рефераты конспекты курсовые дипломные лекции шпоры

Реферат Курсовая Конспект

Історія України

Історія України - раздел История, Міністерство Освіти І Науки, Молоді Та Спорту України Полтавський На...

Міністерство освіти і науки, молоді та спорту України

Полтавський національний технічний університет

імені Юрія Кондратюка

 

Кафедра українознавства та гуманітарної підготовки

 

МЕТОДИЧНІ РЕКОМЕНДАЦІЇ

Для вивчення дисципліни

    для студентів усіх напрямів підготовки денної та заочної форм навчання

МЕТА І ЗАВДАННЯ ДИСЦИПЛІНИ „ІСТОРІЯ УКРАЇНСЬКОЇ КУЛЬТУРИ”, ЇЇ МІСЦЕ В НАВЧАЛЬНОМУ ПРОЦЕСІ

Концепція модернізації сучасної української освіти передбачає підготовку кваліфікованих, компетентних фахівців на рівні світових стандартів,… Метою навчальної дисципліниє формування в студентів системи знань про культуру… Завдання курсу:

САМОСТІЙНА РОБОТА СТУДЕНТІВ ТА МЕТОДИЧНІ ВКАЗІВКИ ДО ЇЇ ВИКОНАННЯ

Самостійна робота студентів передбачає ознайомлення з теоретичним матеріалом курсу, підготовку до практичних (семінарських) занять, самостійне…

ТЕМАТИКА ЛЕКЦІЙ ТА ЗАГАЛЬНІ МЕТОДИЧНІ РЕКОМЕНДАЦІЇ

Лекція – основна форма проведення навчальних занять у вищій школі, призначених для засвоєння теоретичного матеріалу. Тематика курсу лекцій із дисципліни „Історія української культури” визначається робочою навчальною програмою та складається з восьми тем, які охоплюють історію розвитку культури України від найдавніших часів до сьогодення.

Тема 1. Загальне поняття про культуру,

Матеріальні та духовні цінності

1. Походження та зміст поняття „культура”. 2. Структура культури. 3. Функції культури.

Тема 2. Культура на українських землях у найдавніші часи

1. Людські поселення на території України від палеоліту до енеоліту. Трипільська культура. 2. Кіммерійці, скіфи, сармати та їх роль у розвитку культури на українських… 3. Грецька колонізація Північного Причорномор’я. Античні впливи на розвиток української культури.

Тема 3. Культура Київської Русі

1. Витоки культурного процесу Київської Русі. 2. Запровадження християнства та його вплив на розвиток культури. 3. Освіта та література Київської Русі. Рукописна книга.

Тема 4. Культура Галицько-Волинського князівства

 

1. Соціально-політична та культурна ситуація в Галичині і на Волині у ХІІ – ХІІІ ст.

2. Розвиток освіти та книжкової справи. Особливості розвитку перекладної та оригінальної літератури.

3. Розвиток архітектури, живопису, художніх ремесел, музики.

Роль Галицько-Волинської Русі у збереженні та розвитку української культури.

Становлення й розвиток Галицько-Волинського князівства. Відображення в художній культурі Галицько-Волинського князівства культуротворчих традицій…   Питання для самоконтролю:

Тема 5. Культура України литовсько-польської доби

  1. Історичні умови розвитку української культури у ХІV – першій половині ХVІІ… 2. Розвиток української освіти та друкарства.

Тема 6. Українська культура епохи бароко та Просвітництва

  1. Історичні умови розвитку української культури в другій половині ХVІІ –… 2. Розвиток освіти. Києво-Могилянська академія – перший вищий навчальний заклад України євпропейського типу.

Тема 7. Українське національно-культурне відродження

  1. Сутність процесу становлення й розвитку культурно-освітнього та… 2. Особливості розвитку освіти в Україні.

Тема 8. Новітня українська культура

1. Періодизація новітньої історії культури України. Українська культура у 1917 – 1920 рр. 2. Радянська політика „українізації” та її вплив на розвиток культури України… 3. „Розстріляне відродження” в українській культурі.

Сторія української культури: конспект лекцій для студентів усіх напрямів підготовки денної та заочної форм навчання / Кочерга Н.К., Передерій І.Г., Мартинюк В.М., Нарадько А.В., Тєвікова О.В. – Полтава: ПолтНТУ, 2010. – 170 с.

2.2. ТЕМАТИКА І ПЛАНИ СЕМІНАРСЬКИХ ЗАНЯТЬ:

ЗАГАЛЬНІ МЕТОДИЧНІ РЕКОМЕНДАЦІЇ

Семінар – це форма навчального заняття, під час якої викладач організовує дискусію навколо попередньо визначених тем, до котрих студенти готують…

Тема 1. Загальне поняття про культуру,її матеріальні та духовні цінності

1. Еволюція та зміст поняття „культура”. 2. Структура культури. Найважливіші складові матеріальної та духовної… 3. Поняття „світова”, „національна”, „етнічна” та „регіональна” культура.

Питання для самостійного вивчення та методичні рекомендації

Візантійський стиль сформувався у Візантії в другій половині І тис. н. е., але на території України поширився після прийняття християнства 988 р.… 2. Готичний стиль як стиль в архітектурі епохи Середньовіччя. Готичний стиль сформувався в Європі в ХІІІ ст., але в Україні проявив себе лише в ХVI ст. Варто розкрити чинники, що…

Тема 2. Культура на українських землях у найдавніші часи

1. Трипільська культура та її роль у подальшому розвитку української культури. 2. Досягнення та значення скіфської культури. 3. Грецька колонізація Північного Причорномор’я та вплив античної культури.

Питання для самостійного вивчення та методичні рекомендації

Ця прикраса датується IV ст. до н. е. й була знайдена археологом Б. Мозолевським 1971 р. в кургані Товста могила біля м. Орджонікідзе…  

Тема 3. Культура Київської Русі

1. Становлення держави Київська Русь. Прийняття християнства та його вплив на розвиток культури. 2. Розвиток освіти в Київській Русі. 3. Поява писемної літератури: основні види та жанри.

Методичні рекомендації до семінарського заняття

Друге питання стосується освіти в Київській Русі, розвиток якої спричинила християнизація. Варто проаналізувати основні типи шкіл, предмети, що тут… Важливим явищем культурного життя Київської Русі стала поява писемної… Архітектуру Київської Русі доцільно аналізувати за основними її типами (культова, фортифікаційна, світська). Потрібно…

Питання для самостійного вивчення та методичні рекомендації

Діяльність давньоруського князя Ярослава Мудрого мала велике значення для розвитку культури Київської Русі. Потрібно відзначити його досягнення в… 2. „Остромирове євангеліє” як пам’ятка образотворчого мистецтва й… Розповсюдження писемності та поява книг зумовили виникнення в Київській Русі такого виду живопису, як книжкова…

ТЕМА 5. Культура України литовсько-польської доби

  1. Історичні умови розвитку української культури в ХІV – першій половині ХVІІ… 2. Братства та їх роль у протидії асиміляційним процесам української культури. Розвиток української освіти: головні…

Питання для самостійного вивчення та методичні рекомендаці

„Пересопницьке євангеліє” є одним із перших українських перекладів канонічного тексту четвероєвангелія з болгарської мови на мову руську, робота над… 2. Ікона Святої Трійці як видатна пам’ятка образотворчого мистецтва XV ст. Ікона Святої Трійці, написана А. Рубльовим у XV ст., є однією з найбільш шанованих у православному світі ікон. Цей…

ТЕМА 6. Українська культура епохи бароко та Просвітництва

  1. Загальна характеристика історичних умов розвитку культури України другої… 2. Тенденції розвитку української освіти. Києво-Могилянська академія: від створення та розвитку до занепаду.

Питання для самостійного вивчення та методичні рекомендації

Петро Могила – відомий політичний, церковний і освітній діяч України першої половини ХVІІ ст. Завдяки його зусиллям у 1632 р. виникла… 2. Г. С. Сковорода як видатний діяч української культури. Феноменальним явищем в українській культурі ХVІІІ ст. була творчість Г. С. Сковороди – відомого…

ТЕМА 7. Українське національно-культурне відродження

  1. Чинники українського національного відродження ХІХ ст. 2. Українська освіта в ХІХ – на початку ХХ ст.: тенденції розвитку, здобутки та проблеми.

Питання для самостійного вивчення та методичні рекомендації

Творчість М. В. Гоголя справила значний вплив на українське культурно-національне відродження ХІХ ст. Поетизація ним українського життя та… 2. Місце та роль І. П. Котляревського в українській і світовій літературі. … І. П. Котляревський увійшов в історію України як зачинатель нової української літератури. Його поема „Енеїда” (1798…

ТЕМА 8. Новітня українська культура

1. Українська культура в роки боротьби за державну незалежність (1917 – 1920 рр.). 2. Українське національно-культурне „відродження” 1920-х – початку 1930-х… 3. Національна культура в умовах тоталітаризму 1930-х рр. Літературні та мистецькі процеси в умовах ідеологічних…

Методичні рекомендації до семінарського заняття

Друге питання стосується розгляду культури Україні 1920-х рр., що ввійшли в історію як черговий український культурний ренесанс. Варто простежити в… Розуміння третього питання семінару неможливе без з’ясування того, що в 1930-х… При вивченні четвертого питання потрібно схарактеризувати ліберальні реформи, проведені М. Хрущовим у різних галузях…

Питання для самостійного вивчення та методичні рекомендації

1. Пам’ятник Т. Г. Шевченку в Полтаві як визначна модерна скульптура початку ХХ ст.

Пам’ятник Т. Г. Шевченку – всесвітньо відомому поету та художнику – споруджено в Полтаві в 1926 р. за проектом українського скульптора І. Кавалерідзе. Скульптура представляє один із напрямів модернізму – кубізм. Зазначити причини поширення модернізму та характерні ознаки кубізму.


ТЕМАТИКА НАУКОВО-ДОСЛІДНИЦЬКОЇ РОБОТИ СТУДЕНТІВ ТА МЕТОДИЧНІ РЕКОМЕНДАЦІЇ ДО ЇЇ ВИКОНАННЯ

Науково-дослідницька робота студентів включає в себе два взаємопов’язані компоненти: навчання елементам дослідницької діяльності, організації та… Науково-дослідна робота передбачає постановку мети та завдань дослідження,… За власним бажанням та вибором студента додатково, з метою отримання додаткових „призових” балів, він може опрацювати…

Перелік питань науково-дослідницької роботи студентів

2. Полтавський національний технічний університет: історія та сучасність. 3. Діяльність полтавсько-харківської літературної школи на теренах Інституту… 4. Культурна спадщина Полтавщини: тематичний календар року.

КОНТРОЛЬНІ ЗАХОДИ ТА МЕТОДИЧНІ РЕКОМЕНДАЦІЇ ЩОДО ЇХ ВИКОНАННЯ

 

Важливою складовою високорезультативної самостійної роботи студентів є активні методи контролю, який здійснюється виключно викладачем і відповідає багатьом принципово важливим вимогам. Контрольні заходи складаються з поточного контролю у формі модульної контрольної роботи та підсумкового контролю у формі усного екзамену.

 

Підготовка до написання модульної контрольної роботи

Модульна контрольна робота з „Історії української культури” складається з питань закритого та відкритого тестування, що охоплюють всі теми курсу.… Друга частина роботи – відкрите тестування, що передбачає перелік теоретичних…  

Перелік питань відкритого тестування

2. Структура культури. 3. Загальна характеристика функцій культури. 4. Мистецтво та його види.

Роль Галицько-Волинської Русі у збереженні та розвитку української культури.

22. Вклад козацтва в духовну культуру українського народу. 23. Назвіть типи навчальних закладів, що діяли на українських землях у ХVI –… 24. Схарактеризуйте діяльність Острозького культурного осередку.

Підготовка до підсумкового контролю знань та правила модульно-рейтингово оцінювання знань

Підсумковий контроль із дисципліни „Історія української культури” включає всі теми курсу, винесені на лекції, семінарські заняття та на самостійне… Екзаменаційний білет складається з двох теоретичних питань і одного… При оцінюванні знань студента враховується:

Братства та їх роль у протидії асиміляційним процесам української культури в ХVI – першій половині ХVII ст.

22. Острозький культурний осередок та його роль у розвитку української культури. 23. Книжкова справа в Україні в ХVI – першій половині ХVII ст. Поширення… 24. Українська література ХVI – першої половини ХVII ст.: традиційні та нові жанри.

Рекомендавана література

1. Воропай О. Звичаї нашого народу: етнографічний нарис / Олекса Воропай. – К.: Оберіг, 1993. – 589 с. 2. Греченко В. А. Історія світової та української культури: підручник для… 3. Дещинський Л. Є. Українська та зарубіжна культура: навчальний посібник / Л. Є. Дещинський. – [4-е вид., перероб. і…

Методичні рекомендації для вивчення дисципліни

„Історія української культури”

 

для студентів усіх напрямів підготовки денної та заочної форм навчання

Тєвікова Ольга Валентинівна

 

Комп’ютерна верстка О.В. Тєвікова

Редактор Дорошенко С.М.

 

Друк RISO

 

Поліграфцентр

Полтавського національного технічного університету

Мені Юрія Кондратюка

36601, Полтава, пр. Першотравневий, 24

Свідоцтво про внесення суб’єкта видавничої справи

до державного реєстру видавців, виготівників і розповсюджувачів видавничої продукції

Серія ДК, 3130 від 06 .03. 2008 р.

 

Віддруковано з авторського оригінал-макету

– Конец работы –

Используемые теги: Історія, України0.052

Если Вам нужно дополнительный материал на эту тему, или Вы не нашли то, что искали, рекомендуем воспользоваться поиском по нашей базе работ: Історія України

Что будем делать с полученным материалом:

Если этот материал оказался полезным для Вас, Вы можете сохранить его на свою страничку в социальных сетях:

Еще рефераты, курсовые, дипломные работы на эту тему:

ТЕМАТИКА КУРСУ ЛЕКЦІЙ ІСТОРІЯ УКРАЇНИ. Ввідна лекція. 1.Предмет і завдання курсу. Періодизація історії України
Ввідна лекція... План...

З предмета Історія України КУРС СИСТЕМА ОЦІНЮВАННЯ ЗНАНЬ З ІСТОРІЇ УКРАЇНИ
ПРИВАТНИЙ ВИЩИЙ НАВЧАЛЬНИЙ ЗАКЛАД... ЕКОНОМІКО ПРАВОВИЙ ТЕХНІКУМ ПРИ МІЖРЕГІОНАЛЬНІЙ АКАДЕМІЇ УПРАВЛІННЯ ПЕРСОНАЛОМ...

Самостійна роботи з історії України Модуль 1 ДАВНЯ ІСТОРІЯ УКРАЇНИ
Частина Робота з контурними картами... ДАВНЯ ІСТОРІЯ УКРАЇНИ...

Лекція 1. Вступ до курсу історії України 1. Курс історії України в системі гуманітарних наук. Предмет, мета та завдання курсу. 2. Періодизація історії України
Лекція Вступ до курсу історії України План...

Лекція 1 ІСТОРІЯ УКРАЇНИ
На сайте allrefs.net читайте: Лекція 1.

Опорний конспект лекцій з курсу Основи екології Тема 1. Предмет, історія, структура та методи екології 1. Предмет, об’єкт і завдання екології 2. Історія розвитку екології як науки
Кафедра екології харчових продуктів та виробництв... Опорний конспект лекцій... з курсу Основи екології...

З підготовки і захисту курсових робіт з дисциплін: Історія держави і права України, Теорія держави і права
ЧОРНОМОРСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ УНІВЕРСИТЕТ... імені Петра Могили... юридичний факультет...

З предмету Історія України
Рубіжанський політехнічний коледж ім О Є Порай Кошиця... Луганського національного педагогічного університету ім Тараса... Затверджую...

Ввідна лекція. ТЕМАТИКА КУРСУ ЛЕКЦІЙ ІСТОРІЯ УКРАЇНИ. Слов’ян. Київська Русь
ТЕМАТИКА КУРСУ ЛЕКЦІЙ ІСТОРІЯ УКРАЇНИ... Тема Формування і розвиток феодальних відносин у... Слов ян Київська Русь...

0.03
Хотите получать на электронную почту самые свежие новости?
Education Insider Sample
Подпишитесь на Нашу рассылку
Наша политика приватности обеспечивает 100% безопасность и анонимность Ваших E-Mail
Реклама
Соответствующий теме материал
  • Похожее
  • По категориям
  • По работам