Властивості інформації.

При обробцi iнформацiї необхiдно знати її властивостi (див. рис. 8) [12, c.7;19, c.3]:

1) iнформацiя приносить знання про навколишнiй свiт у певну точку, де їх до цього не було; 2) iнформацiя нематерiальна, але вона передається за допомогою матерiальних носiїв - дискретних знакiв i сигналiв; 3) знаки та сигнали несуть iнформацiю тiльки адресату, який має здатнiсть їх розпiзнавати; 4) корисність, інформація буває важливою (корисною) і несуттєвою (з певним наближенням її можна назвати марною); 5) актуальність; 6) вірогідність, розрізняють інформацію недостовірну, отриману в результаті навмисного перекручування (дезінформацію), і недостовірну інформацію внаслідок якихось перешкод; 7) об’єктивність, інформація може бути об’єктивною чи суб’єктивною (залежати чи незалежати від чийогось судження); 8) повнота, людина, перш чим щось вирішувати на підставі певної інформації, оцінює, чи досить цієї інформації для ухвалення правильного рішення.

Крім того, інформація характеризується такими категоріями, як кількість інформації та напрямок потоку інформації.

Аналогічно тому, як потік енергії спрямовується від генератора до приймача, потік інформації іде від джерела інформації до споживача інформації.

Дискретний (лат. diskretus) – роздільний, перервний, протиставляється неперервному. Наприклад, система цілих чисел є дискретною, на відміну від системи дійсних (раціональних та ірраціональних) чисел.

Розпiзнавання знакiв та сигналiв - це процес їх ототожнення з об'єктами та вiдношеннями у реальному свiтi.

Пiд з н а к а м и розумiють матерiальнi об'єкти - букви, цифри, предмети i т.д., що реально може розрiзнити адресат (одержувач) iнформацiї.

А пiд с и г н а л а м и розумiють рiзноманiтнi процеси, якi змiнюються в часi, або коливання величин певних параметрiв (тиску, напруги, тощо).