рефераты конспекты курсовые дипломные лекции шпоры

Реферат Курсовая Конспект

Розвиток готельної справи

Розвиток готельної справи - раздел История, Лекція 8. Розвиток Готельної Справи ...

Лекція 8. Розвиток готельної справи

В XIX – початку XX століття

 

 

Подальший розвиток різних форм туризму створював постійно зростаючі потреби в готелях і закладах харчування. Виникають великі отелі, розміщені в спеціально для цієї мети побудованих будівлях типу приватних резиденцій або ж чудових державних особняках. Звідси ж походить французька назва «отель», що означає міський палац магната, місце перебування представника іноземної держави або міської влади.

Необхідно відзначити, що Бурбонський палац – на даний час місце засідань палати депутатів Франції в - у путівнику Парижа, виданому в XVIII столітті, значиться як отель принца Конде.

 

Бурбонський палац

 

Таким чином, у той час назва «отель» надавалася палацам або будинкам палацового типу, передбаченим для розміщення в них важливих гостей крім основного палацу, у якому проживав сам власник «отелю». Як правило, у такому палаці знаходилися гості, їхня прислуга тощо.

Зі стародавніх готелів, яких у Парижі сотні, особливо цікавий отель Карнавалі (будівництво почато в 1544 році) і отель Клюні (побудований у XVI ст.).

 

 

Готель Клюні, Франція

У XIX столітті зростають запити готельної клієнтури, переважно багатої, і все більше підвищується комфорт і рівень оснащення готелів. Виникають… XIX століття стало переломним у розвитку готельного господарства. Разом з…

Готель «Брістоль», Великобританія, 1863 р.

 

Кінець XIX століття - це час, коли з одного боку співіснують старі традиції подорожей як вид дозвілля, пов’язаного з певною культурою і світовідчуттям, і нові форми готельного сервісу, пов’язані з цивілізацією індустріального суспільства – з іншого. Якщо в таких країнах, як Англія або США, уже сформувався спосіб життя, характерний для індустріального суспільства, то в країнах Східної і Південної Європи або, наприклад, в Іспанії багато в чому зберігалися старі, «доіндустріальні» форми побуту і культури.

 

На пляжі курортного містечка Скарборо, Великобританія, початок 20 ст.

У 1626 році в Скарборо були виявлені цілющі джерела на зразок тих, які прославили бельгійське м. Спа.

 

Відповідно, у туристів, які представляли країни, що знаходилися на «різних полюсах» технічного прогресу, були різні уявлення про комфорт. Незважаючи на критику з боку захисників культурних традицій, технічний прогрес і цивілізація з такими їхніми атрибутами, як розширення і модернізація сфери готельних послуг, були нестримні. З кінця XIX століття готельний бізнес починає діяти як самостійний фактор розвитку туризму – він формує для себе ринки збуту готельного продукту. Туризм досить швидко починає набувати ознак «масовізації». Створюються туристські бюро (за зразком Товариства Томаса Кука) і рекламні агентства, що спеціалізуються на рекламі готельних послуг.

Перша залізнична екскурсія (1841 р.) із Лестера в Лафборо,

Організована Т. Куком

 

Готель у кантоні Во, Швейцарія. Листівка 19 ст.

  У залежності від пори року еліта або перебувала на французькій або італійській… З кінця XIX і початку XX століття різко збільшується кількість готелів не лише в Європі, але й на Близькому Сході,…

Постоялий двір, США, 19 ст.

 

У 1794 році з'явився перший комерційний готель, побудований винятково з метою обслуговування клієнтів. Відкриття готелю «Сіті Отель» у Нью-Йорку було початком будівництва дуже скромних за сьогоднішніми мірками готелів і в інших містах. Усі приміщення – як для відпочинку, так і для прийняття їжі – носили комунальний характер. У 1829 році в Бостоні відкрився готель «Тремонт», перший в країні готель першого класу, що з'явився по суті детонатором готельного буму в США, що пронісся спочатку по містах Східного узбережжя, а потім по Середньому Заходу, Заходу і Півдню.

 

Готель «Тремонт» (1829 р.), м. Бостон, США

 

До кінця XIX століття вже були розповсюдженими два типи готелів - великі і розкішні, а також маленькі і застарілі. Усі ці готелі будувалися поблизу міських транспортних вузлів, головним чином залізничних.

 

– Конец работы –

Используемые теги: Лекція, Розвиток, готельної, справи, стародавніх, готелів, яких, Парижі, сотні, особливо, цікавий, Отель, Карнавалі, будівництво, почато, році, Отель, Клюні, побудований, XVI0.25

Если Вам нужно дополнительный материал на эту тему, или Вы не нашли то, что искали, рекомендуем воспользоваться поиском по нашей базе работ: Розвиток готельної справи

Что будем делать с полученным материалом:

Если этот материал оказался полезным для Вас, Вы можете сохранить его на свою страничку в социальных сетях:

Еще рефераты, курсовые, дипломные работы на эту тему:

Моніторинг та розвиток виникнення надзвичайних ситуацій. Характеристика вогнищ ураження та методи розрахунку зон ураження від техногенних вибухі. Лекція №3. Оцінка обстановки надзвичайної ситуації
Житомирський державний університет імені івана франка.. фiзико математичний факультет кафедра охорони.. зміст вступ лекція моніторинг та розвиток виникнення надзвичайних ситуацій..

Сенс визначення філософія Сходу у контексті протиставлення європейській історії філософії. Витоки філософії Індії. Санкх’я та йога Патанджалі
Стародавність та Середньовіччя.. ЗМІСТ.. ВСТУП Лекція Сенс визначення філософія Сходу у контексті протиставлення європейській історії філософії..

Економічна і соціальна географія світу
Конспект лекцій з дисципліни МІністерство науки і освіти україни Верстатоінструментальний технікум.. Національного технічного університету.. ХПІ..

Курс лекцій з земельного права. Право власності на землю
Лекція Право власності на землю Поняття права власності на землю Сучасне суспільно правове.. Лекція Право землекористування Право.. Лекція Земельний обіг в Україні Тенденції розвитку земельного..

Конспект лекцій як конспект лекцій з курсу експлуатація та обслуговування машин
Сумський державний університет.. експлуатація та обслуговування машин..

Тези лекцій з навчальної дисципліни внутрішніх справ імені Е.О.Дідоренка
Міністерство внутрішніх справ України.. луганський державний університет.. внутрішніх справ імені е о дідоренка..

Маркетингова цінова політика. Концепція ціноутворення
Курс лекцій з дисципліни Метою дисципліни Маркетингова цінова політика є формування теоретичних знань та практичних навичок щодо розробки і реалізації маркетингової цінової політики підприємства Полтавський національний технічний університет.. імені Юрія Кондратюка.. Кафедра маркетингу..

Тематика курсу лекцій історія України. Предмет і завдання курсу. Періодизація історії України
Ввідна лекція.. план..

З курсу моделювання та прогнозування як конспект лекцій з дисципліни конспект лекцій
Сумський державний університет.. конспект лекцій з курсу моделювання та прогнозування..

Тематика курсу лекцій історія України. Слов’ян. Київська русь
Тематика курсу лекцій історія України.. тема формування і розвиток феодальних відносин у.. слов ян київська русь..

0.041
Хотите получать на электронную почту самые свежие новости?
Education Insider Sample
Подпишитесь на Нашу рассылку
Наша политика приватности обеспечивает 100% безопасность и анонимность Ваших E-Mail
Реклама
Соответствующий теме материал
  • Похожее
  • По категориям
  • По работам