Конструктивно-технологічна характеристика арматурних виробів

Вихідними матеріалами для аналізу конструктивно-технологічної характеристики продукції є робочі креслення і технічні умови на виготовлення і приймання виробів.

Виконання курсового проекту здійснюється відповідно до завдання, приклад якого представлено в табл. 1.

На рис. 1 показано конструктивну характеристику арматурних виробів, вказаних в табл. 1: прямика П-1, прямика з гаками П-2, напружуваного прутка Н-1, відгину В-1, монтажної петлі М-1, хомута Х-1, арматурних каркасів К-1 і К-2 та закладної деталі З-1.

При цьому слід звернути увагу на наступні особливості.

Прямик П-1 та елемент плоского каркасу К-1-2 виготовляють із пруткової гарячекатаної сталі періодичного профілю на приводних різальних верстатах.

Прямик з гаками П-2, відгин В-1, елемент плоского каркасу
К-1-3, елемент закладної деталі З-1-2
і хомут Х-1 виготовляють впродовж двох технологічних стадій - різання і гнуття.

Виготовлення монтажних петель М-1 виконується на лінії напівавтоматичної дії.

Таблиця 1

Приклад завдання до виконання курсового проекту

1. Постачання арматурної сталі: дроту в бухтах масою 300 кг; прутків в пучках довжиною 10 м; листового прокату розміром 6000´1600´10 мм. 2. Характеристика арматурних виробів:
Марка виробу Годинна потреба Номер позиції Клас арматури Діаметр d, мм Довжина l, мм Ширина а, мм Висота b, мм
П-1 А400С
П-2 А240С
Н-1 А600С
В-1 А240С
М-1 А240С
Х-1 А240С
К-1 В-І
А400С
А400С
К-2 В-І
В-І
З-1 Ст3
А400С

Для кращого зчеплення гладкої арматури з бетоном вироби мають гаки. Розмір гака залежить від діаметра арматури і визначається згідно схеми (рис. 2).

На схемі (рис. 2) прийнято наступні позначення: d - діаметр арматури, мм; r - радіус загину, мм; k - коефіцієнт, який враховує клас арматурної сталі та її допустиме видовження
d, %. Для арматури класу А240С - d =25%, k=3; А400С - d =19%, k=4; А600С - d =14%, k=6.

Арматурний каркас К-1 складається із поздовжньої гарячекатаної пруткової арматури періодичного профілю у вигляді прямих і гнутих прутків та поперечних прутків із гладкого дроту. Прутки у вузлах з’єднуються контактно-точковим зварюванням.


       
 
 
   
 

Виготовлення просторового каркасу К-2 виконується у дві стадії: спочатку виготовляється сітка, потім із сітки шляхом гнуття виготовляють просторовий каркас.

Технологічний процес виготовлення закладних деталей складається із операцій попереднього заготовлення елементів і з’єднування їх зварюванням. Елемент З-1-1 виготовляють шляхом різання листового прокату, а анкерні прутки З-1-2 – з гарячекатаної сталі періодичного профілю на приводних верстатах та верстатах для гнуття.

Напружувана арматура виготовляється на лініях безвідходного заготовлення із гарячекатаної сталі періодичного профілю. Тимчасові анкери утворюються гарячим висадженням кінців прутка на спеціальних верстатах. Довжина заготовки визначається з урахуванням припусків на висадження двох головок (la=2,5d), запасу, рівного 5 мм, та товщини шайб (lш=0,5d).

Виконавши креслення виробів, студенту необхідно скласти специфікацію арматурної сталі на елемент, на виріб, а також визначити годинну потребу в елементах. При цьому враховується, що густина сталі r = 7850 кг/м3. Маса одного погонного метра арматурної сталі круглого поперечного перерізу приймається згідно із табл. 2.