовому – відображає число, вирівнюючи його по лівому краю;

- грошовому – тріади розрядів числа відокремлюються пробілом, після числа розміщується знак валюти;

- фінансовому – відрізняється від грошового винесенням знака від’ємного числа в крайню ліву позицію;

- дати і часу – різне представлення дати і часу;

- процентному – число відображається в процентах;

- дробовому – для представлення змішаних простих дробів;

- експоненційному – число відображається у вигляді мантиси, десяткової основи Е і порядку;

- додатковому – призначений для роботи з поштовими індексами, телефонними номерами.

Задання формату здійснюється для попередньо виділених комірок командою Формат-Ячейки-Число.

Текстові дані, починаючи з математичних знаків або символу @, необхідно передвизначати апосрофом. Якщо введений в комірку текст перевищує її розмір, то на екрані він перекриває сусідні незаповнені комірки. Якщо сусідні комірки заповнені, то зображення тексту усікається. Побачити усічений текст можна, роширяючи комірку або роблячи її поточною.

Окрім формату відображення числових значень, для кожної комірки можливо встановити інші параметри і атрибути (стиль шрифта, його розмір і нарис, тип вирівнювання, оформлення границь, кольори і узори, задання приміток).

В процесі роботи користувач виконує наступні типові дії:

- зміна ширини стовпця або висоти рядка;

- виділення діапазону комірок;

- копіювання, перенос, мультиплікування і автозаповнення комірок.

 

ЗАВДАННЯ1 (по варіантах)

 

1.Створити таблицю: 1-й стовпець – 20 прізвищ працівників університету, 2-й стовпець – заробітна плата працівника. Відсортувати таблицю за прізвищами в алфавітному порядку.

2.Створити таблицю: 1-й стовпець – 20 прізвищ працівників університету, 2-й стовпець – заробітна плата працівника. Відсортувати таблицю за заробітною платою в порядку зростання.

3.Створити таблицю: 1-й стовпець – 20 прізвищ працівників університету, 2-й стовпець – заробітна плата працівника. Відсортувати таблицю за заробітною платою в порядку спадання.

4.Створити таблицю: 1-й стовпець – 20 прізвищ працівників університету, 2-й стовпець – заробітна плата працівника. Відсортувати таблицю за заробітною платою в порядку зростання.

5.Створити таблицю: 1-й стовпець – 20 прізвищ працівників університету, 2-й стовпець – заробітна плата працівника до видачі. Відсортувати таблицю за заробітною платою до видачі в порядку спадання.

6.Створити таблицю: 1-й стовпець – 20 назв товарів магазину жіночого одягу, 2-й стовпець – кількість товару на початок місяця, 3-й стовпець – скільки одиниць товару було витрачено за місяць. Відсортувати таблицю за назвами товарів в алфавітному порядку.

7.Створити таблицю: 1-й стовпець – 20 видів товарів магазину жіночого одягу, 2-й стовпець – загальна вартість даного виду товару на початок місяця, 3-й стовпець – вартість даного виду товару, який було витрачено за місяць, 4-й стовпець – вартість даного виду товару, який надійшов за місяць. Відсортувати таблицю за вартістю товарів на початок місяця в порядку зростання.

8.Створити таблицю: 1-й стовпець – 5 прізвищ працівників університету, 2-й стовпець – заробітна плата працівника за січень, 3-й стовпець – заробітна плата працівника за лютий, 4-й стовпець – заробітна плата працівника за березень, 5-й стовпець – заробітна плата працівника за квітень, 6-й стовпець – заробітна плата за трваень, 7-й стовпець – заробітна плата за червень, 8-й стовпець – кількість днів лікарняного, 9-й стовпець – стаж роботи працівника.

9.Створити таблицю: 1-й стовпець – 5 прізвищ працівників університету, 2-й стовпець – заробітна плата працівника за січень, 3-й стовпець – заробітна плата працівника за лютий, 4-й стовпець – заробітна плата працівника за березень, 5-й стовпець – заробітна плата працівника за квітень, 6-й стовпець – заробітна плата за трваень, 7-й стовпець – заробітна плата за червень, 8-й стовпець – заробітна плата за липень, 9-й стовпець – заробітна плата за серпень, 10-й стовпець – заробітна плата за вересень, 11-й стовпець – заробітна плата за жовтень, 12-й стовпець – заробітна плата за листопад, 13-й стовпець – кількість днів відпустки.

10.Створити таблицю: 1-й стовпець – 15 прізвищ працівників банку, 2-й стовпець – заробітна плата працівника. Відсортувати таблицю за заробітною платою в порядку зростання.

11.Створити таблицю: 1-й стовпець – 15 прізвищ працівників банку, 2-й стовпець – заробітна плата працівника. Відсортувати таблицю за заробітною платою в порядку зростання.

12.Створити таблицю: 1-й стовпець – 15 прізвищ працівників банку, 2-й стовпець – заробітна плата працівника. Відсортувати таблицю за заробітною платою в порядку спадання.