рефераты конспекты курсовые дипломные лекции шпоры

Реферат Курсовая Конспект

Коротка характеристика СУБД

Коротка характеристика СУБД - раздел Программирование, Коротка характеристика СУБД Процес Розв'язування Будь-Якої Задачі На Еом Є Обробкою Даних За Заданим Алго...

Процес розв'язування будь-якої задачі на ЕОМ є обробкою даних за заданим алгоритмом. Даними, наприклад, можуть бути: числа, літери, слова, прізвища студентів та їх домашні телефони та ін.

Довгий час для розв'язування кожної задачі використовувалась тільки своя сукупність даних. Скільки розв'язувалось задач, стільки використовувалось і сукупностей даних. Сукупність даних, що використовувалась в одній програмі, як правило, не могла використовуватись в іншій.

Такий метод використання даних має певні недоліки, зокрема, надмірність і дублювання даних.

Припустимо, що для одного й того самого навчального закладу розроблено програму нарахування заробітної платні для викладачів і програму складання навчального розкладу. Як дані для першої задачі використовують прізвища викладачів, їх кваліфікацію, педагогічний стаж, навчальне навантаження та ін. Водночас пріз­вища викладачів та їхнє навчальне навантаження є даними і для другої задачі.

Таким чином, для двох різних задач повторюються прізвища викладачів та їх навчальне навантаження. Наприклад, в разі зміни навчального навантаження викладача необхідно внести відповідні зміни і в набір даних для програми складання розкладу, і в набір даних для програми нарахування заробітної платні.

Ці обставини і були основною причиною появи в кінці 60-х років баз даних (БД).

База даних — це єдине, централізоване сховище даних певної предметної області (під предметною областю тут розуміють, наприклад, навчальний заклад, підприємство, та ін.), до якої мають доступ багато програм. Кожна програма має доступ до конкретних даних бази даних за допомогою спеціальних програм, які одержали назву систем управління базами даних (СУБД).

Прикладами баз даних є: бібліотечні каталоги, записна книжка, навчальні журнали та ін.

Таким чином, база даних містить інформацію, необхідну для розв'язування цілого комплексу задач даної установи, підприємства та ін. База даних може поповнюватися новими даними, а раніше введені дані можуть змінюватися або зовсім видалятися. При цьому зміни в базі даних не вимагають внесення змін у прикладні програми.

Будемо розглядати русифіковану версію СУБД Ассеss. Вона дозволяє розв'язувати широке коло завдань користувачів. Ассеss доступна для широкого кола непрофесійних користувачів персональних комп'ютерів.

Одна з основних переваг СУБД Ассеss полягає у тому, що вона має прості та зручні засоби обробки кількох таблиць у одній базі даних. Таблиця- це місце зберігання даних. Вона є основним об'єктом бази даних. У системі Ассеss рядок таблиці називається "запис", а колонка - "поле". Кожне поле має ім'я, тип і властивості. При створенні структури таблиці обов'язково вказують імена і типи полів. Властивості полів можуть прийматись за замовчуванням. Одне або кілька полів необхідно визначити як ключові.

Зберігання кількох таблиць у одній базі даних має цілий ряд переваг. До основних з них належать:

1. Можливість розподілу даних за таблицями згідно зі змістом даних. Наприклад, у першій таблиці зберігаються звітні дані викладачів, у другій — їхній тижневий розклад, а в третій — відомості про позааудиторну діяльність.

2. Табличне подання даних дозволяє модернізувати кожну таблицю окремо.

3. Редагування даних в одному місці бази призводить до автоматичного їх редагування в іншому місці.

У системі Ассess є різні способи управління даними, а саме: система меню, панелі інструментів, контекстне меню, курсор миші та комбінація клавіш.

Система Ассеss має велику кількість кнопок на панелях інструментів. СУБД Ассеss має значну кількість спеціальних програм, які отримали назву"майстри". Так, ємайстер таблиць, майстер кнопок, майстер форм і т.д.Майстри здійснюють діалог з користувачем, у процесі якого визначаються дані, необхідні для розв'язування відповідної задачі.

Ассеss має розвинуту системузапитів, яка дозволяє отримувати на екрані різні відомості з таблиць. Користувач може задавати умови запиту, відповідно з якими з бази вибираються визначені дані чи формується нова таблиця.

СУБД Ассеss має засоби, які забезпечують видачу на екран даних не тільки у вигляді таблиць, але й у вигляді інших форматів (форм). За допомогоюмайстра форм користувач може сам визначити форму видачі даних на екран.

У системі Ассеss широко використовується поняттязвіт.Його використовують при виведенні документів на друкування. Принципова різниця міжФормою таЗвітом у тому, що формати звітів відповідають стандартним форматам паперу.

Розглянемо роботу бази даних Список, зображену на рис. 1

Список
Номер ПІП Предмет Дата народження Стаж Навантаження Номер телефону
Гузов хімія 12.04.1987
Курапова фізика 24.07.1979
Пелех математика 15.12.1977
Зінчук іноземна 21.01.1978
Леськів хімія 12.03.1978
Марчук фізика 25.09.1977
Недопад математика 01.10.1977
Шевченко іноземна 30.11.1977

Створення бази даних

Після запуску Access на екрані з’являється типове вік­но, яке дає можливість вибрати на панелі інструментів Область задач елемент відкрити одну з баз даних Из имеющегося файла або почати створення нової бази Новая база данных. Це вікно має вигляд (рис. 2):

Имя поля Тип поля Размер поля
Номер Счетчик Длинное целое
ПІП Текстовий
Предмет Текстовий
Дата народження Дата/время Краткий формат даты
Стаж Числовий Байт
Навантаження Числовой Целое
Номер телефону Числовой Длинное целое

Рис.2

Після запуску Access потрібно:

1) Обрати елемент Области задач Нова база данных.

2) Відкриється діалогове вікно Файл новой базыданных. Ввести ім'я і вибрати місцезнаходження бази даних у вікні.

3) Натиснути кнопку Создать. З'явиться вікно база данных(рис. 3).

 

Рис. 3

Налівій панелі даного вікна зображені елементи керування для ви­клику всіх семи типів об'єктів програми. На правій панелі зображено список таблиць, що єв складі бази даних, а також елементи керування для створення новоїтаблиці.

На початковому етапі роботи з базою даних процес їх створення доцільно починати з підготовчого етапу, а саме: з побудови на папері структури таблиці. Наприклад, таблицю Список (див. рис.1) потрібно подати так (див. рис.4) і розпочати роботу з базою даних саме з введення структури таблиці, тобто із створення таблиці:

 

Рис.4

– Конец работы –

Эта тема принадлежит разделу:

Коротка характеристика СУБД

Створення таблиць... Створювати таблиці в Access можна трьома способами... По перше можна скористатися майстром для побудови таблиць на основі зразків...

Если Вам нужно дополнительный материал на эту тему, или Вы не нашли то, что искали, рекомендуем воспользоваться поиском по нашей базе работ: Коротка характеристика СУБД

Что будем делать с полученным материалом:

Если этот материал оказался полезным ля Вас, Вы можете сохранить его на свою страничку в социальных сетях:

Все темы данного раздела:

Створення таблиць за допомогою майстра
Для створення таблиці за допомогою майстра потрібно у вікні База данныихдва рази клацнути на кнопці Створення таблиці за допомогою майстра.На екрані появиться діал

Створення таблиць в режимі конструктора
Якщо потрібно змінити таблицю після створення в режимі майстра, то потрібно у вікні (рис. 3) вибрати Створення таблиці в режимі кон­структора. В результаті на екрані висвітиться вікно (рис. 8).

Властивості полів
Кожен тип поля має свої властивості. Розглянемо властивості полів: 1. Розмір полязадає розмір даних, що зберігаються в полі. Для поля з числовим типом даних значення власт

Режим створення таблиці шляхом введення даних
Режим таблиць - це один із способів створення таблиць в Access. Для того, щоб створити таблицю, потрібно у вікні Создание таблицыви­брати пункт Создание таблицы путем ввода

Режим створення таблиці шляхом введення даних
Режим таблиць - це один із способів створення таблиць в Access. Для того, щоб створити таблицю, потрібно у вікні Создание таблицыви­брати пункт Создание таблицы путем ввода

Робота з таблицями
СУБД Acсess дозволяє виконувати різні операції над даними, які зберігаються у таблицях. Будемо розглядати лише один спосіб роботи з таблицями, заснований на використанні контекстного меню.

Запити на вибірку
  Запити на вибіркумістять формулювання запиту до бази даних, який визначається як набір критеріїв для вибірки з однієї або декількох таблиць. Такі запити є найбільш

Перехресні запити
Перехресні запити - це один із різновидностей запитів на вибірку. Ці запити призначені для більш глибокого аналізу інформації, що зберіга­ється в таблицях. Результати перехресного запиту г

Запити, які здійснюють вибірку записів, що повторюються
Цей запит визначає, чи містить таблиця значення, що повторюють­ся, в одному або декількох полях. Побудувати такий запит можна за до­помогою майстра. Для цього потрібно: - у вкладинці

Створення нової форми
Часто дані необхідно розташовувати у такому вигляді, в якому зберігаються відповідні документи. Система Ассеss дозволяє розташовувати на екрані дані так, як того бажає користувач, тобто у вигляді р

Хотите получать на электронную почту самые свежие новости?
Education Insider Sample
Подпишитесь на Нашу рассылку
Наша политика приватности обеспечивает 100% безопасность и анонимность Ваших E-Mail
Реклама
Соответствующий теме материал
  • Похожее
  • Популярное
  • Облако тегов
  • Здесь
  • Временно
  • Пусто
Теги