рефераты конспекты курсовые дипломные лекции шпоры

Реферат Курсовая Конспект

Додатки

Додатки - раздел История, З підготовки і захисту курсових робіт з дисциплін: Історія держави і права України, Теорія держави і права Додатки Оформлюють Як Продовження Роботи На Наступних Її Сторінках, Розміщуюч...

Додатки оформлюють як продовження роботи на наступних її сторінках, розміщуючи їх у порядку появи посилань у тексті.

Додатки позначають послідовно великими літерами української абетки, наприклад Додаток А або Додаток Б і т.д.

 

4. ПІДГОТОВКА ДО ЗАХИСТУ КУРСОВОЇ РОБОТИ

4.1.Представлення курсової роботи до рецензування.

Виконана і оформлена курсова робота здається на кафедру не пізніше 2 тижнів до початку сесії. Після реєстрації в журналі передається на рецензування науковому керівникові.

При здачі роботи на кафедру студент зобов'язаний:

а) уважно вичитати текст роботи;

б) впевнитися у відсутності протиріч по тексту;

в) звірити наявні цитати і посилання на думки інших авторів, переконатися в відповідному їх оформленні.

Робота, що надається до рецензування, повинна мати вигляд єдиної брошури (скріплені пронумеровані аркуші повинні бути вкладені в обкладинку, що містить титульний аркуш).

Студент повинен узгодити з кафедрою термін повернення курсової роботи з наданою рецензією.

Сам процес рецензування курсової роботи містить у собі: визначення позитивних сторін роботи; виявлення і виправлення помилок, неточностей; складання рецензії з висновком про допуск роботи до захисту.

Перевіряючи роботу студента, викладач відзначає помилки, неточності і прогалини, вказує, в чому їх суть, звертає увагу (якщо це має місце в роботі) на недбалість у викладі або технічному оформленні тексту, на недостатньо чіткі формулювання, підкреслює замічені орфографічні помилки і стилістичні погрішності.

Перевіривши роботу, зробивши відповідні оцінки в тексті і зауваження на полях, викладач пише рецензію, яка повинна містити в собі:

а) короткий аналіз позитивних сторін курсової роботи;

б) докладний аналіз недоліків курсової роботи;

в) рекомендації авторові роботи щодо питань, на висвітленні яких він повинен зупинитися в ході усного захисту;

г) вказівка на те, що робота допускається (або не допускається) до захисту;

д) попередня оцінка викладача.

 

Роботи можуть бути не допущені до захисту і направлені на доопрацювання у разі, якщо:

а) роботи, повністю або в значній мірі виконані не самостійно, тобто шляхом прямого копіювання першоджерел, підручників і іншої літератури;

б) роботи, у яких виявлені істотні помилки, недоліки, що свідчать про те, що основні питання теми не засвоєні;

в) роботи, що характеризуються низьким рівнем грамотності та грубим порушенням правил оформлення.

г) робота, яка містить масу виправлень або така, що не має посилань на використані першоджерела.

 

В цьому випадку робота повертається студентові для повної або часткової переробки. При цьому викладач конкретно і чітко формулює зауваження до роботи та вимоги, які повинен виконати студент. Повторно виконана робота перевіряється викладачем, що раніше рецензував її, тільки в тому випадку, якщо до неї прикладена попередньо недопущена робота. При рецензуванні повторної роботи викладач перевіряє, чи враховані при її виконанні його вказівки, зроблені раніше. Якщо вказівки не враховані, то вона знову вертається студентові для доробки.

Остаточний висновок рецензента при позитивній оцінці курсової роботи виражається словами “допускається до захисту”, при негативної – “не допускається до захисту” і виставляється попередня оцінка рецензента. У ході захисту своєї курсової роботи студент повинен підтвердити попередню оцінку.

Рецензія повинна бути звернена безпосередньо до студента та написана простою і зрозумілою для нього мовою.

Наприкінці рецензії ставиться дата рецензування та підпис викладача-рецензента. Написання роботи по незатвердженій кафедрою темі позбавляють автора права захисту курсової роботи. В останньому випадку робота повинна бути перероблена або виконана знову.

 

4.2. Робота з рецензією викладача

Одержавши курсову роботу з рецензією викладача, студент уважно вивчає викладені в ній зауваження і рекомендації викладача. При цьому студент зобов'язаний:

а) у разі вказівки в рецензії викладача на усунення недоліків - усунути їх захисту;

б) скласти план усного викладу основних положень і результатів дослідження з урахуванням рекомендацій у рецензії;

в) підготувати відповіді на питання, що виникли у викладача в ході рецензування роботи.

У випадку виникнення труднощів при усуненні в роботі недоліків, зазначених у рецензії, студент повинен звернутися за індивідуальною консультацією до викладача.

 

4.3. Підготовка до публічного захисту роботи

Підготовка до публічного захисту курсової роботи включає:

а) облік зауважень, зазначених у рецензії викладача. При вказівки викладача, в роботу варто внести необхідні уточнення, зміни, доповнення;

б) написання короткого вступного слова до захисту (1-2 сторінки рукописного тексту, що містить відомості про найбільш важливі положення, висновки і пропозиції автора по висвітленню у курсовій роботі теми дослідження);

в) підбір аргументів в обґрунтування своїх найбільш важливих положень, висновків і пропозицій, особливо у зв'язку з питаннями, порушеними викладачем у рецензії;

г) прогнозування питань, які можуть виникнути у членів комісії в ході захисту курсової роботи, всебічний їх аналіз і підготовка найбільш оптимальних варіантів відповідей на них.

Дата і час захисту визначається кафедрою, на якій виконана робота.

 

5. ЗАХИСТ КУРСОВОЇ РОБОТИ

 

5.1. Правила захисту курсової роботи

Захист організується з метою:

а) навчити студентів коротко доповідати результати своєї роботи, давати чіткі лаконічні роз'яснення та відповіді на питання;

б) визначити рівень виконання курсової роботи і вміння автора орієнтуватися в її основних положеннях (за структурою і текстом).

Студент зобов'язаний з'явитися в зазначену аудиторію у призначений для захисту час і надати комісії, що приймає захист:

а) залікову книжку;

б) текст курсової роботи, що підлягав рецензуванню (з урахуванням зауважень рецензента);

в) рецензію на роботу.

При відсутності у студента залікової книжки, тексту курсової роботи або рецензії захист відкладається або переноситься на інший день.

Захищаючи курсову роботу, автор коротко (протягом 3-5 хвилин) викладає її суть (актуальність вибраної тема, мета, завдання, основний зміст роботи), обґрунтовує результати розгляду теми, пояснює, наскільки враховані (виконані) рекомендації, зазначені в рецензії, і усунуті недоліки, аргументує свою позицію по теоретично спірних питаннях.

Далі захист роботи проходить у вигляді дискусії між членам комісії і студентом, що захищає роботу.

Захист курсової роботи може здійснюватися публічно в присутності інших студентів, які представляють свою роботу для захисту.

 

5.2. Критерії оцінки курсової роботи

За підсумками написання і захисту курсової роботи у зведену відомість і залікову книжку студента виставляється загальна оцінка.

При виставлянні оцінки враховуються наступні моменти:

а) використання літератури, законодавства, інших нормативних, аналітичних, інформаційних і інших матеріалів;

б) обсяг і відповідність темі курсової роботи самостійно зібраного, вивченого і узагальненого фактичного матеріалу;

в) всебічність, повнота, об'єктивність, глибина, теоретична і практична обґрунтованість проведеного аналізу;

г) чіткість і ясність сформульованих положень, висновків, пропозицій, рекомендацій;

д) володіння матеріалом курсової роботи під час її захисту, уміння аргументовано відповідати на поставлені в ході дискусії питання.

е) правильність оформлення курсової роботи, оформлення посилань на наукові і нормативні джерела.

 

Курсова робота оцінюється по 100-бальній шкалі.

Оцінка “відмінно”/90-100 балів/ А виставляється в тому випадку, якщо з погляду викладача, студент розібрався у досліджуваній темі, переконливо розкрив її зміст, по можливості існуючі проблемні питання з теми роботи, вітчизняну і закордонну практику правозастосування, логічно і аргументоване розкрив і пояснив тенденції, закономірності і залежності досліджених питань, вів впевнену і аргументовану дискусію в ході захисту, грамотно оформив курсову роботу.

Оцінка “добре”/82-89 балів/В виставляється у випадку, якщо автор показав тверді знання дослідженої проблеми, у ході написання роботи і її захисту розкрив свою здатність до самостійного аналізу літературних джерел і правозастосовної діяльності, а також до формулювання з дослідженого матеріалу аргументованих висновків. В той же час, автор допустив незначні помилки в розкритті питань теми, їх аргументації або в оформленні роботи. При захисті роботи були виявленні деякі неточності в відповідях студента.

Оцінка “добре”/75-81 балів/С виставляється в тому випадку, якщо автор показав значні знання дослідженої проблеми, добре володіє матеріалом, показав свою здатність до самостійного аналізу літературних джерел і правозастосовної діяльності, а також до формулювання з дослідженого матеріалу аргументованих висновків. В загальному вірне виконання роботи, проте з певною кількістю суттєвих помилок. При захисті роботи були виявленні неточності в відповідях студента.

Оцінка “задовільно”/67-74 балів/D виставляється в тому випадку, якщо в курсовій роботі висвітлені основні питання теми, але разом з тим автор допустив значні помилки або неточності при розкритті теми. Студент у ході захисту допускав застереження і неточності в бесіді з викладачем.

Оцінка “задовільно”/60-66 балів/Е виставляється в тому випадку, якщо виконання курсової роботи відповідає мінімальним критеріям правильного виконання та висвітлення основних питань теми. Студент у ході захисту значні неточності в бесіді з викладачем.

Оцінка “незадовільно”/35-59 балів/FX виставляється в тому випадку, якщо виконання курсової роботи не відповідає мінімальним критеріям правильного виконання та оформлення. Під час захисту студент не розкрив теми дослідження, проте зазначив деякі аспекти. Студенту надається можливість повторного складання.

Оцінка “незадовільно”/1-34 балів/F виставляється в тому випадку, якщо виконання курсової роботи не відповідає критеріям правильного виконання та повністю не висвітлює основних питань теми. Під час захисту студент не розкрив теми дослідження. Студент має пройти обов`язковий повторний курс.

При успішному захисті курсова робота передається на кафедру.

Графік захисту (перезахисту) курсових робіт встановлюється відповідною кафедрою.

Підсумки захисту курсових робіт обговорюються на засіданні кафедри. За результатами обговорення приймається мотивувальне рішення, метою якого вдосконалення процесу підготовки курсових робіт.


Додаток 1

 

МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРЇНИ

ЧОРНОМОРСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ УНІВЕРСИТЕТ ІМЕНІ ПЕТРА МОГИЛИ

– Конец работы –

Эта тема принадлежит разделу:

З підготовки і захисту курсових робіт з дисциплін: Історія держави і права України, Теорія держави і права

ЧОРНОМОРСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ УНІВЕРСИТЕТ... імені Петра Могили... юридичний факультет...

Если Вам нужно дополнительный материал на эту тему, или Вы не нашли то, что искали, рекомендуем воспользоваться поиском по нашей базе работ: Додатки

Что будем делать с полученным материалом:

Если этот материал оказался полезным ля Вас, Вы можете сохранить его на свою страничку в социальных сетях:

Все темы данного раздела:

Обрання теми роботи
Вибір теми припускає обрання із запропонованого переліку тематики курсових робіт теми, більше наближеної до наукових/практичних питань, що цікавлять студента. При необхідності, по взаємному волевия

IV. Список використаних джерел
Список використаних джерел є невід’ємною частиною курсової роботи та оформлюється відповідно до зазначених нижче вимог. V. Додатки(якщо вони передбачаються автором)включаю

Викладення тексту роботи.
Теоретичні питання теми бажано пов’язувати із практичними питаннями, практичні питання – з теоретичними. І ті, і інші повинні ґрунтуватися на аналізі законодавства і практики його застосування (з о

Оформлення основного тексту
Остаточний варіант курсової роботи повинен бути виконаний у друкованому виді на білих стандартних аркушах паперу формату А4 з однієї сторони аркуша. Текст курсової роботи поділяють на розд

Список використаних джерел
Відомості про джерела, які включені до списку, необхідно давати згідно з вимогами державного стандарту з обов'язковим наведенням назв праць. Приклад оформлення відомостей про джере

КУРСОВА РОБОТА
з дисципліни «Історія держави і права України» на тему:   Джерела та основні риси права на західноукраїнських землях періоду австро

СПИСОК ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ
    1. Антонович В.Б. Про козацькі часи на Україні. – К., 1991. 2. Антонович В.Б. Очерк истории Великого княжества Литовского до половины ХV ст. – К., 1978.

Хотите получать на электронную почту самые свежие новости?
Education Insider Sample
Подпишитесь на Нашу рассылку
Наша политика приватности обеспечивает 100% безопасность и анонимность Ваших E-Mail
Реклама
Соответствующий теме материал
  • Похожее
  • Популярное
  • Облако тегов
  • Здесь
  • Временно
  • Пусто
Теги