Маркування надвисокочастотних діодів

Змішувальні – 1; детекторні – 2; параметричні – 4; регулюючі – 5; перемножувальні – 6; генераторні – 6.

Варикапи: підстроюючі – 1; помножувальні – 2.

Тунельні діоди: підсилюючі – 1; генераторні – 2; переключаючі – 3.

Зворотні діоди – 4.

Випромінюючі діоди: інфрачервоного діапазону – 1; видимого діапазону (світлодіоди) з яскравістю < 500 кд/м2 – 3 ; >500 кд/м2 – 4.

Четвертий і п’ятий елементи (цифрові) позначають порядковий номер розробки від 01 до 99 (за винятком стабілітронів).

У стабілітронів, які мають напругу стабілізації від 1 до 9,9 В і від 10 до 99 В четвертий і п’ятий елементи позначають напругу стабілізації в вольтах, а у стабілітронів, які мають Uст=100...199В – додаткову до 100В.

У стабілітронів, які мають Uст < 1В – 4 і 5 елементи означають десяті та соті частини вольта.

Шостий елемент (буква) – показує різновидність даної групи приладів, які відрізняються за одним або декількома параметрами, які не є класифікаційними.

У стабілітронів і стабісторів шостий елемент вказує на послідовність розробки.

Випрямляючі діоди великої потужності (Iср > 10А), які називаються силовими вентилям, мають маркіровку, яка складається з 4-х елементів.

Перший елемент складається з 1 – 3 букв. Перша буква – В (вентиль) вказує на те, що прилад відноситься до класу силових вентилів. Друга буква вказує на належність приладу до групи лавинних (Л) або високочастотних (Ч ). Друга або третя буква В в першому елементі означає, що у вентилі використовується водяне охолодження.

Другий елемент (числовий) – відповідає граничному значенню прямого струму в амперах.

Третій елемент (числовий) – визначає клас вентиля. Число, яке характеризує клас вентиля, рівняється граничному значенню амплітуди зворотної напруги в вольтах, поділеної на 100.

Четвертий елемент (буквений) – характеризує групу до якої відноситься вентиль. Кожній групі А, Б, В і т.п. відповідає певне падіння напруги на відкритому вентилі при проходженні через нього максимального струму.