рефераты конспекты курсовые дипломные лекции шпоры

Реферат Курсовая Конспект

ЗАГАЛЬНА ІСТОРІЯ ДЕРЖАВИ І ПРАВА

ЗАГАЛЬНА ІСТОРІЯ ДЕРЖАВИ І ПРАВА - раздел История, Київський Національний Університет ...

КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ

МЕНІ ТАРАСА ШЕВЧЕНКА

НСТИТУТ МІЖНАРОДНИХ ВІДНОСИН

 

Кафедра порівняльного і європейського права

 

 

«ЗАТВЕРДЖУЮ»

Заступник директора

з навчальної роботи

______________________

«____»____________2013 року

РОБОЧА ПРОГРАМА НАВЧАЛЬНОЇ ДИСЦИПЛІНИ

 

 

ЗАГАЛЬНА ІСТОРІЯ ДЕРЖАВИ І ПРАВА

Для студентів

галузь знань 0302– міжнародні відносини

спеціальність8.030402 - міжнародне право

 

КИЇВ – 2013


Робоча програма «Загальна історія держави і права»для студентів напряму підготовки 0302 міжнародні відносини,спеціальності 8.03020201 «Міжнародне право».

«19» серпня 2013 року – 33 с.

 

Розробник:д.ю.н., д.і.н., професор, Заслужений юрист України

Білас Іван Григорович

Робоча програма дисципліни «Загальна історія держави і права» затверджена на засіданні кафедри порівняльного і європейського права Протокол № ..1...від “.30...” серпня 2013 року  

ВСТУП

Навчальна дисципліна «Загальна історія держави і права» є складовою освітньо-професійної програми підготовки фахівців за освітньо-кваліфікаційним рівнем «бакалавр» з напряму підготовки – 0302 міжнародні відносини, спеціальності 6.030202міжнародне право.

Дана дисципліна входить у цикл нормативних базових за спеціальністю 8.03020201 «Міжнародне право».Викладається у 1 семестрі І курсу відділення «Міжнародне право» в обсязі – 72 год. (2 кредити ECTS) зокрема: лекції – 18 год., практичні заняття – 16 год., самостійна робота – 38 год.У курсі передбачено 2змістових модулі та 2 модульні контрольні роботи. Завершується дисципліна –іспитом.

Мета дисциплінизасвоєння положень про історико-правові процеси загальних закономірностей, специфічних особливостей виникнення і розвитку державно-правових форм життя конкретних країн світу в конкретно-історичних умовах та в хронологічній послідовності; сутність, зміст, значення історичних памяток, джерел права та правових систем різних країн, їх порівняльно-правові аспекти; місце, роль та значення України в міжнародній державно-правовій архітектурі на всіх етапах становлення й розвитку національної державності.

 

Завданняполягає у засвоєнні студентами знань про основні поняття та категорії науки і навчальної дисципліни, вивчення конкретних державних інститутів та систем права, розкриття основних закономірностей процесу державно-правового розвитку країн світу від найдавніших типів і форм античних держав і закінчуючи політичними і правовими структурами сучасності.

 

Курс складається з двох змістових модулів. Перший присвячений вивченню теоретичних та практичних питань історії виникнення і розвитку держави і права країн стародавнього (античного) світу та середніх віків.

Другий –вивченню теоретичних і практичних питань історії функціонування і розвитку держави і права в період нового та новітнього часу.

В результаті вивчення навчальної дисципліни студент повинен

знати:

- на понятійному рівні: основні тенденції розвитку форм держави і права; принципи організації та функціонування державно-правових систем різних суспільно-економічних формацій: так званого азіатського способу виробництва, рабовласницької, феодальної, буржуазної; еволюційні та революційні шляхи зміни форм держави і права; переваги та недоліки цих шляхів;

- на функціональному рівні: зміст основних проблем навчальної дисципліни історії держави і права зарубіжних країн, закономірностей зміни історичних суспільно-економічних формацій та типів держав, розвиток правових систем;

- на практично-творчому рівні: характерні ознаки демократичних і недемократичних (станово-кастових, тоталітарних) форм держави і права, переваги демократичних форм організації суспільства.

вміти:

- на репродуктивному рівні:пояснити причини виникнення державно-правових моделей різних суспільно-економічних формацій, їх найбільш загальні характеристики, сильні і слабкі сторони кожної такої моделі;

- на евристичному (алгоритмічному) рівні: формувати власну точку зору з юриспруденції, здійснювати наукові дослідження;

- на творчому рівні: використовувати набуті знання та навички для підвищення ефективності професійної діяльності, досліджувати розвиток та послідовність явищ і речей, провадити наукові пошуки.

Місце дисципліни в структурно-логічній схеміосвітньо-професійної програми підготовки фахівця за відповідним освітньо-кваліфікаційним рівнем. Нормативна навчальна дисципліна “Загальна історія держави і права” є складовою циклу професійної підготовки фахівців освітньо-кваліфікаційного рівня «Міжнародне право», є обов’язковою фундаментальною юридичною дисципліною

Зв’язок з іншими дисциплінами. Дисципліна «Загальна історія держави і права» базується на циклі дисциплін професійної та практичної підготовки, зокрема «Міжнародне право (основна частина)», «Право Європейського Союзу», політологія, історія політичних і правових учень, історія держави і права України, теорія держави та права, державне право зарубіжних країн та тісно пов’язана з галузевими юридичними дисциплінами країн світу, історію держави і права котрих вона вивчає.

Контроль знань і розподіл балів, які отримують студенти.

У змістовий модуль 1 (ЗМ1) входять теми 1 - 4, у змістовий модуль 2 (ЗМ2) – теми 5-8. Обов’язковим для заліку є отримання мінімальної допустимої до…   Оцінювання за формами контролю:   ЗМ 1 ЗМ 2 Min. – 16 балів Max. …

ПРОГРАМА НАВЧАЛЬНОЇ ДИСЦИПЛІНИ

Змістовий модуль 1.

СТОРІЯ ДЕРЖАВИ І ПРАВА СТАРОДАВНЬОГО СВІТУ ТА СЕРЕДНІХ ВІКІВ

Тема 1. Загальна характеристика науки. Держава і право Стародавнього Сходу

Виникнення держави в країнах Стародавнього Сходу. Загальне і особливе в процесі становлення державності в Єгипті, Месопотамії, Індії та ін. країнах… Державний лад. Поняття східної деспотії, її основні риси і особливості:… Виникнення права в країнах Стародавнього Сходу. Джерела права. Характеристика найважливіших пам’яток древньосхідного…

Тема 2. Держава і право Стародавньої Греції. Спарта. Афінська держава і право

Гомерівський період (XII-VIII ст. до н.е.). Причини виникнення полісної форми держави і права Стародавньої Греції. Роль народних зборів. Василевс.… Суспільний устрій: громадяни, особисто вільні негромадяни (метеки, періеки),… Історичний шлях становлення афінської т.зв. “прямої демократії”. Реформи Солона. Тімократія як сходинка на шляху до…

Тема 3. Історія держави і права Стародавнього Риму

Патриції і плебеї. Реформа Сервія Туллія. Боротьба плебеїв за урівняння в правах з патриціями. Запровадження посади народного трибуна. Закони… Суспільний лад. Права і обов’язки громадян. Негромадяни (латини, перегріни,… Державний лад Стародавнього Риму. Роль народних зборів – куріатних, трибутних, центуріатних коміцій. Принципи…

Тема 4. Ранньофеодальна держава і право. Держава франків

Формування держави у франків. Династії Меровінгів і Каролінгів Виникнення основ феодального ладу. Комендація і прекарій. Реформа Карла Мартелла, її… Державний устрій Франкського королівства. Двірцево-вотчинна система… Джерела права. Салічна правда, Бургундська, Ріпуарська правди, англо-саксонські судебники – спільне і відмінне. Право…

Тема 5. Феодальні монархії в країнах Західної Європи. Франція

Причини феодальної роздорбленості в країнах Західної Європи. Верденський договір 843 р. Королівська влада і двірцево вотчинна система. Намагання… Виникнення Франції та її розвиток у ранньофеодальний період. Характеристика…  

Тема 6. Станово-представницькі монархії в країнах Західної Європи. Англія

Переміни в суспільному ладі Європи в ХІІІ-XV ст. Формування основних станів: духовенства, дворянства і городян. Досягнення містами незалежності від… Франція в період станово-представницької монархії (XIV-XV століття). Функції та повноваження Генеральних Штатів у Франції. Великий березневий ордонанс 1357 р. Причини занепаду Генеральних…

Тема 7. Абсолютні монархії в країнах Західної Європи. Німеччина. Арабський Халіфат

Причини та передумови виникнення абсолютизму. Революція цін. Розклад старих феодальних станів і зародження буржуазії. Політичні інтереси нового… Класичний абсолютизм у Франції. Король і королівська рада. Інтенданти поліції,… Незавершений характер абсолютизму в Англії. Королівська влада. Збереження парламенту і місцевого самоврядування.…

Тема 8. Виникнення та розвиток феодальної держави і права західних і південних слов’ян

Утворення феодальної держави в Сербії та її характеристика. Законник Стефана Душана. Виникнення й розвиток феодальної держави та права Чехії. Великоморавське… Ранньофеодальна монархія у Польщі. Утворення Великого князівства Литовського. Становлення шляхетської демократії –…

Змістовий модуль 2.

СТОРІЯ ДЕРЖАВИ І ПРАВА НОВОГО ТА НОВІТНЬОГО ЧАСУ ЧАСУ

  Передумови революції. “Довгий” парламент. Політичні течії в революції:… Реставрація Стюартів. Бредська декларція 1660 р. Торі та віги. Habeas Corpus Act 1679 р. “Славна революція” 1688-89…

Тема 10. Утворення і розвиток буржуазної держави і права США у XVIII-XIX ст.

Початок війни англійських колоній за незалежність та її сутність. Декларація незалежності США 1776 р. Боротьба за здійснення принципів Декларації… Золотий вік американської торгівлі. Великий ордонанс 1791 р. Розширення числа… “Чорні кодекси”. Реконструкція Півдня. Ку-клукс-клан.

Тема 11. Виникнення і розвиток буржуазної держави і права Франції

Консульство та імперія. Конституція VIII року Республіки. Бюрократичний апарат Імперії Наполеона, армія, поліція.

Тема 12. Виникнення і розвиток буржуазної держави та права Німеччини

Німецька роздрібленість і проблема німецького об’єднання на поч. ХІХ ст. Віденський конгрес 1815 р. та його рішення. Німецький союз. Посилення… “Весна народів” і німецькі землі. Згортання буржуазно-демократичної революції… Австро-прусська війна 1866 р. Утворення Північнонімецького союзу. Конституція 1867 р.

Тема 13. Виникнення тоталітарних держав фашистського режиму та військових диктатур

Сутність фашистської політичної доктрини. Німецький націонал-соціалізм як різновидність фашизму. Виникнення фашистського руху в Італії. Похід фашистів на Рим 1922 р. Виняткові… Криза Веймарської республіки в Німеччині. Прихід до влади націонал-соціалістичної партії. Ліквідація державно-правових…

Тема 14. Держава і право Сполучених Штатів Америки новітнього часу

Особливості соціально-економічного розвитку США новітнього періоду. „Новий курс” Ф. Рузвельта. Взаємовідносини трьох гілок державної влади у другій половині ХХ ст. Зміни у соціальній структурі США протягом другої половини ХХ ст. Додатки до Конституції США в XX ст. Федеральний закон та закони штатів. Цивільне, трудове та кримінальне право США. Основні напрями державно-правового розвитку США у кінці ХХ – на початку ХХІ ст.

Тема 15. Історія держави і права Німеччини новітнього часу

Тема 16. Розвиток держави і права Франції новітнього часу

Державний лад Третьої республіки у міжвоєнний період. Конституція 1946 р. Державний лад Четвертої республіки. Причини її ліквідації і прийняття Конституції 1958 р. Державний устрій П`ятої республіки. Зростання соціального напруження в 60-х роках. Зміни у соціальній структурі Франції. Французька правова система у другій половині XX ст. Основні напрями державно-правового розвитку Франції у кінці ХХ – на початку ХХІ ст.

 

Тема 17. Держава і право Великобританії новітнього часу

Особливості державного розвитку Англії у міжвоєнний період. Вестмінстерський статут 1931 р. Зміни в апараті державного управління та у соціальній структурі Англії на протязі другої половини ХХ ст. Характерні риси англійської парламентської демократії. Джерела та основні риси права Англії. Соціальне законодавство. Основні напрями державно-правового розвитку Англії у кінці ХХ – на початку ХХІ ст.

Тема 18. Розпад колоніальних імперій і утворення незалежних держав.

Лейбористська націоналізація промисловості у післявоєнній Англії. Криза економіки і системи державного управління. Політика кабінетів М. Тетчер та… Конституція 1945 р. і Четверта республіка у Франції. Проблема колоній і…  

Тема 19. Виникнення та розвиток національних держав у Центральній Європі

Виникнення народно-демократичних держав у країнах Центральної і Південно-Східної Європи після Другої світової війни. Особливості… Утворення КНР. Політика “трьох червоних знамен” (1958 р.) та “культурної… Альтернативні моделі суспільно-політичного розвитку. Шведська модель соціалізму та її національні варіанти. Проблеми…

СТРУКТУРА НАВЧАЛЬНОЇ ДИСЦИПЛІНИ

ТЕМАТИЧНИЙ ПЛАН ЛЕКЦІЙ І СЕМІНАРСЬКИХ ЗАНЯТЬ

Загальний обсяг 72 год., в тому числі: Лекцій - 18 год. Семінари - 16 год.

ЗМІСТОВИЙ МОДУЛЬ 1

СТОРІЯ ДЕРЖАВИ І ПРАВА СТАРОДАВНЬОГО СВІТУ ТА СЕРЕДНІХ ВІКІВ

Лекція 1. Загальна характеристика науки. Держава і право Стародавнього Сходу. (2 год.) Призначення курсу «Загальна історія держави та права». Предмет історії держави… Виникнення держави в країнах Стародавнього Сходу. Загальне і особливе в процесі становлення державності в Єгипті,…

Контрольні запитання та завдання

2. Що є предметом та обєктом науки? 3. Яка існує періодизація науки «Загальна історія держави і права»? 4. Покажіть соціальну диференціацію в країнах Стародавнього Сходу.

Рекомендована література

Глиняний В.П. Історія держави і права зарубіжних країн. Навчальний посібник. – К., 2006. Хома Н.М. Історія держави та права зарубіжний країн. Навчальний посібник для… Страхов М.М. Історія держави і права зарубіжних країн. – К., 2003.

Контрольні запитання та завдання

2. Яке значення мали реформи Солона для подальшого розвитку Афін? 3. Що таке «остракізм – суд черепків»? 4. Зробіть порівняльний аналіз реформ Солона в Афінах і Сервія Туллія в Римі – що було в них спільного і які були…

Рекомендована література

Глиняний В.П. Історія держави і права зарубіжних країн. Навчальний посібник. – К., 2006. Хома Н.М. Історія держави та права зарубіжний країн. Навчальний посібник для… Родс П. Дж. Кому принадлежала власть в демократических Афинах?

До якої правової сфери слід віднести інститут манципації у Стародавньому Римі ?

а) до процесуального права;

б) до договірного права;

в) до шлюбно-сімейного права;

г) до кримінального права.

 

Контрольні запитання та завдання

2. Чим був обумовлений в Римі перехід від республіки до імперії? 3. Розкрийте основні риси принципату і домінату. Чим ввони різнились між… 4. В чому полягала сутність реформ імператорів Діоклетіана і Констатнтина в Римі та їх значення для Римської…

Рекомендована література

Глиняний В.П. Історія держави і права зарубіжних країн. Навчальний посібник. – К., 2006. Хома Н.М. Історія держави та права зарубіжний країн. Навчальний посібник для… Страхов М.М. Історія держави і права зарубіжних країн. – К., 2003.

Контрольні запитання та завдання

2. Які загальні закономірності утворення феодальної держави та права? 3. Коли і за яких умов утворилася держапва франків та які основні періоди… 4. Розкажіть про переворот Карла Мартелла 753-гшо року та його військову реформу?

Рекомендована література

Глиняний В.П. Історія держави і права зарубіжних країн. Навчальний посібник. – К., 2006. Хома Н.М. Історія держави та права зарубіжний країн. Навчальний посібник для… Страхов М.М. Історія держави і права зарубіжних країн. – К., 2003.

Контрольні запитання та завдання

1. Які передумови та шляхи утворення ранньофеодальних держав в країнах Європи?

2. Характеристика держави Капетингів.

3. Правова система держави Капетингів.

4. Сутність кутюмів Бовезі.

5. Особливості процесу утворення державності Німеччини.

Рекомендована література

Глиняний В.П. Історія держави і права зарубіжних країн. Навчальний посібник. – К., 2006. Хома Н.М. Історія держави та права зарубіжний країн. Навчальний посібник для… Зайцев И. Средневековые сословно-представительные учреждения /Англия и Франция //История. – 1998. - №24. – С. 7-

Контрольні запитання та завдання

2. Охарактеризуйте нормандське завоювання Англії 1066 року та його наслідки? Дайте оцінку реформам Генріха ІІ в Англії. 3. У чому, на вашу думку, полягає сутність сюзеренітету-васалітету і яку особливість мала формула васалітету в…

Рекомендована література

Глиняний В.П. Історія держави і права зарубіжних країн. Навчальний посібник. – К., 2006. Страхов М.М. Історія держави і права зарубіжних країн. – К., 2003. Тулина Г.М. Следы гражданского общества в средневековом европейском городе //Вопросы истории. – 1999. - №6. – С.…

Контрольні запитання та завдання

2. Охарактеризуйте органи державної влади в період абсолютизму у Німеччині. 3. Здійсніть порівняльний аналіз правових систем Німеччини і Франції в період… 4. Як відбувалося становлення феодальної державності і виникнення феодального права в країнах Азії та Африки?

Рекомендована література

Трофанчук Г.І. Історія держави і права зарубіжних країн.Навчальний посібник. - К., 2006. Глиняний В.П. Історія держави і права зарубіжних країн. Навчальний посібник. –… Страхов М.М. Історія держави і права зарубіжних країн. – К., 2003.

Тема 8. Феодальна держава та право західних слов’ян та азіатських країн

Лекція 4. Виникнення та розвиток феодальної держави і права західних і південних слов’ян(2 год.)   Ранньофеодальна монархія у Польщі. Утворення Великого князівства Литовського. Становлення шляхетської демократії –…

Контрольні запитання та завдання

2. Загальна характеристика державного ладу феодальної Болгарії. 3.Які вам відомі джерела права феодальної Болгарії? 4. В чому полягали особливості становлення феодальної держави і права Чехії?

Рекомендована література

Глиняний В.П. Історія держави і права зарубіжних країн. Навчальний посібник. – К., 2006. Страхов М.М. Історія держави і права зарубіжних країн. – К., 2003. Ваничек В. История государства и права Чехословакии. – М., 1981.

ЗМІСТОВИЙ МОДУЛЬ 2

СТОРІЯ ДЕРЖАВИ І ПРАВА НОВОГО ТА НОВІТНЬОГО ЧАСУ

Тема 9. Виникнення та розвиток буржуазної держави і права Англії (серед.ХУІІ-поч.ХІХ ст.) (2 год.)   Передумови революції. “Довгий” парламент. Політичні течії в революції: пресвітеріани, індепенденти, левеллери.…

Контрольні запитання та завдання

2. Які суспільні верстви революційного періоду в Англії були в опозиції до короля? 3. Кого називали пуританами? 4. Які вимого до параламенту передбачали: а) Петиція про права? б) Велика ремонстрація?

Рекомендована література

Глиняний В.П. Історія держави і права зарубіжних країн. Навчальний посібник. – К., 2006. Страхов М.М. Історія держави і права зарубіжних країн. – К., 2003. Барг М.А. Кромвель и его время. М., 1998.

Контрольні запитання та завдання

2. На яких принципах базувалася англійська колоніальна політика? 3. Які рішення були прийняті І Континентальним конгресом? 4. Які причини громадянської війни між Півднем та Північчю?

Рекомендована література

Глиняний В.П. Історія держави і права зарубіжних країн. Навчальний посібник. – К., 2006. Страхов М.М. Історія держави і права зарубіжних країн. – К., 2003. Барабаш Б. Правовий статус особи у конституціях штатів США // Право України. – 2002. - № 3.

Тема 11. Виникнення і розвиток буржуазної держави та права Франції

Скликання Генеральних Штатів (1789 р.). Проголошення Установчих Зборів. “Декларація прав людини і громадянина”. Політичні партії в революції:… Консульство та імперія. Конституція VIII року Республіки. Бюрократичний апарат…  

Контрольні запитання та завдання

2. Хто із французьких мислителів відносився до просвітників? 3. Яка структура Генеральних штатів? 4. Які основні права та свободи проголосила «Декларація прав людини і громадянина»?

Рекомендована література

Глиняний В.П. Історія держави і права зарубіжних країн. Навчальний посібник. – К., 2006. Страхов М.М. Історія держави і права зарубіжних країн. – К., 2003. Графский В.Г. Всеобщая история права и государства. – М., 2000.

Тема 12. Виникнення і розвиток буржуазної держави і права Німеччини

Лекція 6. Утворення та загальна характеристика буржуазної держави і права Німеччини(2 год.) Німецька роздрібленість і проблема німецького об’єднання на поч. ХІХ ст.… “Весна народів” і німецькі землі. Згортання буржуазно-демократичної революції в Прусії. Конституція 1848 р. Трикласний…

Контрольні запитання та завдання

2. Коли і з якою метою було проведено Віденський конгрес? 3. Які держави були учасниками Віденського конгресу? 4. Який орган влади здійснював керівництво Німецьким Союзом?

Рекомендована література

Глиняний В.П. Історія держави і права зарубіжних країн. Навчальний посібник. – К., 2006. Страхов М.М. Історія держави і права зарубіжних країн. – К., 2003.  

Які з перелічених держав були учасниками Берлінського (Троїстого) пакту 1940 року?

а) Німеччина б) Франція в) Італія

г) Японія д) СРСР е) Угорщина

є) Великобританія ж) США з) Словаччини

і) Болгарія к) Румунія л) Фінляндія

 

Контрольні запитання та завдання

2. Які загальні ознаки тотатітарних держав? 3. У якій праці Адольфа Гітлера (Шікльгрубера) обгрунтовані ідеї расової… 4. З якою метою здійснювався «пивний путч»?

Рекомендована література

Глиняний В.П. Історія держави і права зарубіжних країн. Навчальний посібник. – К., 2006. Страхов М.М. Історія держави і права зарубіжних країн. – К., 2003. Желев Ж. Фашизм. Тоталитарное государство. –М.,1991.

Проаналізуйте Закон Тафта-Хартлі

3. Які соціальні реформи проводили:

а) Л.Джонсон б) Р.Рейган

в) Ф.Рузвельт г) Г.Трумен

 

4. Політику «Нового курсу» проводив:

а) Л.Джонсон б) Р.Рейган

в) Ф.Рузвельт г) Г.Трумен

д) Р.Ніксон е) Дж.Ф.Кеннеді

 

5. Визначте зовнішньополітичні пріорітети урядів:

а) Дж.Буша - молодшого б) Б.Клінтона

в) Дж.Буша - старшого в) Р.Рейгана

 

Контрольні запитання та завдання

2. Які поправки до Конституції США були прийняті у новітній період? 3. Якою за типом була партійна система в США? 4. Що таке антикомуністичне законодавство США та його сутність?

Рекомендована література

Глиняний В.П. Історія держави і права зарубіжних країн. Навчальний посібник. – К., 2006. Страхов М.М. Історія держави і права зарубіжних країн. – К., 2003. Барабаш Б. Судова система штатів США та її функціонування // Право України. – 2001. - №8.

Контрольні запитання та завдання

2. Як у 1949 році виникала ФРН? 3. Охарактеризуйте державний лад ФРН за Конституцією 1949 року. 3. Проаналізуйте процес утворення єдиної Німецької держави у 1990 році.

Рекомендована література

Давид Рене. Основные правовые системы современности / Пер. с франц. В.А Туманова. – М., 1997. История государства и права зарубежных стран / Под ред. О.А. Жидкова, Н.А.… История германской государственности ХІХ–ХХ вв. – Калининград, 1985.

Контрольні запитання та завдання

2. Назвіть причини створення Народного фронту у Франції. Які політичні сили обєдналися у Народний фронт? 3. Охарактеризуйте програму уряду Народного фронту. 4. Розкажіть про боротьбу за демократичну конституцію у Франції після Другої світової війни.

Рекомендована література

Ардан Ф. Франция: государственная система. – М., 1994. История государства и права зарубежных стран. – М., 1991. История Франции. – М., 1973. – Т. 3.

Контрольні запитання та завдання

2. Охарактеризуйте центральні державні органи влади Великобританії. 3. Які реформи виборчого права були проведені у Великобританії протягом ХХ… 4. Яке місце в політичній системі Великобританії займає монарх?

Рекомендована література

История государства и права зарубежных стран. – М., 1991. Конституции зарубежных государств: США, Великобритании, Франции, Италии,… Лисневский Э.В. История государства и права Великобритании (1870–1917 гг.). – Ростов, 1975.

Тема 18. Розпад колоніальних імперій і утворення незалежних держав

Основні підсумки Другої світової війни. Роль США у післявоєнному світі. Маккартизм. Розділене правління. Президент Дж. Ф. Кеннеді та концепція… Лейбористська націоналізація промисловості у післявоєнній Англії. Криза…  

Контрольні запитання та завдання

1. Які рішення були прийняті щодо британських домініонів на імперських конференціях 1926 і 1930 рр.? 2. Який парламентський акт Великобританії називають Конституцією Британської… 3. Коли і за яких умов відбувся остаточний розпад Британської колоніальної імперії ?

Рекомендована література

Глиняний В.П. Історія держави і права зарубіжних країн. Навчальний посібник. – К., 2006. Страхов М.М. Історія держави і права зарубіжних країн. – К., 2003. Федоров К.Г. Історія держави і права зарубіжних країн. – К., 1994.

Контрольні запитання та завдання

1. Охарактеризуйте суспільно-політичні події, які вплинули на процес становлення нових національних держав Центральної та Південно-Східної Європи… 2. Назвіть основні положення Конституції Чехословацької республіки 1920-го… 3. Як склалася доля країн Центральної та Південно-Східної Європи під час Другої світової війни ?

Рекомендована література

Глиняний В.П. Історія держави і права зарубіжних країн. Навчальний посібник. – К., 2006. Страхов М.М. Історія держави і права зарубіжних країн. – К., 2003. Бурава Е. Место и роль закона в правовых системах современности // Юрист. – 2000. - № 3.

ЗАВДАННЯ МОДУЛЬНОЇ КОНТРОЛЬНОЇ РОБОТИ

До змістовного модуля (МКР) 1: 1. Дискусія про азіатський спосіб виробництва. Основні відмінності… 2. Державний апарат Стародавнього Єгипту.

ПИТАННЯ ДЛЯ ПІДГОТОВКИ ТА СКЛАДАННЯ ІСПИТУ

2. Державний лад країн з азіатським способом виробництва. 3. Виникнення і розвиток держави у Стародавньому Єгипті. 4. Суспільний і державний лад Вавилону.

Рекомендована література

Основна література   1. Бостан Л.М., Бостан С.К. Історія держави і права зарубіжних країн. (Держава і право епохи станово-кастового…

Додаткова література

2. Бартошек П.Н. Римское право: понятие, термины, определения. - М., 1989. 3. Берг М.А. Великая английская революция в портретах ее деятелей. - М.,… 4. Верещягін С.Г. Правові форми реалізації політики податків у Стародавній Греції та Стародавньому Римі // Право и…

Нформаційні ресурси

1. http://portal.rada.gov.ua - Офіційний веб-сайт Верховної Ради України. 2. http://kmu.gov.ua - Офіційний веб-сайт Кабінету Міністрів України. 3. http://ccu.gov.ua - Офіційний веб-сайт Конституційного Суду України.

– Конец работы –

Используемые теги: загальна, Історія, держави, права0.075

Если Вам нужно дополнительный материал на эту тему, или Вы не нашли то, что искали, рекомендуем воспользоваться поиском по нашей базе работ: ЗАГАЛЬНА ІСТОРІЯ ДЕРЖАВИ І ПРАВА

Что будем делать с полученным материалом:

Если этот материал оказался полезным для Вас, Вы можете сохранить его на свою страничку в социальных сетях:

Еще рефераты, курсовые, дипломные работы на эту тему:

З підготовки і захисту курсових робіт з дисциплін: Історія держави і права України, Теорія держави і права
ЧОРНОМОРСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ УНІВЕРСИТЕТ... імені Петра Могили... юридичний факультет...

РОБОЧА ПРОГРАМА НАВЧАЛЬНОЇ ДИСЦИПЛІНИ ЗАГАЛЬНА ІСТОРІЯ ДЕРЖАВИ І ПРАВА
МЕНІ ТАРАСА ШЕВЧЕНКА... НСТИТУТ МІЖНАРОДНИХ ВІДНОСИН Кафедра порівняльного і європейського права...

Имущественные права как объекты гражданских прав. Понятие и виды объектов гражданских прав
Понятие и виды объектов гражданских прав...

План лекции №1: Часть 1: предмет горного права, метод горного права, основные источники горного права. Часть 2: Этапы развития Российского законодательства о недрах
Часть предмет горного права метод горного права основные источники горного права... Часть Этапы развития Российского законодательства о недрах... формирование и развитие горного права Российской Империи начала го века...

Історія держави і права зарубіжних країн
Рекомендовано до друку Вченою радою... юридичного факультету Інституту державного управління і права... Київського національного університету культури і мистецтв...

Президент РФ, Правительство РФ и органы исполнительной власти как субъекты административного права: правовой статус, полномочия и правовые отношения
Это самая многочисленная из числа организаций группа субъектов административного права. Специфику любого органа государственной власти составляет то, что он… Орган исполнительной власти – это организация, которая являясь частью государственного аппарата, имеет свою…

Б1. 1. Понятие, предмет, метод, задачи и система уголовного права РФ. Соотношение уголовного права с другими отраслями права
Действие уголовного закона в пространстве это вопрос определения территории на которой применяется уголовный закон определения места совершения... Территориальный принцип действия уголовного закона в котором находит... Исключение согласно УК представляют лица пользующиеся дипломатическим иммунитетом Вопрос об уголовной...

Предмет, метод та методологія науки Історія держави та права зарубіжних країн
Сецесія право правний принцип Вживається до певної територіальної чи національної одиниці що намагається здійснити програму відокремлення від... Джерела римського права давнього... Діяльність юристів Риму у посткласичний період важливе джерело розвитку римського права Закони Феодосія ІІ та...

Разграничение понятий конституционного права как системы правовых норм отрасли права, как науки и как учебной дисциплины.. 2 2. Источники конституционного права в зарубежных странах. 2
Источники конституционного права в зарубежных странах... Материальная и формальная фактическая и юридическая конституция в... Принятие изменение и отмена конституций в зарубежных странах...

Предмет та методологія історії держави і права зарубіжних країн Предметом ІГПЗС є держава і право зарубіжних країн світу в процесі їх виникнення та розвитку в певній послідовності
Східна деспотія основні риси Три головних відомства управління Ознаки східної деспотії Зосередження всієї повноти влади в руках однієї... Загальна характеристика законів царя Хаммурапі структура Закони Хаммурапі... Суспільний лад Стародавнього Вавилона в часи Хаммурапі Як всяке рабовласницьке держава Стародавный Вавилон знав...

0.039
Хотите получать на электронную почту самые свежие новости?
Education Insider Sample
Подпишитесь на Нашу рассылку
Наша политика приватности обеспечивает 100% безопасность и анонимность Ваших E-Mail
Реклама
Соответствующий теме материал
  • Похожее
  • По категориям
  • По работам