Основні галузі застосування комп’ютерів.

Застосуваня комп’ютерів можна узагальнити до трьох основних напрямків [7, c. 10]:

1. Створення принципово нових знарядь виробництва “оживленням” машин і механізмів, тобто вбудовуванням автоматичних інформаційно-переробних пристроїв у механічні системи (роботобудування, виробництво устаткування з числовим програмним керуванням, обробних центрів та ін.).

2. Автоматизація управління цілісними технологічними системами (автоматизація біотехнології, технології зв’язку, здобуття та застосування ядерної енергії та ін.).

3. Автоматизація різних соціально-комунікативних процесів (планування та управління суспільним виробництвом, конторської праці наукових досліджень, освіти, торгівлі та інших видів послуг, криміналістики, охорони довкілля, особистої роботи і побуту).

Останній напрямок застосування ОТ прийнято називати інформатикою. Він є найперспективнішим, оскільки саме в соціальному середовищі використання комп’ютерів дає найбільший ефект.

Наприклад, використання інформаційних технологій (ІТ) у сфері управління на основі автоматизованих систем дає змогу на 10-30 % знизити трудомістскість управлінських операцій, в 2-5 разів прискорити прийняття рішень. Впровадження ІТ дає змогу зменшити чисельність певних категорій управлінського персоналу на 25-30 %. А в основному виробництві ІТ скорочують попит до 75 % на робітників масових професій, збільшуючи потребу в робітниках експлуатаційниках і наладчиках засобів та систем автоматизації.

Основні сфери застосування комп’ютерів подано в табл. 1. [12, c. 9].