Обробка художнього тексту

Обробка художнього тексту. В CorelDRAW розрзняють два типи текстових об ктв. Перший називаться Фигурный текст Художнй текст призначений для створення коротких надписв, заголовкв, девзв т.п до яких можна застосовувати рзномантн спецальн ефекти CorelDRAW. Другий вид тексту Простой текст Текстов абзаци призначений для роботи з великими текстовими об ктами, як у звичайному текстовому редактор, наприклад, Microsoft Word. нструмент Текст нструмент Текст призначений для створення в CorelDRAW текстових об ктв двох типв фгурного тексту простого тексту, який вводиться у спецальному текстовому кадр використовуться для роботи з великими текстовими блоками, як мстять клька абзацв.

Клаватурним екввалентом нструменту клавша F 8. Фгурний текст вдноситься до особливого виду об ктв - до нього не тльки можна застосувати любе перетворення, яке використовуться для звичайних об ктв у DRAW, але й розмстити вздовж криво застосувати до нього любий з спецальних ефектв.

При цьому текст зостаться текстом його можна вдредагувати, як у звичайному текстовому редактор.

Для цього використовують панель свойств, команди меню Текст або спецальну панель Текст. Нагадаю, що будь-яку панель нструментв можна вдобразити на екран, використовуючи контекстне меню видимо панел або встановивши вдповдний прапорець у вкн Опции на сторнц Рабочее пространство Изготовление схем Команды. Функц форматування простого тексту дозволяють розмщувати його в клькох колонках, створювати списки, задавати табуляцю вдступи, зв язувати блоки простого тексту один з одним, створювати ефект обткання простим текстом нших об ктв або вписувати його в об кти. Створення фгурного тексту Щоб створити Фигурный текст виконамо наступн операц 1. Натиснемо клавшу F 2. Клацнемо мишкою на робочй сторнц у мсц початку надпису. 3. На екран з явиться курсор вводу.

Уведемо текст натиснемо комбнацю клавш Ctrl пробл. 4. Навколо надпису з являться маркери видлення. Буде створений текстовий об кт DRAW типу Фигурный текст. Якщо на третй операц без уведення тексту натиснути комбнацю клавш Ctrl пробл або клацнути мишкою, наприклад, у ншому мсц робочо сторнки, текстовий об кт типу Фигурный Текст не буде створений.

Прост прийоми роботи з текстом Для роботи з текстовими об ктами в Draw чисельн вкна панел. Бльшсть з них повторюють нструменти, як найчастше застосовуються. Нижче я опишу загальн прийоми роботи з Простым та Фигурным текстом, а також нструменти редагування х. В таблиц 1 представлен основн операц, як можна швидко виконувати за допомогою клавш миш в процес роботи з текстом.

Таблиця 1 КлавшПризначенняКлавшПризначенняПеремщен ня по текстуНа один символ вправоHomeНа початок рядкаНа один символ влвоEndВ кнець рядкаНа один рядок внизCtrlНа один абзац внизНа один рядок вверхCtrlНа один абзац вверхPgUpНа текстову рамку вверхCtrl PgUpНа початок текстуPgDnНа текстову рамку внизCtrl PgDnВ кнець текстуCtrlНа одне слово вправоCtrl HomeНа початок текст. рамкиCtrlНа одне слово влвоCtrl EndВ кнець текст. рамкиВидлення текстуShiftВидлення символу зправа вд курсорусимволуВидлення символу злва вд курсоруCtrl Shift Видлення слова зправа вд курсоруCtrl ShiftВидлення слова злва вд курсорусекстаВидлення текста вд курсора до початку рядкаShift EndВидлення тексту вд курсору до кнця рядкаShiftВидлення одного рядка вверхShiftВидлення одного рядка внизCtrl ShiftВидлення тексту вд курсора до початку абзацуCtrl ShiftВидлення тексту вд курсора до кнця абзацуShift PgUpВидлення тексту вд курсора на одну текст. рамку вверхShift PgDnВидлення тексту вд курсора на одну текст. рамку внизCtrlShift PgUpВидлення тексту вд курсора до початку текстаCtrlShift PgDnВидлення тексту вд курсора до кнця текстаCtrlShift HomeВидлення тексту вд курсора до початку текст. рамкиCtrlShift EndВидлення тексту вд курсора до кнця текст. рамкиShiftклкВидлення великого фрагмента вд курсора вводу до вказвника мишкиCtrl клкВидлення абзацуМишеюНатиснути лву кнопку мишки на початку фрагмента, що видляться.

Не вдпускаючи кнопки, перемстити мишку в кнець фрагмента.

Вдпустити кнопку миш для завершення. Команда Select AllДля видлення всього тексту в вкн Edit Text використовуться команда SelectAllВидалення текстуDeleteОдного символу зправа або всього видленого текстуCtrl DeleteОдне слово зправаBackSpaceОдного символу злваCtrl BackSpaceОдне слово злваКопюваннявставка текстуБукси-ровкаПеренос видленого фрагмента видлити фрагмент тексту вдбуксирувати на мсцеCtrlVВставити фрагмент текст з буфера обмну в текст, де розмщений курсор вводу. Ctrl БуксировкаВидлений фрагмент буде скопйованийCtrlXВирзання фрагмента в буфер обмнуCtrlCКопювати видлений фрагмент в буфер обмну Швидка довльна змна фгурного тексту за допомогою миш До художнього тексту застосовуються практично вс методи перетворення графчних об ктв за допомогою миш. Текст можна перемщувати будь-яким вдомим способом мишею, клавшами керування курсором або мишею з одночасно натиснутою клавшею Ctrl строго по вертикал або горизонтал.

Для довльно змни розмру художнього тексту потрбно видлити об кт перетягнути один з його кутових маркерв.

Розмр тексту змниться, що буде вдображене в усх полях лчильникв. Слд звернути увагу через неточну змну розмру шрифта його значення буде представлене дрбним числом.

Звичайно, текст, як будь-який нший об кт, окрм властивостей тексту ма вс нш властивост об кта фзичний розмр, заливку контур.

Якщо перетягнути мишею боковий маркер фгурного тексту, то змниться накреслення шрифту, символи тексту стиснуться або розтягнуться. Фгурний текст можна нахилити повернути якщо ще раз клацнути на ньому, то з являться вдповдн маркери обертання нахилу. ВИТЯГУВАННЯ, ВИДАВЛЮВАННЯ, ЕФЕКТ ПЕРЕХОДУ Ефект глибини Ефект використовуться для створення враження об мност зображення псевдотривимрност. До вихдного об кта додаються додатков поверхн шляхом проектування ключових крапок вихдного об кта за його меж побудови по цм проекцям нових замкнених поверхонь.

Користувач DRAW надають перевагу ншому визначенню об кт, якому додаться глибина, називають видавленим вд англйського слова Extrude Виштовхувати. Створення ефекту видавлювання 1. Зробити напис художнм текстом. 2. Клацнути на кнопц Интерактивное выдавливание панел нструментв. 3. Встановити вказвник мишки на об кт натиснути лву кнопку миш. 4. Не вдпускаючи кнопки миш, перемстити мишку на робочй сторнц.

Вдпустити кнопку для завершення створення ефекту видавлювання мал. 1. Узорчата заливка збережена на поверхнях. Чим дал при створенн ефекту видавлювання, перемстити мишку, тим дал розмститься вд центра об кта хрестик, який уявною крапкою сходження лнй видавлювання об кта, тим бльш довгим буде видавлюваний об кт в вртуальному простор. Для змни типа видавлювання призначений список Тип выдавливания панел властивостей або аналогчний список вкладки Выдавливание докер-вкна Выдавливание.

Для змни типу видавлювання сну шсть варантв звуження з вддаленням, звуження з наближенням, розширення з вддаленням, розширення з наближенням, рвномрне вддалення, рвномрне наближення. Перш чотири варанти являють собою перспективу. Панель властивостей дозволя манпулювати кольором видавлювання, глибиною ефекту. Для точно змни глибини видавлювання використовуться поле Глубина панел властивостей. З мовчазно згоди використовуться значення 20. Глибина видавлювання вимрються в вдносних безрозмрних одиницях вд 1 до 99, представля собою дол вдстан мж площиною об кта крапкою сходження.

Глибину видавлювання можна змнювати, використовуючи регулятор екранного керуючого елементу. Режим обертання доступний тльки для видавлених об ктв в режим перспективи, в яких крапка сходження прив язана до об кта. Обертати видавлен об кти можна трьома способами за допомогою мишки, використовуючи вкладку Вращение выдавливания докер-вкна Выдавливание, за допомогою екранних елементв керування, використовуючи поля введення для точного обертання навколо всей х, у, z. Манпуляц з кольором. сну три режими змни кольору видавлених поверхонь.

З мовчазно згоди в якост кольору заливки для поверхонь видавлювання, використовуться колр заливки вихдного об кта. Якщо змнити заливку вихдного об кта, то заливка динамчно пов язаних з ним поверхонь ефекту видавлювання змниться автоматично. Використовуючи вкладку Освещение выдавливания докер-вкна Выдавливание, можна змнити освтленсть видавленого об кта, зробивши ефект бльш реалстичним.

До ефекту видавлювання можна додавати джерела свтла до 3-х штук, мишкою змнювати стан джерела в област попереднього перегляду, змнювати нтенсивнсть освтлення. Створення переходв За допомогою нструмента Интерактивное перетекание або докер-вкно Смешанное можна створити ефект плавного переходу мж двома вихдними об ктами початковим об ктом кнцевим об ктом. Мж цими об ктами створються ряд промжних об ктв, як поступово змнюють форму вд початкового об кта до кнцевого.

Число об ктв визначаться параметром ефекту, який називаться числом крокв ефекту. В якост вихдних об ктв не можуть бути вибран наступн об кти фрагменти простого тексту, ефекти видавлювання, узорчат текстурн заливки, растров об кти. В якост вихдних об ктв для прикладу створення ефекту переходу вибран дв букви художнього тексту. Вибираться нструмент Интерактивное перетекание. Необхдно слдкувати за зображенням вказвника мишки, якщо ним не торкатися початкового об кта переходу, вн буде мстити знак заборони виконання переходу, але, якщо ним торкнутися об кта, вказвник змнить свй вигляд на стрлку, яка вказу перехд.

Натиснути лву кнопку мишки на першй букв, яка буде початковим об ктом переходу, не вдпускаючи кнопку миш, перетягнути стрлку екранного керуючого елемента переходу на об кт другу букву, який буде кнцевим об ктом переходу. Буде створений перехд мал. 2. З мовчазно згоди число об ктв, як створюються мж початковим кнцевим об ктами, дорвню 20 числу крокв ефекту переходу.

В цьому приклад зменшене число крокв до 10, використовуючи поле Число шагов. Якщо видлити один з вихдних об ктв, вн буде вести себе, як звичайний об кт. Вс змни, виконан з вихдним об ктом, одразу будуть переведен на пов язан з ним об кти переходу. Початковий об кт переходу завжди знаходиться на нижньому рвн по вдношенн до кнцевого об кта. При вибор перехода на панел властивостей автоматично з являються вдповдн елементи керування, призначен для настройки параметрв переходу. Створення тн один з улюблених прийомв, який використовують багато користувачв DRAW, щоб оформити заголовки, написи, девзи т. п. Падаюча тнь 1. Створити невеликий заголовок з фгурного тексту натиснути клавшу Текст F8 на панел нструментв, потм клацнути мишею на екран в мсц початку вводу.

Дал потрбно ввести текст натиснути комбнацю клавш CtrlПробл. 2. Для створення коп видленого об кта натиснути клавшу на цифровй частин клаватури. Копя накри оригнал, стан буде в точност спвпадати з ним. 3. Натиснути клавшу Тав для видлення нижнього тексту. Цей об кт буде тнню. 4. Залити його яким-небудь срими кольором клацнути лвою кнопкою в екраннй палтр кольорв, наприклад, на кольор 20 чорний. 5. Двч натиснути клавшу v два рази клавшу, таким чином перемстити текст вниз вправо.

Отриманий напис з тнню представлений на мал. 3 Тнь буде тим бльшою, чим дал пересувати на кроц 5. Вдстань, на яку змститься об кт при кожному натисненн клавш перемщення курсору, визначаться параметром Перемещение клавишами курсора панел властивостей Панель свойств, встановити його рвним, наприклад, 0,5 мм. Поточн одиниц вимрювання можна змнити рядом в списку Единицы измерения.

Важливо не перестаратися об кт, який мту тнь, повинен бути власне тнню, небагато виступаючи з пд основного напису, а не бути другим написом на задньому план. Тнь, що вдкидаться ефект сонячних годинникв Якщо змнити стан припустимого джерела освтлення об кта, змниться, стан тн, що вдкидаться. 1. Виконати перш чотири кроки з попереднього прикладу. 2. Вдтягнути вниз верхнй боковий маркер тн, стиснувши напис приблизно в два рази. 3. Ще раз клацнути на стиснутому напис.

З являться маркери нахилу обертання. 4. Вдтягнути верхнй маркер нахилу вправо. Чим дал його перетягувати, тим бльшу тнь буде вдкидати напис мал. 4. Рельфний текст 1. Створити невеликий заголовок з фгурного тексту. 2. Створити прямокутник F6 трохи бльший напису. Перемстити його на один рвень вниз CtrlPgDn. 3. Залити прямокутник 20 чорним кольором. 4. Видлити текст з мовчазно згоди вн повинен бути чорним, якщо це не так, залити його темним кольором. 5. Зробити копю текстового об кта натиснути клавшу в цифровй частин клаватури. 6. Залити новий об кт блим кольором. 7. Зробити ще одну копю текстового об кта. 8. Залити новий об кт тим самим кольором, що фон 20 чорним. 9. Двч клацнути нструментом Указатель в панел нструментв або натиснути комбнацю клавш CtrlА для видлення всх чотирьох об ктв див. рядок стану. 10. Натиснути клавшу С або Р об кти вирвняються вдносно свох центрв. 11. Натиснути клавшу Esc, щоб зняти видлення з усх об ктв, на панел властивостей змнити параметр Перемещение клавишами курсора на 0,5 мм. 12. За допомогою клавш Тав перейти до чорного, див. на рядок стану. 13. Змстити видлений текст вверх влво, по одному разу натиснувши клавш v. Рельфний текст показаний на мал. 5 зверху.

Можна створити рельфний текст на об кт з неоднордною заливкою.

Замсть однордного кольору фон текст будуть залит однаковою текстурою. 16. Розкрити докер-вкно Формирование з нструметом Компоновать Формирование Обрезка. 17. Для виконання наступних крокв максимально збльшити зображення, натиснувши клавшу F4. Якщо цього збльшення буде недостатньо, натиснути клавшу F2 клацнути лупою нструмента Увеличение на зображенн, збльшивши його в два рази. 18. Видлити основний текст, залитий кольором фона. 19. В вкн Формирование Обрезка встановити прапорець Источник объекта, скинути Цель объекта клацнути на кнопц Наложение. 20. Вибрати на екран текст блого кольору стрлкою, що з явилася.

В результат вд нижнього напису блого кольору залишиться тльки видима частина з-пд основного напису. 21. Видлити основний текст, залитий кольором фона. 22. В вкн Формирование Обрезка скинути прапорець Источник объекта для видалення основного напису клацнути на кнопц Наложение. 23. Вибрати на екран текст чорного кольору стрлкою, що з явилася.

Замсть чотирьох об ктв вийшло три фон два обрзка видим частини ранше виступавших частин блого чорного тексту.

Тепер можна заливати фон будь-якою текстурою мал. 5, нижнй. нтерактивна тнь нструмент Интерактивная тень дозволя створювати реалстичн тн для будь-яких об ктв, також для растрових простого тексту. Настройка параметрв нструмента вдбуваться тльки за допомогою вдповдно панел властивостей. Ось деяк з функцй змщення тн вдносно вихдного об кта, ступнь непрозорост тн, розмивання тн, напрямки розмивання тн та нше. Створення тн для художнього тексту 1. Для створення тн потрбно видлити вже снуючий об кт. 2. Дал вибрати нструмент Интерактивная тень панел нструментв. 3. Встановити вказвник мишки на потрбному об кт натиснути лву кнопку миш. 4. Не вдпускаючи кнопки миш, перемсити мишу. На екран з явиться керуючий елемент нтерактивно тн, а майбутня тнь буде представлена в вигляд окреслення.

Не вдпускати кнопку миш, поки не буде вибраний необхдний стан для тн. 5. Вдпустити кнопку для завершення створення тн. Стануть доступними нструменти панел властивостей, призначен для настройки параметрв тн. Розмщення художнього тексту вздовж криво DRAW дозволя розмстити художнй текст вздовж будь-якого шляху.

Добрим прикладом, який люстру цей ефект, може слугувати будь-яка кругла або овальна печатка, з розмщеним по колу текстом. 1. Створити об кт вздовж шляху, якого повинен мститися текст. Наприклад, коло. 2. Перейти до нструмента Текст, натиснувши клавшу F8. 3. Пдвести вказвник мишки до контура. Коли вказвник змнить свй вигляд на курсор введення, клацнути лвою кнопкою миш. 4. Ввести текст завершити введення натисненням CtrlПробл. ншим чином 1. Створити рядок художнього тексту, який повинно розмстити вздовж криво. 2. Виконати команду ТекстТекст вдоль пути. 3. Стрлкою, що з явилася, вибрати створений на 1 кроц об кт. Для вдалого розмщення тексту вздовж криво потрбно врахувати три важливих складових цього ефекту. Вд форми криво буде залежати легксть читання тексту.

Якщо з являться гостр кути, текстовий рядок рзко змнить свй напрямок, в точност повторюючи шлях об кта. Якщо шлях буде надто коротким, текстовий рядок зб ться. Краще всього, коли крива гладка.

Рдкий випадок, коли добра люстраця мстить рядок, який змню свй напрямок. Потрбно усувати навть незначн перегини гостр кути, використовуючи нструмент Форма. нод текст надто близько розмщений до криво, внаслдок чого його накреслення зливаться з контуром. Один з способв виршення ц проблеми може бути використання невидимого контуру. Для цього потрбно видлити об кт клацнути правою кнопкою миш в екраннй палтр кольорв на перекресленй чарунц.

Не вибирати надто тяжк, неповоротк шрифти. Особливост розмщення тексту вздовж криво Для бльш гнучко настройки параметрв розмщення текста вздовж криво використовуться панель властивостей мал. 6. Розглянемо деяк з елементв керування панел. Список Ориентация текста 1 визнача орнтацю символв на кривй. Мстить так параметри обертання окремих символв в вдповдност з вигинами криво вертикальний нахил символв, який дозволя створити враження, що текст стоть на кривй горизонтальний нахил символв, який дозволя створити враження, що текст розвертаться в бк екрану центрування кожного символу вдносно криво. Список Вертикальное положение 2 визнача вертикальний стан художнього тексту вдносно криво.

Параметри вирвнювання базово лн тексту по кривй вирвнювання тексту на кривй по верхньому або нижньому виносному елементу вертикальне центрування тексту на кривй перенесення тексту разом з кривою за допомогою миш. Список Горизонтальное положение 3 визнача стан тексту вдносно незамкнено криво.

Параметри вирвнювання тексту по початковому вузлу криво центрування тексту на кривй вирвнювання тексту по кнцевому вузлу криво. Расстояние от пути 4 визнача вертикальну вдстань тексту вд криво. Горизонтальное смещение 5 визнача стан тексту на кривй. Разместить с другой стороны 6, кнопка, для розмщення тексту з другого боку контуру. Якщо об кт вздовж шляху криво, якого буде розмщений текст, мстить деклька пдшляхв, то текст розташуться, починаючи з першого пдшляху закнчуючи останнм пдшляхом. В CorelDRAW 10 об кт типу Текст вдоль кривой ма новий керуючий елемент, який мститься з лвого боку вд початку тексту.

Вн явля собою невеликий кольоровий квадратик, який дозволя змнити стан тексту на кривй вдносно його початку. Щоб це зробити, потрбно захопити квадратик мишею перетягнути його в потрбному напрямку. Псля розмщення тексту вздовж криво можна нтерактивно змнити вдстань його вертикального змщення вд криво. Для цього треба встановити вказвник мишки на текст, натиснути лву кнопку миш не вдпускаючи кнопки миш, перемстити мишку в потрбному напрямку.

Бля тексту з явиться направляюча, яка вказу величину змщення. Текстовий об кт можна змнити, як будь-який нший текстовий об кт. Псля розмщення тексту на кривй вс його властивост збергаються. Але для редагування тексту на кривй краще використовувати далогове вкно Редактировать текст. На мал. 7 зображений вигляд печатки, з текстом вздовж криво, з використанням функцй горизонтального вертикального змщення. 2.