Політичний портрет Р.Рейгана.

3. Зовнішньополітична стратегія США після 11 вересня 2001 р. та її реалізація.

4. Американське суспільство на рубежі століть: соціокультурний аспект.

 

Методичні рекомендації:

1. Проаналізувати економічну ситуацію у США на кінець 70 – початок 80- х рр. ХХ ст. Визначити головні складові соціально-економічної стратегії республіканців (неоконсерватизм). Назвати головні напрямки урядової політики у сфері фінансів, промисловості, зовнішньоекономічної діяльності, аграрному секторі тощо. Особливості соціальної політики республіканців. Трудове законодавство. Проаналізувати результати “рейганоміки” за основними показниками стану економіки США у 80-х рр. Реакція американського суспільства на урядовий курс. Визначити етапи та головні напрямки зовнішньополітичної діяльності США у 80-х рр. ХХ ст. за такими напрямками: відносини із СРСР; відносини із країнами Західної Європи; США і Близький та Середній Схід; політика США у АТР; США і країни Латинської Америки.

2. Визначити особливості суспільно-політичного розвитку США у 90 – х рр. ХХ – на початку ХХІ ст. Проаналізувати хід та результати президентських кампаній 1988 р., 1992 р., 1996 р, 2000 р., 2004 р. та 2008 р. Проаналізувати сучасну політичну ситуацію у США. Визначити характерні риси соціально-економічної стратегії кабінетів Дж.Буша (старшого), Б.Клінтона, Дж.Буша (молодшого) та Б.Обами. Визначити фактори впливу на економічні процеси у країні. Проаналізувати головні показники економічного розвитку США на межі ХХ та ХХІ ст. Визначити місце США на світовому ринку.

Визначити головні фактори впливу на політику США у 90-х рр. ХХ – на початку ХХІ ст. Проаналізувати зовнішньополітичну стратегію та діяльність США за такими напрямками: відносини із пострадянськими країнами; відносини із країнами Західної Європи; США і Близький та Середній Схід; політика США у АТР; США і країни Латинської Америки. Особливу увагу приділити проблемі Афганістану та Іраку. Висловити власне ставлення до цих проблем. Визначити роль та місце США у сучасних міжнародних відносинах.