рефераты конспекты курсовые дипломные лекции шпоры

Реферат Курсовая Конспект

Операції SPLIT та MERGE

Операції SPLIT та MERGE - раздел История, Розділ 1. Поняття про операційну систему. Історія розвитку ОС   При Роботі З Файлами Досить Великих Розмірів (Декілька Мегаба...

 

При роботі з файлами досить великих розмірів (декілька мегабайт) часто виникає потреба розбити файл на декілька частин, наприклад для того, щоб переписати його на дискети, розміри яких, зрозуміло, значно менші. В таких випадках, в NC використовується операція розбиття (розщеплення) файлу - Split.

Для розбиття файлу на декілька частин необхідно виконати наступну послідовність операцій:

• В одній панелі ввійти в каталог куди потрібно помістити розбиті файли.

• В іншій панелі увійти в каталог де знаходиться файл, що розбивається, і встановити на ньому курсор.

 

  Мал. 3.21. Вікно розбиття файла на декілька

 

Натиснути Ctrl+F10, відкривається вікно, показане на малюнку 3.21. В полі розбитих файлів в байтах, або в полі Number of splits вказати на скільки файлів (частин) треба розбити.

Якщо файл який був до розбиття, потрібно знищити, то слід відмітити опцію [х] Delete files after split, після чого перейти на кнопку Split і J.

В результаті розбиття утворюються файли з розширенням 000, 001, 002,003, 004, і т.д.

Для зворотньої операції склеювання окремих файлів (сегментів), розбитих раніше, в один - потрібно виконати наступні операції:

В одній панелі увійти в каталог, куди буде поміщено склеєний файл.

• В протилежній панелі ввійти в каталог де знаходяться "склеювані" файли (сегменти), і відмітити їх.

• Натиснути Ctrl+F10. Відкривається вікно, у якому, якщо потрібно щоб частини після склеювання були витерті, відмітити опцію [X] Delete Split segments after merge. Вказати розширення файлу, після "склеювання", і перейти на кнопку Merge J.

4.14. Синхронізація та порівняння каталогів

В деяких випадках потрібно порівняти два каталоги: каталог-оригінал з каталогом копією, наприклад, у випадку копіювання каталогу на дискету (інший диск), коли всі файли не скопіювались. Щоб швидко визначити, які саме файли ще не скопіювались, використовують порівняння каталогів (панелей).

Порівняння каталогів здійснюється наступним чином:

• В одній панелі потрібно вивести каталог-оригінал.

• В іншій - каталог-копію.

• Зайти у верхнє меню і в пункті Commands вибрати команду Compare Directories.

В результаті - всі файли які є в одній панелі, але їх немає в іншій, або дата створення їх в одній панелі новіша, ніж в іншій - відмічають іншим кольором.

В оболонці Norton Commander версії 5.0. з'явилась нова команда, яка дещо розширює описану вище команду, це команда синхронізації каталогів. Різниця полягає в тому, що файли, які відрізняються в панелях, не відмічаються, а відразу копіюються в іншу. Найбільш часто використовується дана можливість у випадку, коли користувач працює сумісно із настільним (стаціонарним) ПК, та переносним "ноутбуком". На стаціонарному ПК створюється каталог, де міститься інформація із "ноутбука". Після роботи з переносним ПК протягом певного часу виникає необхідність обновити інформацію на стаціонарному, записавши все те, що напрацьовано за цей час. Для цього необхідно з'єднати їх і провести синхронізацію каталога на ПК із відповідним каталогом "ноутбука". В результаті без особливих зусиль можна переписати все, що створено чи відредаговано за цей період.

Для синхронізації каталогів необхідно провести такі операції:

• В одній панелі вивести каталог-оригінал.

• В іншій панелі вивести цільовий каталог (той, що потрібно синхронізувати).

• Натиснути Ctrl+F8, або вибрати Synchronize Directories - в пункті меню Commands - відкривається вікно, показане на малюнку 3.22., в якому у разі потреби необхідно відмітити потрібні опції. Натискуємо Synchronize, після цього починається синхронізація.

Опції, які використовуються у вікні Synchronize:

• Include Subdirectories - якщо в каталогах, що синхронізуються є підкаталоги, то при включені даної опції вони також синхронізуються, в іншому випадку будуть синхронізуватись лише файли даного каталога.

Synchronize matching files only

- лише обновляти файли, тобто копіюються тільки ті файли, дата створення яких новіша від існуючих. Нові (не існуючі в даній панелі файли) копіюватись не

будуть.

 

 

 

 

Мал. 3.22. Вікно синхронізації каталогів

• Use Filters - синхронізувати лише файли за певним шаблоном, використовуючи вікно фільтрування. При виборі даної опції, натиснути кнопку Filters відкривається однойменне вікно описане в розділі 3"Види панелей NC. Дії над панелями".

• Update target directory only - якщо дана опція відмічена, то синхронізується тільки друга панель, тобто синхронізується тільки панель, в якій немає курсору з панеллю в якій є курсор.

Розділ 5. Робота з дисками в Norton Commander v.5.0

Для роботи з дисками в оболонці NC версії 5.0 створено пункт верхнього меню Disk (в попередніх версіях такого пункту не було). Цей пункт складається з наступних команд:

• Format Diskette - форматування дискет;

• Copy Diskette - копіювання дискет (аналог команди DOS - diskcopy);

• Label disk - перегляд та зміна мітки диску;

• Network utilities - завантаження утиліт для роботи із мережевими дисками;

• Disk Cleanup - очистка диску від зайвих файлів.

5.1. Форматування дискет через оболонку

Для форматування дискети через NC в пункті меню Disk вибираємо Format Diskette.

В розділі Drive слід вибрати ім'я приводу в якому знаходиться дискета для форматування. Вибір здійснюється клавішею пропуск.

Після цього в розділі Size необхідно вибрати об'єм, на який форматується дискета. В полі Volume Label можна записати мітку, яку буде мати диск після форматування (до 11 символів). Якщо мітка диска не потрібна, то поле не заповняють.

Коли відмітити Create System Disk, то при форматуванні відбудеться копіювання системних файлів на диск, тобто диск стає системним.

В розділі Format type потрібно вибрати тип форматування (див. зовнішню команду DOS - format):

DOS - повне (безумовне) форматування;

 

Мал. 5.1. Вікно форматування дискет

Розділ 6. Файли спеціального призначення в ГЧС___

В оболонці N0 є декілька файлів спеціального призначення які створюють зручні умови при роботі користувача в оболонці.

6.1. Створення та призначення файла сіігіїгїо

Найпростіший із спеціальних файлів - це файл Dirinfo. Dirinfo - це файл в якому записується коротка інформація про каталог, де знаходиться цей файл. Це робиться для того, щоб користувачу легше було розібратись із великою кількістю каталогів на диску і полегшити йому пошук потрібної інформації. Вміст цього файлу виводиться в панелі Infr (див. розділ 3 "Види панелей NC. Дії над панелями"). Якщо файлу dirinfo в даному каталозГ немає, то виводиться повідомлення:

No "dirinfo" fde in this directory, в іншому випадку виводиться його вміст.

Файл dirinfo - це звичайний текстовий файл, в який можна записати будь-яку інформацію (бажано туди записувати коротко і по суті інформацію про даний каталог).

Його можна створювати двома способами:

· З допомогою звичайного текстового редактора. Наприклад, у внутрішньому редакторі NC. Для цього потрібно ввійти у каталог, де повинен знаходитись файл dirinfo і натиснути Shift+F4, вказати ім'я "dirinfo" та ї. Наступний етап - записати текст файлу і вийти з редактора.

· Потрібно ввійти у панель Info (натиснувши Ctrl+L). Клавішею Tab перейти в цю панель і натиснути F4. При цьому відкривається вікно внутрішнього редактора, в якому потрібно створити (відредагувати) вміст файлу dirinfo.

Файл dirinfo може бути присутній в кожному каталозі даного диску.

6.2. Створення та призначення файлу nc.ext

Файл N0.6x1 призначений для встановлення реакції оболонки при натискуванні на в тому випадку, коли курсор знаходиться на файлі з невиконуваним розширенням.

Коли поекспериментувати в панелях і натиснути-І на файлах з різними розширеннями, то легко переконатись, що оболонка реагуватиме лише тоді, коли курсор знаходиться на виконуваних файлах (розширення .exe, .com, .bat), в іншому випадку, як правило, ніякої реакції не буде. Щоб встановити певну реакцію (дію чи команду) на файли з невиконуваними розширеннями, потрібно ці команди чи дії записати у файл Nc.ext.

Файл Nc.ext повинен знаходитись в каталозі з оболонкою NC (де міститься файл пс.ехе).

Для створення нової команди (реакції) у файлі nc.ext, потрібно виконати такі дії:

1.Зайти у верхнє меню і вибрати пункт Commands.

2.В даному підменю вибрати команду Extension file edit....

3.Відкрити вікно Edit Association, де знаходиться список розширень та команд, що виконуються при натисненні на них клавіші J .

4.Якщо потрібно змінити чи відредагувати команду (дію), то слід натиснути клавішу F4, а якщо створити нову команду (дію) - F6. Коли потрібно знищити певну реакцію оболонки, то натискають клавішу F8.

5.У випадку, коли натиснуто клавіші F4 або F6, з'являється вікно показане на мал. 6.1. В полі File extension необхідно вказати розширення, на яке встановлюється дія, а в

полі Command for this extension - команду, яка на це розширення буде виконувати дію.

 

Наприклад, щоб на розширення txt, викону­вався перегляд файлу командою type, потрібно в перше поле записати розширення txt, а в друге - саму команду. Після команди використовують спеціальні символи, які заміняють певні параметри, наприклад, ім'я файлу. Для

задання цих символів, потрібно відмітити одну з опцій в нижній частині вікна, серед яких можна вибрати:

• Filename with extension (!.!) - замінює ім'я файла з розширенням;

• Filename without extension (!) - замінює ім'я файла без розширення;

• Drive letter (!:) - замінює ім'я диску;

• Pathname (!) - замінює ділянку шляху;

User defined - інший шаблон.

6.У вікні, описаному в пункті 5, потрібно натиснутиОк, для підтвердження зробленого вибору, а у вікні Edit Association натиснути F2, щоб записати зроблені зміни.

6.3. Створення та призначення файлу tools.mnu

Файл tools.mnu призначений для створення додаткового пункту верхнього меню - Tools. В ньому користувач створює свої підпункти, які виконують команди та завантажують сервісні програми. Можливість використання такого файлу з'явилась в NC п'ятої версії.

Цей файл повинен знаходитись в тому ж каталозі, що й файл пс.ехе. Його можна створити будь-яким внутрішнім редактором, що не має символів форматування. Наприклад, внутрішнім редактором NC, натиснувши комбінацію клавіш Shift+F4. У результаті відкривається вікно, де слід вказати ім'я - tools.mnu і натиснути клавішу J. В редакційному вікні потрібно записати команди у форматі:

<назва пункту>; <команда, чи дія >

Створити пункт меню "Формат 1.44", що здійснює форматування диску А: на 1.44М.

В цьому випадку файл tools.mnu буде містити такий запис: Формат1.44; c:dosformat a: /n:18/t:80

Після створення команд файлу tools.mnu, необхідно натиснути клавішу F2, щоб записати дану інформацію на диск і ESC для виходу з редактору.

Після внесення у файл tools.mnu змін, обов'язково потрібно перезавантажити ^^ оболонку. Лише після цього зміни будуть відображені в меню.

В одному пункті меню файлу Іоок.тпи може бути використана не більше як одна команда. Коли потрібно застосувати декілька команд, слід створити командний файл ЩЗІмЩиі і записати його, як команду у Іоок.тпи (створення командних файлів буде розглянуто^ пізніше).

6.4. Створення та призначення меню користувача

В NC ще з ранніх версій використовується меню користувача - це додаткове меню, яке викликається клавішею F2. Воно призначене для автоматичного вводу команд, що не входять у верхнє меню оболонки (наприклад команд DOS), або швидкого завантаження програм, які часто використовуються. Використання меню користувача значно спрощує роботу користувача в оболонці, особливо, якщо певні команди чи дії часто повторюються.

Меню користувача буває двох типів: глобальне і локальне.

Глобальне - це меню, яке викликається, при будь-якому активному каталозі.

Локальне - це меню поширюється лише на активний каталог. При виході з цього катлогу, поширюється дія глобального меню.

Меню користувача створюється файлом nc.mnu. Меню буде глобальним, коли відповідний йому файл буде знаходитись у тому ж каталозі що й файл пс.ехе. Якщо файл nc.mnu знаходиться у будь-якому іншому каталозі, то воно буде локальним і діятиме лише на цей каталог. Коли в даному каталозі є локальне меню, то воно має перевагу над глобальним (виконується локальне меню).

Створювати меню можна двома способами: 1-ий спосіб.

За допомогою будь-якого текстового редактора, що не має символів форматування. Наприклад, внутрішнього редактора NC. Для цього потрібно ввійти в каталог, де необхідно створити меню і натиснути Shift+F4, вказати ім'я nc.mnu і дати натиснути клавішу J.

В лівому куті редакційного вікна записати:

<гаряча клавіша>: < назва_пункту1>и <K0MaHaH_DOS>J

Гаряча клавіша - це назва алфавітно-цифрової клавіші, при виборі якої швидко виконуватиметься даний пункт меню (без необхідності переходу курсором до нього і натиснення клавіші J).

Назва пункту - це будь-яка назва, яка створюється користувачем і відображає зміст команди чи дії, яка виконуватиметься. Гарячу клавішу і назву пункту обов'язково розділяють двокрапкою і пропуском.

Друга, та в разі потреби, наступні стрічки - це команди DOS. які будуть виконувати даний пункт меню. Команди DOS записуються з відступом в 3-4 пропуски від лівого краю. На відміну від tools.mnu, в меню користувача можна застосувати одночасно декілька команд, кожна з яких записується з нової стрічки з відступом у декілька пропусків.

Створити меню користувача, яке при натисканні на клавішу "С", видавало б інформацію про диски с: і d:, а на клавішу "F" - здійснювало б форматування диску а:

С: Інформація про диски С та О сЬксізк с: сЬксІвк (1: Г: форматування ґопшЦа:/п:18Л:80

Пункти меню можуть мати свої підпункти. Для створення підпунктів використовують операторні дужки "{" та "}".

Створити меню користувача, яке б мало пункт "Форматування", що має підменю, яке складається з двох підпунктів: в 1-му відформатувати диск а:, а в 2-му - диск Ь:

F: Форматування

{

1: форматування диску А

format а:

2: форматування диску В format b:

}

2-ий спосіб.

За допомогою підпункту верхнього меню Menu file edit..., який знаходиться в пункті Commands. При цьому відкривається вікно User Menu, в якому пропонується вибрати, яке саме меню створювати:

Main - створюється глобальне меню;

Local - створюється локальне меню;

Cancel - відмова від створення.

Якщо вибрати Main або Local - відкривається меню користувача (як і при натисканні на F2). У цьому вікні натискаємо F4 коли потрібно відредагувати пункт меню, або F6 коли потрібно створити новий пункт меню, та F8, якщо потрібно знищити пункт меню.

При натискуванні F6 відкривається вікно із двома опціями:

Command - створити командний пункт меню (без підменю),

Menu - створити пункт меню, що містить підменю.

Якщо в даному випадку вибрати другу опцію (Menu) - створення підменю, то відкривається вікно Edit main menu (мал. 6.2.), де в полі Hot Key записуємо гарячу клавішу, яка буде викликати даний пункт, а в полі Label - назву пункту. Після чого вибираємо Ok.

 

При цьому створюється новий пункт з порожнім підменю.

Якщо необхідно створити командний пункт, то в попередньому вікні потрібно вибрати Command. У випадку з підменю. потрібно зайти в підменю де створюємо команду, для цього знову натискаємо F6. Як і в першому так і в другому випадку відкривається вікно показане на малюнку 6.3.

В полі Hot Key необхідно записати гарячу клавішу, яка буде викликати даний пункт, а в полі Label - назву пункту. Після цього потрібно перейти до Commands, де записати послідовність команд DOS, які будуть виконувати даний пункт меню. Переходимо на Ok і натискаємо ┘

 

 

 

Мал. 6.2. Вікно Edit Main Menu

Після цього необхідно повернутись до ві записати зроблені в меню зміни.

Якщо клавішу F2 не натиснути, то оболонка перепитає чи зберігати зроблені в меню зміни:

• Save - записати зроблені зміни;

• Don't save - не записувати зроблених змін;

• Continue editing - продовжити редагування меню.

Слід відмітити, що вміле використання можливостей спеціальних файлів в NC, які ми описали, значно полегшує і пришвидшує роботу користувача.

 

 

 

Мал. 6.3. Вікно створення підпункту меню

– Конец работы –

Эта тема принадлежит разделу:

Розділ 1. Поняття про операційну систему. Історія розвитку ОС

Операційна система ОС це група програм які здійснюють завантаження ПК та керують його роботою протягом всього сеансу аж до відключення... однозадачні це такі ОС в яких одночасно може бути запущена на виконання... багатозадачні це такі ОС в яких одночасно може бути запущено на виконання декілька задач що будуть виконуватись...

Если Вам нужно дополнительный материал на эту тему, или Вы не нашли то, что искали, рекомендуем воспользоваться поиском по нашей базе работ: Операції SPLIT та MERGE

Что будем делать с полученным материалом:

Если этот материал оказался полезным ля Вас, Вы можете сохранить его на свою страничку в социальных сетях:

Все темы данного раздела:

Встановлення та зміна атрибутів файлів через оболонку Norton Commander v.5.0
В попередніх частинах посібника було введене поняття атрибуту файла. Сказано було й те, що атрибути встановлюються і знімаються зовнішньою командою DOS attrib. В оболонці також можна змінювати атри

Встановлення конфігурації Norton Commander у. 5.0
  Оболонку Norton Commander, як і будь-яку іншу програму можна настроювати, змінюючи її конфігурацію. В останній версії NC дещо покращено механізм настроювання конфігурації. Всі настр

Операційна система та її оточення
Із означення ОС випливає, що вона реалізує зв'язок між апаратним забезпечен­ням комп'ютера (через інтерфейс апаратного забезпечення) і програмами кори­стувача (через інтерфейс прикладного програмув

Операційна система та її оточення
    Система переривань є основним механізмом, що забезпечує функціонування ОС. За допомогою переривань процесор отримує інформацію про події, не пов'я­зані з основним ци

Хотите получать на электронную почту самые свежие новости?
Education Insider Sample
Подпишитесь на Нашу рассылку
Наша политика приватности обеспечивает 100% безопасность и анонимность Ваших E-Mail
Реклама
Соответствующий теме материал
  • Похожее
  • Популярное
  • Облако тегов
  • Здесь
  • Временно
  • Пусто
Теги