Культура Боспорського царства

Культура Боспорського царства. Для матеріальної і духовної культури Боспору було характерне переплетіння еллінських і місцевих елементів. На металічних предметах зображуються сюжети, пов’язані з життям скіфів. Художньою озлобленістю виділяється боспорська кераміка. Особливу зацікавленість викликають теракотові статуетки і акварельні вази, які були виготовлені в ІV-ІІІ ст. до н.е. Іонійські поселенці принесли до Пантікапею культ Аполлона.

Але разом з тим прийняли культи місцевих жителів. Основним був культ верховного жіночого божества – „володарка тварин”. Про інтелектуальне життя в Боспорі відомо мало. Вихідцем з Боспору був філософ Сфер – ідейний натхненник спартанського реформатора Клеомена.

Вірші на надгробках вказують на поетичність народу. Це були скіфські новели, які розповідали про місцеві умови життя. Під час свого розквіту, а це ІV-ІІІ ст. до н.е. в Пантікапеї було водопостачання і каналізація – про це свідчать свинцеві і глиняні труби. 9. Власні висновки На мою думку у Боспорського царства були всі можливості простояти ще кілька віків, якби не ослаблена політична і економічна система через внутрішню боротьбу за престол.

Замість того щоб будувати стратегічні плани захисту завойованих земель божественним Перісадом, Евмел власноруч риє собі могилу йдучи на союз з Аріфарном. Замість того, щоб створити власну армію, йдуть великі кошти на найманців, які в свою чергу можуть і зрадити.

Але правителям не нашої ери стратегії не позичати. Країна, в якій економічна криза і не чеканиться монета, менш ніж за чверть століття долає інфляцію. Та відновлена боротьба за престол не дає змоги безповоротно забути про дні минувші. Але в свою чергу звичайний люд попрацював на славу: художні і керамічні вироби часів Боспорського царства тоді були дорогими, а зараз безцінні. Я вважаю, що держава, яка існувала в V ст. до н.е. була більш розвинута, ніж деякі країни третього світу в ХХІ ст. н.е. Але за 25 століть майже нічого не змінилося: люди за владу і гроші йдуть на кровопролиття і ладні залишитися без рідних і друзів. Література (посилання): 1)http://www.world-history.ru/countries_ about/283/2229.html 2)http: //www.world-history.ru/countries_ about/283/2230.html 3)http://historic.ru/books/item/f00/s00/ z017/st058.shtml 4)http://ru.wikipedia.org/wiki/Боспорско е_царство.