Культурне життя Укра ни II половини

Культурне життя Укра ни II половини. х початок 50-х рок в Культурне життя УРСР у це й пер од загалом було складним суперечливим, оск льки в ддзеркалювало те, що в дбувалося в тогочасному сусп льств. З грудня 1949 року М.Хрущова на посад першого секретаря ЦК Компарт Укра ни зм нив Л.Мельников. в н ще б льше посилив боротьбу з укра нством, гноруючи нац ональн традиц укра нського народу, його стор ю та культуру.

Одна деолог чна кампан я антиукра нсько спрямованост зм ню ншу. Пересл дуються в дом д яч укра нсько культури, осв ти, науки. Отож одн ю з найхарактерн ших рис того пер оду став русиф каторський наступ на укра нську культуру. деолог чна пол тична практика стал н зму набирала в дкрито великоруських шов н стичних рис. Це завдавало значно шкоди укра нському сусп льству, розвитку його нац онально культури. 1, c 165 III Висновок Радянське кер вництво повинне було знайти спос б сформували в дчуття сп льно тотожност. Для цього радянськ деологи пост стал нсько доби висунули ряд понять, що ставили за мету перем стити наголос з нац ональних особливостей народ в на хн сп льн радянськ риси. Серед них найважлив шими були 4 поняття розкв т твердження, що за радянсько влади вс народи СРСР переживають небувалий прогрес зближення, що в дбува ться м ж народами внасл док створення в СРСР сп льних пол тичних, економ чних культурних установ злиття радянських народ в в один поява нового типу сторично сп льност радянського народу.

За ц ю деолог чною ново мовою ховався вже давно в домий порядок денний русиф кац я. Радянське кер вництво вважало, що чим б льше нш народи СРСР упод бнюватимуться до рос ян, тим сильн шим ставатиме почуття вза мно сол дарност. У сво й прац нтернац онал зм чи русиф кац я? ван Дзюба доводив, що за русиф кац ю сто ть давн й шов н зм колон ал зм в обгортц псевдомарксистсько терм нолог. Колон ал зм писав в н може виступати не лише у форм в дкрито дискрим нац, але й також у форм братства. Що дуже характерно для рос йського колон ал зму. Широко цитуючи Лен на, в н намагався показати, що в марксистсько-лен нськ й деолог нема положень, що виправдовували б ту перевагу, яку Кремль в дда рос йськ й мов. В останн десятил ття асим ляторськ заходи проводилися на Укра н особливо нтенсивно, частково через мовну й культурну близьк сть до рос ян, що значно прискорювало процес хньо русиф кац . 8, c 178 Л тература 1 Гайдуков Л.Ф Кружинський В.Ю. стор я Укра ни Пос бник для старшокласник в та аб тур нт в Ки в Либ дь 1999 2 Д. .Дорошенко Нарис стор Укра ни Льв в Св т 1991 3 .Тиктор, .Крипякевич Велика стор я Укра ни в д прадавн х час в Ки в Глобус 1993 4 Н.Полянська- Василенко стор я Укра ни Ки в Либ дь 1995 5 С.В.Кульчицький Стор нки стор Укра ни XX стол ття Ки в Осв та 1992 6 П.С.Дудик Укра нська мова Ки в Вища школа 1993 7 Газета Укра нська мова та л тература Число 17 129 , Травень 1999 8 Орестр Субтельний Укра на стор я Ки в Либ дь 1999.