Більш повному розумінню суті підприємництва сприятиме короткий нарис історії та теорії поняття "підприємництво"

Більш повному розумінню суті підприємництва сприятиме короткий нарис історії та теорії поняття "підприємництво".

Перші спроби систематичного теоретичного осмислення підприємництва почалися у XVII ст., хоча співтовариства підприємців, які складалися з ремісників, купців, лихварів, з'явилися значно раніше. Вперше поняття "підприємець" у науковий обіг ввів англійський економіст Річард Кантільйон. Р. Кантільйон зробив також систематичний аналіз підприємництва. Він розумів підприємництво як економічну функцію особливого роду та підкреслював завжди присутній у ньому елемент ризику. Кантільйон визначав підприємця як людину, яка за певну ціну купує засоби виробництва, щоб виробити продукцію і продати її з метою одержання доходів, і яка, беручи на себе зобов'язання з витрат, не знає, за якими цінами може відбутися реалізація. До підприємців він зарахував людей з нефіксованими прибутками (ремісників, купців, селян та ін.), тобто тих, хто був зайнятий економічною діяльністю в умовах нестабільності та непередбачуваності цін. Тому головною рисою підприємця Кантільйон вважав готовність до ризику.

 

Сторична довідка

  Вагомий внесок у дослідження феномену підприємництва протягом XVIII –XIX ст.… Адам Сміт перебував під значним впливом Річарда Кантільйона і фізіократів. Він багато говорив про роботодавців,…

Сторична довідка

  У XVIII ст. подальше осмислення поняття підприємництва здійснював французький…  

Сторична довідка

  Альфред Маршалл ототожнював підприємництво з менеджментом. У фундаментальній…  

Сторична довідка

  Апогеєм у розробці теорії підприємництва стали праці австро-американського… -функція підприємництва полягає головним чином у революціонізації та реформуванні виробництва шляхом використання…

Сторична довідка

  Узагальнюючи наукові погляди на сутність підприємництва і на роль підприємця в…  

Економічна основа підприємництва

Відносини власності на засоби виробництва покладені в основу всіх виробничих відносин будь-якої економічної системи господарювання. Основою відносин… Володіння – відносини фактичного панування суб'єкта над об'єктом власності. … Розпорядження – фактичне здійснення влади власника над об'єктом власності, фактичне управління нею.