рефераты конспекты курсовые дипломные лекции шпоры

Реферат Курсовая Конспект

Напрямки укрансько-росйських вдносин у полтичнй сфер

Работа сделанна в 2003 году

Напрямки укрансько-росйських вдносин у полтичнй сфер - раздел История, - 2003 год - Українсько-російські відносини на сучасному етапі: проблеми та перспективи. Напрямки Укрансько-Росйських Вдносин У Полтичнй Сфер. Украна Рося, Досить Час...

Напрямки укрансько-росйських вдносин у полтичнй сфер. Украна Рося, досить часто назви цих кран зустрчаються разом. Це пояснються тим, що крани тривалий час снували поряд, крм того географчна спордненсть бльш як 2250 км. спльного державного кордону, входження до дино Схдновропейсько полтично системи.

Отже, все це об дну Украну Росю, а значить штовха на спвпрацю. Зараз дв держави пов язан договором Про стратегчне партнерство з травня 1997р. саме вн став базою для подальшого розвитку росйсько-укранських вдносин. Вдносини Украни та Рос заслуговують велико уваги не тльки урядв полтикв, полтично активних громадян цих держав, але полтикв вропи за межами. Не дивно, адже ц вдносини не тльки хвилюють народи двох держав, але в деякй мр розставляють геополтичн акценти. Широкомасштабний договр, пдписаний президентами Украни та Рос, взити В.Путна до Украни, взити Л.Кучми до Рос та програма довгостроково економчно спвпрац зняли полтичну напругу визначили шляхи укрплення спвпрац, але як показу реальний полтичний процес, залишаться немало питань, та загальна атмосфера вдносин обох держав мало змнилась. 13 96 Роки снування незалежно Украни показують, що звязки з Росю збергають сво виняткове значення.

В стратегчному план Украна обрала шлях переходу вд вдносин залежност та пдпорядкування до взамод рвноправних субктв незалежних держав.

Величезн матеральн ресурси Рос так само необхдн для становлення суверенно економки Украни, як передов технолог розвинутих кран. Не слд забувати, що найрозвинутш крани свту користуються росйським газом, лсом, нафтою та ншими природними багатствами. Не можна не зважати й на те, що найближчим часом Рося може перетворитися на могутню, економчно мцну крану, нам куди вигднше мати поряд спльника, анж супротивника. В перспектив Украна може спвпрацювати з Росю практично в усх галузях економки та гумантарно сфери.

Обстоювання рвноправност у вдносинах з Росю важливим полтичним завданням Украни на найближчий перод. Реалзаця такого курсу вимагатиме подолання значних труднощв, повязаних з складними процесами нацонально самодентифкац, усвдомленням свого мсця у свт, вдосконаленням основ зовншньо внутршньо полтики, подальшим реформуванням економчно системи й усього суспльного буття. 16 88 Украна Рося мають стотн спльн нтереси, серед яких збереження миру стабльност у взаминах.

Сферою можливо кооперац, наприклад, конверся вйськово-промислового комплексу, екологя, розвиток окремих науково-технчних напрямв. На сьогодн базов правов та полтичн проблеми у наших мждержавних вдносинах у цлому виршен. Набув чинност Договр про дружбу, спвпрацю партнерство мж Украною та Росйською Федерацю та угоди щодо Чорноморського флоту, як заклали мцний правовий фундамент у вдносинах мж двома державами вдграють значну стаблзуючу роль на вропейському континент.

Завершився етап невизначеност та взамних претензй, який рунтувався на сторичних образах, емоцях, конюнктурних мотивах, що часом призводили до загострення вдносин. Договр вдкрива простр для рвноправно спвпрац двох кран, дозволя на принципово новй основ пдходити до виршення проблем, що виникають. У той же час постйною складовою росйсько полтики залишаться прагнення втримати Украну у сфер свого впливу, зберегти реальн важел тиску на не. Головний напрямок завоювання Украни - це втягування у нов нтеграцйн структури на кшталт союзу Блорусь-Рося або змцнення органзацйних структур СНД через поступове мяке перетворення цього обднання з спвдружност держав на державну спвдружнсть. 16 89 При цьому необхдно вдзначити, що у сучасних умовах якщо Рося зацкавлена у тснй полтичнй спвпрац це зовсм не означа, що вона готова пти на так поступки в економчнй сфер як б завдали й значних збиткв у цьому вдношенн полтика В. Путна вдрзняться вд полтики Б. льцина. .2 Укрансько-росйськ вдносини в вроатлантичному нтер р Як молода незалежна держава, Украна прагне створити стабльну систему мжнародно регонально спвпрац, що полтично та економчно убезпечить. Передовсм йдеться про розвиток торгово-економчних звязкв виробничо кооперац, пошук перспективних ринкв збуту.

Водночас Укран все ще доводиться виршувати проблеми, повязан з незавершенстю процесу полтично й економчно емансипац, реструктуризацю економчних звязкв.

Пошук Украною органчного мсця у систем мжнародних вдносин вдбуваться за умов зростаючого впливу вропейських реалй.

Певна залежнсть вд Рос, уповльненсть реформ обмежують партнерський потенцал крани. Сьогодн нацональнй безпец Украни насамперед загрожують внутршня економчна криза, полтична нестабльнсть, вйськово-полтичн кризи у сусдв. Зявилися зовсм нов ризики, так як ризик утрати нацонально конкурентоспроможност на свтових ринках тощо. Ус ц проблеми водночас складовою вдносин з Росю. Тому для Украни важливим якнайшвидше змнити свй мдж як одного з регонв колишнього СРСР завоювати авторитет самостйно вропейсько держави.

Досягти цього можливо лише в процес вдродження змцнення власно державност, вдтворення нацонально економки, утвердження громадянсько дентичност. На взамовдносини Украни Рос стотно впливатимуть зовншн чинники насамперед позиця США та захдновропейських кран. Слд констатувати, що в останнй перод тут намтилася тенденця до бльшо збалансованост полтики. Якщо ранше ц крани, надто ж США, абсолютизували сво вдносини з Росю не визнавали Украну субктом мжнародно дяльност, то приблизно з початку 1994 р. адмнстраця президента Б. Клнтона почала надавати вдносинам з Украною самостйного значення. У той же час на сучасному етап ц вдносини стали досить неоднозначними.

Це пов язана з змною полтики США у зв язку з приходом до влади у США Д. Буша. Украна зткнулася з погршенням ставлення до себе з боку США. Серед найбльш яскравих прикладв кольчужний скандал, симпат правлячих кл США до укрансько опозиц, скандал пов язаний з плвками майора Мельниченка та його перебуванням у США. Це не могло не послабити позиц нашо крани на свтовй полтичнй арен. Суперечливший вплив па мжнародне становище Украни на вдносини з Росю чинить динамчний процес вропейсько нтеграц.

Для постсоцалстичних кран Центрально вропи, а також для нових незалежних держав пострадянського простору постала обктивна необхднсть стотно уточнити власн геополтичн координати, як б вдповдали хнм параметрам, полтичним, економчним та духовно-культурним цнностям нтересам.

У звязку з цим стратегчним напрямом укрансько зовншньо полтики на найближче десятилття ма бути подальша цлеспрямована нтеграця Украни в вропейську спльноту. Шлях до вропи для Украни також шляхом змцнення незалежност, на жаль, не завжди гармону з росйськими претензями. вроп потрбна, звичайно, стабльна та економчно мцна Украна як чинник неконфлктност на схдному та, можливо, пвденно-схдному напрямах. Однак, щоб досягти тако стабльност й мцност, як в майбутньому могли б вдповдати стандартам С, Украна сьогодн фактично пдштовхуться вропою до розширення спвпрац з Росю як найближчим партнером.

Сенс тако позиц коротко можна визначити так Украна може ввйти в вропу тльки через Росю. Такий пдхд явно кореспондуться з росйським баченням. За ним Украна Рося мають просуватися до вропи одночасно. Однак очевидно, що у такий спосб практично не може йти мова про нтеграцю Украни в вропу, оскльки мж захдновропейським росйським баченням ц проблеми сну принципова рзниця, яка часто лишаться поза увагою.

Адже, якщо критерм зацкавленост таким сценарм для вропи насамперед економчний чинник, то у Рос вн рунтуться на полтичнй мотивац 16 87-94 .3. снуюч проблеми в укрансько-росйських вдносинах До основних об ктивних чинникв, що ускладнюють рвноправне спвробтництво Украни з Росю, слд вднести так. З боку Украни незавершенсть формування нацонально держави, надмрна, незбалансована нтеграця нацонального господарства у нереформований простр СНД, однобчна залежнсть вд джерел енергопостачання та окремих видв сировини недостатня розвиненсть почуття нацонально приналежност й патротизму серед значно частини населення Украни, наявнсть комплексу меншовартост.

Проте найбльшою перешкодою на шляху становлення рвноправних мждержавних взамин позиця само Рос. Перше, мабуть, найголовнше поляга в тому, що серед населення Рос склалося пану уявлення про Украну як органчну частину Рос. Словянська спордненсть обох народв сприя посиленню таких уявлень. Ще один важливий чинник внутршня нестабльнсть в Рос, повязана з прагненням рзних полтичних елт та угруповань прийти до влади х полтика по вдношенню до Украни досить часто вдрзняться, а окремих автономй домогтися бльшо самостйност або й незалежност.

Занепокона збереженням власно цлсност Рося дещо послабила рентеграцйну полтику стосовно колишнх союзних республк. Однак за умов змцнення росйсько державност, стаблзац внутршнього становища, а зараз це почало вдчуватися, пострадянськ крани не гарантован вд виявв мперського домнування. 16 88-89 Взьмемо, наприклад, таку хворобливу для нас проблему як визначення статусу росйсько мови в Укран. Згдно з позицю деяких росйських полтикв та експертв, ситуаця видаться катастрофчною завдяки полтиц видавлювання ус росйськомовно культури з укранського публчного соцального простору.

Якщо ж удатися до висновкв деяких укранських деологв, то катастрофа виника через даметрально протилежн причини через хибну полтику дискримнац укрансько мови. Причиною таких розходжень думок рзна полтична орнтаця Украни, якщо схдноукранськ дяч мають здебльшого проросйськ настро, то захдноукранськ провропейськ орнтац.

Це теж одна з проблем укрансько-росйських вдносин. Ц та нш проблеми в укрансько-росйських вдносинах виникли не зараз для того щоб х краще зрозумти ми мамо зупинитися на стор х виникнення. .4. сторя виникнення проблем в укрансько-росйських вдносинах Слов янська спордненсть обох народв сприя посиленню уявлень у росйсько полтично елти та значно частини народу про Украну як частину Рос. Особливо сильн так уявлення в Москв, яка тривалий час утверджувалась як столиця надцентралзовано авторитарно держави, що у рзний спосб беззастережно пдпорядкувала соб довколишнй простр.

Друга обставина поляга в тому, що псля ейфор, викликано перемогою серпень 1991 р. над путчистами, росйськ демократи починають усвдомлювати величезн втрати, повязан з розвалом СРСР. Найголовнше Рося втратила статус наддержави. Тепер вона хворобливо сприйма будь-як кооперацйно-нтеграцйн формування без безпосередньо участ, що, зокрема, можна пролюструвати нцативою Украни нституцаналзувати ГУУАМ, поява якого створю дещо нову ситуацю в нтеграцйному процес на теренах СНД. 16 с. 88-89 Отже, розбжност у поглядах та суперечки слд шукати ще у 1991 роц, коли дв держави розвивали сво мжнародн вдносини.

Велико шкоди вдносинам завдав перод 90-их рокв, коли у стосунках не було рвноправност. Перод характеризувався нав язуванням Рос сво вол Укран, це завдало велико шкоди останнй, зокрема, уповльнило нтеграцю до вропейсько спльноти, загальмувало розвиток в економчнй сфер, зробило Украну ще бльше залежною вд Рос. Та це, як виявилось, на руку Москв, яка хоче зберегти контроль над Украною, якщо не полтичний то хоча б економчний. Створення незалежно держави Украни не тльки примусило росян переосмислити характер х власно полтично етнчно приналежност, але визначило велику геополтичну невдачу Рос. Це означало втрату потенцйно багато ндустрально сльськогосподарсько економки 52 млн. чоловк, етнчно релгйно найбльш тсно пов язаних з росянами, як здатн були перетворити Росю в дйсно велику впевнену в соб державу.

Незалежнсть Украни також позбавила Рос домнуючого положення на Чорному мор, де Одеса була життво важливим портом для торгвл з кранами Середземномор я всього свту в цлому. 1 114. Росяни дуже болсно переживають цю втрату, саме це великою проблемою в укрансько-росйських вдносинах.

Розглядаючи сторю виникнення проблем в укрансько-росйських вдносинах, не можна не згадати сторю з Чорноморським флотом. До 1991 року Чорне море було вдправною точкою Рос в план проекц сво вйськово-морсько могутност на район Середземномор я. Але в середин 90-их рокв Рося залишилася з невеликою береговою смугою Чорного моря з невиршеним спрним питанням з Украною про права на базування в Криму залишкв радянського Чорноморського флоту. 1 114. Ця проблема була актуальною ще зовсм недавно, а присутнсть на територ незалежно держави росйських вйськ, продовжу хвилювати Украну сьогодн.

Витоки ж проблем слд шукати ще пд час самого подлу радянського Чорноморського флоту.

Зокрема, вн був подлений так, що укранська росйська частини флоту не можуть працювати одна без одно, отже, м потрбне спльне мсце базування, а це ще одна можливсть для Рос зберегти свою присутнсть у Криму. Ус ц проблеми, як виникли з початку 90-х рокв потребують виршення шляхи для цього снують. .5 Шляхи виршення проблем Украна Рося за 12 рокв свого спвснування наробили багато помилок створили не менше перепон на шляху сво спвпрац.

А отже, помилки слд виправляти, вдтак Укран Рос перш за все потрбно усвдомити характер свох вдносин з усма своми вадами недолками. Що до проблеми рвноправност вдносин, то тут бльше залежить вд Рос, вд бажання пдходити на паритетних засадах. Роль Украни в цй проблем спвпрацювати з росйськими демократичними колами, як пдтримують рвноправн вдносини, до яких зобов язу Договр про дружбу. Проблему двосторонньо полтично необзнаност можна виршити шляхом створення науково-дослдницьких центрв, як б вивчали сучасний стан вдносин мж державами.

Зокрема, в Укран сну Нацональний нститут укрансько-росйських вдносин, а з боку Рос не ма аналогчних структур це йде не на користь державам.24 Проблему з Чорноморським флотом слд виршувати укладанням взамовигдних мждержавних договорв, як б засвдчили спльн нтереси та спльн навчальн програми на Чорному мор, чтко роздлити сфери впливу. Ц заходи змогли б пом якшити укрансько-росйськ вдносини.

Проблему промислово конкуренц мж двома кранами, яка значною мрою виклика протирччя у полтичнй сфер, можна виршити спльною спвпрацею. дуже багато секторв свтового ринку, де Украна Рося, як мають великий науково-технчний потенцал, могли б успшно спвпрацювати на ринку третх кран не створювати штучно конкуренц мж своми пдпримства. 30 .6.

– Конец работы –

Эта тема принадлежит разделу:

Українсько-російські відносини на сучасному етапі: проблеми та перспективи.

На сьогодн це дуже актуальна тема, тому що саме в останн роки обидв держави стали розумти важливсть цих стосункв див. Даграму 1. Пдтвердженням тому… Вони стали бльш прагматичними, базуються на спробах пошуку спльних нтересв та… Саме ц змни визначають, як сучасний стан укрансько-росйських вдносин, так перспективи х подальшого розвитку.

Если Вам нужно дополнительный материал на эту тему, или Вы не нашли то, что искали, рекомендуем воспользоваться поиском по нашей базе работ: Напрямки укрансько-росйських вдносин у полтичнй сфер

Что будем делать с полученным материалом:

Если этот материал оказался полезным ля Вас, Вы можете сохранить его на свою страничку в социальных сетях:

Все темы данного раздела:

Майбутн укрансько-росйських вдносин у полтичнй сфер
Майбутн укрансько-росйських вдносин у полтичнй сфер. У майбутньому в укрансько-росйських вдносинах необхдна оптимзаця зовншньоекономчних курсв держав, тобто зменшення негативних наслдкв посилення п

Сучасний стан укрансько-росйських вдносин у економчнй сфер
Сучасний стан укрансько-росйських вдносин у економчнй сфер. Спвпраця в економчнй сфер з Росю - одне з проритетних завдань Украни див. Даграму 2. Обидв держави залишаються значною мрою взамозалежним

Укрансько-росйськ економчн вдносини у свтовому значенн
Укрансько-росйськ економчн вдносини у свтовому значенн. Укрансько-росйськ вдносини в економчнй сфер, чи цкавить це свт, чи важливо це для нших кран Перш за все це важливо для кран, як реалзують еко

Проблеми снуюч в укрансько-росйських економчних вдносинах
Проблеми снуюч в укрансько-росйських економчних вдносинах. У попереднх параграфах ми визначили, що серед кран свту СНД Рося потенцйно важливий одночасно один з найбльш складних для Украни партнерв

Шляхи виршення проблем у економчних вдносинах
Шляхи виршення проблем у економчних вдносинах. Ключем виршення проблем у економчнй сфер в укрансько-росйських вдносинах узгодження нтересв та гармонзаця пдходв обох сторн до головних напрямв, шляхв

Стосунки Украни та Рос в енергетичнй сфер
Стосунки Украни та Рос в енергетичнй сфер. Енергетика - галузь, де в укрансько-росйських вдносинах накопичилося найбльше проблем. Але вона ж ма найбльший потенцал для взамовигдно спвпрац.

Майбутн укрансько-росйських вдносин у економчнй сфер
Майбутн укрансько-росйських вдносин у економчнй сфер. В контекст усього вищезазначеного важливо розглянути врогдн сценар розвитку укрансько-росйських вдносин. Тут можна визначити два найбльш узагал

Головн напрямки укрансько-росйських вдносин у соцальнй сфер
Головн напрямки укрансько-росйських вдносин у соцальнй сфер. Соцальна сфера в укрансько-росйських вдносинах перебува не в найкращому стан в нй склалося не менше проблем нж в економчнй полтичнй.

Проблеми украно-росйських вдносин соцальнй сфер
Проблеми украно-росйських вдносин соцальнй сфер. Найбльшою проблемою у соцальнй сфер невизначенсть двох держав стосовно свох цлей та неузгодженсть дй, як штовхають до появи нових проблем та супереч

Список використаних джерел
Список використаних джерел. Бжезинский З. Великая шахматная доска. Москва Международные отношения. 1999. С. 114-135. 2. Богацька Е. Державно-полтичн, церковн та виховно-вишкльн питання Визво

Хотите получать на электронную почту самые свежие новости?
Education Insider Sample
Подпишитесь на Нашу рассылку
Наша политика приватности обеспечивает 100% безопасность и анонимность Ваших E-Mail
Реклама
Соответствующий теме материал
  • Похожее
  • Популярное
  • Облако тегов
  • Здесь
  • Временно
  • Пусто
Теги