рефераты конспекты курсовые дипломные лекции шпоры

Реферат Курсовая Конспект

Даниил Галицкий и его внутренняя и внешняя политика (Данило Галицький - його внутрЁшня та зовнЁшня полЁтика)

Даниил Галицкий и его внутренняя и внешняя политика (Данило Галицький - його внутрЁшня та зовнЁшня полЁтика) - раздел История, Данило Галицький - Його Внутршня Та Зовншня Полтика По Роман Залишилися Два ...

Данило Галицький - його внутршня та зовншня полтика По Роман залишилися два малолтн сини, Данило Василько x опкункою регенткою була Романова вдова - нe знамо н мен, н роду - жнка енергйна, з полтичним хистом, що всма силами намагалася утримати для синв х батьквщину. Але недавно зорганзована держава не могла снувати без керми сильного володаря.Пдпорою Романовичв були тльки волинськ бояри, привязан до сво династ, що розумли значення велико держави i бажали утримати в цлост й сил. ншу полтику повели галицьк бояри вони уважали звязок з Володимиром невигдним для себе, виршили розрвати його i самим взяти владу в сво руки. Вони намагалися позбутися Романовичв, а на x мсце шукали coбi слабих князв, що в усьому йшли б пд боярським проводом.

У справи Галицько-Волинсько держави почали втручатися сусдн держави, Угорщина й Польща, i так настав перод сорокалтньо громадянсько вйни 1205-1245. У перших роках, на заклик бояр, оселилися в Галичин три князя горович, сини героя походу на половцв.Але вони не захотли пддатися пд боярську опку, почалася боротьба, i молод княз уладили рзню, в якй полягло до пятсот вельмож.

Дал бояри пробували сам, без князв правити Галичиною. В 1213 р. могутнй проводир боярства, Володислав Кормильчич, проголосив себе галицьким князем.Це була нечувана подя в тодшньому свтi, i таке вокняження боярина спричинило серед князв обурення не пристоть бояринов князювати . Тод Угорщина i Польща взамно порозумлись i виступили немов би в оборон прав Романовичв.

Але невдовз союзники вдкрили сво карти на основ умови у Спишу 1214 галицьким королем став угорський королевич Коломан 1214-1219, одружений з польською князвною. Так два сусди Галичини готувалися взяти пiд свою спльну владу. Але галицьк бояри знайшли coбi нового князя в оcoбi Мстислава 1219-1227, славного лицаря компромсовою полтикою вн намагався стримати плани завойовникв. Все-таки угорськ вйська зайняли Галич, а поляки забрали земл на заход вд Бугу. Збирання земель.Тим часом Романович дйшли зрлих лт i почали боротьбу за вдбудову Галицько-Волинсько держави.

Данило, як старший, мав провд, а Василько був його врним помчником i союзником. Данило зайнявся наперед збиранням волинських земель, що були в руках нших князв, або пд владою Польщ. Повльними, витривалими заходами вд здобув наперед столичний Володимир 1214, дал Берестя i Забужжя 1219, Луцьк з Пересопницею 1225, пзнше Белз 1234. Це були давн земл роду Романа.Населення Волин було дуже привязане до сво династ i готове було до жертв для не. Володимирськ бояри не залишали Романовича навть тод, коли вони в нестатках скиталися по рзних мсцях.

Спираючись на сили Волин, Данило розпочав вйну за Галич. Ця боротьба коштувала немало зусиль. Проти Данила ворожим фронтом стали галицьк бояри, що боялися сильно княжо влади i вживали всяких засобв, щоб сина зненавидженого Романа не пустити до Галича.Проти Данила виступали також тi княз, що змогли ссти на галицькому престол Мстислава Мстиславича, Данило приднав coбi, взявши його дочку за жнку, але пзнше Галич зайняв чернгвський князь Михайло Всеволодович з Ростиславом, i вони повели уперту боротьбу проти Данила.

Найгрзншим противником була Угорщина, що обсадила свом вйськом головн городи, притягнула на свй бк частину бояр i готувалася затримати Пдкарпаття пд свою владою. Данило, користуючися з сприятливих обставин, двч 1230 i 1233 здобув Галич вигнав з нього yгpiв, але щойно за третм разом, 1238 р. засв у надднстрянськй столиц остаточно.Але тим ще вйна не закнчилася Угорщина збрала нов сили, звязалася з своми боярськими прихильниками i Ростиславом, притягнула на допомогу полякiв, ця велика коалця виступила проти Данила.

Але в остаточному бою пд Ярославом 1245 р. Данило перемг i поширив свою владу на всю Галичину. Опис ц сорокалтньо боротьби за Галичину пода Галицько-волинський лтопис. Живими фарбами зображено в ньому тi соцальн i полтичн сили, що дяли в кран. Боярство розвинулось у могутнй клас i захопило всю владу.Сили бояр спиралися на велику земельну власнсть - княз роздавали впливовим боярам в управу городи i волост.

Також соляна промисловсть, що мала тод велику господарську роль, була в руках бояр наприклад, солян склади в Коломи, що х Данило бажав призначити на утримання вйська, попали у володння бояр. Боярство дйшло незвичайного добробуту i багатства. Коли здобуто двр Судислава одного з визначних боярських провдникв, знайдено там масу всяко збро, харчв та нших припасв.Коли угри хотли того самого Судислава увязнити, вн у золото перемнився , тобто дав багато золота i викупився.

Бояри мали сво вйськов вддли i залежних вд себе клнтв.Лтопис опису, як хав до Галича могутнй боярин Доброслав в однй сорочц, запишаний, ан на землю не дивився, а галичани бгли при його стремен. 3 князями поводилися бояри зневажливо, з презирством. Одного з претендентв, що прихав здобувати Галич, Мстислава пересопницького, бояри на глум вивели на могилу i заявили От, княже, ти посидв на Галичинй могил, то так, як би княжив у Галич вн вернувся н з чим. Зневажали i самого Данила пд час бенкету один з бояр хлюпнув йому в лице вином з чаш. Могутн вельмож з насмхом зустрчали накази князя, сам длили мж собою державн доходи i грабували населення.

Боярський клас не проявляв някого державницького хисту. Руйнуючи авторитет князя, бояри, натомсть, не вмли нчого збудувати. 3 облесною покорою зустрчали чужинницьку окупацю, безсоромно продавали свою крану мадярам.Данило намагався знищити цю здеморалзовану аристократю.

Щоб здобути противагу проти бояр, вн спирався на мщанство i селянство. Ц класи, гноблен i нищенн боярами, з ненавистю ставилися до свох гнобителв i шукали захисту та допомоги у князя.Як мщани ставали по боц Данила проти бояр, видно з облоги Галича 1237 р. як тльки князь повернувся до них з закликом, вони крикнули Це володар наш, Богом даний - i пустилися до нього, як дти до батька, як бджоли до матки, як спрагнен води до джерела . Данило дбав про те, щоб задовольняти потреби народу наприклад, вислав свого печатника Курила до Бакоти, на Пониззя Подлля, щоб розслдити зловживання бояр, i тим способом утихомирив землю . Данило бажав скрпити прихильн княжй влад мськ елементи i зайнявся будуванням нових мст. Татарська небезпека примушувала його ставити нов оборонн городи, а при городах виростали мста. Немале значення мав тут вплив Захдно вропи, де княз для збльшення свох доходв засновували мста, як осередки промисловост i торгвл.

Лтопис оповда докладно про заснування Холма, що Данило почав призивати захожих людей - нмцв русь, чужоземцв i ляхв вони йшли день-у-день, ремсники i майстри всяк, що вткали вд татар, сдельники, лучники, сагайдачники, ковал залза, мд й србла i було життя, i наповнилися двер довкола городу, поля i села . Мста ставали союзниками князя у боротьб з боярами.

Данило залучив до державного будвництва також селян.Вн утворив з селян нове вйсько, тяжку озброну пхоту, що зайняла мсце боярських дружин. Це вйсько, цлком залежне вд князя, дало йому змогу знищити боярську анархю i протидяти чужоземним наздам.

Перемога пд Ярославом розвязала руки Данилов й дала йому змогу присвятити увагу внутршнм справам. Biн провв глибок реформи в ycix галузях життя. Супроти коромольного боярства вн перейшов до каральних дй багатьох стратив, у багатьох сконфскував земл, як роздав новому, служилому боярству. За Данила спшно збудовано низку нових мст, населення яких разом з служилим боярством стало пдпорою князя.Звернено також увагу на положення смердв, на x засяг обовязкв супроти бояр. Реформаторська дяльнсть Данила була перервана новим лихом рухом татар на захд. На початку 1241 року татари здобули Колодяжин, Камянець, Данилв, Кремянець, Галич, Володимир, нни гради, мног м же нсть числа i посунули дал на захд. 1242 року, довдавшись про смерть великого хана Угедея, вони повернули на схд. Отаборившись над Волгою, татари почали викликати до Золото Орди князв, щоб затверджувати х на князвствах.

Першим у 1242 чи на початку 1243 року похав Ярослав, князь Володимирсько-Суздальський.

За ним вирушили княз пвнчн в 1244, 1245 роках. У 1246 роц майже одночасно вихали Михайло Чернгвський та Данило. До Данила звернулися татари з вимогою Вддай Галич. Можливо, хтось з князв просив Галич у татар. Становище Данила було тяжке, бо вн не мг вступати в боротьбу з татарами, якщо за ними стояли Ростислав з уграми, а головне - боярська опозиця.Данило дстав вд татар пдтвердження прав на все князвство, але мусив визнати себе мирником - союзником, татарським васалем, пдпоручником хана. Порвнюючи з ншими князями, прийняли його милостиво, але почуття образи було глибоке i у князя, i в ycix пiддaниx.

О, злше зла честь татарська рeзюмувaв ц переживання лтописець.Дйсно, щойно закiнчив Данило 40-лтню боротьбу за обднання Романово держави блискучою пepeмогою, як мусв визнати себе xaнcьким холопом . Усе життя тепер присвячу вн пдготовц до ново боротьби - за звльнення вд татарсько кормиги, буду фортец, а разом з тим шука звязкв у Захднй вроп. Однак, виявилося, що, не зважаючи на моральне приниження авторитет Данила значно зpic псля вдвдин у хана. Вн повернувся з ярликом хана, як його васал, i таким чином мг сподватися на захист збоку татар в раз будь-яких конфлктв.

Так зрозумли його становище сучасники, як з страхом чекали на новий напад татар. В першу чергу змнилося ставлення Угорщини.Той самий король Беля IV, який протягом стлькох рокв боровся з Данилом i вдмовив йому, коли вн просив для сина Льва руки дочки його, Констанц, тепер прислав caм послв з пропозицю шлюбу.

Щоб закнчити справу з претензями Ростислава на Галичину Ростислав був одружений з другою дочкою Бел IV, Беля дав йому окреме князвство-банат мж Дунаем, Савою и Моравою - Мачву. Року 1247 вдбувся шлюб Льва з Констанцю укладено згоду Данила з Белею. Але, незважаючи на цю угоду, Беля затримав титул короля Галц i Лодомер . Ще важлившими були стосунки з папою нокентм IV. Початок х залишаться неясним.Посол папи де Пляно-Kapпн, по дороз до татар, зустрв 1246 року в Ленчиц у Конрада Мазовецького Василька, а потм гостював у нього в Володимир.

Там вн намовляв Василька та руських пископв, яких скликав князь, до ун. I Василько, i пископи вдмовилися щось на це вдповщати i радили вдкласти питання до повороту Данила вд хана. Питання про притягнення Данила мало для папи нокентя IV велике значення i свой спроб зорганзувати оборону християнства вд татарсько небезпеки вн хотв спертися в першу чергу на кpaни, безпосередньо загрожен Угорщину, Чехю, Сербю, Польщу, Литву та Галицько-Волинське князвство.

Збереглося листування мж папою i Данилом псля його повернення вд хана. 3 цих листв видно, що для Данила головним була органзаця проти татарсько допомоги, i вн хотв знати, чи буде вона. Справа була для нього актуальна, бо якраз пд час цього листування вовода Куремса знову вчинив напад на Подлля та Волинь.Папа звертався з листами не лише до Данила, але й до Олександра Невського, князя Суздальського, якого закликав теж до об днання.

Але тими заходами мав вн на мет встановити лише оборонний фронт для захисту Захдно вропи вд татарських нападв, а не активну боротьбу з ними. Данило сподвався, що буде зорганзований хрестоносний похд, прийдуть на допомогу полки захдних держав.В той час прибула папська делегаця, яка привезла Данилов корону. Для нього було ясно, що в таких умовах коронування тльки ускладнить вдносини з татарами, не даючи йому нчого конкретного для боротьби з ними. Тому Данило не прийняв корони, i на цьому закнчилася справа до 1253 року. Але з короною звязана дуже важлива справа в листуванн папи з Данилом i Васильком папа називав х обох rex , а державу 1246 року - королвством , А. Великий слушно пише, що тод в середин Х ст в такому питанн, як титулування володаря i його держави, Апостольська столиця не могла допуститися грубого недогляду та порушення полтично-правного устрою тодшньо вропи Римська куря мусила мати докладн нформац про фактичний стан Украни, головно про полтично-правне положення в cвiтi . Питання це набува ще бльшого значення, якщо порвняти це титулування братв Романовичв з титулуванням Олександра Heвського.

В лист до Maгicтpa Тевтонського ордену папа згаду, що вислав листи до Данила, достойного короля Рус та до шляхетного мужа Олександра, князя Суздальського . Тут впада в око рзниця в титулуванн обох володарв.

Цкаво, що в 1247 роц свтлим королем Володимира назива папа Василька, а свтлою королевою Дубравку, його дружину. Таким чином, Василько, нбито удльний князь, ма в очах папи вищий титул, нж великий князь Суздалський та Володимирський - Олександр.

Питання про титул Украни, як королвства, ма довгу сторю.Ще коли син зяслава I - Ярополк - 1074 року звернувся був до папи Григоря VII, то папа менував його, позбавленого держави королем rex русичв, а Болеслава, короля Польського - тльки князем dux . Пзнше, в 1214 роц, коли Андрй II Угорський домагався коронування сина Коломана, вн не просив пднести його до гдност короля, а писав, що народи Галичини просили щоб ми поставили м нашого сина Коломана на короля , а сам вн з 1214 року менував себе королем Галичини.

Становище змнилося в 1253 роц, коли Данило почував себе сильншим, а головно - уже твердо виршив повести боротьбу з татарами. Тож, коли виявилося, що татари рушають на Галицько-Волинську державу, вн знов звернувся до папи по допомогу.Папа проектував зорганзувати велику коалцю держав Польщ, Чех, Морав, Cepбi, Померан, проповдував хрестоносний похд. В таких умовах Данило погодився прийняти коронування, яке вдбулося тихо в Дорогичин, пд час походу Данила на ятвягв.

Прийняв внець вд Бога, вд церкви св. Апостолв, вд стола св. Петра, вд отця свого папи нонентя i вд ycix його пископв записано в лтопис. Проте, коли обцянки допомогти в боротьб з татарами не зреалзовано, не вважав i Данило себе зв язаним обцянкою ун з Римом. Побачив i папа, що в цьому вдношенн Данило нчого не зробить.Щоправда, 1257 року новий папа Олександр II загрожував Данилов викляттям за те, що вдступив вд послуху Римськй Церкв. Цкаво, що найновш дослдники, католики, не надають под, що вдбулася в Дорогичин, значення коронування вона нчого не змнила в положенн Данила, який уже був з самого початку королем.

Корона ця була лише логчним розвитком полтичних подй пише М. Cтaxiв. Татарська небезпека була вистарчальним поштовхом i причиною до цього обостороннього зближення мж Римом Данилом та удлення й прийняття корони.Справа церковного зднання була тльки справою похдною.

Спльна небезпека, а не що нше, звязала обидв сторони. Корона була полтично-правним актом визнання за Данилом спадкових прав до давнього Кивського королвства та зовншнм його символом . Tому в римських рестрах нема жадних записв про пересилання корони.Вона була надслана як дарунок, як засб визначити з-помж рзних претендентв правного спадкомця, i нокентй IV визначив Данила, а не Олександра Суздальського королем-спадкомцем давнього королвства Рус. Традиц княжого i королвського Кива перейшли легально на Захд, а не на Пвнч у Москву, яка нколи не добилася того титулу i повищення аж до XVII ст пише А.Великий.

В цьому поляга глибоке значення под в Дорогичинi. Перед масою полтичних мотивв писав О Камнський ця справа церковного порозумння вдходить наче в другий план. Як вище згадано, Данило намагався нав язати мцн звязки з сусдами. Ще до татарсько навали вн мав яксь стосунки з Австрю.У 1246 роц був забитий герцог Австр Фрдрх , який не залишив спадкомцв.

Претендентками на престол виступили сестра герцога, здружена з королем Чех Пшемиславом II Оттокаром, та племнниця Гертруда, з якою р. 1252 одружився син Данила - Роман. Це викликало Вйну Австр з Чехю. На захист Гертруди та Романа склалася цла коалця - з Бел IV, Данила, герцога Баварського, польських князв Болеслава Малопольського та Владислава Опольського, литовських вйськ пд проводом князькв Товтида та Едивда.Значн сили союзникв пшли на Чехю, але, пограбувавши й сплюндрувавши околиц Опави й Оломюца в Mopaвi, повернулися.

На перешкод стали неприязн вдносини союзникв. 1253 року Роман примушений був покинути Австрю та Гертруду. Складн звязки встановилися у Данила з польськими князями. Псля смерт Лешка почалися мжусобн вйни, в яких Данило пдтримував Конрада Мазовецького та його синв. Пд час цих вйн 1243 року Данило з Васильком заволодли Люблином.Псля смерт Конрада Данило пдтримував добр вдносини з обома лнями польських князв - Краквською та Мазовецькою, змцнивши х шлюбом дочка Данила Предслава була одружена з Земовитом Мазовецьким. Литовськ племена, що x примучив свого часу Роман, чинили постйн напади на Волинськ земл. БЪда бЪ в землЪ ВолодимерсьтЪй от воевання литовского и ятвяжьского писав лтописець.

Угода мж Романовичами та князями Литовським i Жомотським трохи послабила гостроту, але ятвяги не припинили нападв. Лише литовськ княз виступали як союзники Романовичв, нш - як вороги.У 1230-их роках князь Мендовг почав формувати э литовських племен дину державу. Пдкоряючи свой влад дрбних литовських, а також укранських та блоруських князькв, вн шукав добрих вдносин з Романовичами i допомагав м у боротьб з ятвягами.

В 1252 р. Данило навть одружився з його племнницею, сестрою Товтовла. Проте, швидке зростання сили Мендовга викликало почуття небезпеки в Романовичв i привело до вйни, наслдком яко Данило здобув ряд мст, серед них - Городно.Меядовг вдступив Чорну Русь, Новогрудок, Слоним, Волковийськ - Даниловому синов Романов, який одружився другим шлюбом з дочкою князя Глба. Свою дочку Мендовг видав за молодшого сина Данила - Шварна.

Псля смерт Мендовга, син його Войшелк передав Шварнов литовський престол, а сам прийняв православ i пшов до монастиря. Таким чином на короткий час Литва опинилася пд владою Данилового сина. Ця литовська полтика була найбльш вдалою з ус зовншньо полтики Данила.Тут треба згадати ще один шлюб, який ма значення, але пзнше шлюб Данилово дочки, Coфi, з графом Тюринг Шварцбургом на початку 1250-их pp. Син x додав до свого прзвища слово poйсен , i псля нього велика провнця Тюринг називалася Poйсен.

Велику перешкоду бачив Данило у так званих татарських людях.У 1250-их роках цей антикнязвськй рух, татарофльський рух охопив широку територю Волин та Кивщини в област Случа, Тетерева, Бога. Лтописець згаду побжно, що пд час походу Данила на Литву татари порозумлися з населенням Бакоти, головним пунктом Пониззя, i призначили туди свого баскака. 3 Бакотою ще пд час боротьби з галицькими боярами довелося вести тяжку боротьбу.

Це був аж до татарсько навали значний осередок антикнязвсько опозиц. Данило здобув Бакоту, але як тльки вдйшли його вйська, вона знову вддалася татарам. Боротьба з татарськими людьми була дуже тяжкою на допомогу м прийшов у 1252 poц вовода Куремса, i це створило дуже тяжк умови для Данила. Про наступ татар Данило заалярмував папу, але жадно допомоги не дстав. Тод вн розпочав боротьбу власними силами.Син Данила, Лев III пшов на Межибожжя, Данило з Васильком зруйнували Болоховську землю, син його Шварно плюндрував мста над Тетеревом i Случою.

Був цлком знищений Возвягель, а населення його виведено. Ц приклади свдчать, яка жорстока була боротьба з татарськими людьми. Татарське населення та болоховц покорилися. Куремса був заслабий, щоб захистити x, сили його були недостатн для боротьби з усма Романовичами.Вдносини Данила та Василька з пископами не були добр. Ус пископи належали до боярсько опозиц, i княз боролися з ними. Перемиський пископ був забитий дврським чоловком Андрм Галицький Артемй втк до Угорщини, а Угровський Йоасафа, який, сам себе проголосив митрополитом псля татарсько навали, Данило вигнав, катедру злквдував, а замсть не заснував катедру у Холмi i сам призначив пископом вана. Володимиськ пископи були також у повнй покор Васильков.

Вони походили переважно з монастиря св. Данила, а Никифор Стенила був Васильковим урядовцем. Данило виявив себе видатним адмнстратором.Тльки наставали мирн часи - вн будував нов мста, села. Biн заснував Данилв, Львв, Холм, що його зробив свою столицею.

Приходили до нього нмц i русь- ноязичники й ляхи нотував лтописець идяху день i нч, i пдмайстри i майстри, i ремсники рзних фахв як вткали вд татар, бЬ жизнь и наполниша дворы, окрест града поле и лЬса . Вдзначаючи розмах колонзаторсько дяльност, лтопис писав, що за Данила у Галичин та на Волин засновано 70 мст, в яких розгорталися промисли, ремесла, будували пишн будвл, храми.Княжий двр Данила у Холм став визначним культурним осередком, в якому складали лтопис, що став частиною Волинського.

Знавц вважають його перлиною серед укранських Лтописв. Писав його спочатку печатник - канцлер Кирил, а пзнше пископ ван. Двр Данила вдзначався пишнотою, розкшшю. Як при вропейських королвських дворах, тут вдбувались турнри, виступали спваки, музики. Вживалося тут рзних мов, але панувала латинська, властива тодшнм королвським дворам Захдно вропи.Державу Данила добре знали в вроп вона репрезентувала Украну-Русь. В англйськй енциклопед XIII ст. Бартоломея написано Галиця розлога й багата крана, quae nunc Rhutenia a pi ribus nominatur , себто Галичину ототожнювали з Руссю. Велике значення мало висвячення Кирила митрополитом Кивським за вказвкою Данила цим пдкреслювалося наступнсть Галичини вд Кива. Данило почував себе наступником влади кивських князв.

I яскраво виявлено в Лтописному Холмському звод 1246 року. веденому, можливо, печатником Кирилом.У цьому звод приверта увагу мжнароднй його характер велич русько земл поставлено в звязок з пoдiями угорськими, польськими, литовськими, чеськими, австрйськими, татарськими.

Перемога над боярською опозицю, розгром угорсько-польсько нтервенц, встановлення modus vivendi з татарами викликали у Данила прагнення виявити сво права на всю Украну, включаючи Кив, яким володв - пд татарами - Ярослав Володимирович Суздальський.Це прагнення пдкреслив Данило, призначивши Кирила на митрополита вс Рус й виславши його на висвячення до Hiкe a 1246 роц. Таким чином боротьба мж пвденно-захдною та пвнчно-схдною Руссю за кервництво всма руськими землями тривала в нових умовах, пд зверхнстю сюзерена в особах ханв Золото Орди i монгольського Великого хана. Прагнення Данила знову заволодти Кивом, цим символом великого князвства цло Украни, виявилося в словах до нього Мендозга виряджаючи його сина Романа з новгородським вйськом на допомогу, в 1257 р коли Данило збирав сили проти Болоховсько земл, яка вдрзала його вд Кивщини, Мендовг переказав Пришлю тоб Романа з новгородц, аби пошел до Возвяглю, оттуда к Киву . Дуже важлив на цьому тл вдносини Галицько-Волинського та Володимиро-Суздальського князвств.

Сучасниками Данила були велик княз Володимиро-Суздальський - Ярослав та його сини Андрй та Олександр Невський.

Року 1243 Ярослава, першого з князв, хан Бату викликав до Золото Орди, звдки повернувся вн великим князем Рус . В. Пашуто вважа, що цей виклик, i призначення були наслдком того, що Ярослав не брав участи в бит на р. Ст 1238 року, коли княз намагалися покласти край переможному рухов татар.

Ярослав здобув великий вплив при двор Бату, але можливо, що цей фавор у Бату викликав пдозрле ставлення до нього при двор великого хана в Монгол Ярослава викликали до Коракоруму i там отрули. Цкава думка автора, що обидва укранськ княз - Михал та Данило - стали жертвою провокац Ярославового сина Михайло був забитий, Данило, бльш обережний уник небезпеки.Псля смерт Ярослава його сини дстали Андрй - Володимир та велике князвство, Олександр - Кив та всю землю Руську . Kpiм того Олександр володв Новгородом, не пдвладним татарам.

Андря пiдтpимyвaли Ярослав Тверський та Данило Галицький, з дочкою якого Андрй в 1250 роц одружився. 1252 року Олександр похав до Бату, до Золото Орди, i дстав ярлик на велике княжння. Проти Андря пшло татарське вйсько пд командою Неврюя. Андрй втк до Швец. Володимирський лтопис закида Андрв що не побажав вн царем себто татарам служити.Beликим князем став Олександр, який повв полтику повно супроти татар покори. 3 цю полтикою Олександра ставить Б. Пашуто в звязок вдрядження Бату, того ж 1252 року, вйська пд командою Куремси проти Данила.

Олександр, звльнившись з допомогою татар вд конкуренц власного брата, хотв був тим же способом звльнитися вд суперництва короля Данила. Але дода той же автор на вдмну вд князя Андря Ярославича, Галицько-Волинськнй князь зумв вдбити татар, втративши лише Пониззя.Псля того, як хрестоносн вйська зруйнували Константинополь i 1204 року заснували на рунах Взантйсько мпер Латинську, Взантя зорганзувала в Hiкe нову столицю.

Туди перейшли i цсарський двр з Федором I Ласкарисом, i патрарх.Цсар Феодор , зокрема, ван Ватац шукали союзв для боротьби з Латинською мперю та Папською Kypiю. Союз з цсарем Фрдрхом II у 1240-роках хвилював Kypiю. Одночасно вона намагалась навязати звязки з татаро-монголами й вислала послв до Монгол, щоб розпочати спльну акцю проти Нкейсько мпер. Олександр включився в союз, який наприкнц 1250-ох poкв звязав Нкейський Взанйський двр, очолений цсарем Ватац, та великоханський двр у Коракорум.

Не може бути сумнву пише Б. Пашуто що в татарсько-нкейських переговорах брали участь руськ себто володимиро-суздальськ дипломати . В ход переговорв Олександр 1258 року примушений був визнати татарське панування над Новгородом, хоч татари нколи його не пдкоряли. Тод ж встановлено систему баскакв i досягнуто привлев для Церкви й духовенства.Тод ж покнчено з незалежним снуванням Галицько-Волинського князвства замсть Куремси прийшов pоку 1258 вовода Бурундай з бльшими силами.

Спочатку вн, не оголошуючи вйни Романовичам, закликав ix на допомогу в поход на Литву, i Василько мусв ти з ним це привело до розриву з Литвою. Наступного року Бурундай зявився з ще бльшими силами i примусив знищити власними руками вс укрплення Кремянець, Лучеське, Данилв, Стожек, Луцьк, Львв, Володимир.Залишився тльки добре укрплений Холм. Псля того татари пшли на Польщу i зруйнували Люблин, Завихость, Сандомир, Лисець, Кракв. Цей останнй напад татар зруйнував усе, що зробили Данило та Василько для оборони Галицько-Волинсько держави. Року 1264 помер Данило в гркй свдомост безпорадного свого становища.

Лтопис присвятив зворушлив слова на спогад короля Данила, що був мудрий, як Соломон . Данило - це найбльша постать в icтopi Галицько-Волинсько держави. Вн вв свою дяльнсть серед незвичайно важких обставин.З великими зусиллями вн наново зднав розбиту державу, ведучи боротьбу з Польщею та Угорщиною з анархчним боярством.

Нчого не втратив з батьквських земель, забезпечив кордон у Карпатах i вд Всли, поширив державну територю на пвноч. Привернув авторитет княжо влади, наново зорганзував державний апарат.Не дав знищити сво держави татарам, особистими жертвами здобув мир i пдготував свою крану до вдсч орд. Супроти наступу Аз вийшов у звязки з Захдною вропою, шукаючи там полтично i культурно допомоги. Трудом свого життя вн вдбудував державу свого батька Романа i поклав основи пд дальший розвиток.

З Данилом зйшов з сторичного кону один iз найвидатнших володарв Украни, талановитий, самовдданий, освчений. Загальн обставини не дали йому довести до кнця справу пднесення Украни, але, не зважаючи на вс перешкоди, вн багато зробив у цьому напрямку.Вн збрав yc земл, що ними володв Роман, створив iз них з допомогою Василька могутню державу, з якого рахувалися сусди, яку визнавав за поважну папа. Свом коронуванням вн затвердив становище як королвства, як гдно спадкомниц традицй Кивсько держави, i уможливив майже на сто рокв снування.

Данило, не зважаючи на тяжк умови постйно вйни, зумв зламати боярську опозицю i творити державу на нових началах. Галицько-Волинська держава зайняла почесне мсце серед вропейських держав мста викликали здивування, армя доходила до Калша та Оломунця, вйськова тактика здобула славу.Не зважаючи на тсн звязки з Захдною вропою, культура, закони, лтература, релгя Галицько-Волинського князвства залишалися укранськими.

Доба Данила важлива й тим, що протягом 20 рокв яскраво намтилася рзниця мж деологю та орнтацю укрансько держави i Володимиро-Суздальсько тод, як Данило для змцнення сво держави та звльнення вд татарського панування шукав зв язок з вропою, Олександр, орнтуючись на схд, визнав безоглядно владу татар.Таким чином стали один проти одного два piзн свти. Список використано лтератури 1.Брайчевський М. Конспект стор Украни К. Видав. полграфчний центр Знання , 1993 2.Грушевський М.С. сторя Украни-Руси В т Т.2 Х-Х вк К. Наукова думка, 1992 3.Давня сторя Украни Навч. посбник для вищ.навч.закладв.

У 2 кн. П.П.Толочко, Д.Н.Козак, С.Д.Крижицький та н К.Либдь, 1994 4.сторя Украни Курс лекцй. У 2 кн. Кн.1 Вд найдавнших часв до кнця ХХ столття Л.Г.Мельник, В.Д.Баран, О Гуржй та н К.Либдь, 1991.

– Конец работы –

Используемые теги: Даниил, Галицкий, Внутренняя, Внешняя, политика, Данило, Галицький, його, внутрЁшня, зовнЁшня, полЁтика0.141

Если Вам нужно дополнительный материал на эту тему, или Вы не нашли то, что искали, рекомендуем воспользоваться поиском по нашей базе работ: Даниил Галицкий и его внутренняя и внешняя политика (Данило Галицький - його внутрЁшня та зовнЁшня полЁтика)

Что будем делать с полученным материалом:

Если этот материал оказался полезным для Вас, Вы можете сохранить его на свою страничку в социальных сетях:

Еще рефераты, курсовые, дипломные работы на эту тему:

Нидерланды Внутренняя, внешняя политика и экономика в 90-е годы
Буржуазная революция в этой стране прошла еще в VI веке. Меня поражает, как такое небольшое государство могло быть таким могущественным в то время,… В XVII в. Нидерланды приступили к широким территориальным захватам, главным… В 1881 образован Социал-демократический союз Нидерландов, в 1894 - Социал-демократическая рабочая партия с 1946 Партия…

Нидерланды : экономика, внутренняя и внешняя политика в 90-е годы
Буржуазная революция в этой стране прошла еще в ?VI веке. Меня поражает, как такое небольшое государство могло быть таким могущественным в то время,… В результате Нидерландской революции XVI в. на территории Нидерландов,… В XVII в. Нидерланды приступили к широким территориальным захватам, главным образом в Юго-Восточной Азии…

Внутренняя и внешняя политика Австралии
Площадь 7 692 024 км2 включая остров Тасмания, 68 400 км2 . По площади Австралия - самый маленький континент, но 6-е государство в мире. По… Столица г. Канберра 323 тыс. чел 2002 . Государственные праздники День… Денежная единица - австралийский доллар.

Внутренняя и внешняя политика Японии в послевоенные годы
Аналогичные договоры были заключены с некоторыми другими странами, в том числе с Россией трактат о торговле, 1885г По первому российско-японскому… С конца XIX в. Япония встала на путь войн и территориальных захватов. После… В результате поражения в войне Япония утратила все колонии, потеряла 25 национального богатства, оказалась отброшенной…

Внешняя и внутренняя политика РФ печатных СМИ Германии 1988-1999 гг.
Нельзя преследоватьсугубо меркантильные цели, необходимо еще учитывать и мнение других. Иименно анализ периодической печати зарубежных стран может… Несколько государствсовременного мира, на протяжении десятилетий ведут между … Эти действия еще обострили ситуацию в мире.Так же данный период, во временном отношении не сильно отдален отнастоящего…

Внешняя политика, её содержание, характер, связь с внутренней политикой
Объяс¬няется это тем, что сама природа политики характеризуется взаимодействием и противоборством различных интересов и сил, как внутри той или иной… Поэтому важными составляющими предмета полито-логии выступает международная… Эти особенности связаны с характером международных отношений, спецификой внешней политики.Если внутри страны…

Методические указания для самостоятельной работы 2. Внутренняя и внешняя политика России накануне войны
Воскобойников С Г... Отечественная война года и е герои...

Внешняя и внутренняя политика СССР (1919-1990 гг.)
Также после гражд. войны царила разруха и нищета, преодолеть которую возможно только при взаимопомощи регионов.Например, РСФСР нужна была нефть… Так, 1 июня 1919 г. Декрет ВЦИК оформил договорные отношения РСФСР с Украиной,… А внутренняя и внешняя нестабильность порождала желание объединиться с сильным союзником, который мог бы навести…

Внутренняя и внешняя политика алавитов в Сирийской Республики во второй половине ХХ – начале ХХI вв.
Возможность радикального изменения внутриполитической ситуации в Сирии определялась опорой ПАСВ на Военный комитет, где ведущую роль играли… Этот консенсус И. Рабинович называл «армейско-партийным симбиозом». … Его точку зрения во многом разделяет и Н. ван Дам. Разумеется, руководство ПАСВ не могло не стремиться к укреплению…

Внешняя политика
Нынешняя ситуация в мире при всех её вызовах в корне отличается от периода холодной войны.Несмотря на рецидивы старых подходов, все же растет… Россия, США и другие ведущие государства тесно взаимодействуют по широкому… Мы сообща решаем проблемы глобальной энергетической безопасности, защиты здоровья людей от эпидемий, обеспечение…

0.03
Хотите получать на электронную почту самые свежие новости?
Education Insider Sample
Подпишитесь на Нашу рассылку
Наша политика приватности обеспечивает 100% безопасность и анонимность Ваших E-Mail
Реклама
Соответствующий теме материал
  • Похожее
  • По категориям
  • По работам
  • Внешняя политика СССР в конце 30-х годов Достаточно сильным при оценке действий советской дипломатии в 30-е гг. является влияние штампов периода «холодной войны», как, например, «козни… С другой стороны, СССР являлся наследником Российской империи с ее очевидными… Осуществление этой функции входило в задачу и политической системы СССР. Естественно, что наибольшее место в…
  • Кадровая политика политика НК "ЮКОС" Ценовая политика, расширение ассортимента, улучшение качества и сокращение времени обслуживания клиентов, обеспечение послепродажного обслуживания,… При этом следует иметь в виду, что поиск и реализация тех или иных конкретных… Для того чтобы выжить и процветать организации необходимо иметь и регулярно получать соответствующее число работников…
  • Внешняя политика Ирана и значение на международной арене как актера Международных отношений Сейчас нет противостоящих друг другу коалиций, но возникли новые очаги напряженности. Они охватывают почти всю дугу нестабильности, разделяющую Север и Юг. Конечно,… Для России особенно актуален вопрос о направлениях и перспективах развития ее отношений с единственной исламской…
  • Внешняя политика Франции после президентства де Голя Внешнеполитическая доктрина и внешнеполитический курс страны определяются главою государства. Внешняя политика - это политика Президента говорит Н.А.Назарбаев Нурсултан… Внешняя политика обслуживает интересы внутренней политики государства, иными словами, внешняя политика - это…
  • Внутренняя и внешняя среда организации Организация находится в состоянии постоянного обмена с внешней средой, обеспечивая тем самым себе возможность выживания. Но ресурсы внешней среды не… Изучение внутренней среды компании дает руководству возможность оценить… Как и в случае с внешней средой, задача стратегического менеджмента компании поддерживать и улучшать стороны, которые…