Режим макета й режим конструктора

Режим макета Режим макета являє собою найбільш наочний режим для зміни форм. Його можна використати для внесення практично будь-яких змін у форму в Office Access. У режимі макета форма фактично виконується, тому можна переглядати дані майже в такому виді, у якому вони відображаються в режимі форми. Але в цьому ж режимі можна змінювати й структуру форми. Оскільки при внесенні змін можна переглядати дані, у цьому режимі дуже зручно задавати розміри елементів керування й виконувати інші завдання, пов'язані із зовнішнім виглядом і зручністю форми.

Деякі завдання неможливо виконати в режимі макета; у цьому випадку необхідно перемкнутися в режим конструктора. У певних випадках в Access відображається повідомлення про те, що для внесення змін варто перемкнутися в режим конструктора.

Режим конструктора Режим конструктора дозволяє більш докладно переглянути структуру форми. Можна переглядати розділи колонтитулів і даних форм. У цьому режимі форма не виконується, тому при внесенні змін неможливо переглядати базові дані. Однак деякі завдання зручніше виконувати в режимі конструктора, а не макета, зокрема наступні:

6 Додавати у форму різні елементи керування, такі як написи, малюнки, лінії й прямокутники.

6 Змінювати джерело елемента керування «Поле» безпосередньо в поле без використання вікна властивостей.

6 Змінювати розміри розділів форми, таких як «Заголовок форми» або «Область даних».

6 Змінювати властивості форми, які недоступні для зміни в режимі макета (наприклад, Подання за замовчуванням (Default View) або Режим форми (Allow Form View)).