рефераты конспекты курсовые дипломные лекции шпоры

Реферат Курсовая Конспект

Встановлення та зміна атрибутів файлів через оболонку Norton Commander v.5.0

Встановлення та зміна атрибутів файлів через оболонку Norton Commander v.5.0 - раздел История, Розділ 1. Поняття про операційну систему. Історія розвитку ОС В Попередніх Частинах Посібника Було Введене Поняття Атрибуту Файла. Сказано ...

В попередніх частинах посібника було введене поняття атрибуту файла. Сказано було й те, що атрибути встановлюються і знімаються зовнішньою командою DOS attrib. В оболонці також можна змінювати атрибути файлів, до того ж їх можна міняти як в окремому файлі, і в групі файлів.

Для того, щоб в NC змінити атрибути окремого файлу, потрібно:

1. Встановити на нього курсор.

2.Натиснути F9, для входження у верхнє меню.

3.Вибрати пункт Files, а в ньому підпункт File Attributes.

4.Відкривається вікно, показане на мал. 3.17, в якому вже існуючі атрибути, відмічені. За допомогою клавіші пропуск встановлюємо або знімаємо потрібний атрибут. Після цього потрібно перейти на кнопку Set і натиснути J.

Коли міняємо атрибути в групі файлів, то попередньо їх потрібно відмітити, а вже Мал. 3.17.

 

Вікно зміни атрибутів тоді ввійти в меню окремого файла.

Коли міняємо атрибути в групі файлів, то попередньо їх потрібно відмітити, а вже тоді ввійти в меню.

В NС на каталоги атрибути встановити (зняти) неможливо. Якщо курсор знаходиться на каталозі, або каталог відмічено в групу, то атрибути встановлюються не на каталог, а на файли, що в ньому знаходяться.

При зміні атрибутів групи файлів (або файлів у відміченому каталозі) вікно атрибутів має дещо інший вигляд (мал. 3.18). В цьому вікні, в колонці Set відмічають атрибути, що встановлюємо, а в колонці Clear, що знімають.

 

Якщо серед відмічених є каталоги, то обов'язково потрібно відмітити опцію Include subdirectories. Крім того на відмічені файли можна встановити обмеження, відфільтрувавши частину з них. Для цього, потрібно натиснути кнопку Filters, відкриється однойменне вікно, робота з яким, описана в розділі 3, даної частини ("Види панелей NC. Дії над панелями"). Встановивши всі необхідні опції натискають кнопку Set.

В NC, крім атрибутів файлів є ще поняття "схований файл". Це режим, коли файли з атрибутами "невидимий" та "системний" не видно в панелях. Коли цей режим відключений, то файли з даними атрибутами видно, але справа від їх імен стоїть спеціальний символ у вигляді сіточки.

 

 

Мал. 3.18. Вікно зміни атрибутів групи файлів

 

Для того, щоб сховати "невидимі" та "системні" файли, потрібно виконати наступні дії:

1. Зайти у верхнє меню і вибрати пункт Commands, а в ньому підпункт Configuration.

2. Потім вибрати пункт Panel Options

3. В діалоговому вікні потрібно зняти відмітку з опції[ ] Show hidden files. Потім натиснути OK і ще раз ОК, у меню Configuration

Для того, щоб показати сховані файли, потрібно виконати зворотну операцію, і відмітити опцію [х| Show hidden files.

Єдиним випадком, коли в ТЧС не знищуються каталоги, є випадок, коли в них присутні "заховані" файли.

4.12. Операції архівування та розархівування файлів через оболонку Norton Commander v.5.0

В оболонці NC, можна здійснювати ще одну цікаву та важливу операцію - це архівування та розархівування файлів.

Архівування - це процес стискування інформації з метою економії дискового простору.

Сам процес та методи архівування ми розглянемо, у п'ятій частині посібника, а поки що розглянемо послідовність дій, які потрібно виконати в NC, для проведення цієї операції. Однак, поки що не будемо заглиблюватись у сам процес архівування.

Для архівування файлів потрібно виконати операції у наступній послідовності:

• Ввійти в каталог де буде розміщено архівний файл.

• В протилежній панелі перейти в каталог де знаходяться файли, що архівуються, і відмітити їх.

Натиснути AU+F5. Відкривається вікно, де в полі Compress using ... to вказано шлях

до архівного файла. Якщо з цим шляхом ви не згідні, то потрібно змінити його. В кінці шляху вказане ім'я архівного файла по замовчуванню (default).

 

 

 

Мал. 3.19. Вікно архівування файлів

 

 

Рекомендуємо, це ім'я знищити і вказати своє ім'я архівного файла.

• Перейти на кнопку Select Method. Відкривається меню, в якому клавішею пропуск потрібно вибрати архіватор яким буде виконуватися архівування.

• У разі потреби відфільтрувати файли що архівуються, перейти на кнопку Filters, відкривається однойменне вікно, робота з яким, описана в розділі 3 "Види панелей NC. Дії над панелями".

• У випадку коли потрібно відмітити опцію Delete files afterwards файли, що були до архівування будуть знищені і залишаться лише файли в архіві.

• Відмітивши всі необхідні опції потрібно вибрати кнопку Compress і натиснути J.

Для проведення зворотньої операції розархівування, слід виконати наступні дії:

В одній із панелей ввійти в каталог куди буде здійснюватися розархівування файлів.

• В іншій панелі потрібно ввійти в каталог де знаходиться архівний файл і встановити курсор на його імені; Натиснути AIt+F6, це приведе до відкривання вікна, показаного на малюнку 3.20.

 

 

 

Мал. 3.20. Вікно розархівування файлів

 

В цьому вікні, у разі потреби, слід вибрати яким саме архіватором буде розархівовуватись інформація. Для ццього вибирають кнопку Select method (в більшості випадків приймають той архіватор, який пропонує сама оболонка і не використовують цієї кнопки) і натискають J.

Якщо в архіві знаходяться каталоги, то, для того щоб вони розархівувались, потрібно відмітити опцію Include subdirectories.

– Конец работы –

Эта тема принадлежит разделу:

Розділ 1. Поняття про операційну систему. Історія розвитку ОС

Операційна система ОС це група програм які здійснюють завантаження ПК та керують його роботою протягом всього сеансу аж до відключення... однозадачні це такі ОС в яких одночасно може бути запущена на виконання... багатозадачні це такі ОС в яких одночасно може бути запущено на виконання декілька задач що будуть виконуватись...

Если Вам нужно дополнительный материал на эту тему, или Вы не нашли то, что искали, рекомендуем воспользоваться поиском по нашей базе работ: Встановлення та зміна атрибутів файлів через оболонку Norton Commander v.5.0

Что будем делать с полученным материалом:

Если этот материал оказался полезным ля Вас, Вы можете сохранить его на свою страничку в социальных сетях:

Все темы данного раздела:

Операції SPLIT та MERGE
  При роботі з файлами досить великих розмірів (декілька мегабайт) часто виникає потреба розбити файл на декілька частин, наприклад для того, щоб переписати його на дискети, розміри я

Встановлення конфігурації Norton Commander у. 5.0
  Оболонку Norton Commander, як і будь-яку іншу програму можна настроювати, змінюючи її конфігурацію. В останній версії NC дещо покращено механізм настроювання конфігурації. Всі настр

Операційна система та її оточення
Із означення ОС випливає, що вона реалізує зв'язок між апаратним забезпечен­ням комп'ютера (через інтерфейс апаратного забезпечення) і програмами кори­стувача (через інтерфейс прикладного програмув

Операційна система та її оточення
    Система переривань є основним механізмом, що забезпечує функціонування ОС. За допомогою переривань процесор отримує інформацію про події, не пов'я­зані з основним ци

Хотите получать на электронную почту самые свежие новости?
Education Insider Sample
Подпишитесь на Нашу рассылку
Наша политика приватности обеспечивает 100% безопасность и анонимность Ваших E-Mail
Реклама
Соответствующий теме материал
  • Похожее
  • Популярное
  • Облако тегов
  • Здесь
  • Временно
  • Пусто
Теги