Заняття 6

Португалія у другій половині XX – початку XXI ст.: особливості політичного та соціально-економічного розвитку (2 год.)

Основні проблеми:

1. Португалія у 1945-1973 р.: особливості політичного та соціально-економічного розвитку.

2. Португалія у 1974 – 1982 рр.: особливості політичного та соціально-економічного розвитку.

3. Сучасна Португалія: здобутки та проблеми.

Додаткові теми для рефератів та обговорень

1. Політичний портрет А.Салазара.

2. «Революція гвоздик» у Португалії.

3. Вступ Португалії до ЄЕС: здобутки та проблеми.

Методичні рекомендації:

1. Визначити наслідки ІІ світової війни для Угорщини. Проаналізувати суспільно-політичну ситуацію перших повоєнних років. Розстановка політичних сил. Вплив СРСР. Результати перших виборів. Встановлення комуністичного режиму. Головні його риси.

2. Вказати на головні ознаки системної кризи в Угорщині у середині 50-х рр. Визначити її прояви в усіх сферах життя. Проаналізувати події 1956 р. в Угорщині. І.Надь. Реакція країн соціалістичного табору на події в Угорщині. Реакція світової спільноти на події 1956 р. Придушення повстання. Переслідування учасників руху. Вплив подій 1956 р. на історичний розвиток Угорщини та країн соцтабору.

3. Визначити особливості політичного режиму Я.Кадара. Стосунки із СРСР. Вказати на головні особливості внутрішньої політики уряду Я.Кадара. Становище у промисловості, фінансах, аграрному секторі. Угорщина у РЕВ. Соціальна політика. Життєвий рівень.

4. Вказати на ознаки глибокої кризи угорського суспільства у другій половині 80-х рр. ХХ ст. Назвати її прояви. Проаналізувати етапи революційних подій 1989-1990 рр. в Угорщині. Визначити фактори впливу на їхнє розгортання. Роль опозиції. Активізація суспільства. Назвати результати демократичної революції.

5. Визначити головні риси суспільно-політичного розвитку Угорщини у 90-х рр. ХХ – на початку ХХІ ст. Процес демократизації суспільства. Проаналізувати головні події політичного життя країни за вказаний період. Вказати на його тенденції у сучасній Угорщині. Проаналізувати головні здобутки та проблеми у розвитку угорської економіки. Рівень життя. Соціальна політика. Євроатлантичний вибір Угорщини.