Параметра панорамного вимірювача КСХН

 

Дiапазон вимiрювання КСХН 1,05...5,00
послаблене, дБ 0...35
Межi припустимоi похибки вимiрювання , % на фiксованiй частотi ±4
±4
у дiапазонi частот ±5
±5
ΔA, дБ на фiксованiй частотi ± (0,05АХ + 0,3)
у дiапазонi частот ± (0,05АХ + 0,5)

 

Основна похибка визначення частоти та граничних частот смуга хитання не перевищує +-240 МГц.

На екрані ЕПТ індикатора спостерігаються дві частотні мітки. Амплітуда частотних міток регулюється від 0 до 5 мм (не менше).

Вимірювач забезпечує свої технічні характеристики в межах встановлених норм після самопрогріву, що дорівнює 15 хв у нормальіних умовах і 1 год – при підвищеній вологості.

Вимірювач зберігає свої технічні характеристики в межах встановленних норм при живленні його від мережі змінного струму напругою 220 t 22 В, частотою 50 t 0,5 Гц і вмістом гармонік до 5%.

Потужність, яка споживається вимірювачем від мережі при нормальній напрузі, не перевищує 180 Вт.

Примітка 1. Потужність, що споживає ГХЧ, – 100 Вт.

Примітка 2. Потужність, що споживається індикатором, – 80 Вт.

Вимірювач допускає безперервну роботу в робочих умовах протягом восьми годин при збережені своїх технічних характеристик у межах встановлених норм.

Напрацювання на відмову вимірювача – не менше 7000 год.

Термін служби вимірювача – не менше 5 років.

 

Д.2.4. Будова і робота вимірювача та його складових частин

 

Структурні схеми вимірювача КСХН і послаблення зображено на рис. Д.2.1- Д.2.3.

Робота вимірювача будується на принципі рефлектометра, який здійснює роздільне виділення сигналів, пропорційних потужності падаючої від генepaтopa і відбитої від об'єкта вимірювання (при вимірюванні КСХН) або такої, що пройшла череа об'єкт вимірювання (при вимірюванні послаблення) електромагнітної хвилі.

Сигнали, пропорційні падаючій та відбитій потужностям, знімаються з детекторних головок, збудованих у вторинні тракти направлених відгалужувачів.

Рівень напруги на виході детекторної головки направленого детектора падаючої хвилі підтрймується постійним системою АРП генератора.

Рівень напруги на виході детекторної головки детектора відбитої хвилі за умови квадратичного детектування пропорційний квадрату коефіцієнта відбиття змінного навантаження на частоті вимірювання.

Шкали індикатора розраховані на квадратичність детектування і проградуйовані безпосередньо у значеннях КСХН і послаблення.

Вимірювання КСХН або послаблення може проводитись як в автоматичному, так і в ручному режимах перестроювання частоти.

Основне призначення ГХЧ – генерування високочастотного сигналу із змінною частотою і стабілізованою вихідною потужністю у діапазоні частот відносно частотної характеристики датчика сигналу помилки.

Докладне описання принципу дії та роботи ГХЧ наведено в технічному описі на ГХЧ.

Індикатор КСХН і послаблення Я2Р-67 дозволяє спостерігати на екрані електронно-променевої трубки частотні характеристики КСХН і послаблення та здійснювати відлік вимірюваних величин за шкалами відлікового пристрою в автоматичному та ручному режимах перестроювання частоти ГХЧ.

 

 

 

Рис. Д.2.1. Схема електрична структурна калібрування приладу: 1 – перехід коаксіально-хвилеводний; 2 – детектор "Падаюча"; 3 – детектор "Відбита";

4 – навантаження узгоджене "НУ; 5 – кабель; 6 – кабель з'єднувальний К-9; 7 – кабель з'єднувальний ВЧ

 

 

Рис. Д.2.2. Схема електрична структурна вимірювання КСХН: 1 – перехід коаксіально-хвилеводний; 2 – детектор "Падаюча"; 3 – детектор "Відбита";

4 – об'єкт вимірювання; 5 – кабель з'єднувальний ВЧ

 

 

 

Рис. Д.2.3. Схема електрична структурна вимiрювання послаблення: 1 – перехiд коаксiально-хвилеводний; 2 – детектор «Падаюча»; 3 – детектор «Вiдбита»; 4 – об’єкт вимiрювання; 5 – кабель; 6 – кабель з’єднувальний ВЧ

 

Докладно принцип дії та роботу індикатора наведено в "Технічному описі на індикатор".

Коаксіально-хвилеводний перехід призначений для під'єднання хвилеводного вимірювального тракту до коаксіального виходу ГХЧ.

У приладі використовуються два детектори однакової конструкції.

Робота рефлектометра базується на властивості детектора виділяти сигнал НВЧ, що поширюється в одному напрямку, i не реагувати на протилежно направлений сигнал. Величина нерівномірності частотної характеристики визначає одну з основних складових похибки приладу в діапазоні частот при роботі в автоматичному режимі перестроювання частоти.

Для одержання ідентичних частотних характеристик детекторів у детекторних кінцях є підстройка у вигляді рухомих короткозамикаючих плунжерів.

Величина направленості таких детекторів, які входять до комплекту, складає 37...38 дБ, коефіцієнт передачі – 2 мВ/кВт при струмі зміщення діода 50 мА;

Узгоджене навантаження використовується як прикінцевий поглинаючий елемент.

Короткозамикач застосовується для грубого калібрування приладу.

Хвилеводні детектори являють собою два хвилеводи, що мають спільну широку стінку з двома рядами отворів зв'язку, розміри яких підлягають закону розподілу Чебишева. Первинний хвилевід з обох боків закінчується фланцями. У вторинному хвилеводі розміщено: в одному кінці – поглинач у вигляді піраміди, в другому вбудовано детекторну головку з діодом і рухомий плунжер із фероепоксиду.

Узгоджене навантаження являє собою відрізок хвилеводу з фланцем на одному кінці і з поглиначем – на другому.