рефераты конспекты курсовые дипломные лекции шпоры

Реферат Курсовая Конспект

Зміна парадигми філософського мислення у XIX — на поч. XX ст.

Зміна парадигми філософського мислення у XIX — на поч. XX ст. - раздел История, деї розроблення наукової філософії” у європейській філософії XIX ст У Класичній Німецькій Філософії Майже Всі Філософські Проблеми Минулого Досяг...

У класичній німецькій філософії майже всі філософські проблеми минулого досягли досконалості — найвищого рівня розвитку. Але Гегель раптово помер (1831 р.), і в європейському філософському житті запанували розгубленість і невизначеність: було незрозуміло, як далі розвиватися філософії. Здавалось, що завдання філософії тепер зводилось до деяких незначних доповнень і деталізацій.

У 1819 р. вийшов друком перший том праці А.Шопенгауера "Світ як воля та уявлення", яку і вважають першою працею нової філософії.

У першій третині — середині XIX ст. у Європі розпочався процес досить радикальної зміни у способі філософування. Наслідком цього було виникнення некласичної філософії. Особливості її остаточно визначилися у XX ст.

В еволюції Західної філософії (після класичної німецької) виділяють такі періоди її становлення:

І період: з 40-х по 60-ті роки XIX ст. У цей період відбувається розпад класичних форм ідеалізму. Значного поширення набувають ірраціоналізм, неокантіанство, позитивізм, діалектичний та історичний матеріалізм.

II період: з 70-х років XIX ст. по 1914 p. До зазначених напрямів приєднуються інтуїтивізм, другий позитивізм — емпіріокритицизм, конвенціоналізм, іманентна школа, філософія життя.

III період: з 1917 p. У 20-ті роки виникають неопозитивізм, неореалізм, герменевтика, а згодом — структуралізм, філософська антропологія.

Нові школи і напрями споріднювала орієнтація на провідну роль у людських діях та поведінці людини нераціональних (або ірраціональних) чинників.

А явище некласичності поширилось і на інші сфери життя. У літературі їх пов’язують із творами німецьких та австрійських романтиків, у живопису – із появою спочатку імпресіонізму, а потім – абстракціонізму, супрематизму та ін.; подібні ж тенденції спостерігались у музиці. Ставились під сумнів та ніби розмивались чисті принципи класики тому, що вони не дуже узгоджувались із життям.

Класична філософія у своїх міркуваннях виходила із того, що: 1) Буття є цілісне, глибинно узасаднене, внутрішньо концентроване (навіть, якщо ми сумніваємося у можливостях його адекватного пізнання); 2) Розум є вищою і найціннішою частиною людської психіки та найкращою людською здібністю; 3) Розум здатний висвітлити глибини психіки й орозумнити їх; 4) За допомогою розуму людина спроможна належним чином органі­зувати своє життя і взаємини з буттям.

Некласична філософія протиставила цим тезам філософської класики принципово інші: 1) Говорити про буття безвідносно до людського сприйняття й уявлення безглуздо; ми можемо судити лише про те, що ввійшло в контекст нашого сприйняття і знання; поза цим питання про буття залишається відкритим; 2) На перший план у людській психіці виходять чинники, які за своєю природою нерозумні або позарозумні; масштабами й силою дії вони перевершують розум; 3) Оскільки нерозумні чинники психіки потужніші, то розум нездатний їх опанувати; 4) Розум не лише не сприяє гармонізації людського життя, а іноді заважає цьому.

Під час виникнення некласичної філософії відбулася зміна парадигми (норми, взірця) філософського мислення. Зміст цієї парадигми виражається увагою на проблемі людського існування і смислу буття. Некласична філософія навіть у мовному відношенні постала більш простою, більш зрозумілою та стилістично більш різноманітною.

2. Основні течії західної некласичної філософії:

а) "філософія життя";

б) філософська антропологія;

в) екзистенціалізм та його основні напрями;

г) позитивізм: його сутність та історичні форми;

д) релігійна філософія.

 

– Конец работы –

Эта тема принадлежит разделу:

деї розроблення наукової філософії” у європейській філософії XIX ст

План... Зміна парадигми філософського мислення у XIX на поч XX ст... Вихідні ідеї А Шопенгауера та С К єркегора...

Если Вам нужно дополнительный материал на эту тему, или Вы не нашли то, что искали, рекомендуем воспользоваться поиском по нашей базе работ: Зміна парадигми філософського мислення у XIX — на поч. XX ст.

Что будем делать с полученным материалом:

Если этот материал оказался полезным ля Вас, Вы можете сохранить его на свою страничку в социальных сетях:

Все темы данного раздела:

Зміна парадигми філософського мислення у XIX — на поч. XX ст.
У класичній німецькій філософії майже всі філософські проблеми минулого досягли досконалості — найвищого рівня розвитку. Але Гегель раптово помер (1831 р.), і в європейському філософському житті за

Деї розроблення "наукової філософії" у європейській філософії XIX ст.
  Іншим напрямом некласичної філософії, дещо відмінним від людиноцентричного ірраціоналізму, було розроблення "наукової філософії". Представники цього напряму виходили з пер

Позитивізм і неопозитивізм
Історія позитивізму має три періоди розвитку. Перший, початковий позитивізм, представниками якого були О. Конт, Г. Спенсер, О. Михайловський. Програма початкового позитивізму зводил

Резюме.
1. Німецька класична філософія вичерпала потенціал класичних філософських принципів, тому у XIX ст. відбулася фундаментальна переорієнтація європейської філософії, пов'язана із запровадженням нової

Ключові терміни і поняття.
ВІДЧАЙ ЕКЗИСТЕНЦІАЛЬНИЙ (або тотальний) – за Кіркегором, стан, до якого людина може прийти внаслідок щирого самопізнання та самозаглиблення: шукаючи і не знаходячи ні в чому свого життєвого кореня,

Хотите получать на электронную почту самые свежие новости?
Education Insider Sample
Подпишитесь на Нашу рассылку
Наша политика приватности обеспечивает 100% безопасность и анонимность Ваших E-Mail
Реклама
Соответствующий теме материал
  • Похожее
  • Популярное
  • Облако тегов
  • Здесь
  • Временно
  • Пусто
Теги