Методичні рекомендації

Підсумки вивчення курсу «Історія України» рекомендується розглянути на студентський науково-теоретичній конференції наприкінці семестру. Бажано заздалегідь створити оргкомітет, підготувати програму конференції, яка може складатися за темами рефератів та доповідей студентів на семінарських заняттях. Тема самої конференції може бути присвячена певній історичній події або охоплювати хронологічно основні періоди історії України, відображати як конкретні історичні процеси і події, так й діяльність видатних українських державних і політичних діячів. В підготовці і роботі конференції можуть взяти участь викладачі, які працювали на факультеті протягом семестру, представники деканату, куратори академічних груп.

У вступному слові перед початком конференції голові оргкомітету рекомендується підвести підсумки вивчення вітчизняної історії, звернути увагу на актуальність теми конференції, нагадати про регламент її роботи. Під час проведення підсумкової конференції студенти ознайомлюють присутніх з підсумками своєї наукової роботи протягом семестру. (має бути оформлена як реферат (згідно з вимогами, що висуваються до наукових робіт такого рівня)). Виступи студентів з доповідями не повинні перевищувати 10 хвилин, а питання та обговорення доповіді – 5 хвилин.

В заключному слові голові оргкомітету необхідно підвести підсумки роботи конференції, назвати прізвища студентів, які досягли найкращих успіхів у вивченні історії України, від імені кафедри політичної історії і деканату відповідного факультету нагородити кращих студентів почесними грамотами. Заохочується участь студентів, що підготували найкращі доповіді з актуальних наукових проблем, в щорічній конференції студентів та аспірантів в НТУ „ХПІ”, а також в інших науково-практичних та науково-теоретичних конференціях.