рефераты конспекты курсовые дипломные лекции шпоры

Реферат Курсовая Конспект

Украинский романтизм и Русская Троица

Украинский романтизм и Русская Троица - раздел История, 1. Укранський Романтизм. 2. Руська Трйця Та Хн Перш ...

1. Укранський романтизм. 2. Руська трйця та хн перш збрки. 3. Русалка Днстрова. 4. Дяльнсть Русько трйц на тл Галицького вдродження. 5. Зв язки з ншими слов янськими дячами. 6. Вплив на подальший розвиток захдно-укрансько лтератури. Укранський романтизм ма багато спльного з романтизмом загальновропейським. Але водночас це глибоконацональне явище, живлене укранським корнням, укранським свтосприйняттям укранською сторю.

Окрм цього, Романтизм як етнокультурна домнанта першо половини 19 ст в Укран народився з власних нацональних джерел флософсько думки, успадкувавши весь попереднй розвиток Бовсунвська, ст.17. Як вропейський романтизм вибудовував сво естетичн погляди на флософ Гердера, так укранський романтизм послуговувався флософю Сковороди. Для нього характерна значна сакралзаця сфери естетичного.Поезя сть винайдення скри божества в дйствительностФранко,ст.399. Якщо поезя сприймалася як божественне откровення, то поет уявлявся пророком. Цлком закономрно, що Французька революця не справила на схдновропейськ держави такого враження, як на нш вропейськ крани.

На схдновропейський романтизм значною мрою вплинув розвиток капталстичних вдносин, розгортання нацонально-визвольного руху, Втчизняна вйна 1812р. На вдмну вд романтизму вропейського, укранський, як росйський, виступав не стльки проти норм буржуазного суспльства та просвтительських дей, скльки проти феодально дйсност.

Схднослов янський романтизм формувався в умовах впровадження капталстичних вдносин. До того ж на нього значною мрою, як на захдно- та пвденнослов янський, вплинула розгорнена боротьба проти колонального гнту, за нацональне самовизначення. Характерна для захдновропейських лтератур свтова туга трансформувалася тут у нацональну тугу. Для творв укранського романтизму характерне яскраве прагнення до всеслов янського об днання.Укранц виробили власний варант теор нац, розроблений Фхте та Гердером, заснований на загальнослов янськй спльност та етнокультурних традицяхБовсунвська , ст 19. Центральною фгурою романтично поетики ста людина. Людина сприймалася насамперед як витвр природи, а вже потм як продукт соцально дяльност.

Укранським романтикам людина уявлялася сходинкою до божественного. Народ же в уявленн романтикв виступав певним об днанням всебчнорозвинених особистостей.За таких умов вони вважали можливим снування гармонйного суспльства. Жанров пошуки романтикв зосередились на лричних модифкацях.

Лрика була тим жанром, який в практиц романтикв пдпорядковував соб вс нш жанри. Роман став лричним, драма стала лричною.Берковский Н. Я.Эстетические позиции немецкого романтизмаЛитературная теория немецкого романтизмаДокументы.Л 1934.Ст.35. Романтики значно збагатили можливост, широко застосувавши суб ктивно-лричну типзацю, глибокий психологзм, контраст синтез, двопланову конструкцю образу, асоцативнстьКомаринець, ст.9. стинним пзнанням вони вважали пзнання чуттве, емоцйне.

М. Грушевський дату початки нацонального вдродження Галичини першими десятилттями 19 ст коли серед нового унатського духовенства з являються освчен тямущ люде, як думають не тльки про нтереси сво церкви, а й про нтереси народн, нацональн, заходяться коло пднесення народно освти добробуту, коло розвою нацонально культури. Грушевський М. люстрована сторя Украни.Кив-Львв, 1913. Ст.481. На початку 30 х рр. 19 ст. у Львов пдйматься нова хвиля нацонального руху. В цей час почина функцонувати гурток студентсько молод на чол з Руською трйцею, який ставить перед собою задачу вправлятися в слов янськй руськй мовах, вводити в руських колах розмовну руську мову, пднмати дух народний, просвщати народ , протистоячи полонзму, воскресити руську письменнсть в Галичин.

Головацкий Я. Воспоминание о Маркияне Шашкевиче и Иване ВагилевичеЛитературный сборник Львов, 1885 Вып.13- ст.11. До складу Русько трйц входили Маркян Шашкевич Руслан , ван Вагилевич Далибор , Якв Головацький Ярослав . На той час вс вони були студентами-семнаристами. Маркяну Семеновичу Шашкевичу 1811-1843, лтературна дяльнсть якого припада на 1833-1843 роки, належать понад тридцять вршв, незавершена поема Перекинчик бсурманський, казка Олена, переспви та переклади з давньорусько, чесько, сербсько, польсько та грецько, клька статтей та нотаток, а також перша укранська Читанка для народних шкл видана у 1850 . ван Миколайович Вагилевич1811-1866 у двох свох поетичних творах укранською мовою та клькох польською виступив послдовним романтиком.

Плдно займався етнографчним дослдженням бойкв, гуцулв та лемкв.

Якв Федорович Головацький1814-1881 також плдно займався етнографчними дослдженнями побуту народв Карпат йому також належить ряд романтичних вршв. Перша збрка семнариств не призначалася до друку.Син Рус1833-рукописна збрка, про яку Б.Лепкий сказав, що це перший в Галичин збрний прояв народно думки, як доказ щиро охоти через лтературу двигнути нард з упадку. До складу входили врш народною мовою Шашкевича, Мнчакевича, Левицького з Бовшева Левицького з Августвки, обробка народно легенди Хрестец камнний край Любачева. автори намагалися опанувати народною мовою поетичний жанр народного послання, врша-алегор, пейзажу та деяк нш жанри всього у змст перераховано 13 творв, але загалом поез ц першо збрки вдзначаються ще не виробленою вршовою формою. Для не також характерний синтез фольклорно та книжно-словесно тенденцй, що взагал було властиво для ус тогочасно укрансько лтературиНахлк. У квтн 1834 року до льввсько цензури було подано збрку Зоря, девзом яко були слова-Свти, зоре, на все поле, закль мсяць зйде. Але на той час у Львов не було цензора, який би займався укранськими виданнями.

Тому Зорю було вдправлено до Вдня, до вдомого цензора грецьких слов янських книг - Вартоломея Коптара Степан Шах, ст.77 . Вденський цензор не став брати на себе вдповдальнсть за дозвл чи заборону опублкування збрки вдправив до Львова з таким висновком 1. Наша Галичина ма понад 2 мльйони руснякв, а Угорщина мльйон, що дуже прихильно привтають це видання у свой мов. 2. Так само привта його 6-7 мльйонв росйських руснякв т само мови. 3. Отже, його круг дяння простягаться на 9-10 мльйонв душ 4. Але треба брати до уваги, що наш й росйськ поляки дивитимуться з заздрстю ненавистю на цю дос не упривлейовану лтературу Возняк М. Столття Зор Маркяна ШашкевичаДло 1934 5трав. Псля повернення збрки до Львова остаточною рецензю була заборона. рукопис не збергся.

Про змст ц друго збрки можна судити тльки з спогадв Я. Головацького та замток В.Коптара.

Вдомо, що розпочиналася вона портретом Б.Хмельницьког роботи вана Вендзловича.

У нй вмщувалися фольклорн записи та оригнальн твори гуртквцв, життпис Б.Хмельницького та лтературна обробка колядки Хмельницького обступлен Львова Шашкевича.Гуртквц усунули з правопису збрки Ь та Ы, а замсть них послдовно вживали Ь та И. До 1835р. належить перший друкований виступ Шашкевича - публкаця його оди Голос галичан, змст яко не становить особливого лтературного нтересу. Найголовнша заслуга цього твору поляга в тому, що вн написаний укранською мовою.

А в 1836р. нарешт вдалося опублкувати альманах Русько трйц пд назвою Русалка Днстрова хоча на титульн сторнц стоть дата 1837. В Русалц Днстровй найповнше реалзувалися прогресивно-романтичн лтературн та лтературно-науков погляди М. Шашкевича та його товаришвМ. Вальо, ст.145. До складу ввйшли народн псн, власн оригнальн твори, переклади з сербського та уривки з Каледворського рукопису, а також статт лтературно-критичного, фольклористичного й сторографчного характеру.

На цей раз гуртквц виршили пти в обхд льввсько цензури у вересн 1836р. Головацький переслав рукопис Русалки сербському громадському культурному дячев, з яким познайомився пд час свого перебування у Пешт на початку 1835р Георгю Петровичу до Пешта, де був цензор слов янських книг друкарня. Там було надруковано.Льввський цензор В. Левицький заборонив поширення ц збрки 800 примрникв, надсланих до Львова, були конфскован.

До читачв, переважно це були жител Галичини, потрапило тльки 200 примрникв а нш 600 до 1848 р. збергалися у льввському цензурному комтет.Русалка Днстрова - перше видання в Галичин, надруковане гражданкою. автори активно вдстоювали фонетичний правопис хоча в самй назв альманаху вони використали Ь, але читалася вона вже як . Вони також вдмовились вд Ъ та Ы, перш застосували до гражданки , а також вперше вжили ЙО, ЬО, як вживаються й зараз.

Творчсть лтературно-культурницького угрупування Руська Трйця, насамперед виданий ними альманах Русалка Днстрова, засвдчу появу прогресивних тенденцй в естетичнй думц Галичини 30 х рокв 19 ст.В. Горинь, ст.33 Це видання ршуче поривало з церковно-книжною лтературою, яка побутувала тод на Галичин, започатковувала нову лтературу народною мовою на народнй основ.До появи в лтератур краю переважала церковно-схоластична високоштильна поезя та принципи шкльного класицизму.

Русалка Днстрова вдкривала перспективу розвитку прогресивно науково-лтературно дяльност на захдно-укранських земляхМ. Вальо, ст.147. Шашкевич, Вагилевич Головацький свою Русалкою впроваджували деали Романтизма.Найяскравше хн романтичн погляди вдбилися у х лричнй поез. У розумнн суспльних явищ Трйця значною мрою вдштовхувалась вд позицй Просвтництва, але на далектику людини свту суб кта об кта, часу вчност, ндивдуума природи вони вже мали яскраво виражений романтичний пдхд. У свох творах вони пропагували цей пдхд до тих явищ, як зображували. хня поезя, зокрема Шашкевича, значною мрою вплинула спонукала до подальшого розвитку усю наступну захдноукранську поезю, збагативши новими елементами.

У поез Вагилевича вдчуваться вплив на нього польського, а можливо нмецького романтизму пероду Бур й натиску через свою поезю дяч Русько Трйц знайомили свох землякв з кращими надбаннями романтизму захдного схдного.Все, що вони пропонували, було новим незвичним хня сторична концепця, орнтаця на фольклор, використання у творах народно мови, обстоювання народност мистецтва але виявилось прогресивним для подальшого розвитку лтератури у Захднй Укран. Це була нова лтература на народнй основ, нердко гером виступав сам народ, або його представник.

Наприклад, ватажок народного повстання.У творчост Русько трйцнайвиразнше у Шашкевича втлено три основних типи героя романтично-сторична постать ватажка народних мас романтично-психологчний тип непересчно ндивдуальност, яка стражда у пошуках особистого щастя, просвтительсько-романтичний тип сучасно освчено молодо людини, яка прагне служити нацонально- культурному вдродженню рдного народуНахлк, ст.336. Вони вболвали за долю рдного народу пклувались його освтою, що х самих робило схожими на романтичних геров, беззастережно вдданих свой справ.

Недаремно цю трйцю називають будителями Галичини. хня дяльнсть була спрямована на розв язання багатьох суспльно-полтичних та культурних проблем, зокрема поширення освти народною мовою серед народу. Проте вони не були понерами у цй сфер дяльност.

Вони могли користуватися значним теоретичним матералом, накопиченим хнми попередниками М. Левицьким Могильницьким Снгурським.Романтичне розумння народно лтератури Шашкевич висвтлив у статт Азбука Abekado, якою вн вступив у т. зв. азбучну вйну, що розгорлася в Галичин псля появи у додатку до Gazety Lwowskie Rozmaitosciach за 1834р. статт Про запровадження польського абецадла у письменство руське укранського фольклориста мовознавця Й. Лозинського.

Свою позицю Шашкевич аргументував найбльшою вдповднстю кирилиц до передач фонетичних граматичних особливостей укрансько мови , навпаки цлковито непридатност для цього польського чи ншого латинського алфавту. Шашкевич виступав на захист заокруглено кирилиц, яка мала поступово трансформуватися у цивльний шрифт.В цй статт вн яскраво засвдчив сво ставлення до лтератури Лтература будь-якого народу образом його життя, його способу мислення, його душ повинна вколоситися, вирости з власного народу розквтнути на тй же самй нив , якщо будемо впроваджувати до слов янсько лтератури чуж звороти чужий спосб висловлення , то будемо втручатись в тло, що ма свою душу, ншою, чужою душею, яка не прихилиться до народу.

М.Шашкевич. Азбука абецадло Шашкевич Маркян. Твори К 1973 Ст. 126.Це був перший вдвертий виступ на захист народност лтератури на Галичин.Виступи М. Шашкевича, Й. Левицького та деяких нших дячв припинили домагання ввести в укранську мову латинський алфавт.

Я. Головацький писав Коли б в 30 х роках прийняли польське абецадло - пропала б руська ндивдуальна народнсть, пропав би руський дух з Галицько Руси зробилась би друга Холмщина. Горак Р. Д. Задля празника.У сутнках Романи-есе К 1989 Ст. 287- 288. У 1836 р. М. Шашкевич уклав першу в Укран Читанку для малих дтей, яка протягом багатьох рокв служила диним пдручником для навчання дтей у сльських школах грамот рдною мовою Вагилевич у 1845 р. написав опублкував Grammatyku jezyka maloruskiego w Galicji.

Якв Головацький склав видав 1849 р. Граматику русько мови. Йому також належить один з перших нарисв з стор освути в Галичин Про перший лтературно- розумовий рух русинв у Галичин Кирчв, ст. 29- 30. Значний внесок був зроблений дячами Русько трйц в розвиток етнограф та фольклористики на захдноукранських землях. На х етнографчну дяльнсть значною мрою вплинули твори захдних та схдних етнографв та фольклориств.Серед них чеськ збрки Краледворський рукопис1818 та Зеленогорський рукопис1819 чеськ пдробки пд народну поезю В.Ганки та Й.Лнди Шашкевич Вагилевич переклали окрем уривки укранською мовою та збрки росйського фольклору К.Данилова, М.Чуркова, М.Попова та н. М.Шашкевич ативно збирав зразки народнопоетично творчост, клька його записв увйшли до збрки В.Залеського. .Вагилевич займався дослдженням карпатських етнчних груп - бойкв, гуцулв та лемкв.

Йому належать фольклорно-етнографчн та сторичн розвдки, присвячен зокрема укранськй мфолог та символиц.

А також збрка легенд оповдань пд назвою Kronika Ludu z demologii slowianskiej. х третй товариш, Якв Головацький, був насамперед ученим-славстом - фольклористом, етнографом, лтературознавцем, сториком, мовознавцем, бблографом. Йому належать так прац як Подл часу у русинв, Слова втання, благословенства, чемност обичайност у русинв, Очерк старославянского баснословия, или Мифологии. Разом з Вагилевичем вн також заклав основи укранського карпатознавства.Навчаючись в унверситет, дяч Трйц активно знайомились з творами вропейського вдродження.

Львв у той час був одним з центрв слов янсько лтератури та наукового взамообгу. До х послуг була бблотека нституту Оссолнських, читальний зал яко вдкрився у 1832 р та приватн колекц. Якв Головацький так писав про молод роки Шашкевича Книгохранилища унверситетские Оссолинського достарчали не мало поживи для го все больше лакнучого духа. Я. Головацький.Пам ять Маркяну Руслану Шашкевичу Внок русинам на обжинки Ч. 2 Вдень 1846 Ст. 5. Там вони мали змогу ознайомитись з творами Й. Добровського, П. Шафарика, Ф. Челаковського, Ф. Палацького й П. Шафарика.

Особливо на хню творчсть вплинула романтична поема останнього Дочка Слави, з яко Вагилевич переклав укранською мовою окрем сонети, та стаття того ж таки автора Про лтературну взамнсть мж слов янськими племенами говрками 1836, на яку в свою чергу сильно вплинули преромантичн погляди Гердера.Шашкевич, Вагилевич Головацький цкавилися сторичними, етнографчними, флологчними творами сербських, чеських, польських, росйських та н. дослдникв. Окрм цього х також значною мрою цкавила лтература творчсть укрансько школи у Польщ Шашкевич переклав укранською мовою уривок з поеми С.Гощинського Канвський замок, творчсть Котляревського, Квтки-Основ яненко, а також лтературно-етнографчн збрки, як в той час видавалися на Схднй Укран. Окрм ознайомлення з творами дячв слов янського романтизму, гуртквц налагоджували особист стосунки з деякими з них. Вже на початку 1835 року, перебуваючи у Пешт, Якв Головацький близько зйшовся з сербськими дячами Георгм Петровичем завдяки якому побачила свт Русалка Днстрова, Теодором Павловичем, з хорватом Ф.Курелацом, а його наставником у вивченн слов янських мов, лтератур, фольклору та етнограф став Ян Коллар.

Вн також пдтримував зв язки з В.Ганкою, Я.Коларом, М.Максимовичем, О.Бодянським, .Срезневським, П.Лукашевичем та П.Шафариком.

З 1836 року розпочалося листування П.Й.Шафарика й .Вагилевича.У свох листах Вагилевич подав багатий фактаж стосовно укрансько мови, особливостей, розвитку та далектв, зокрема галицьких.

Взагал Шафарику належить визначна роль у розвитку чесько-укранських взамин. Вн листувався не лише з Вагилевичем, а й з С.Головацьким, О.Бодянським та Могильницьким. А також систематично публкував у журнал Casopis ceskego museuma матералв з укрансько етнограф, фольклору, палеограф. Вагилевич також листувався з Максимовичем та Погодним.Шашкевич мав особист зв язки з В.Залеським, чеськими письменниками вченими, на той час львв янами, Я.П.Коубеком К.Ф.Запом. Захдна Украна географчно ближче до вропи, нж до Рос, тому не дивно, що захдновропейськ впливи були в нй сильншими, нж росйськ.

Нердко твори наших авторв як Русалка Днстрова друкувалися за кордоном. Але в цлому, нова лтература на народнй мов, яка виникла завдяки дяльност Русько трйц, орнтувалася на Схдну Украну.Захдноукранськ дяч пропагували возз днання Украни створення дино лтературно мови. Наслдуючи дячв Трйц укранською мовою почали писати цлий ряд прогресивних укранських письменникв.

Найвизначншим з яких безсумнвно ван Якович Франко, предтечею якого Нахлк вважа М. Шашкевича Нахлк, ст. 334, за типом митця, що зумв синтезувати у свой творчост громадськ мотиви з лричними нтонацями, фольклор та лтературу, а також успшно поднувати лтературну та громадську дяльнсть.Укранською мовою писали М. Черемшина, Л. Мартович, В. Стефаник та багато нших. Жанр новели, в якому пзнше так плдно працював Стефаник, започаткував на захдноукранських землях М. Шашкевич свою казкою Олена, в якй опрацьовано новелстичний фабульний матерал.

Головний герой - легендарний ватажок опришкв Медведюк, образ якого гперболзовано, а весь твр носить на соб печать тамничост.Для творчост Шашкевича, Вагилевича та Головацького, як для всх тогочасних романтикв, характерне звернення до славного минулого свого народу Болеслав Кривоустий пд Галичем, 1139, фольклорн стилзац О Наливайку, Хмельницького обступлен Львова М. Шашкевича, Dumy, легендарно - сторична балада Мадей Вагилевича.

Ц твори не вдзначалися сторичною достоврнстю, а лише символчно виражали нколи абстрактну вру у вдродження укранського народу.Подбн твори писали М. Устиянович, А. Могильницький та н. Новим яксним етапом у змалюванн сторичного минулого стали вже твори Т. Шевченка ван Пдкова, Тарасова нч та н Також для Шашкевича, Вагилевича й Головацького характерне замилування природою, що вилилось у чудову пейзажну лрику Пдлисс, Сумрак вечернй Шашкевича, Весна, Рчка як мають алегоричний змст Головацького.

Значний у них доробок любовно лрики Туга, Врна Шашкевича, Wspomnienie, Spotkanie Вагилевича, Два вночки Головацького. Але найпродуктивншим щодо подальших наслдувань був напевно започаткований ними жанр послання Слово до чтителей руського язика, Руська мати нас родила Шашкевича, До L Вагилевича, Руський з руським повстрчався, Братов з-за Дунаю Головацького.Пзнше до цього жанру зверталися М.Устиянович До перемишлян, До Зор галицько , А. Могильницький Ученим членам Русько Матиц, Ю. ФедьковичаОскресни, Бояне та багатьох, багатьох нших. Етнографчн дослдження Трйц започаткували укранське карпатознавство, м належать перш у Галичин твори з стор культурного розвитку рдного краю та бблографчн видання.

Лтература 1. Нахлк .К, Нова лтература в Захднй Укран сторя укрансько лтератури 19 столття.Кн.1 Кив, 1995. 2. Кирчв Р.Ф Етнографчно-фольклористична дяльнсть Русько Трйц - Кив,1990. 3. Шапрко Руська Трйця проблеми народно освти в галичин Шашкевичана.

Нова серя. Випуск 1-2. Львв-Броди-Вннпег, 1996. 4. Вальо М Лтературно-критичн де Русалки Днстрово розвиток лтературно-науково думки на захдноукранських землях у 30-40 х рр. 19 столття Шашкевичана. Нова серя. Випуск 1-2. Львв-Броди-Вннпег, 1996. 5. Горинь В Естетичн погляди Русько ТрйцДо генези укранського романтизму Шашкевичана.Нова серя. Випуск 1-2. Львв-Броди-Вннпег, 1996. 6. Стеблй Ф Руська Трйця в концепц укранського нацонального вдродження М.Грушевського Шашкевичана.

Нова серя. Випуск 1-2. Львв-Броди-Вннпег, 1996. 7. Гольберг М.Я Пвденнослов янськ зв язки Русько трйц Мжслов янськ лтературн взамини Кив, 1961. 8. Журавська .Ю Франко розвиток чесько-укранських лтературних зв язкв Кив, 1958. 9. Кирилюк .П Укранський романтизм у типологчному зставленн з лтературами захдно- пвденнослов янських народвперша половина 19 столття. Сьомий Мжнародний з зд славств Кив, 1973. 10. Франко Твори у 50-ти томах.Том 29 Кив,1980. 11. Шах С О.Маркян Шашкевич та Галицьке вдродження Париж-Мюнхен, 1961. 12. Комаринець Т дейно-естетичн основи укранського романтизму Львв, 1973. 13. Бовсунвська Т Феномен укранського романтизму Кив,1997. 14. Плющ П.П Нариси з стор укрансько лтературно мови Кив,1958. 15. Колесса Ф Фольклористичн прац Кив. 16. Укранськ поети-романтики 20-40 х рр. 19 столття Кив, 1968. 17. Укранськ поети-романтики 20-60 х рр. 19 столття Кив, 1987.

– Конец работы –

Используемые теги: Украинский, Романтизм, Русская, Троица0.07

Если Вам нужно дополнительный материал на эту тему, или Вы не нашли то, что искали, рекомендуем воспользоваться поиском по нашей базе работ: Украинский романтизм и Русская Троица

Что будем делать с полученным материалом:

Если этот материал оказался полезным для Вас, Вы можете сохранить его на свою страничку в социальных сетях:

Еще рефераты, курсовые, дипломные работы на эту тему:

Основные достижения русской культуры XIX века: романтизм в России; корни русского романтизма; русская национальная музыкальная школа и живопись во второй половине XIX века
Романтизм противопоставил утилитаризму и нивелированию личности устремленность к безграничной свободе и бесконечному , жажду совершенства и… Мучительный разлад идеала и социальной действительности - основа… Интерес к национальному прошлому нередко - его идеализация, традициям фольклора и культуры своего и других народов,…

Курс русской истории Лекции I—XXXII Курс русской истории – 1 КУРС РУССКОЙ ИСТОРИИ Лекции I—XXXII Василий Осипович Ключевский
Курс русской истории Лекции I XXXII... Курс русской истории...

РУССКАЯ ПОЛИТИКА И РУССКАЯ ФИЛОСОФИЯ
На сайте allrefs.net читайте: "РУССКАЯ ПОЛИТИКА И РУССКАЯ ФИЛОСОФИЯ"

Стилистика русского языкаСтилистика русского языка
На сайте allrefs.net читайте: "Стилистика русского языка"

Украинский педагог эпохи украинского возрождения XVI-первая половина XVIII ст
В ч м суть предмета дошкольной педагогики... это наука об искусстве воздействия воспитателя на поведение воспитанника...

Русский национальный характер (в трудах русских философов)
ЗАКЛЮЧЕНИЕ ВВЕДЕНИЕ С давних времен, с самого своего становления Россия зарекомендовала себя, как страна необычная, не похожая на других, а потому… Но Россия, ее характер это характер ее народа, характер сложный и весьма… Национальный характер любого народа представляет собой целостную систему со свойственной ей иерархией качеств, черт,…

Мыслители Русского зарубежья о русской революции
И в особенности это относится к представителям гуманитарных наук - философам, историкам, политикам. Каждый из них по своему относится как к самой… Подразумевая систему во всех революциях будь то Россия или Франция, они в… Политическое несоответствие ,по его мнению, находится в парадоксе развития экономики государства, постоянно…

Роль В.Ф. Одоевского в русском романтизме ХІХ века
Творческий путь автора Обзор некоторых произведений кн. В.Ф. Одоевского, смешение мистики с реальностью. Реалистичность и социальная сатира… Университеты этих городов-княжеств предоставляли полную свободу… Весь мир того времени устремился за образованием в Геттинген, Гейдельберг, Кенигсберг, Иену. Бурная студенческая жизнь…

Проблемы русской национальной школы и изучения русской математики
Отсюда - острая необходимость в национальной школе, которая в состоянии будет взращивать в мо- лодом поколении качества во все времена отличавшие… Существует две тенденции для осмысления уроков в националь- ной школе 1… Ис- тинно русские идеи и принципы предполагают иное отношение к обра- зованию, но обращать внимание на образование…

Русская культура в XIV--XVI вв. В XIV в. начинается новый подъем русской культуры. Идет активное каменное строительство в Москве (белокаменный кремль), Новгороде (церкви Фёдора Стра-тнпата, Петра и Павла на Славне). Создается Лаврентьевская летопись. В
Активна общественная мысль. Новгородская ересь («жидовствующие») отрицала иконы и церковную организацию. Им одно время тайно благоволил Иван III,… Монах Филофей выдвинул идею «Москва — третий Рим», считая Москву наследницей… В конце XVI в. Фёдор Конь возводит Китай-город и Белый город в Москве и крепость города Смоленска. В 1550-х гг.…

0.035
Хотите получать на электронную почту самые свежие новости?
Education Insider Sample
Подпишитесь на Нашу рассылку
Наша политика приватности обеспечивает 100% безопасность и анонимность Ваших E-Mail
Реклама
Соответствующий теме материал
  • Похожее
  • По категориям
  • По работам