Д.2.6.6. Панорамне вимірювання КСХН i послаблення в смузі частот

 

Періоди перестроювання частоти 1, 10, 40 с і робота вимірювача з натиснутою кнопкою рекомендуються при вимірюванні малих КСХН і великих послаблень (перемикач "ПРЕДЕЛЫ" – в положенні 25 або 30).

Перед вимірюванням підготуйте до роботи та відкалібруйте прилад у потрібній смузі частот.

Для вимірювання КСХН виконайте такі операції:

- зберіть схему вимірювання відповідно рис. Д.2.2 і під'єднайте об'єкт вимірювання;

- встановіть перемикачем "ВР.ПЕРЕСТРОЙКИ" бажаний період перестроювання – 0,08; 1; 10; 40 с (разовий запуск з періодом 40 с здійснюється кнопкою "ПУСК");

- перемикач "ПРЕДЕЛЫ" поставте в положення, при якому характеристика КСХН розміщується поблизу середини екрана ЕПТ;

- сумістіть ручкою "ОТСЧЕТ" лінію електронного візира на екрані ЕПТ з потрібною точкою на характеристиці КСХН і за шкалою КСХН відлікового

пристрою індикатора відділіть виміряне значення;

- для визначення частоти, що відповідає потрібній точці характеристики КСХН, яка спостерігається, натисніть кнопку "М1", ручкою "М1" сумістіть частотну мітку з цією точкою i по табло ГХЧ відлічіть значення частота.

Для вимірювання послаблення після калібрування приладу зберіть схему за рис. Д.2.3 і між направленими детекторами під'єднайте об'єкт вимірювання.

Операції вимірювання послаблення аналогічні операціям при вимірюванні КСХН. Вимірюване значення послаблення визначається як алгебраїчна сума (з урахуванням знаку) величини послаблення, яке відповідає положенню перемикача"ПРЕДЕЛЫ" зі знаком мінус, і величини, відліченої за шкалою, дБ.

 

Д.2.6.7. Панорамне вимірювання КСХН і послаблення у вузькій смузі частот

 

Після підготовки приладу до вимірювань встановіть потрібну смугу частот:

- натисніть кнопку ΔF перемикача "РЕЖИМ ПЕРЕСТРОЙКИ";

- натисніть кнопку F2, ΔF відлікового перемикача;

- обертанням ручки F2, ΔF встановіть по табло ГХЧ ширину смуги перестроювання;

- натисніть кнопку F1, F0 відлікового перемикача та обертанням ручки F1 , F0 встановіть центральну частоту потрібної смуги хитання;

- відкалібруйте прилад у смузі частот.

Складіть схему вимірювання згідно з рис. Д.2.2 (для вимірювання КСХН) або рис. Д.2.3 (для вимірювання послаблення).

Операції вимірювання аналогічні описаним (див. вимірювання КСХН і послаблення). При роботі у вузькій смузі за необхідності точнішого встановлення частоти слід користуватись зовнішнім частотоміром. Для цього потрібно:

- перемикач "AM" поставити в положення НГ, перемикач "ВР.ПЕРЕСТРОЙКИ" S – в положення "РУЧ"., ручку "РУЧ". – в крайнє ліве положення;

- з'єднати вихід ГХЧ зі входом зовнішнього частотоміра, змінити початкову частоту смуги хитання і за необхідності ручками FΔF і F1F встановити потрібну частоту;

- ручку "РУЧ". поставити в крайнє праве положення і аналогічно виміряти кінцеву частоту смуги хитання;

- вихід ГХЧ з'єднати зі входом вимірювального НВЧ тракту, перемикач AM поставити в положення "ВНУТР." і провести вимірювання у встановленій смузі частот.

 

Д.2.6.8. Вимірювання в режимі ручного хитання частоти

 

У режимі ручного хитання частоти у встановленій смузі частот підготовка до вимірювань i калібрування приладу здійснюються в режимі автоматичного перестроювання частоти.

Перед вимірюванням КСХН або послаблення перемикач "ВР.ПЕРЕСТРОЙКИ" поставте в положення "РУЧ.", обертанням ручки "РУЧ." встановіть потрібну частоту в межах заданої смуги частот і проведіть вимірювання.

 

Д.2.6.9. Вимірювання в режимі ручного перестроювання частоти

 

Для вимірювання частоти в режимі ручного перостроювання натисніть

кнопку F0 перемикача "РЕЖИМ ПЕРЕСТРОЙКИ" встановіть потрібну частоту генерації ручкою F1, F0 і проведіть підготовку до вимірювань і калібрування приладу.

Процес вимірювання аналогічний викладеному вище.

У даному режимі калібрування приладу здійснюється окремо на кожній частоті, тому що параметри вимірюються з підвищеною точністю. За необхідності точного встановлення частоти генерації слід користуватись зовнішнім частотоміром.