Становлення деолог та практики Руху неприднання

Становлення деолог та практики Руху неприднання.

Конфлкт мж великими державами, а також хн спроби втягнути в глобальне протистояння крани Аз, Африки й Латинсько Америки пдштовхнули велику групу видатних дячв держав, у тому числ тих, як нещодавно визволилися вд колонально залежност, зайняти позицю неучаст у вйськово-полтичних блоках, вдсторонитися вд конфлктв провдних держав свту. Вперше термн Рух неприднання було використано в документах -о конференц кран, що не придналися Лусака, 1970 р Формуванню Руху неприднання передувало зародження доктрини неприднання на меж 40-х 50-х рокв та вибр полтики неприднання бльшстю кран, що визволилися, наприкнц 50-х на початку 60-х рокв. Започаткував деологю Руху неприднання Д Неру. З нцативи премр-мнстра нд Д. Перу, президента Югослав Й. Броз Тто, президента гипту Г. А. Насера, кервникв ндонез й Гани та нших держав у вересн 1961 р. в Белград вдбулася конференця 25 глав урядв, що поклала початок Рухов неприднання. органзаторами стали Югославя, гипет, ндя, ндонезя та Афганстан.

Учасники Руху, бльшсть яких вважала, що СА СРСР нсуть рпну вдповдальнсть за мжнародну напруженсть гонку озбронь, проголосили неприднання до вйськово-полтичних блокв, пдтримали боротьбу народв проти колоналзму, за незалежнсть, за лквдацю економчно нервност у свт, за мирне спвснування.

З 1981 р. вересня святкуться як День Руху неприднання.

Сворднсть органзацйного боку дяльност Руху неприднання поляга в тому, що пн функцону без Статуту, тобто нема основоположного документа, який визначав би його мету, завдання та структуру, регламентував функц його органв. Головн програмн документи Руху неприднання приймаються на конференцях глав держав та урядв, що проводяться регулярно Белград 1961 р Кар 1964 р Лусака 1970 р Алжир 1973 р Коломбо 1976 р Гавана 1979 р Крана, в якй проводиться конференця у верхах, ста краною-координатором, а кервник головою руху. Крана-координатор кервник Руху неприднання забезпечують пдготовку його форумв та документв.

Для обговорення актуальних проблем проводяться конферещ мнстрв закордонних справ. Документи Руху неприднання ухвалюються на основ консенсусу й мають рекомендацйний характер.

Отже, цл та принципи Руху неприднання зафксован в програмних документах його форумв. Це боротьба проти мпералзму, колоналзму й неоколоналзму, апартеду, расизму та всх форм гегемонзму експансонзму, за мирне спвснування держав, розрядку мжнародно напруженост, припинення гонки озбронь, за перебудову свтових економчних вдносин, за новий мжнародний нформацйний порядок. 5.