Таблиця 13

Розрахунок обладнання

Тип верстата Пм, відг/год Ко По, відг/год R, відг/год Потреба в обладнанні, шт. Е, %
розрахункова прийнята
СМЖ-173А 0,7 1,27

З табл. 13 видно, що для виконання заданого обсягу робіт необхідно запроектувати два паралельно діючих пости.

Гнуття арматури на кожному посту здійснюється ланкою у складі двох арматурників. Приклад організації робочого місця при гнутті арматури представлено на рис. 7. Робоче місце обладнане верстатом СМЖ-173А, що розташований на фундаменті, та рольгангами зі стелажами. Проміжки між роликами приймального рольганга перекриті дощатим настилом зі знімних щитів. Такий настил полегшує переміщення гнутих заготовок по столах і виконання відгинів в одній площині. Крім цього, на настилі крейдою наносять позначки для відмірювання довжини частин арматури, яка загинається. Короткі заготовки і готові елементи зберігаються у ящиках - контейнерах.

При гнутті арматури виконуються такі операції:

3.1 - арматурник ІІІ розряду шляхом зміни шестерень задає потрібне число обертів за хвилину робочого диска і встановлює змінні загинаючі пристрої; 3.2- арматурник І розряду бере прутки зі стелажа подавального рольганга або ящика – контейнера, далі арматурники вирівнюють прутки, вкладають їх в утримувач В. Кобякова і фіксують на робочому диску верстату для гнуття; 3.3 - арматурник ІІІ розряду вмикає верстат, вигинає заготовки за заданою конфігурацією і вимикає верстат, ця операція підлягає контролю;
3.4 - арматурник І розряду знімає з готових елементів утримувачі В. Кобякова, переміщує їх по приймальному рольгангу і вкладає на стелаж, вироби малих розмірів складують у ящики – контейнери.