рефераты конспекты курсовые дипломные лекции шпоры

Реферат Курсовая Конспект

Тема 21. Держава і право Великобританії новітнього періоду

Тема 21. Держава і право Великобританії новітнього періоду - раздел История, Історія держави і права зарубіжних країн Перша Світова Війна Принесла Правлячим Класам Великобританії Політичний Тріум...

Перша світова війна принесла правлячим класам Великобританії політичний тріумф, нове розширення і без того величезної імперії. Англія належала до числа держав-переможниць, але її фінансово-економічні позиції були серйозно послаблені в ході війни. Промислове виробництво скоротилось на 20%. Англія втратила третину свого національного багатства. За роки війни розвинулись нові галузі промисловості, які випускали продукцію військового призначення. Виробництво ж в старих галузях значно скоротилось. Погіршилось матеріальне становище робітничого класу і, як наслідок цього, виросла його політична активність. За роки війни кількість членів профсоюзів збільшилась в два рази.

В післявоєнний період посилився процес капіталістичної монополізації. В 1916 р. виникло найбільше об`єднання монополістів – Федерація британської промисловості.

В результаті першої світової війни Англія одержала нові колоніальні володіння. В старих колоніях збільшилось промислове виробництво, чисельно зріс пролетаріат, укріпила своє становище місцева буржуазія. Широкі народні маси Індії, Єгипту і інших країн піднялись на боротьбу за свободу і національну незалежність.

У XX столітті у Великобританії зберігалася двопартійна система. Дві провідні партії – консерваторів і лібералів – навперемінно приходили до влади. Однак розвиток державно-монополістичного капіталізму, поляризація соціальних сил внесли певні зміни в партійно-політичну систему Великобританії.

На початку 20-х років в Англії почали виникати фашистські організації, серед яких виділялася створена 1923 року група британських фашистів. У 1930 році фашистські організації об'єднуються в єдиний союз. Лідером британських фашистів стає колишній член виконкому лейбористської партії Освальд Мослі.

Великобританія у XX столітті залишається конституційною монархією, яка ґрунтується на принципі розподілу влади. Характерною рисою державного ладу є також відсутність писаної конституції у вигляді єдиного документу.

Парламент, як і раніше, складається з двох палат: палати общин і палати лордів.

Корона посідає своєрідне місце в політичній системі Великобританії.

Хоча формально зберігаються різноманітні королівські прерогативи (право вето, право розпуску парламенту, призначення прем'єра тощо), вважається, що реальної влади в британського монарха немає, що практично Великобританією управляє уряд, а точніше прем'єр-міністр, який контролює короля через партійний механізм і парламент.

Британський уряд у XX століття остаточно перетворюється на центральну ланку британської політичної системи. Особливо помітним стає верховенство уряду в британському державному механізмі, його вирішальна роль у взаємовідносинах з палатою общин після Другої світової війни.

Останнім часом у Великобританії, де в різноманітних сферах ретельно зберігаються традиції і стародавні звичаї, все частіше трапляється запозичення форм і методів державного управління в таких держав, як Сполучені Штати або ФРН. Отже, в державному апараті виникає дуже своєрідне сполучення архаїчних і найновіших елементів.

Через особливості формування англійського права його джерела були чисельними. У період між першою і другою світовими війнами правова система не зазнала істотних змін. Було скасовано лише найбільш архаїчні норми феодального права, які обмежували діяльність підприємців.

Статутне право поступово витісняло загальне, але за останнім визнавалась презумпція його юридичної повноти. Якщо правовідносини не регулювались законом або іншими нормативними актами, судді застосовували норми прецендентного права. У 1965 році парламентським актом було створено комісії для “кодифікації правових норм, ліквідації віджилих і непридатних норм права, його спрощення й удосконалення”. Суддям палати лордів та іншим суддям було дозволено відходити у певних випадках від попередніх рішень.

Конституція Великобританії складається із кількох нормативних актів, а саме: 1) Акт про парламент 1911 р.; 2) Закон від 16 грудні 1949 р. про зміну "Акта про парламент 1911 р."; 3) Акт про місцеве управління 1972 р.; 4) Акт про громадянство 1981 р.; 5) Акт про народне представництво 1983 р.; 6) Акт про об'єднання зі Шотландією 1704 р.; 7) Акт про палату общин (управління справами) від 20 липня 1978 р.

Протягом ХХ ст. в Англії спостерігається посилення нормотворчої ролі держави. Особливо це стосується цивільно-правових відносин.

Кримінальне право Англії все ще залишається архаїчним, не кодифікованим. Однак і тут відбувалися певні зміни.

Вища судова інстанція Англії – Палата лордів. Від імені Палати лордів справи розглядає суд Палати лордів, який складається з лорда-канцлера, що очолює його, ординарних лордів з апеляції і тих перів – членів Палати лордів, які в минулому посідали вищі судові посади, в тому числі всі колишні лорди-канцлери. Верховний суд Англії, очолюваний його головою – лордом-канцлером, включає в себе три самостійні судові установи – Апеляційний суд, Високий суд і Суд корони.

В Англії найтяжчі злочини розглядаються судом присяжних.

До нижчих судів в Англії належать суди графств і магістратські суди. Крім зазначених судів загальної юрисдикції в Англії діють спеціалізовані суди різної компетенції, зокрема антимонопольний суд, канонічний суд, суд протекції, юридичний комітет таємної ради, суд з розслідування насильницької смерті, військовий суд. Проте такі суди не утворюють окремі судові системи з чіткою ієрархічною будовою і не є самостійними напрямами судової системи Англії.

Відповідно до Закону "Про переслідування за злочини" 1985 р. в Англії було створено службу державних обвинувачів, очолювану директором публічного переслідування. Основною функцією державних ("коронних") обвинувачів є підтримка обвинувачення в судах усіх рівнів у справах, розслідуваних поліцією, і в деяких випадках порушення, а також участь у розслідуванні кримінальних справ.

Функції, властиві певною мірою генеральному прокурору, виконує в Англії генеральний аторней. Генеральний аторней – це вища посадова особа держави в сфері здійснення кримінального переслідування. З дуже обмеженого кола кримінальних справ, а саме – у разі виявлення трупа зі слідами фізичних ушкоджень або за фактом смерті при загадкових обставинах, досудове розслідування можуть здійснювати коронери.

Відповідно до існуючого адміністративно-територіального поділу британська поліцейська служба організована переважно за територіальним, а також функціональним принципом. Систему поліцейських органів Великобританії становлять Скотленд-Ярд, поліцейські департаменти графств, транспортна поліція і поліція Північної Ірландії.

В Англії відсутній єдиний закон або нормативний акт про адвокатуру, принципи її будови та діяльності. Англійська адвокатура сформувалася протягом століть і нині функціонує на основі королівських хартій, окремих парламентських актів, урядових постанов, правил, що прийняті керівними органами адвокатських організацій, судових рішень, традицій і звичаїв.

Відмітною ознакою англійської адвокатури є поділ практикуючих правозахисників на дві групи – соліситорів та баристерів, що склався історично.

Податкова система. У державний бюджет Великої Британії поступають прямі податки: особистий прибутковий; корпоративний прибутковий; на доходи від нафти; на спадщину; на капітал; внески на соціальне страхування; непрямі податки (на споживання): податок на додану вартість; акцизи; мито; гербові податки; податок із грального бізнесу. Місцеві бюджети формуються за рахунок муніципального податку на нерухоме майно.

У Великій Британії Міністерство фінансів історично носить назву Казначейства (The Treasury), функції якого полягають в управлінні системою державних фінансів, розробці фінансово-економічної політики. Формально Казначейство очолює прем’єр-міністр, що має титул першого лорда Казначейства. Фактично фінансовим відомством управляє канцлер казначейства (міністр фінансів), посада якого в уряді вважається ключовою. Крім нього, до вищого керівництва належать генеральний скарбник (член кабінету міністрів), фінансовий секретар (перший замісник міністра, член кабінету), парламентський секретар і 5 лордів-уповноважених (Lord Commissioners).

У фіскальному відношенні країна поділена на 15 податкових округів, яким підпорядковані 600 дільниць (districts) і 135 центрів збирання податків. Центральними фігурами податкової служби є збирачі податків і податкові інспектори, які упідлеглені окружним контролерам.

 

– Конец работы –

Эта тема принадлежит разделу:

Історія держави і права зарубіжних країн

НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ ДЕРЖАВНОЇ ПОДАТКОВОЇ СЛУЖБИ УКРАЇНИ... Кафедра теорії та історії держави і права... ЗАТВЕРДЖУЮ...

Если Вам нужно дополнительный материал на эту тему, или Вы не нашли то, что искали, рекомендуем воспользоваться поиском по нашей базе работ: Тема 21. Держава і право Великобританії новітнього періоду

Что будем делать с полученным материалом:

Если этот материал оказался полезным ля Вас, Вы можете сохранить его на свою страничку в социальных сетях:

Все темы данного раздела:

ПЕРЕДМОВА
  Історія держави і права зарубіжних країн, дотримуючись принципу хронології вивчає структуру, компетенцію, функції органів держави, а також розвиток головних галузей права. Ця дисцип

ОПИС НАВЧАЛЬНОЇ ДИСЦИПЛІНИ
«ІСТОРІЯ ДЕРЖАВИ І ПРАВА ЗАРУБІЖНИХ КРАЇН»   1. Предмет: загальні і специфічні закономірності виникнення, розвитку держави і права окремих країн в конкретних

СТРУКТУРА НАВЧАЛЬНОЇ ДИСЦИПЛІНИ
“Історія держави і права зарубіжних країн” за напрямом підготовки 0601 “Право” спеціальності 6.060100 “Правознавство”

Тема 2. Держава і право Стародавнього Єгипту
Давній Єгипет – перша цивілізація Стародавнього Сходу. Виникнення держави у Стародавньому Єгипті. Періоди становлення історії Стародавнього Єгипту. Єгипетське суспільство та його характери

Тема 3. Держава і право Стародавнього Вавилону та Ассирії
Соціально-економічний та політичний розвиток Межиріччя наприкінці III тис. до н.е. Вплив суспільно-культурних чинників на розвиток держави. Розвиток землеробства, іригаційна система. Майнове розшар

Тема 5. Держава і право Стародавнього Китаю
Періодизація розвитку держави і права на території Китаю. Період Шан (Інь) (XVІІІ – XIІ ст. до н.е.) у Китаї. Правління Чен Тана. Період Чжоу (XIІ ст. до н.е. – 221р. до н.е.).Особливості державног

Тема 6. Держава і право Стародавньої Греції
Характеристика поняття античності. Історичні, соціальні, культурі передумови виникнення античних держав. Полісна система політичного устрою. Ранньокласові додержавні утворення (VIII-V ст. до н.е.)

Тема 7. Держава і право Стародавнього Риму
Закономірності формування держави у Стародавньому Римі. Періодизація розвитку держави і права в Римі. Царський період історичного розвитку Стародавнього Риму. Боротьба патриціїв і плебеїв. Реформи

Тема 10. Держава і право феодальної Франції
Розпад імперії Карла Великого та формування держави і права у Франції. Періодизація середньовічної держави і права у Франції. Суспільний лад Франції. Формування правових засад станового ладу.

Тема 11. Держава і право феодальної Англії
Формування ранньофеодальних англосаксонських держав. Становлення та періодизація феодальної держави і права в Англії. Суспільний та державний лад Англії англосаксонського періоду. Організація влади

Тема 12. Держава і право феодальної Німеччини
Особливості утворення і розвитку феодальної держави і права у германців та основні тенденції їх розвитку. Періодизація розвитку Священної Римської імперії германської нації. Вплив феодальної терито

Тема 14. Розвиток буржуазної держави і права в Англії
Передумови, головні етапи англійської буржуазної революції середини ХVІІ ст. та формування парламентської монархії в Англії. Основні державно-правові зміни періоду революції. Протекторат Олівера Кр

Тема 15. Виникнення і розвиток держави і права в США
Утворення колоній у Північній Америці. Види колоній та особливості їхнього управління. Причини війни за незалежність англійських колоній та її наслідки. “Декларація незалежності” 1776 р., “Статті к

Тема 16. Виникнення і розвиток буржуазної держави і права у Франції
Соціально-економічний розвиток Франції наприкінці XVIII ст. Французька буржуазна революція кінця ХVІІІ ст.: її причини та наслідки. «Декларація прав людини і громадянина», 1789 р. Ліквідація монарх

Тема 18. Держава і право США новітнього періоду
Особливості соціально-економічного розвитку США новітнього періоду. Причини «Великої депресії». «Новий курс» Ф.Д. Рузвельта. Взаємовідносини трьох гілок державної влади у другій половині ХХ ст. Змі

Тема 19. Держава і право Німеччини новітнього періоду
Причини буржуазно-демократичної революції 1918 р. у Німеччині. Утворення Веймарської республіки. Веймарська конституція 1919 р. Кризові явища у соціально-економічній та владній сфері наприкінці 20-

ЗА КРЕДИТНО-МОДУЛЬНОЮ СИСТЕМОЮ
Оцінювання знань студентів з курсу «Історія держави і права зарубіжних країн» здійснюється на основі результатів поточного модульного контролю та іспиту.  

Тема 1. Предмет і завдання історії держави і права зарубіжних країн
  Історія держави і права зарубіжних країн, дотримуючись принципу хронології, вивчає структуру, компетенцію, функції органів держави, а також розвиток головних галузей права.

Тема 2. Держава і право Стародавнього Єгипту
Історію Стародавнього Єгипту прийнято поділяти на чотири великих періоди: Раннє (XXX-XXVШ ст. до н. е.), Давнє (XXVIII-XXIII ст. до н. е.), Середнє (XXII-XVIII ст. до н. е.) і Нове (1580-1085 рр. д

Тема 4. Держава і право Стародавньої Індії
  Першими жителями Стародавньої Індії були дравиди. Пізніше дравидів замінили багаточисельні племена, що відрізнялись одне від одного способом життя, мовою, віруваннями, культурою. Ці

Тема 5. Держава і право Стародавнього Китаю
  Історія Стародавнього Китаю поділяється на чотири періоди, кожен з яких пов’язаний з правлінням певної династії. Перший період – Шан (Інь) – продовжувався з XVІІІ до XІІ ст

Тема 6. Держава і право Стародавньої Греції
  Полісний етап історії Стародавньої Греції поділяється на три періоди: 1. Гомерівський період (XІ – ІX ст. до н.е.) – характеризується пануванням родоплемінних відносин, які

Тема 7. Держава і право Стародавнього Риму
  Заснування Риму, за підрахунками давньоримських істориків, відбулося 21 квітня 753 р. до н. е. Звичайно, ця дата умовна. Перший період римської історії, т.зв. царський, тривав по 51

Специфічною суспільною установою Риму була армія. До служби допускалися громадяни з 16-17 років.
Ріст латифундій, де широко використовувалася найдешевша рабська праця, означав розорення десятків тисяч дрібних власників, які просто не витримували конкуренції. В самому Римі розгорнувся широкий д

Тема 8. Податкова система країн Стародавнього Світу
  Податки відомі уже давно, ще на початку людської цивілізації. Їх поява зв’язується з самими першими суспільними потребами. Стародавні держави жили за рахунок війн з сусідам

Судові справи розглядались на зборах вільних людей сотні під головуванням виборного судді – тунгіна. Вироки виносили виборні засідателі – рахінбурги.
Основним джерелом права були звичаї і так звані варварські правди – записи, в основному, звичаєвого права германських племен. Такі записи появилися в кінці V – на початку VІ ст. у багатьох племен,

Тема 10. Держава і право феодальної Франції
Після розпаду імперії Карла Великого до складу Західно-франкської держави увійшли Аквітанія, Нейстрія, Бретань, Гасконь, Септиманія, Іспанська марка. Династичні суперечки відбувались з приводу Лота

Тема 11. Держава і право феодальної Англії
На початку нашої ери Британські острови були заселені кельтськими племенами, за якими в науці закріпилась умовна назва "бритти". У середині І ст. вони опинилися під владою Р

Тема 12. Держава і право феодальної Німеччини
Розпад імперії Карла Великого у середині ІX століття поклав початок самостійному існуванню Східно-Франкського королівства. Через сто років воно стало називатись Тевтонською державою, а пізніше – Ні

Тема 13. Арабський Халіфат
Оскільки в Європі середньовіччя є синонімом феодалізму, той й досить умовними треба вважати і застосування поняття середньовіччя до східних суспільств у силу крайніх труднощів визначення його нижні

Тема 14. Розвиток буржуазної держави і права в Англії
Найбільш прикметною рисою суспільної структури Англії передреволюційного періоду є розкол дворянського стану на два громадських класу, багато в чому антагоністичних – старе і нове (буржуазне) дворянст

Тема 15. Виникнення і розвиток держави і права в США
Східне узбережжя Північної Америки європейці почали освоювати в кінці XV ст. В 1496 році король Генріх VII видав привілею венеціанцю Йогану Кабо на плавання і освоєння земель від північних островів

Тема 16. Виникнення і розвиток буржуазної держави і права у Франції
  Французька буржуазна революція стала найвизначнішою битвою європейської буржуазії проти феодально-абсолютистських порядків. Революція в своєму розвитку пройшла три етапи, залежно ві

Тема 17. Виникнення та розвиток буржуазної держави і права у Німеччині
30 травня 1814 р. у Парижі був підписаний договір між державами-переможцями та переможеною Францією. Цей договір позбавив останню усіх територій, завойованих нею у війнах кінця XVIII – початку XIX

Тема 18. Держава і право США новітнього періоду
Розвиток державно-правових інститутів США в ХХ ст. відбувався разом з основними тенденціями політичної еволюції провідних держав світу. Загальні принципи конституції, що стосуються Конгресу і діяль

Тема 19. Держава і право Німеччини новітнього періоду
У 1918 році в Німеччині створюються умови, що неминуче вели до революційного вибуху. Боротьба монополій за надприбутки, зростання експлуатації, авантюристична зовнішня політика – все вступало у від

Тема 20. Держава і право Франції новітнього періоду
З Першоїсвітової війни Франція вийшла переможницею. За умовами Версальського договору їй повернули Ельзас і Лотарингію, передали частину німецьких колоній, надали право експлуатації Саарського вугі

Зарубіжних країн
  Семінарське заняття План семінарського заняття 1. Предмет і завдання курсу історії держави і права зарубіжних країн. 2. Значення історії держави і

Тема 2. Держава і право Стародавнього Єгипту
  Семінарське заняття План семінарського заняття 1. Виникнення та розвиток держави. 2. Суспільний устрій в Стародавньому Єгипті. 3. Державни

Тема 3. Держава і право Стародавнього Вавилону та Ассирії
  Семінарське заняття План семінарського заняття 1. Утворення Вавилонської держави. 2. Суспільний лад. 3. Державний устрій. 4. Джер

Тема 4. Держава і право Стародавньої Індії
  Семінарське заняття План семінарського заняття 1. Виникнення держави та її розвиток. 2. Особливості суспільного ладу. 3. Державний устрій.

Тема 5. Держава і право Стародавнього Китаю
  Семінарське заняття План семінарського заняття 1. Виникнення держави та її розвиток. Держава Шан (Інь). 2. Держава Чжоу. 3. Держава Цінь.

Тема 6. Держава і право Стародавньої Греції
  Семінарське заняття План семінарського заняття 1. Зародження держави в Афінах. Реформи Тезея. 2. Реформи Солона. Реформи Клісфена. Демократизація д

Тема 7. Держава і право Стародавнього Риму
  Семінарське заняття План семінарського заняття 1. Виникнення Риму. Реформи Сервія Тулія. 2. Суспільний і державний лад Римської республіки.

Тема 8. Податкова система країн Стародавнього Світу
  Семінарське заняття План семінарського заняття 1. Історія виникнення податків. 2. Види податків. 3. Податкові органи. 4. Відповід

Тема 9. Держава і право франків
  Семінарське заняття План семінарського заняття 1. Виникнення держави і права у германців, загальна характеристика. 2. Особливості утворення держави

Тема 10. Держава і право феодальної Франції
  Семінарське заняття План семінарського заняття 1. Розвиток феодальних відносин. Період феодальної роздробленості. 2. Станово-представницька монархі

Тема 11. Держава і право феодальної Англії
  Семінарське заняття План семінарського заняття 1. Суспільний і державний лад англосаксів. 2. Феодальна монархія в Англії після нормандського завоюв

Тема 13. Арабський Халіфат
Семінарське заняття План семінарського заняття 1. Утворення Арабського Халіфату. 2. Суспільний лад Халіфату. 3. Державний лад Халіфату. 4. Джерел

Розділ 3. Історія держави і права Нового та Новітнього часу
Тема 14. Розвиток буржуазної держави і права в Англії   Семінарське заняття План семінарського заняття 1. Передумови та особливості англійської буржу

Консульство й імперія.
  Завданням семінару є вивчити причини, рушійні сили, етапи і наслідки французької буржуазної революції 1789р., становлення і форми державності у Франції в період 1789-1870 рр. Особли

Тема 17. Виникнення та розвиток держави і права буржуазної Німеччини
  Семінарське заняття План семінарського заняття 1 Віденський конгрес та його наслідки. Революція 1848 року. 2 Північнонімецький союз. Утворення німе

Тема 18. Держава і право США Новітнього часу
  Семінарське заняття План семінарського заняття 1. Централізація державної влади. Новий курс президента Ф.Д. Рузвельта. 2. Зміни в Конституції.

Тема 19. Держава і право Німеччини Новітнього періоду
  Семінарське заняття План семінарського заняття 1. Революція в Німеччині 1918 року та її наслідки. 2. Встановлення фашистської диктатури. 3

Тема 20. Держава і право Франції новітнього періоду
Семінарське заняття План семінарського заняття 1. Зміни в державному устрої та політичному режимі між двома світовими війнами. Падіння Третьої республіки.

Структура органів влади.
6. Основні джерела та риси права. 7. Правоохоронні орган Англії. 8. Податкова система Великої Британії.   Аналізуючи державно-правовий розвиток Великобритан

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
Проведення модульної контрольної роботи є одним із видів контролю якості навчального процесу. Модульна контрольна робота з курсу «Історія держави і права зарубіжних країн» проводиться з ме

Тема 3. Держава і право Стародавнього Вавилону та Ассирії.
Тема 4. Держава і право Стародавньої Індії. Тема 5. Держава і право Стародавнього Китаю. Тема 6. Держава і право Стародавньої Греції. Тема 7. Держава і право Стародавньог

Ассирія.
13. Особливості суспільного ладу Стародавньої Індії. 14. Державний устрій Стародавньої Індії. 15. Суд і збройні сили Стародавньої Індії. 16. Джерела та характерні риси пр

Варіант 1
1. Предмет і значення курсу ІДПЗК. 2.Реформи Солона та Клісфена у Стародавній Греції. 3. Тести 1) ІДПЗК як наука досліджує державу і право: а) сучасної України;

Варіант 2
1. Джерела та періодизація ІДПЗК. 2. Криза республіки. Реформи Гракхів у Римі. 3. Тести 1) Предметом ІДПЗК є: а) усвідомлення місця та ролі науки в системі юриди

Варіант 3
1. Державний лад у Стародавньому Єгипті. 2. Держава Чжоу. 3. Тести 1)Методи дослідження ІДПЗК: а) системно-структурні; б) загальнонаукові; в) к

Варіант 4
1. Суспільний лад Стародавнього Вавилону. 2. Реформи Тесея та основні риси Афінського права. 3. Тести 1) Функції ІДПЗК – це: а) напрями дослідження процесу виник

Варіант 5
1. Джерела та характерні риси права в Стародавній Індії. 2. Види податків країн Стародавнього Сходу. 3. Тести 1) ІДПЗК вивчає розвиток країн у: а) 5 періодах;

Варіант 6
1. Перший тріумвірат та диктатура Цезаря. 2. Закони Ману. 3. Тести 1) Первісна історія не включає такі етапи розвитку общини: а) праобщину; б) племінну;

Варіант 7
1. Завдання курсу історії держави і права зарубіжних країн. 2. Виникнення і розвиток держави в Стародавньому Єгипті. 3. Тести 1) Стародавньовавилонське царство було:

Варіант 8
1. Методи дослідження ІДПЗК. 2. Право Стародавнього Єгипту. 3. Тести 1) Верховним суддею Стародавнього Вавилону був: а) цар; б) старійш

Варіант 9
1. Функції ІДПЗК. 2. Ассирія. 3. Тести 1) Юридичне закріплення податку в Індії отримали: а) в законах Ману; б) в законах 12 таблиць; в) в закон

Варіант 10
1. Місце ІДПЗК в системі юридичних дисциплін. 2. Державний лад Спарти. 3. Тести 1) Soli – це: а) подушний податок; б) воєнний податок; в) майно

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
Проведення модульної контрольної роботи є одним із видів контролю якості навчального процесу. Модульна контрольна робота з курсу «Історія держави і права зарубіжних країн» проводиться з ме

Контрольні питання до ЗМ 2
1. Особливості утворення держави у франків. 2. Суспільний лад держави франків. 3. Державний устрій держави франків. 4. Джерела та характерні риси права франкської держави

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
Проведення модульної контрольної роботи є одним із видів контролю якості навчального процесу. Модульна контрольна робота з курсу «Історія держави і права зарубіжних країн» проводиться з ме

Контрольні питання до ЗМ 3
1. Заснування та соціально-економічний розвиток північноамериканських колоній. 2. Війна колоній за незалежність і утворення США. Декларація незалежності США 1776 р. 3. Конституція

Варіант 1
1. «Славна революція». 2. Заснування північноамериканських колоній. 3. Тести 1) З якою подією пов’язано становлення буржуазної держави у Франції: а) смерть корол

Варіант 2
1. Білль про права 1689 року. 2. Правова система США. 3. Тести 1) Як у Франції називали політичне угрупування ліберального дворянства і буржуазії, яке виступало за встано

Варіант 3
1. Основні принципи буржуазної конституційної монархії в Англії. 2. Конституція США 1787 року. 3. Тести 1) Яка подія вважається початком Великої французької революції і з

Варіант 4
1. Державний устрій буржуазної Англії наприкінці ХІХ – початку ХХ ст. 2. Декларація незалежності США. 3. Тести 1) Коли Францію вперше проголошено республікою: а)

Варіант 5
1. Особливості англійського буржуазного права. 2. Створення конфедерації. 3. Тести 1) За наданою характеристикою визначте орган влади якобінської диктатури: «вищий законо

Варіант 6
1. Джерела англійського буржуазного права. 2. Адміністративно-територіальний поділ і органи управління США. 3. Тести 1) Хто з названих діячів Франції був лідером якобінці

Варіант 7
1. Протекторат Кромвеля. 2. Розвиток США у XIX ст. 3. Тести 1) Результатом так званого «термідоріанського перевороту» було: а) повалення монархії; б) по

Варіант 8
1. Короткий та довгий парламент. 2. Білль про права (1791 р.). 3. Тести 1) За характеристикою визначте вищий орган влади Франції періоду з 1795 по 1799 р.: «виконавчий ор

Варіант 9
1. Петиція про право. 2. Війна колоній за незалежність і утворення США. 3. Тести 1) Результатом подій «18 брюмера VIII року революції» було: а) повалення монархі

Варіант 10
1. Передумови та особливості англійської буржуазної революції. 2. Соціально-економічний розвиток північноамериканських колоній 3. Тести 1) Визначте дату початку Великої ф

ТЕСТОВІ ЗАВДАННЯ З КУРСУ
1. Який з названих фактів і явищ не відносять до змісту ІДПЗК: а) структура органів влади; б) джерела права; в) правовий статус соціальних груп;

Утворення єдиної Афінської держави міфи пов’язують з ім’ям
а) Енея; б) Солона; в) Гомера; г) Тезея. 48. Який з названих органів влади Афін був ліквідований згідно реформ Тезея: а) агора;

Найвідомішою пам’яткою «загального права» став?
а) «Майнцький статут»; б) «Саксонське зерцало»; в) «Швабське зерцало»; г) «Франконське зерцало». 104. Карне і карно-процесуальне уложення «Священної Римс

ЕКЗАМЕНАЦІЙНІ ПИТАННЯ З КУРСУ
1. Предмет, завдання та значення курсу історії держави і права зарубіжних країн. 2. Виникнення і розвиток держави в Стародавньому Єгипті. 3. Суспільний устрій Стародавнього Єгипту

ТЕМАТИКА РЕФЕРАТІВ
1. «Закони царя Хаммурапі» – перше зведення законів Стародавнього Вавилону. 2. «Закони Ману» як визначальна пам’ятка індійської правової думки. 3. Право Стародавнього Китаю.

СПИСОК РЕКОМЕНДОВАНОЇ ЛІТЕРАТУРИ
  Основна: 1. Бостан Л.М. Бостан С.К. Історія держави і права зарубіжних країн. 2-ге вид. перероб. й доп.: Навч. посібник. – К.: Центр учбової літератури, 20

Хотите получать на электронную почту самые свежие новости?
Education Insider Sample
Подпишитесь на Нашу рассылку
Наша политика приватности обеспечивает 100% безопасность и анонимность Ваших E-Mail
Реклама
Соответствующий теме материал
  • Похожее
  • Популярное
  • Облако тегов
  • Здесь
  • Временно
  • Пусто
Теги