рефераты конспекты курсовые дипломные лекции шпоры

Реферат Курсовая Конспект

Вірусологічний метод діагностики.

Вірусологічний метод діагностики. - раздел История, Репродуктивний цикл вірусів родини Poxviridae порівняно з репродуктивними циклами вірусів інших родин має певні особливості Оскільки Вірус Натуральної Віспи Належить До Збудників Другої Групи Патогенно...

Оскільки вірус натуральної віспи належить до збудників другої групи патогенності, то роботу з вірусологічної діагностики цієї інфекції здійснюють в умовах і за правилами, розробленими для збудників особливо небезпечних захворювань. Відбір клінічного матеріалу для дослідження здійснюють медичні працівники, які були попередньо вакциновані протягом 12 місяців. На початковій стадії захворювання відбирають мазки з носової частини глотки, слину, гепаринізовану кров, із появою висипу -його елементи. Зішкріб проводять скальпелем або голкою не менше як з 6 елементів і роблять мазки на скельцях. На стадії формування везикул і пустул відбирають їх вміст. На стадії утворення струпу збирають його у кількості не менше 12 штук.

Лабораторна діагностика натуральної віспи включає в себе експрес-методи дослідження (ЕМ, дослідження у світловому мікроскопі мікропрепаратів, забарвлених за методом Морозова у модифікації Гіспена), РІФ, РНГА, РІД (реакція імунодифузії). Під світловим мікроскопом можна побачити віруси віспи як найдрібніші кульки - тільця Пашена.

Накопичення вірусу здійснюють на

хоріоналантоїсній оболонці ембріонів. Для зараження використовують 11—14-денні курячі ембріони, температура інкубації 37 °С. Індикація вірусу на хоріон-алантоїсній оболонці полягає в утворенні специфічних вірусних бляшок - маленьких, сферичної форми, сіро-білого кольору, з гладенькою блискучою опуклою поверхнею, діаметром 0,5-1,0 мм (рис. 20.73).

Для накопичення збудника натуральної віспи придатні багато культур клітин людини і тварин, у тому числі первинно-трипсинізовані, диплоїдні та перещеплювані, наприклад HeLa. Ідентифікацію виділеного вірусу здійснюють у РН, РЗК, РГГА, РІФ.

Для серологічного методу діагностику захворювання застосовують РГГА, РЗК, РІФ, РНГА, РН у курячих ембріонах та культурі клітин.

Лікування хворих на натуральну віспу.Симптоматичне, а також індукторами інтерферону та противірусним препаратом метисазоном (Methisazone). Призначається по 0,01 г/кг маси тіла 2 рази на день упродовж 6 днів. Препарат впливає на репродукцію вірусу натуральної віспи на пізній стадії, інгібуючи синтез структурних вірусних білків та процес формування зрілих вірусних часточок.

Специфічна профілактика натуральної віспи. Натуральна віспа належить до керованих інфекцій. Напружений довічний імунітет проти вірусу натуральної віспи створює жива вісповакцина для нашкірного введення. У зв'язку з ліквідацією віспи у світі обов'язкові щеплення проти неї відмінені з 1980 року.

ВІРУС ВІСПОВАКЦИНИ

Таксономія. Вірус вісповакцини (vaccinia virus) відноситься до родини Poxviridae роду Orthopoxvirus.

Віруси натуральної віспи, віспи корів та вісповакцини, або вірус вакцини, створюють перехресний імунітет, що дало можливість свого часу використати останній для специфічної профілактики та успішної реалізації програми ліквідації віспи натуральної на земній кулі. Походження вірусу вісповакцини активно дискутується. Вважають, що вірус вакцини існує тільки як лабораторний або вакцинний штам (Variola vaccinae). Його походження до останнього часу невідоме. Дехто вважає, що він походить від вірусу віспи корів, який свого часу застосував для щеплення Енріке Дженнер.

Віруси натуральної віспи, віспи корів та вісповакцини відрізняються за рядом біологічних властивостей. Зокрема, vaccinia virus швидко викликає розвиток ЦПД у чутливих до нього культурах клітин (ЦПД формується при температурі 40 °С), виявляє гемаглютинуючі властивості, на хоріоналантоїсній оболонці формує більші за розмірами бляшки сірувато-білого кольору.

Для отримання вакцинних препаратів вірус вводили в організм телят шляхом тотального нашкірного зараження. Після утворення пустул матеріал зшкрябували зі шкіри, консервували гліцеролом, титрували, розфасовували і висушували. Людині вакцина наносилася на скарифіковану шкіру, де через кілька днів розвивались пустули, що згодом загоювалися рубцюванням.

– Конец работы –

Эта тема принадлежит разделу:

Репродуктивний цикл вірусів родини Poxviridae порівняно з репродуктивними циклами вірусів інших родин має певні особливості

Таксономія До родини Poxviridae від англ рох віспа пустула входять ДНК геномні віруси складної будови та великих розмірів Родина розділена на... Рід Orthopoxvirus включає в себе віруси натуральної віспи вісповакцини віспи... Структура Розміри найбільших вірусів родини Poxviridae становлять times нм тобто на межі роздільної...

Если Вам нужно дополнительный материал на эту тему, или Вы не нашли то, что искали, рекомендуем воспользоваться поиском по нашей базе работ: Вірусологічний метод діагностики.

Что будем делать с полученным материалом:

Если этот материал оказался полезным ля Вас, Вы можете сохранить его на свою страничку в социальных сетях:

Все темы данного раздела:

ВІРУС НАТУРАЛЬНОЇ ВІСПИ
Натуральна віспа – особливо небезпечна високо контагіозна конвенційна е

Підродина Chordopoxvirinae
Рід Molluscipoxvirus   Вірус патогенний тільки для людини, переважно молодих осіб та людей з імунодефіцитом. Захворювання проявляється у вигляді ерите

Вірус віспи корів
Таксономія. Вірус віспи корів (cowpoxvirus) відноситься до родини Poxviridae підродини Chordopoxvirinae роду Orthopoxvirus. Перші згадки про за

Вірус віспи мавп
Таксономія. Вірус віспи мавп (monkeypoxvirus) відноситься до родини Poxviridae підродини Chordopoxvirinae роду Orthopoxvirus. Вірус віспи мавп

Хотите получать на электронную почту самые свежие новости?
Education Insider Sample
Подпишитесь на Нашу рассылку
Наша политика приватности обеспечивает 100% безопасность и анонимность Ваших E-Mail
Реклама
Соответствующий теме материал
  • Похожее
  • Популярное
  • Облако тегов
  • Здесь
  • Временно
  • Пусто
Теги